İslamcı Deist

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe kategorisinde Zerohour tarafından oluşturulan İslamcı Deist başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 837 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe
Konu Başlığı İslamcı Deist
Konbuyu başlatan Zerohour
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan congitare

Zerohour

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.

Umarım daha önce benzer bir konu açılmamıştır. Bir konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum. Bir deistin günlük konuşmalarında;

- Allah'a şükür iyiyim.

- Vallahi ben yapmadım.

- Elhamdülillah Ya Rabbi çok şükür.

ve buna benzer cümleler kurması hakkında ne düşünüyorsunuz?

congitare

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.

Umarım daha önce benzer bir konu açılmamıştır. Bir konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum. Bir deistin günlük konuşmalarında;

- Allah'a şükür iyiyim.

- Vallahi ben yapmadım.

- Elhamdülillah Ya Rabbi çok şükür.

ve buna benzer cümleler kurması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben de müslüman değilim ve elhamdülillah ya rabbi kadar olmasa da,

valla, allaah, çok şükür, inşallah gibi kelimeleri yeri geldiğinde kullanıyorum.

Bunlar toplumumuzun ve dilimizin de içinde olan kelimeler çünkü. Umarım değil de inşallah kullanıyoruz dilimize girmiş bir sözcük. Sen onu kullanıyorsun, öyle alışmışsın. Bu senin için umarım demek daha fazla bir anlamı yok. Gayet normal bence ama kullanırken bazen ben de garip hissediyorum :)

Aile gruplarında büyüklerden gelen cuma mesajlarına da size de hayırlı cumalar yazıyorum, bunlar kültürün toplumun parçası sonuçta gayet normal bu durumla dalga filan geçiliyor komik buluyorum

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç