İşkence Ettiği Hayvanı Anlatan Ekşi Sözlük Yazarı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ÜstünKişi tarafından oluşturulan İşkence Ettiği Hayvanı Anlatan Ekşi Sözlük Yazarı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 996 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İşkence Ettiği Hayvanı Anlatan Ekşi Sözlük Yazarı
Konbuyu başlatan ÜstünKişi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Ekşi Sözlük'te dolaşırken denk geldiğim konusu olan sizinle paylaşmak istedim.
Bunun nedeni, son zamanlarda sıkça haber yapılan hayvana şiddet konusunun oluşma sebeplerini incelemek istememdir.

Sizce bahsi geçen gönderiyi yazan kişi neden böyle bir şey yapmıştır?
Neden yaptığı işkenceyi "deney" olarak nitelendirmiştir?
Neden bunu paylaşma ihtiyacı duymuştur?

kahin

Kahin
Yeni Üye
ben daha zor bir soru sorayım, ekşi sözlükteki admının yaptıgı katliam ile bir yılanın bir fareyi yemesi
arasında bir fark varmıdır? varsa nedir? ben yok diyorum, ( tanrının eko denge saçmalıgı ) merhametli
bir tanrı böyle sistemmi? yaratır..

teizm derki allah iyiliği ve kötüliğü yaratmış, allah iyi dememişki işte bir mantık hatası daha
....

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Başkalarının iç yüzünü görüp de sağlam kalmak zordur.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
ben daha zor bir soru sorayım, ekşi sözlükteki admının yaptıgı katliam ile bir yılanın bir fareyi yemesi
arasında bir fark varmıdır? varsa nedir? ben yok diyorum, ( tanrının eko denge saçmalıgı ) merhametli
bir tanrı böyle sistemmi? yaratır..

teizm derki allah iyiliği ve kötüliğü yaratmış, allah iyi dememişki işte bir mantık hatası daha
....

[MENTION=6633]kahin[/MENTION] Bey lütfen bu başlığı da kendi hayat felsefenizi anlatmak için kullanmayın. Bu başlık, konunun daha çok psikolojik açıdan yorumlanması amacıyla açılmıştır.

Adamın yaptığı işkence ile yılanın fareyi yemesi arasında tabiiki de fark vardır: Yılan hayatını idame ettirebilmek için fare yemek zorundadır ancak bahsi geçen kişi -ihtiyacı olmamasına rağmen- bir hayvan öldürmüş ve bundan mutluluk duymuştur.

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Ekşi Sözlük'te dolaşırken denk geldiğim konusu olan sizinle paylaşmak istedim.
Bunun nedeni, son zamanlarda sıkça haber yapılan hayvana şiddet konusunun oluşma sebeplerini incelemek istememdir.

Başka canlılara değer vermiyor, başka insanların hakkında düşüneceklerini umursamıyor ve tanrıdan da korkmuyor; yapmaması için bir sebebi yok. Farklı bir deneyim, deney olarak adlandırması bana normal geldi.

ls2

Kahin
Onursal Üye

ne hissedeceğimi gözlemlemek için yaptım diyor, deney demesinin sebebi de bu olmalı.
paylaşma ihtiyacı duymasının sebebi; yaptığı şeyi sadece kendisinin bilmesinden tatmin olamamasıdır.

bu herif bariz biçimde arızalı. (sağlık ölçüm; doktorların/bilimin ölçüleridir)
ikinci dayanağım;
toplumun genel kabulleri daima doğrudur (bilimsel kanıt aranmaz). bunun gibileri anlamak için bilim uğraşsın elbet ama topluma düşen bunları süpürmektir ve sonunda olacağıda odur..

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkür ediyoruz güzel bir anlatım güzel bir konu.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç