Hükümet 1.5 milyon öğrencisinin geleceği ile dalga geçti

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde nilüfer tarafından oluşturulan Hükümet 1.5 milyon öğrencisinin geleceği ile dalga geçti başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,289 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Hükümet 1.5 milyon öğrencisinin geleceği ile dalga geçti
Konbuyu başlatan nilüfer
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan rainbow64

nilüfer

Üye
Yeni Üye
Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Cemil Çiçek, YGS'de şifreleme skandalı ile ilgili "ÖSYM Başkanı Ali Demir'in açıklamalarını doğru ve yeterli olduğu kanaatini taşıyoruz" dedi. Çiçek'in gayri ciddi üslubu şaşkınlık yarattı.

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin YGS'deki şifreleme skandalı ile ilgili sorularını yanıtladı. "ÖSYM Başkanının açıklamaları sizin için yeterli mi?" sorusuna Çiçek "YGS ile ilgili, bu konu tabii bağımsız bir organda meydana gelen bir gelişmedir. Sayın Cumhurbaşkanımız bir açıklama yaptı. Sayın ÖSYM Başkanı da bir açıklama yaptı biz bu açıklamanın doğru ve yeterli olduğu kanaatini taşıyoruz" yanıtını verdi.

"Cumhurbaşkanı konuştu ya yetmedi mi?"
Cemil Çiçek, Ali Demir de açıklamasında kabul etmiş olmasına rağmen sanki şifreleme olayı gerçek değilmiş ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ayrıntılı açıklama yapmış gibi konuşarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü neticede işin başındaki kişiler, bu işin sorumluluğunu bilen ve sorumluluk taşıyan insanlardır. Bu iddiaların doğru olmadığı kanaati bizde de var. Zaten savcılık da kendiliğinden bir inceleme başlatmış durumda. Ama şunu da görmemiz lazım, belli bir süreden beri o kurumda yaşanan, geçmişteki olumsuz gelişmeler sebebiyle her imtihanda da benzer şeyler oldu tarzında bir peşin hükümle bu kadar insanın zihnini karıştırmak bence çok doğru değil. Ben bugün gazetelerde okudum, bir kısım dershane sahipleri, bu işle ilgilenen kişiler yapılan işlerde bir yanlışlık olmadığını ifade ediyor. Ama en önemlisi sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamadır. Çünkü bu olay üzerine en üst düzeyde devletimizin yetkilisi, hassasiyet gösteriyor, bilgi alıyor. Kendisini tatmin olduğunu ifade ediyor.

Sayın Cumhurbaşkanının tatmin olduğu konuda biz de tatmin olmuşuzdur. Çünkü konu her yönüyle kendisine ifade edilmiş, biz de bu kanaati taşıyoruz. Sayın Milli Eğitim Bakanımızın da kanaati odur bize verdiği bilgide..."

(soL - Haber Merkezi)

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Seneye ben de bu sınava gireceğim bakalım seneye ne yapacaklar? Bizim okuldaki 12. sınıf öğrencileri sinirden köpürüyor acaba benim dönemimde ne olacak?

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Seneye ben de bu sınava gireceğim bakalım seneye ne yapacaklar? Bizim okuldaki 12. sınıf öğrencileri sinirden köpürüyor acaba benim dönemimde ne olacak?

Sanırım merkezi yerleştirme olayı tümden tarihe karışacak..Senin döneminde her üniversite kendi özel sınavını yapacak -gibime geliyor-

yok

Felsefe.net
Yeni Üye
herkez aptal onlar akıllı ama bide onlar inananlar var bizler aptalız galiba çünkü dışardan 40 bin öğretmen alınacak

rainbow64

Meraklı Üye
Yeni Üye
Bence hükümet daha da fazlasını yapmış olmalı. En basit hesaplarla bile 1.700.000 kişi nin en az üç katı kişi bu sınavdan etkilendi. Aileler, sınavı hazırlayanlar, sınavın daha sağlıklı geçmesi için çalışan güvenlik personeli, sınav anında çalışan gözetmenler sınav sonrası değerlendirmede çalışan ve çalılmaya devam eden ölçme uzmanları ve bilgisayar uzmanları sosyal kitlesel yazılı ve görsel medya çalışanları ve daha niceleri. Bunların hepsi bir başka işle meşgul olabilecekken gidip sınavla ilgilendiler. Ülkenin büyğk bir kısmını ilgilendiren bir sınavın bu kadar ciddiyetsizlikle yapılmasınına imkan verilmesi de elbette hükümetin sorumsuzluğudur. Keşke daha duyarlı olunsaydı da bu kadar gencimizin gururu kırılmadan , yılları boşa geçmeden daha emin bir sınav yapılabilseydi...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç