Kadim şehirler dualarla inşa edildi...DİN ŞEHRİ YARATTI.

birebir

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Kadim şehirler dualarla inşa edildi.

Kadim şehirler dualarla inşa edildi...

"Tarihin en büyük arkeolojik keşfi" olarak nitelendirilen Şanlıurfa yakınlarındaki Göbekli Tepe, "Şehir dini yarattı" teorisini çürüttü. "Din şehri yarattı" felsefesinin gerçek olduğunu belirten bilim adamları, tarihi yendin yazılması gerektiğini söyledi...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

turko29

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Dini inanışın doğuşu canlının korkuyla tanışması ile başlamıtır, korktuğu şeylere çözümsüz kaldığı şeylere karşı tapınma ile evrimleşmiştir...Yukardaki yazı baştan sona yanıltıcı bilgiler içermektedir... Bilim alanında bu tip bir tartışma artık ciddiye bile alınmıyor, 1800 lü yılların sonlarında başlayan canlının oluşumunun beynin oluşumunun ve...

birebir

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Merhaba,bu dediğinize katılamıyorum.Dinlerin vahiyle başladığını düşünüyorum.Bilimin kavradığı alan somuttur ve daha bilim gerçek anlamda soyutu keşfedebilmiş değildir.Misal;

Yolda yürürken ''istem dışı''olarak başınızı alakasız şekilde çok katlı veya yüksek bir yerin balkonu yada penceresine çeviriyorsunuz ve o anda orada gördüğünüz şu;biri...

turko29

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Merhaba,bu dediğinize katılamıyorum.Dinlerin vahiyle başladığını düşünüyorum.Bilimin kavradığı alan somuttur ve daha bilim gerçek anlamda soyutu keşfedebilmiş değildir.Misal;

Yolda yürürken ''istem dışı''olarak başınızı alakasız şekilde çok katlı veya yüksek bir yerin balkonu yada penceresine...

birebir

Yeni üye
Kayıtlı Üye
'''''''Hisler Enerjinin korunumu prensiplerinde çok sık çözümlenmiştir... Enerji sürekli dönüşüm hareket ve başka enerjilerle reaksiyon içerisindedir, hislerin oluşumuda bu enerji alış verişi ile ilintilidir.
Bunlar benim görüşlerim değil Fen kitaplarından aldığım bilgilerdir...
Bunların doğruluğu deneylerle ve başka bir takım çalışmalarla...

M

monaliza

Ziyaretçi
Bilime ve dine son derece duyarlı ve saygılı bir düşünce yapısına sahip bir birey olarak;somut ve soyut olgular arasında gayet mantıklı ilişkilendirmeler kurabiliyorum.
Açıkçası bu bana;tarifi olanaksız bir huzur da veriyor.Ne bilimle, ne de inancımla çelişmiyorum. Bu beni mutlu ediyor.Çünkü;sadece Fen,Felsefe,Sosyoloji,biyoloji ve
din...

turko29

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Fen bilimleri yaşamın bilinmeyenlerine açıklık getirir, yaşamı şekillendiren yine yaşamın kendisidir, Her canlı oluşum süreci ile beraber yaşama tutunmak için kendisine ihtiyacı olan duyargaları üretmeye başlar, tohum uygun ortamını bulduğunda ihtiyacı olan şeylere ulaşmak için köklerini ve fotosentez ihtiyacını karşılamak için filizlerini...

birebir

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Merhaba Turco29,

Yazınızın tümüne katılıyorum ancak şu ifade hariç;görülecek bir gelecek yoktur.

Ben 23 yaşındayken 35 yaşındaki halimi gördüm,ben beş parasızken 1 ay sonra paramı kazandığım işyerinde,öğle arası sohbetimi gördüm ve bu kadarla sınırlı değil elbet.Bu şuna benziyor.Hayatında deniz görmemiş çöl adamına,denizi anlatmak gibi.Şimdi...

turko29

Yeni üye
Kayıtlı Üye
19 ile 24 yaşları arasında Para Piskoloji ile yakından ilgilendim ikinci yaşam denen olayı derinlemesine araştırdım, bir çok kişinin bırak bu saçmalıkları demesine aldırmadan ve o dönemler 1978 li 82 li yıllardı, yani bu konu ile aydın bir insan ilgilenmez dendiği ön yargının üst boyutta olduğu süreçti. Geleceği görmek şu açılardan mümkün...