İnsanın sınırlarını kabullenmesi iyi midir , yoksa kötü müdür ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde PKropotkin tarafından oluşturulan İnsanın sınırlarını kabullenmesi iyi midir , yoksa kötü müdür ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,338 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı İnsanın sınırlarını kabullenmesi iyi midir , yoksa kötü müdür ?
Konbuyu başlatan PKropotkin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan meyelan

PKropotkin

Felsefe.net
Yeni Üye
Başlıkta da belirttiğim gibi bir ikilem içerisindeyim . Burda seçilen yargının iyi ve kötü yönlerini beraber tartışırsak gayet güzel sonuçlar alabileceğimize inanıyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler ..

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
insan dışı bir varlığın yapabildiklerini yapamama gibi bir sınırlandırma içindeyiz bunu kabullenmek gerekir.Bu bizim için iyidir.Ama eğer hedeflerimiz bir insanın yapmış olduğu fakat bizim yapamayacağımıza inandığımız bir şey ise hiçbirimiz gelebileceğimiz en iyi yerde değiliz ama en iyi yerde olabiliriz demektir.Böyleyse eğer sınır tanımamamız daha iyidir bence :)

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
insan kabul etse de etmese de sınırlıdır. bu, kadercilik/fatalist bir inanç olarak yorumlanmamalıdır. sınırlı olmayı kabul etmek ya da etmemek realist değildir; çünkü, insanın böyle bir lüksü olmadı...'kabullenmek' tercih yapabilmeyi gerektirir...

Melodram

Yeni üye
Yeni Üye
Reddettiğini düşünen çok insan olsa da, sınırları olduğunu bilir ve neden bu sınırların olduğunu, neye göre oluştuğunu sorgulamaya başlar, bir yere de varabileceğini zannetmiyorum çünkü kimse ''size bu sınırları veriyoruz, ne dersiniz?'' diye sormadı, kimse de buna bir cevap vermedi. Bir şeyi kabul etmek için ya da reddetmek için, bize sorulması gerekmiyor mu? Sınırlarımız var ama bu sınırların bir kısmının genişliğini ve darlığını kendimize göre belirleyebiliriz, kabul edip etmeme sadece sınırı şekillendirmeye bağlı, yoksa direkt reddetme ve kabullenme söz konusu değil.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
bir yönüyle bağsızlık ve özgürlük kavramlarıyla da ilgili olsa gerek.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Hangi alanda ,sınır nedir?Kime göredir?

X

FAdmin
Onursal Üye
Japanese Attitude for Work

"If one can do it, I can do it. If no one can do it, I must do it."

Middle Eastern Attitude for Work.

"Wallahi if one can do it, let him do it, If no one can do it, ya Habibi how can i do it."

El meal ;

Japonlar diyor ki ; Biri yapabiliyorsa bende yapabilirim, kimse yapamiyorsa mutlaka yaparim.

Bizim Ortadogulular ; Yapabiliyorlarsa, birak yapsinlar, klmse yapamiyorsa ben nasil yapayim?

Mantalite, calisma azmi, bakis acisi, tembellik, istikrar vs.

Biz bastan kaybediyoruz..

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
sınırları bir bilsem kabulleneceğim ama bilmek mümkün müdür? engeller vardır ama onları kabullenmek de doğamızda yok.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Karar verdim başlık :) çok esnek,sınırını bulup açıklayamıyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç