insanları tanıma gücümüz

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde mona tarafından oluşturulan insanları tanıma gücümüz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,257 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı insanları tanıma gücümüz
Konbuyu başlatan mona
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

mona

Yeni üye
Yeni Üye
Yalnızlık Allah a mahsustur denir ya hani, hani insanlarda yalnız kalma kendi kendine uzun zaman geçirme gibi bir becerisi yoktur. Varsa da kesin bir sıkıntısı vardır:) kimileri çok sosyaldir kimileri a sosyal demiyelimde az sosyaldir ama muhakkak her dönemimizde çevremizde her zaman birileri olur olur. Kimi zaman bunun adı kanka olur kimi zaman kardeş kimi zaman yoldaş çok iyi takip edemiyorum ama son zamanlarda da hacı sözü çok ön plandaydı. Muhakkak iletişim içindeyiz:)
Etkileşim içinde olduğumuz, değer yüklediğimiz çevremizi nasıl tanıyoruz,
gözlemle
birisinden duyduğumuz sözlerle
ondan bize gelen enerji ile:)
ya da biz insanlara önyargısız kategorize etmeden nasıl tanıyabiliriz? ya da tanıyabilir miyiz?:)

sakal

Kahin
Yeni Üye
eskiden olsa belki,insanlar ve insanlık tanınmaz halde..kimi der ben insan sarrafıyım filan,görür görmez tanırmış..boş laf..araya menfaat çıkar ilişkileri girdiği zaman kırk yıllık ahbabın bambaşka bir insan oluverir..başlığı tanıma gücümüz diye açmışsınız,içgüdümüz olsa daha doğru olurdu..

mona

Yeni üye
Yeni Üye
buradaki insanları tanımada ki güçsüzlüğümüzü anlatabilmek adına bu başlığı yazdım :) yine de öneriniz için sağolun sn. sakal..

nesimi

Yeni üye
Yeni Üye
sayın mona;
tamda konuyu insan tanımada kullandığımız,duyularımızdan bahsediyor diye anlarken,acaba sanal insanları tanımakta kullanılan yöntemler mi bahsedilen diye ikiye bölündüm.
buradaki insanları tanımada ki güçsüzlüğümüzü anlatabilmek adına bu başlığı yazdım :)

tevafuktur sizinle karşılaştığım ortamlarda; bence çıkan farklara hep muhaliflik yapıp ,açtığınız her başlığa acaip cevaplar veren konuyu rotasından çıkaran biriymişim gibi düşünürsünüz sanıyorum mesela.belkide alakası yok.
Neyse ben yine net cevap ve fikir beyanı olsun diye kısadan ve hissemden gireyim konuya :
Önce birini tanımamalı kendinden gayrı,yani kendini bildin mi körün renkleri görmeden tanıması gibi insan guruhuna kaba bir kalıp bulursun elle tutulur hale sokarsın,yakınlık derecelerinize göre artıbir yada eksi bir doğrusuna yerleştirirsin.Temayül ve ahlakla ilgili ortak noktalar ki--- ortak kelimesi farazi olup zıtlıklarda buluşmak durumuda ortak paydaya girer ---buluştuğunda aşağı yukarı tanırsın bence.yani ben hep gönül yolunu kullandım kendimce .gönlümün çirkin yanları bayağı olacak ki Hakka yakın olanlar yamuk yerleri görüp genelde uzağımda oldu.
Yani yöntem doğru sonuç yanlış bende genelde tanıyamam kimseyi.Birkaç hevalim ve kardeşim dışında kankam filan olmadı çok şükür.

mona

Yeni üye
Yeni Üye
tevafuktur sizinle karşılaştığım ortamlarda; bence çıkan farklara hep muhaliflik yapıp ,açtığınız her başlığa acaip cevaplar veren konuyu rotasından çıkaran biriymişim gibi düşünürsünüz sanıyorum mesela.

benim forumda bulunmamın amacı siz ve sizin gibi sözcükleri düşünceleri güçlü (çok küçük sayılmam ama:) büyüklerimizin arkadaşlarımızın fikirlerinden istafade etmek üstümüze düşeni almaktır:) görüş belirttiğiniz için teşekkür ederim sn. Nesimi .selametle.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkür ederiz konu paylaşımınız için.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç