ırak savaşı ve saatler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Etkinlikler kategorisinde Durdur bu nikahı memurbey tarafından oluşturulan ırak savaşı ve saatler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,189 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Etkinlikler
Konu Başlığı ırak savaşı ve saatler
Konbuyu başlatan Durdur bu nikahı memurbey
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Feylesof TeCe
izmrde savaş ve barış konulu bir karikatür yarışmasına katılacağım..15 gün kadar sonra izmire gideceğim, şu an istanbulda tatildeyim.aklımda şöyle bir şey var..
Irak savaşını konu alan bir şey çizmek istiyorum..(savaş konusu da işin içinde olduğu için
)
havaalanında danışma bürosu ya da bilet satan bir mekan ve arkada çeşitli ülkelerin başkentlerinin saatleri..

roma,madrid,paris,londra vs.. nin saatleri..

Irak ın başkenti bağdat ın da yerel saati yazacak ama diğerlerinden farklı olarak saatten kan damlıyor olacak..akrep ve yelkovandan..
orada da annesinin elinden tutan bir çocuğun bunu farkedip işaret etmesi de görsellik açısından önemli olabilir..
çok mu klasik oldu

ilk anda aklıma gelen buydu..tartışarak gelişterebilir ya da tümden değiştirebiliriz..

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
şöyle bir şey olabilir son teknoloji radyoaktif silahlarını kuşanmış abd ve müttefikleri, Irak'ta kitle imha silahı arıyor... havadan ve karadan ülkenin altını üstüne getiriyorlar ancak kendilerine yönelik bir tehdit unsuruna rastlamıyorlar!

bu durumda çekilmek olmaz mahçuplar yaa ! seyredenler dahi , ar ediyor!
ve adeta birbirleriyle yarışarak ülkenin inşasına soyunuyorlar ...

Irak'ta süreç hala işliyor ..
: /

Savaş ve barış! aynı karede
yazmak-çizmek-dile kolay da ,siz nasıl karikatürize edersiniz bu durumu bilemem

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Bir asker yap. Kollarına kuş kanadı bağlasın iple filan (ama bağlı olduğu belli olsun) sonra ağzında da tüfek olsun. Yanına da ağaca, kütüğe kazığa filan neyse bireye bağlanmış beyaz güvercin çiz ama kanatları kopuk olsun ve ağzında olması gereken zeytin dalı yerde kırık olsun. Yani asker barış güvercini kılığına girmiş gibi ama ağzında tüfek var. Sözsüz karikatür mü yapaaksın bilmiyorum ama söz ekleyeceksen asker güvercine şöyle desin. "Bir yer barış isterse biz onlara demokrasi götürürüz" Hani ilk defa Irak'a girerken demokrasi amaçlı girmişti. Bence yazdıklarımı düşün ve kazanacağın başarıyı bana ithaf et... ;)

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Bir ABD savaş uçağı Irak'a bomba yağdırıyor...Bombalar yere çarptığında patlıyor..Espri nerede ?Bombalar çiçek şeklinde olsun...rengarenk de olabilir!(ne fikir ama?)
Not:çizer olduğunuza göre, siz alasını düşünürsünüz elbette.Sordunuz diye paylaştım.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Bir ABD savaş uçağı Irak'a bomba yağdırıyor...Bombalar yere çarptığında patlıyor..Espri nerede ?Bombalar çiçek şeklinde olsun...rengarenk de olabilir!(ne fikir ama?)
Not:çizer olduğunuza göre, siz alasını düşünürsünüz elbette.Sordunuz diye paylaştım.

Bunun benzeri olması lazım hatta benzerleri olması lazım. Benim gördüklerim üzerinde "demokrasi" yazan bombalar, füzeler atılıyordu...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç