İyilik kötülük kavramı nedir,insan niye iyilik veya kötülük yapar?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde OBJEKTİFT tarafından oluşturulan İyilik kötülük kavramı nedir,insan niye iyilik veya kötülük yapar? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,259 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı İyilik kötülük kavramı nedir,insan niye iyilik veya kötülük yapar?
Konbuyu başlatan OBJEKTİFT
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan faust

OBJEKTİFT

Felsefe.net
Yeni Üye
İnsanlar neden iyilik yada kötülük yapar.insanların çogu farkında olarak yada olmayarak bir şeylere zarar veriyorlar.En geneli çogu insan kullandığı şeylerle dünyaya zarar veriyor,ozon tabakasının delinmesine sebep oluyor.Sizce neden zarar vermemeli dünyayı korumalı yada neden dünyaya zarar veriyorlar.İnsanların birbirlerine verdikleri zararla dünyaya verdikleri zarar arasında bir ilişki olabilir mi sebebleri aynı olabilir mi?Nedir bunların sebepleri?

desperado

Felsefe.net
Yeni Üye
Ynt: iyilik kötülük kavramı nedir,insan niye iyilik veya kötülük yapar?

ben kendi adıma şunu söyleyebilirim iyilik ve kötülük bizim yaratılışımızda var ta ki Adem in oğulları kabil den ve Habilden başlıyor .. bunun cevabını bulmak biraz zor gibi geliyor bana ..farklı düşünceleri olan varsa paylaşırsa güzel olur

ayrıca yazım yanlışları var dikkat edilirse güzel olur

saygılar

F

faust

Ziyaretçi
Ynt: iyilik kötülük kavramı nedir,insan niye iyilik veya kötülük yapar?

Bu konuda şunları söylemek istiyorum,insanlar dünyaya geldiği andan itibaren bazı devinim sonucunda bazı değerleride kendinde barındırıyor (kendi düşüncem,bu akside olabilir),bu değer kişide içcel durumların çözülememesi için kendinde barındırmak istediği bazı şifreler(içcel duyular) olarak görüyorum,karşısav zemini oluştumu şifre kendini koruma altına almıştır ve çözünmez durumdadır,diğer bir tarafta ise,şifreyi açmaya çalışan kişi bu değer şifresinden zarar görecektir,kimse kendine özel olan bir kutuyu açtırmak istemez,çaresiz kalmış bile olsa,en azından mücadelesini verir,bu mücadeleden doğan sonuç,şifreyi açan kişiye kötülük olarak yansır,iyilik ise,kendini tamamlama esnasında kişinin,karşı tarafın birbirini tamamlaması (duyuların) sonucu ortaya çıkan kavramlardır,diye düşünüyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç