İstiklal Caddesi’yLe Ilgili Çok Konuşulacak Yasaklar! Valilik Açıkladı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel ve Son Dakika Haberler kategorisinde dragon tarafından oluşturulan İstiklal Caddesi’yLe Ilgili Çok Konuşulacak Yasaklar! Valilik Açıkladı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 309 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel ve Son Dakika Haberler
Konu Başlığı İstiklal Caddesi’yLe Ilgili Çok Konuşulacak Yasaklar! Valilik Açıkladı
Konbuyu başlatan dragon
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dragon

dragon

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Katılım
14 Eki 2022
Mesajlar
441
Tepkime puanı
27
Puanları
28
Konum
dünya
Üniversite Bölümü
Sosyoloji
Ünvan
dünyalı

13 Kasım'da İstanbul İstiklal Caddesi'nde yaşanan terör saldırısı sonrası yeni önlemler alındı. Artık caddede sosyal, kültürel, ticari etkinlik düzenlemek yasak. Sokak müzisyenlerine de izin verilmeyecek.​

habip-atam-50x50.jpg

HABİP ATAM
Yayınlanma: 08:47 - 25 Kasım 2022 Güncellenme: 09:10 - 25 Kasım 2022

İstiklal Caddesi’yle ilgili çok konuşulacak yasaklar! Valilik açıkladı

İki hafta önce İstiklal Caddesi’ne düzenlenen bombalı saldırı sonrası ikisi çocuk, altı kişi öldü, 81 kişi yaralandı.


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya “İstiklal Caddesinde güvenlik, huzur ve asayişin korunması, mevcut yaya trafiği akışının hızlandırılması konularında alınması gereken önlemlere” ilişkin bir genel emir yayınladı.

depophotos_14787472.jpg

Emire göre İstiklal Caddesinde herhangi bir amaçla cadde üzerindeki işletmeler tarafından caddeye masa, sandalye, pano, seyyar tabela vb. konulmasına, stant kurulmasına, sergi açılmasına, seyyar satış yapılması ve satış tezgâhı konulmasına, sosyal, kültürel veya ticari etkinlikler düzenlenmesine, toplu veya bireysel sokak müzisyenliği ve performans gösterileri yapılmasına, hanutçuluk faaliyetlerine ve benzerlerine izin verilmeyecektir.

Yapılan açıklamada kararın alınmasıyla ilgili olarak şu ifadeler kullanıldı:


“Yaklaşık 1.400 metre uzunluğunda ve ülkemizin en yoğun yaya trafiğine sahip durumda bulunan İstiklal Caddesi'nde faaliyet gösteren mağaza işletmecileri, esnaflar, mesleki teşekküller, yerel yönetimler ve güvenlik birimleriyle yapılan tüm istişarelerde ortak talep; tramvay ulaşımı ve yaya trafiğinde akışın sağlanması ve sürekliliğin korunması olmuştur.”
 

dragon

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Katılım
14 Eki 2022
Mesajlar
441
Tepkime puanı
27
Puanları
28
Konum
dünya
Üniversite Bölümü
Sosyoloji
Ünvan
dünyalı
Ne güzel yassak.
O bölge benim bildiğim "arap" laştı. Eskiden orada arap esnaf mesnaf bulamazdınız. Şimdi gidin arapdan, arabın işlettiği nargileciden bol bir şey bulamazsınız.

Sahi bombacının uyruğu neydi?

Bence ana faktörü ıskalamışsınız ve gene kabahati alakasız kişilere yüklemişsiniz!

Ne demek sokak müzisyenine yasak yahu?
Hangi medeni ülke bir terör eylşemi sonrası böyle bir yasak getirdi? Bunun bu ciddi olayla ne alakası var. Arapları denetlesenize. Ülkeye kaçak insanlara kimlik sorsanız tespit etsenize.

Bomba getiren şahıs 4 aydır elini kolunu sallaya gezmiş. Süslenmiş süslenme salonularında cirit atmış. Oldu olacak süslenme salonlarınıda yasaklayın. Böyle saçmalık duymadım. Pes yani...

Bir insan kaçak kaçak 4 ay nasıl rahat rahat ülkede gezer? Yabancı bu, yabancı birde üstüne? Nasıl bunu güvenlik güçleri es geçebilir?

Asıl dikkat çekilesi durum budur. Bu olayın hiç, olmaması yaşanmaması gerkiyordu. Alt tarafı önceden sokakta bir kimlik soracaktınız. Ve sınırı dışı edecektiniz. Yoksa bu ülkede yabancı olan Türk' ler mi? De onları görmezden geldiniz? Ü. Özdağ diyor ya hani; "bir arabın kuyumcu dükkanına girdim, hiç Türk işci çalıştırıyormusunuz diye sordum. Surili şahıs, yok biz yabancı çalıştırmıyoruz dedi." Ülkede yabancı olan Türk' lermiş yani... Hale bak ya.
 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Konular

Yeni Mesajlar

Üst