Neler yeni

Kadir MISIROĞLU

birazdahaderinmavi

Yeni üye
kendi doğum gününü kadir gecesine çekebilmek için beş ay sonraya alarak ve hatta bununla yetinmeyip, camide tam da kadir suresinin okunduğu ana denk getirerek doğumunda bir olağanüstülük olduğu iddiasıyla kendisini bir anlamda evliya gibi göstermeye çalışan, halen fes takıp göğsünde osmanlı tuğrasıyla gezen, saltanat ve halifelik kaldırıldığı için yas tutmaya devam eden, istiklal marşının şairi mehmet akif ersoy'a bile p.zevenk diye hakaret etmekten çekinmeyen, bir yandan doktor raporuyla sabit ruh hastası, öbür yandan vatan hainliği nedeniyle yurttaşlıktan çıkarılan ve daha sonra çıkan bir aftan yararlanarak türkiye'ye dönebilen; ömründe tarih eğitimi almadan her nasıl oluyorsa, cumhuriyet düşmanlarından ''üstat tarihçi'' ünvanını alabilen; ama buna karşılık akademik anlamda tarihçi titri olanların ciddiye almadığı bir meczuptur... 21. yüz yılda osmanlı hanedanın bugünkü torunlarının zaferini bekleyen bir zavallıdır... söylediklerinin külliyen yalan olduğu, gerçekten tarih bilenler tarafından (ör. t. özakman) defalarca, belgelerle kanıtlandığı halde; osmanlı hanedanının yeniden iktidar olacağına, halifeliğin yeniden kurulacağına olan inancının militanlığından vazgeçmeyen bir garip ademdir... üstadınız, tıpkı kendisini ''üstat'' sayanlar gibi, acınacak derecede tuhaf ve kafaca sakat bir insandır...

sakal

Yeni üye
çok garip bir bilgi...daha önce hiç duymamıştım,bununla ilgili başka bir yerde malumat alabileceğimiz bir neşriyat yada video var mı?

Süleyman mabedini biliyoruz ama bu bahsedilenler nebi değil resul değil nasıl olmuş?

Lefty

Tanınmış üye
Kanal bilgilerini hiç duydun mu? İrtibat kurup da kanal bilgisi alanlar çoktur. Bu cinnî olanı. Rahmanî olan da var.

Misal bizim Mor ve Ötesi'nin de ilhamatları vardır, ilim akmıştır resmen, o da yazmıştır.
Ne yani Karl Marx'ın cinleri mi varmış??? Okur yazar Allah aşkına kendine gel artık...Cinni ilham aldığını nasıl anlamış?

ls2

Aktif üye
Bu bir bilgi. Kesin doğru ya da yanlış demiyorum.
Bence de olabilir, tüm materyalistler şüphelidir, maddeler birleşmiş evren olmuş dünya olmuş biz olmuşuz falan filan. akıl sahibi adam buna mutlak biçimde inanır mı ya? inanamaz bu rasyonel değil . inandım deyipte savunuyorsa çok iddialı biçimde ,kesin bir tezgah vardır arkasında. tezgah belkide budur.

flzf

Yeni üye
kendi doğum gününü kadir gecesine çekebilmek için beş ay sonraya alarak ve hatta bununla yetinmeyip, camide tam da kadir suresinin okunduğu ana denk getirerek doğumunda bir olağanüstülük olduğu iddiasıyla kendisini bir anlamda evliya gibi göstermeye çalışan, halen fes takıp göğsünde osmanlı tuğrasıyla gezen, saltanat ve halifelik kaldırıldığı için yas tutmaya devam eden, istiklal marşının şairi mehmet akif ersoy'a bile p.zevenk diye hakaret etmekten çekinmeyen, bir yandan doktor raporuyla sabit ruh hastası, öbür yandan vatan hainliği nedeniyle yurttaşlıktan çıkarılan ve daha sonra çıkan bir aftan yararlanarak türkiye'ye dönebilen; ömründe tarih eğitimi almadan her nasıl oluyorsa, cumhuriyet düşmanlarından ''üstat tarihçi'' ünvanını alabilen; ama buna karşılık akademik anlamda tarihçi titri olanların ciddiye almadığı bir meczuptur... 21. yüz yılda osmanlı hanedanın bugünkü torunlarının zaferini bekleyen bir zavallıdır... söylediklerinin külliyen yalan olduğu, gerçekten tarih bilenler tarafından (ör. t. özakman) defalarca, belgelerle kanıtlandığı halde; osmanlı hanedanının yeniden iktidar olacağına, halifeliğin yeniden kurulacağına olan inancının militanlığından vazgeçmeyen bir garip ademdir... üstadınız, tıpkı kendisini ''üstat'' sayanlar gibi, acınacak derecede tuhaf ve kafaca sakat bir insandır...
Teşekkür ederim üstad bende bu komedyen kim diyordum :) Aklı başında insan bu tiplere itibar etmez zaten belki işte gülümsemek maksatlı kara mizah olarak bakılabilir.

sakal

Yeni üye
Yarasaların hatırı için güneş doğmaktan vazgeçmez..

[video=youtube;8XNym6FQ16o]https://www.youtube.com/watch?v=8XNym6FQ16o[/video]

sakal

Yeni üye
gerçekler [MENTION=4324]dijital[/MENTION] gerçekler..herkes senin gibi filimle yatıp filimle kalkmıyor..elin gavuru gebermiş günlerdir bu manşet oluyor arakanda insanlık dramı yaşanıyor bundan kimsenin haberi yok..sana iyi seyirler..

Lefty

Tanınmış üye
gerçekler [MENTION=4324]dijital[/MENTION] gerçekler..herkes senin gibi filimle yatıp filimle kalkmıyor..elin gavuru gebermiş günlerdir bu manşet oluyor arakanda insanlık dramı yaşanıyor bundan kimsenin haberi yok..sana iyi seyirler..
İnsanları gördüğün kadarı ile değerlendirmek sana her zaman kaybettirecektir sakal fakat ne yapalım sen de görünenden ötesini bilmeden yorum yapanlardansın seni böyle kabul ettiğim için yazdıklarına hiç kızmıyorum merak etme...

Film izlemeyi, kitap okumayı çok severim. Bu bir tutku benim için ve izlediklerimi de paylaşıyorum çünkü burası bir forum bilmem farkında mısın? Var olan başlıklarda o başlıklara uygun paylaşımlar yapmakta özgürüz sen de kendine uygun başlıklarda paylaşımlarını yapıyorsun neden insanları bu kadar sen-ben-o-bu diye ayırmaya çalıştığını pek anlamasam da seni yargılamıyorum. Rahat ol, agresif tutumun sana zarar bana değil.

Forumda paylaşımlarımız sınırlıdır ancak hayata bakışı hakkında biraz olsun fikir verebilir ancak asla tamamını bilemezsin.

Paylaşımlarımızı yetersiz bulduğun noktada sen paylaşımda bulun o zaman ve neyi paylaşmak istiyorsan paylaş sana engel olan birisi mi var?

Lefty

Tanınmış üye
[MENTION=3591]sakal[/MENTION]

İnsanları elin gavuru diye sınıflara ayırmam ayrıca bunu da belirtmek isterim. Hızlı ve Öfkeli serisinin baş aktörü ölmüş ise benim gibi sinema sever birisinin bunu paylaşması niye bu kadar garibine gitti anlayamıyorum fakat dünyaya herkes senin baktığın gibi bakmıyor bu gerçeği kabullenmediğin sürece senin gerçek dediklerin, kendi gerçeğin olmaktan öte gitmez bunu da belirtmek isterim.

Chatbox bölümü varken bu bölümden tartışmayı doğru bulmuyorum, okur-yazar o kadar emek vermiş başlık dağılmasın lütfen.

sakal

Yeni üye
İnsanları gördüğün kadarı ile değerlendirmek sana her zaman kaybettirecektir sakal fakat ne yapalım sen de görünenden ötesini bilmeden yorum yapanlardansın seni böyle kabul ettiğim için yazdıklarına hiç kızmıyorum merak etme...

Film izlemeyi, kitap okumayı çok severim. Bu bir tutku benim için ve izlediklerimi de paylaşıyorum çünkü burası bir forum bilmem farkında mısın? Var olan başlıklarda o başlıklara uygun paylaşımlar yapmakta özgürüz sen de kendine uygun başlıklarda paylaşımlarını yapıyorsun neden insanları bu kadar sen-ben-o-bu diye ayırmaya çalıştığını pek anlamasam da seni yargılamıyorum. Rahat ol, agresif tutumun sana zarar bana değil.

Forumda paylaşımlarımız sınırlıdır ancak hayata bakışı hakkında biraz olsun fikir verebilir ancak asla tamamını bilemezsin.

Paylaşımlarımızı yetersiz bulduğun noktada sen paylaşımda bulun o zaman ve neyi paylaşmak istiyorsan paylaş sana engel olan birisi mi var?

sana şimdi bişey diyen oldu mu,paylaştığım bir videoya yorum yapan sensin...ne agresifliği,bilakis yaptığın yorumları okuyunca tebessüm ediyorum sadece...tutku derecesinde filim izlemek insanı gerçek hayattan koparır yada hayatın gerçeklerini filim seyreder gibi elinde çekirdekle tepkisiz bir vaziyette izlersin..senin yaptığın bu...bayılıyorum senin bu sıcak tavırlarına..iyi pazarlar [MENTION=4324]dijital[/MENTION],

Lefty

Tanınmış üye
sana şimdi bişey diyen oldu mu,paylaştığım bir videoya yorum yapan sensin...ne agresifliği,bilakis yaptığın yorumları okuyunca tebessüm ediyorum sadece...tutku derecesinde filim izlemek insanı gerçek hayattan koparır yada hayatın gerçeklerini filim seyreder gibi elinde çekirdekle tepkisiz bir vaziyette izlersin..senin yaptığın bu...bayılıyorum senin bu sıcak tavırlarına..iyi pazarlar [MENTION=4324]dijital[/MENTION],
Sağol sakal sana da iyi pazarlar...Paylaştığım filmlerden bir kaçını izlesen hiç fena olmaz aslında hayata bakışın değişir biraz kimbilir:)

Film izlemek insanı hayatın gerçeklerinden uzaklaştırmaz tam tersi farklı dünyaları daha kolay anlamana imkan sağlar. O filmde bir karakterin yerine kendini koyarsın ve bu durumda olsam ben ne yapardım dersin ya da asla olmaz,imkansız dediğin bir durumu sana yaşamış gibi hisettirir ve bir anda olay ile empati kurmaya başlarsın v.s. tabi tüm bunlar içten gelir, herkese hitap etmez sana da etmiyor olabilir.

goldstein

Yeni üye
[video=youtube;8zrkV-iQ0Ac]http://www.youtube.com/watch?v=8zrkV-iQ0Ac[/video]

bu adam çok komik herkese tavsiye ederim şakayı geçtim bu adama ciddi ciddi üstad diyenler ...

Lefty

Tanınmış üye
bu adam çok komik herkese tavsiye ederim şakayı geçtim bu adama ciddi ciddi üstad diyenler ...
Espirili bir anlatım şekli var bu sebeple söyledikleri akla mantığa uymasa bile takipçisi çok fazla. Ne diyelim zevkler ve renkler tartışılmazmış:)

sakal

Yeni üye
Ne ABD ne İsrail,17 aralıkta düğmeye basan ülke ???

“İran’a ambargo konmuştu. Bu ambargoyu Abd’den korkmayarak delen tek ülke Türkiye olmuştu. Halk Bankası’nı bu işe me’mur etti. Bu işten İran kazandı, sıkıntıdan kurtuldu ve Türkiye kazandı, netice de ticâret.
İran; Abd ile husumeti devam ederken, Türkiye’nin para kazanmasına râzı oldu. İran; Türkiye’nin dinen veya iktisaden belini doğrultmasını istemez. Çünkü; liderliği kaptırır.
ABD; şimdi hesap değiştirdi. Baktı ki; İran’ın Yahudi aleyhdarlığı uydurma! Aslı faslı yok. Onun için sen bu işi silah noktasına getirme, ben de ambargoyu kaldırayım dedi. İran ve Abd anlaştılar.
ABD; İran’a hibe verdi. İran bu parayı alıp, Türkiye ile alışverişe ihtiyacı kalmayınca, ticaret bağını ortadan kaldırmak istedi.
Çünkü; Türkiye’de kazanıyordu. İran’ın eli mahkumken bunu yaptı ama Türkiye’nin bu işten menfaat sağlamasından rahatsız oldu.
İran ve Türkiye’nin ticari yakınlaşması ise şöyle olmuştu. Bizim istihbarat İran’daki 10 tane İsrail ajanını tespit etti.
İran’a bunları haber verdi ve İran; İsrail ajanlarını hapis etti. Bunun neticesi yakınlaşma oldu ve ticaret başladı.
İran mali sıkıntıdan kurtuldu ama Türkiye’de çok para kazandı! Bu işten rahatsız oldu. Bu işi tersine çevirmek için kendi gücü yetmezdi.
İran; Alevileri kullanarak, F.Gülen’in yaptığı kıyamı yapamazdı. Çünkü hazır değiller ve İran biliyordu ki; F.Gülen; İsrail’in güdümündeydi.
İsrail’e dedi ki; senin “One Minute”dan dolayı bir intikam alman lazım. Bu işi kullanabilirsin! Yoksa bu işlerin ortaya çıkacağı yoktu!
Halk Bankası’nda olan iş İsrail’e haber verilince, sadece bu işin gürültüsü yetmez diye pek çok dosyayı da eklediler!
Çünkü; onlarda bakan çocukları vs. vardı. Hepsini birleştirdiler, hükumete yüklendiler.
Operasyonda ilk düğmeye basan: İran’dır! Dikkat edin Abd ile anlaştıktan sonra 17 Aralık hadisesi patlak verdi!
Ne Tv’lerde ne gazetelerde bunun üzerinde hiç duran yok! Bir delil daha; bu işin Türkiye’deki ayağını Fethullah’ın adamları hapse tıktı.

İran’daki ayağını İran hapse tıktı. Ambargoyu kırıp ticaret yapan tüccarını da onlar hapse attılar!
Bu; Türkiye’deki işe ben de tarafdarım demektir! Buradaki ayağını da ben hapse atıyorum demektir!
Halbuki biz onlara İsrail ajanlarını haber vermiştik. Neticede ne çıkıyor ortaya: Tarihi husumet, Türkiye iktisaden güçlü olmasın! Dinen de güçlü olmasın! Kemâlizm ile yürümesi İran için daha iyidir.
İran; biz Türkler, İslam’ı kabul edene kadar Dünya’nın en büyük iki devletinden biriydi. Bizans ve Sasani!
Türkler; İslam olduktan sonra, atlarının ilk çiğnedikleri topraklar İran ülkesi olmuştur. Ve 1926′ya kadar İran’ı hep Türkler idare ettiler. İran bu sebeble, Türklere ve Türkiye’ye düşmandır. Şia; Acem ırkçılığıdır. Acemlerin İslam Alemi’ne baş olma davasıdır!..
İran; Türkiye’deki Alevi’leri de kullanmak istiyor. Kum şehrine Alevi dedelerini götürüp eğitiyor ve Şia propagandası için geri gönderiyor.
İran; Şia davası ile asırlardır lider olmayı denedi ve başaramadı, O’nun için Türkiye’nin Sünni olarak güçlenmesini asla istemez!
İran; Sünni bir Türkiye ile mücadele edemez, O’nun için Türkiye’nin Kemalist veya Laik olmasını tercih ederler. Onlar için makbuldür. İslam; Türkiye’de kurulduktan sonra, İran’ın yapabileceği hiçbir şey yoktur! Ama Laik bir Türkiye ile mücadele edebilir.
Bugün içinde bulunduğumuz kargaşa İran’ın tarihi kininin neticesi olan bir husumettir.
İran; İsrail’e niye haber verdi? İsrail’in Türkiye’deki gücünü biliyordu. Fethullah’ın yıllarca evvel söylediğimiz gibi İsrail güdümlü -beynelmilel siyonizm- güdümlü olduğunu biliyordu!
Ama ben zannediyordum ki: Fethullah’dan muradları; muamelatsız bir Müslümanlık anlayışı idi. Şimdi anlıyorum ki sadece bu değil!
Türkiye’nin iktisaden de büyümesini istemiyorlar! Siz Fethullah’ın Kürt açılımı lehinde bir cümlesini duydunuz mu?
Nedir Kürt açılımı: Kürtlerin adam yerine konmasıdır. Kemalist ırkçılık; Kürtleri hor gördü! Hakir yerine koydu. Kavmiyetini inkar et dedi!
Deniz Baykal zinadan yakalandı, Abd’den telefon etti! Geçmiş olsun dedi. Hakkında fikir beyan etmediği hiçbir mesele yok! Şimdi görüyoruz ki; taahhüdler, iş almalar! Mafya babasından farkı yok! Türkiye’de bu kadar uğraşılıyor, şu kardeşliği tesis edelim diye..
2 adam Kürt açılımının lehinde bir şey söylememiştir. Biri Kılıçdaroğlu biri Fethullah! Sıradan değiller, her mes’elede konuşan kimseler.”

Kadir MISIROĞLU ( olaylarla ilgili değerlendirme konuşmasından alıntı )

yamak

Yeni üye
Tarihçi değildir.Her şeyden önce taraftır bu bile başlı başına sorundur.İşine geldiği gibi eğip büker.Öyle bir anlatır ki sanırsın tarihin her dönemini bizzat yaşamış.Hayır kemalist değilim!Ama kusura bakmayın gerçek böyle.Murat Bardakçı hodri meydan demişti bir programda kulağına mı gitmedi bilmiyorum ses seda çıkmadı.Ha Bardakçıda kendisini tarihçi olmadığını söyler keşke çıksalarda bir programa eğlensek.İşin üzücü tarafı bunların Halil İnalcık,İlber Ortaylı v.s gibi münevverlerden daha ön planda olması.Keramet feste olsa gerek:)Birde Sinan Meydan var oda bunun Kemalist versiyonu tahsil dışında bir farkları yok gibi..

melihar

Yeni üye
Bırakın şöyle insanları lütfen hala anlayamıyorsunuz hala çözemiyorsunuz .... Atatürk düşmanlığı yapmanın alemi yok Atatürk hiç bir şey yapmadı , o sadece düşünün dedi , özgürlükleri sağladı ... siyasi parti üzeriden gitmiyorum olaya, bırakın hocaları şeyhleri , dinimizi özgür irademizle yaşayalım ... Varsın onların yol göstericiliği olmasın gerekte yok zaten buna inanan ve bu yoldan gitmek isteyen için yüzyıllar öncesinden günümüze tek kelimesi değiştirilmeden saklanarak gelmiş bir rehberimiz var zaten ! Atatürk bir felsefe bırakmış ve bunu geliştirin demiş , bizim geliştirdiğimiz tek nokta komplo teorileri , iran israile selam verirse Amerika göz kırparsa derin devlet el sallarsa hocanın biri beddua ederselerden ileriye hiçbir düşünce gücü yol alamamışız , benim başbakanımın varsın alnı secdeye değmesin yada alnı secdeden kalkmasın , bana ne faydası var ? benim dini gereksinimlerimi engellemeyecekse ister alkol alsın ister zemzem içsin .... konuşmanın başında ülkücülere bir atıfta bulunarak bıraksınlar bu kemalizm i demişsin , birincisi Kemalizm ile Atatürkçülüğü ayırman gerek ülkücüler hiçbir zaman Kemalist olmadılar ama her zaman Atatürkçü oldular ikincisi ülkücüler hiçbir zaman Ata ya saygısızlığı kabul etmediler ve bunun her zaman karşısında oldular. . kadir Mısırlıoğlu nun 17 aralık taki dönen finansal olaylar için yaptığı açıklamalar sade ve sadece komik ....

ElChupakabra

Yeni üye
Şöyle bir yazılanları okudum. Üç yıl geçmiş adam hala belli tvlerde boy gösteriyor. Ayrıca Sheakespeare in Şeyhpir adında bir derviş olduğunu açıkladı. Bir üç yıl sonra buraya ne yazılır bu adam ne uydurmuş olur görecez artık..