Kalite Nedir Sizce?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Soruyor! kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Kalite Nedir Sizce? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 735 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Soruyor!
Konu Başlığı Kalite Nedir Sizce?
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan phi

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kalite kavramı hayatımızın her alanında çok sık kullanılır ve çoğu insan kendini, yaşamını kaliteli diye tanımlar fakat baktığımız zaman gerçek anlamda kaliteden eser yoktur.

Kaliteli insan olmak için çok paraya ihtiyaç duymazsınız fakat sağlam bir kişiliğiniz olması gerekir. Nerede ne konuşacağınızı bilmekten tutun da yaşamınıza dahil ettiğiniz arkadaş ya da sevgili bile sizin kalitenizi yansıtır. Lüks restoranlarda yemek yemek ya da en iyi arabaya binmek ile asla elde edilemez fakat çoğu insan kaliteyi sadece para ile yaratabileceği yanılgısına düşer.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
"Kaliteli insan yukarı doğru, kalitesiz insan ise aşağı doğru gelişir." Konfüçyüs

"Kalite bir ahlak felsefesidir." Armand V. Feigenbaum

"Önemli olan kantite değil, kalitedir." Seneca

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Kalitenin bir kıstası yoktur hangi insana sorarsan sor hiçbir insan kendine kalitesizim demez yani her insan kendini kaliteli ve farklı görür

Fakat benim kalitedeki değeri belirmemdeki en önemli kıstasım var oda şu...

Farkındalıkğın farkında olabilmek bunu başarabilen insanlar bence ailesel ve olgusal hatta yaşamsal anlamda bir adım daha öndedirler diyebilirim...

İnsan yaşamında yaşar fakat farkıdalık olan degerlerin farkına varan çok nadir insanlar olabilir hayatında farkındalıklarını bile farkında olup farkedebilmek bile aslında bana göre kaliteye daha yatkın olan insan diyebilirim..

Öylesi.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kalitenin bir kıstası yoktur hangi insana sorarsan sor hiçbir insan kendine kalitesizim demez yani her insan kendini kaliteli ve farklı görür

Fakat benim kalitedeki değeri belirmemdeki en önemli kıstasım var oda şu...

Farkındalıkğın farkında olabilmek bunu başarabilen insanlar bence ailesel ve olgusal hatta yaşamsal anlamda bir adım daha öndedirler diyebilirim...

İnsan yaşamında yaşar fakat farkıdalık olan degerlerin farkına varan çok nadir insanlar olabilir hayatında farkındalıklarını bile farkında olup farkedebilmek bile aslında bana göre kaliteye daha yatkın olan insan diyebilirim..

Öylesi.

Kaliteyi kendi adıma nitelikli davranışlarla bağdaştırıyorum yani insanın kalitesini sahip olduğu para ya da kariyer değil, hayattaki duruşu-seçimleri-eylemleri belirliyor. Kimse kendini kalitesiz diye nitelemez çünkü senin de ifade ettiğin gibi, onu idrak edebilecek farkındalık düzeyine henüz ulaşamamıştır.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Aynen öyle paranın olması yada bir makamda bulunulması yada kişinin çok popüler olması kişinin çok kaliteli olabileceği anlamına gelmiyor başarı bazında bakarsak sahip olduklarıyla başarılı olmuş olabilir ama kalite aslında bir DURUŞ un hatta bir SUNUM un değerler bütününü oluşturan Mihenkleri diyebiliriz..ortaya çıkan değerler bütünüde kişinin karakter analizinin meyvası olmaktadır.

Mesela
X bir fabrikamızda kaliteli ürün üretmek esas olan gayedir burada ki kaliteyi aramadaki kıstas nominal akış süreçlerinde belirlenen kıstaslar dahilinde olmasıdır fakat kaliteye ulaşmak için durduk yere hadi üretim yapalım da kaliteli ürün olsun diyemeyiz bunlar çarklar halinde birleşmiş zincirlerdir fakat ne kadar büyük son model teknolojileriniz olursa olsun bilinçlendirme ve farkındalığı ortaya çıkaracak ara eleman kaliteside çok önemli..

Aslında kalite bana göre bir çekirdek AİLE gibidir çekirdek ailenin esaslarını bilirsiniz her birey ve fert aile içerisinde ki sunumlarını sunar ve neticesinde tam puanı evin reisi baba gerçekleştirir bu çekirdek ailedeki farkındalıkların ortaya çıkması yada çıkarılmasıda bu ailenin gelişim ve yenilik bazında farkındalıkları ne derece ortaya koyup gerçekleştirebildiğidir Aslında kalite başarının değil yöntemlerin neticesinde ortaya koyulan süreçlerdir diyebiliriz.

Böylesi.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
kalite ekonomik ozgurluktur.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç