karabasan nedir ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde K Harfinden Nedir? Başlıkları kategorisinde 5N1K tarafından oluşturulan karabasan nedir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,787 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı K Harfinden Nedir? Başlıkları
Konu Başlığı karabasan nedir ?
Konbuyu başlatan 5N1K
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ÜstünKişi

5N1K

Kahin
Yeni Üye
Sıkıntılı ve korkulu düş, kâbus

Bir kimsenin içinde bulunduğu karmakarışık, sıkıntılı ruh durumu

sakal

Kahin
Yeni Üye
Halk arasında karabasan olarak adlandırılan durum gerçekte uyku halindeyken beyaz kasların felç durumuna geçmesi ve kişinin rüyasında gördüğü hareketli olaylar sırasında,(mesela merdivenden düşme uçurumdan yuvarlanma gibi)vücudun bu görüntüler anında hareketimizi kısıtlayıp kendimize zarar vermememiz için ortaya çıkan bir durummuş..evrimciler bu bir yerde sigorta durumu istem dışı harekete ne yorum yaparlar merak etmekteyim doğrusu..

sakal

Kahin
Yeni Üye
turuncu için;kısacası karabasan uyku felciymiş...stresten ve düzensiz uyku zamanlarında ortaya çıkan..

sakal

Kahin
Yeni Üye
felak nas oku onuda mı ben söyliyecem..ha bir de ayetelkürsi..6 kere her seferinde başka yöne üfle zırh gibi korunursun :)

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Ben ruyalara bilinc altinda yasanan ve sakli tutulan seylerin sebep oldugunu dusunurum. En sikintili ve takintili donemlerimizde daha cok ruya goruruz.

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
hahaha ben nasil kacirmisim bu mesaji sandalyeden dusuyodum okuyunca :D:D

davinci valla hiç gülme, karabasanlar gece sana musallat olur bu bir:),ikincisi de ayetel kürsi cidden insanı zırhlayan bir dua, buna inanıyorum bu da iki...

daVinci

Üye
Yeni Üye
davinci valla hiç gülme, karabasanlar gece sana musallat olur bu bir:),ikincisi de ayetel kürsi cidden insanı zırhlayan bir dua, buna inanıyorum bu da iki...
ayetel kursiye lafim yok [MENTION=3591]sakal[/MENTION] in uslubu guldurdu beni:D dunden beri @turuncu yu babasi gibi azarliyo ona guluyorum:D

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
ayetel kursiye lafim yok @sakal in uslubu guldurdu beni:D dunden beri @turuncu yu babasi gibi azarliyo ona guluyorum:D

bence iyi yapıyor çün ki çoluk çocuk avutmaya başladık burada, birileri artık bu işe dur demeli.şimdi okuyunca yazdıklarını bir şeyler var ters giden diyorsun ama insan tabii müdahale edemiyor.sonra yaş 15 olunca zank diye kalıyorsun:)

υɔиυяυт

Felsefe.net
Yeni Üye
bence iyi yapıyor çün ki çoluk çocuk avutmaya başladık burada, birileri artık bu işe dur demeli.şimdi okuyunca yazdıklarını bir şeyler var ters giden diyorsun ama insan tabii müdahale edemiyor.sonra yaş 15 olunca zank diye kalıyorsun:)

İnsanların fikirlerini yaşlarına bakarak değerlendirmemelisin , [MENTION=4498]karamel[/MENTION]. Şunu da belirtmeliyim ki , akıl yaşta değil , baştadır.. Hep bu 'yaş' takıntısı yüzünden bir çok konuda kaybediliyor. Sizde bu yaşlardan geçtiniz , unutmayın

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
υɔиυяυт;126930' Alıntı:
İnsanların fikirlerini yaşlarına bakarak değerlendirmemelisin , @karamel. Şunu da belirtmeliyim ki , akıl yaşta değil , baştadır.. Hep bu 'yaş' takıntısı yüzünden bir çok konuda kaybediliyor. Sizde bu yaşlardan geçtiniz , unutmayın

oldu aferin turuncu, dil pabuç gibi maşallah, bak beni ne güzel ekarte ettin:)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Karabasan vardır. Eski Türkler'de ve Sümerlerde bahsi geçen "Al Ruhları" 2 gruba ayrılır; Sarıalbasan ve Karaalbasan

Karaalbasan zamanla isim değiştirerek günümüzde Karabasan olarak anılmaya başlamıştır. Al Ruhları güçlü ruhlardır. Kötü niyetli olanları ise Sarıalbasanlar ve Karaalbasanlardır. Sarıalbasanların etkisinden kurtulmak kolaydır fakat Karaalbasanlar çok tehlikelidir ve insan bedenini tümü ile kontrol altına alabilir. Hristiyanlık'da bahsi geçen Şeytan çıkartma işte bu Karaalbasanlar için uygulanır.

Karaalbasanlar her insana hükmetmeye çalışmaz mutlaka bir sebebi olmalıdır. Kötülükle beslenirler ve kötülükle güçlenirler. Günümüzde karabasan olarak bilinenler Karaalbasanlar değildir.

Bazen ölmüş ve öldüğünün farkında olmayan bedensiz varlıklar da insanlarla irtibat kurmaya çalışır çünkü öldüğünün farkında değildir. Bu varlıklar da karabasan sanılır oysa ki ölmüş birinin ruhudur sadece...

Sakal'ın da dediği gibi dualar kişiyi her zaman bu tip durumlardan korur. Karaalbasan çocuklara görünmez zaten bu sebeple endişe edilecek bir durum yok.

DüşünceliKarga

Yeni üye
Yeni Üye
Karabasan vardır. Eski Türkler'de ve Sümerlerde bahsi geçen "Al Ruhları" 2 gruba ayrılır; Sarıalbasan ve Karaalbasan

Karaalbasan zamanla isim değiştirerek günümüzde Karabasan olarak anılmaya başlamıştır. Al Ruhları güçlü ruhlardır. Kötü niyetli olanları ise Sarıalbasanlar ve Karaalbasanlardır. Sarıalbasanların etkisinden kurtulmak kolaydır fakat Karaalbasanlar çok tehlikelidir ve insan bedenini tümü ile kontrol altına alabilir. Hristiyanlık'da bahsi geçen Şeytan çıkartma işte bu Karaalbasanlar için uygulanır.

Karaalbasanlar her insana hükmetmeye çalışmaz mutlaka bir sebebi olmalıdır. Kötülükle beslenirler ve kötülükle güçlenirler. Günümüzde karabasan olarak bilinenler Karaalbasanlar değildir.

Bazen ölmüş ve öldüğünün farkında olmayan bedensiz varlıklar da insanlarla irtibat kurmaya çalışır çünkü öldüğünün farkında değildir. Bu varlıklar da karabasan sanılır oysa ki ölmüş birinin ruhudur sadece...

Sakal'ın da dediği gibi dualar kişiyi her zaman bu tip durumlardan korur. Karaalbasan çocuklara görünmez zaten bu sebeple endişe edilecek bir durum yok.
Kara al basanlardan korkulur tüylerim diken diken oldu bilgilendirdiğin için teşşekürler [MENTION=4324]dijital[/MENTION]

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kara al basanlardan korkulur tüylerim diken diken oldu bilgilendirdiğin için teşşekürler [MENTION=4324]dijital[/MENTION]

Aslında insanlar kötülükle beslenmediği sürece kötü niyetli varlıklar ile karşılaşsa bile varlıkların kişiye zarar verme ya da hükmetme durumu söz konusu olamaz. Enerji düzeyinin sizin enerjinizden üstün olması gerekir ki sizi etkisi altına alabilsin. Anlatmak istediğim ne kadar çok iyi eylem-hareket ve düşünce üretirseniz o kadar bu varlıkların etki alanından uzaklaşırsınız çünkü iyi enerji her zaman kötü enerjiden üstündür.
Bu varlıkların etkisi altına almaya çalıştığı kişiler kötü kişiler anlamına gelmez sadece enerji alanı-aurasında kötü niyetli varlıklarla teması kolaylaştıran açıklıklar vardır bu sebeple etki altına girebilirler. Dua etmek, iyi eylemlerde bulunmak ve iyi düşünceler üretmek tabi ki tüm bunlarda samimi olmak kaydı ile kişi enerji alanını ve aurasını güçlendirebilir. Bu tür varlıklar her insana görünmez zaten ayrıca koruyucu varlıklar da insanları çoğu zaman bu varlıkların etkisinden korur fakat dediğim kişi enerji alanını kötü eylemler hatta düşünceler ile zayıflatıyorsa bu durumda koruyucu varlıklar da yardım elini çeker. Hz. İsa'nın düşüncelerinizden de sorumlusunuz demesinin gerçek sebebi budur. Eyleme dönüşmemiş bile olsa sürekli kötü düşünceler üretmek kişiyi dünya yaşamında zora sokar, sıkıntılı olaylara mağruz bırakır.

Her olaya olumlu bakmak tabi ki mümkün değil fakat en azından olumsuz düşündüğümüz an bu düşünceyi sonlandırmak bize çok büyük fayda sağlar. Tüm dinlerin ortak amacı insanı olumsuz koşullardan korumaktır yoksa Allah'ın insanın kulluk görevi adı altında yaptığı hiç bir eyleme ihtiyacı yoktur...

Cahil Ateist

Felsefe.net
Yeni Üye
Birçok faktörü olduğundan karabasandan korunmak çok zor. Ya rüya görmeyi bir şekilde bırakacaksın ve dış etkenlerden olabildigince izole yaşayacaksın ya da bu olasılığı kabûl edeceksin. Ama eğer bu birçok defa olmuşsa ve olmaya devam ediyorsa doktora görünmek ve bunun nedenini araştırmak gerekir.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Birçok faktörü olduğundan karabasandan korunmak çok zor. Ya rüya görmeyi bir şekilde bırakacaksın ve dış etkenlerden olabildigince izole yaşayacaksın ya da bu olasılığı kabûl edeceksin. Ama eğer bu birçok defa olmuşsa ve olmaya devam ediyorsa doktora görünmek ve bunun nedenini araştırmak gerekir.

Astral seyahatla da ilgisi var aslında ve bir doktorun söylemesi iyi oldu. Benim de başıma geldi fakat dua ile atlatmıştım ancak yine de tekrarlanan durumda doktora gitmekte fayda var.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Bahsi geçen durumu hiç yaşamadım. Uyandığımda hatırladığım tek şey gece uyuduğum oluyor.

Son birkaç yıldır rüya görmeyi bıraktım; sabah kalktığımda rüya hakkında hiçbir şey hatırlamıyorum ama o gece gördüğüm rüya hakkında,gün içinde (çok nadiren) aklıma belli belirsiz şeyler hatırlayabiliyorum. Son birkaç yılda fördüğüm rüyalardan hatırlayabildiğim kadarıyla rüyayarım korkunca yakın ve çok çok saçma olıyor.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar