İlgi Görmeyen Çocuğun Beyni Küçülüyor

Lefty

Aktif üye
ABD'de yapılan bir araştırmayla, beyin gelişiminin ailenin bebeğe olan ilgisine bağlı olduğu ortaya çıktı. Teksas Çocuk Hastanesi, Psikiyatri Bölümü görevlisi Bruce D. Perry, ilgiyle büyüyen bir bebek ile ilgisiz büyüyen bebeğin beyin taramalarını gerçekleştirdi. Perry'ye göre, ailesi tarafından ilgi görmeyen çocukların beyin gelişimi gözle görülür oranda daha yavaş.

Perry, yayınladığı makalede çocukların ailesi tarafından nasıl yetiştirildiğinin, beyin gelişimlerine doğrudan etki ettiğini belirtti. Buna göre 3 yaşındaki iki çocuğun beyin taramalarında gözle görülür oranda bir farklılık dikkat çekiyor.

Perry'nin açıklamaları şöyle:
"Fotoğraflarda da görüldüğü gibi sol taraftaki beyin taraması, ailesinin ilgisiyle yetişen ortalama bir çocuk beyni. Öte yandan sağ tarafta ailesiyle zaman geçirmeyen ve ailesinin ilgisini görmeyen bir çocuğun beyninin taraması var. Bu çocuğun şiddet görmüş olabileceğini de tahmin ediyoruz. Bu taramalar sonucunda, sağ taraftaki çocuğun beyni yaşıtına göre daha küçük.

Kaynak:
https://www.dailymail.co.uk/news/article-6408305/Scans-neglected-childrens-brains-reveal-stunning-difference-cared-peers.html
https://www.webtekno.com/ilgi-gormeyen-cocuklarin-beyinlerinin-nasil-gorundugunu-ortaya-cikaran-ibretlik-goruntu-h57510.html

 

kahin

Yeni üye
peki? sevgili lefty oldukça güzel bir konu bu, bilimsel olarak kanıtlanmışmı? :) burda sadece
tomografiden çekilen röngen filmi var onun dışında küçülen beyin yok sadece resmi küçültmüşler.
 

kahin

Yeni üye
beynini küçülmesini biraz açarmısın? fiizksel anlamda bir küçülme olmaz bu imkansız,
beyin küçülmez, beyin sabittir. her bireyin beyin ölçüsü sabitgendir değişken değildir.
 
Üst