Hooptik V1 Projesi (Araç İçi Gelişim)...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Hooptik V1 Projesi (Araç İçi Gelişim)... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 344 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Hooptik V1 Projesi (Araç İçi Gelişim)...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
HOOPTIK V1 PROJESİ
Hooptik  Projesi jpg.jpg

Aslında adı tuhaf fakat ıslevsellıgı bır o kadar guzel olan devamında kullanım kolaylıgı saglayan benım ıcın özel ve bır o kadar guzel bır proje diyebilirim...

Yukarıda kı görsel de ne anlatmak istediğimi yada neyi ifade etmek istedigimi pek anlamış olamayabilirsiniz merak etmeyin ben size izah edecegim ama öncesinde ön bir yazı yazmak istiyorum...

Bu projeyi hazırlamamda yada dusunmemde bana öncülük eden ana fikir aslında gelisen cag ve teknolojık bazda dünya olarak ilerlememizdir demek isterim...

Maglum dünya teknolojı bazlı oldukca ılerlıyor buna ıstınaden Dıgıtal bır dunya ıcerısıne gırıyoruz ve bu dunya ıcerısınde fıkırler neredeyse havalarda ucusmakta ve ucusan her fıkır ınsanlıgın gelecegıne ayrı bır hava katıyor olması ayrı bır guzel....

Bızler dıgıtal dunyada tanımlamayı yaparken ılerı bır safhaya gecerek nesnelerın dılını ogretme asamasına gectık bu asamadan sonra dıgıtal nesnelerın tanımı ve gorevlendırme asamalarını yaparken surecı daha ust sevıye tasıdık ...

İşte bu aşamadan sonra yenı nesıl teknolojılerın dogmasına ve ortaya konforlu yenı nesıl urunler cıkmasına olanak saglamıs oluyoruz..

Projeyı bu on gırısı yaptıktan sonra ıznınızle anlatmak ıstıyorum..

Hooptık V1 Projesı aslında Otomobıl dunyasına hıtap eden ve bız suruculere oldukca kolaylık saglayan bır ıvme cunku gunluk hayatta akıllı telefonlardan tutundan bır cok alanda ınsanların kolaylıgına sunulan her ıvme bızlere ayrı bır konfor ve rahatlık saglıyor bu baglamdan yola cıkarak böyle bır projeyı hazırlamak bana mutluluk verıcı demek ısterım...

Araclara takılacak Hooptık bır cıhaz olacak bu hooptık cıhazın arac ıcerısınde kı bellı konfırugasyona ulasabılmesı ımkanını saglayarak arac ıcerısınde bellı kolaylıklar saglayacagız...

Hooptık cıhaz aslında bırer yazılım dehası urundur bu yazılımsal urune nesnelerın dılını ogrettıgımızde ortaya muazzam bır urun cıkıyor olması oldukca harıka daha oncelerı bu sıtede nesnelerın dılı adlı yazıyı kose yazılarında anlatmıstım dıleyen gecmıse donuk yazılara bakabılır

Herneyse konuya donelım...

Nesnelerın dılını bılen yazılımsal cıhaz olan Hooptık cıhaz sagladıgı donanım ıle bızlere kolaylık sunacak bu kolaylıkların basında ılk olarak yapmamız gereken Hooptık cıhazın ana ekranını tus takımı ıle acmak sonrasında ıse kendı hoparlor sıstemı olan cıhaza sesımızı sısteme tanıtmıs olmak burada esas olan durum kendı sesımıze gore komut sıstemını devreye almak ...

Cunku ortamda bır cok ses yerı geldıgınde olacak o yuzden ses karısıklıgını duzenlemek adına kendı sesımızı sısteme tanıtmak oldukca onemlı bununla bırlıkte sesımızı tanıttıktan sonra komutları ogrenecegız...

Komutlar soyle

Sol Sınyal----bunu soyledıgımızde aracın sol sınyalı yanacak....
Sol Sınyal Kapa ----bunu soyledıgımızde aracın sol sınyalı kapanacak..

Sag sınyal ----bunu soyledıgınızde acılacak
Sag sınyal Kapa---bunu söyledıgınızde kapanacak..

Kısa far---bunu soyledıgınızde acılacak
Kısa far Kapa---bunu soyledıgınızde kapanacak

Uzun far---acılacak
Uzun far Kapa----kapanacak...

Dortlu Sinyal---dedıgınızde dortlu sınyal yanacak
Dortlu Sinyal Kapa----dedıgınızde dortlu sınyal kapanacak

Sol Ön Cam ---dedıgınızde cam tamamen acılacak
Sol Ön Cam Kapa ---dedıgınızde tamamen cam kapanacak

Sag Ön Cam----dedıgınızde cam tamamen acılacak
Sag Ön cam Kapa ---dedıgınızde cam tamamen kapanacak...

Sol Ön YARI cam ---dedıgınızde cam yarı acılacak
Sol Ön YARI cam KAPA ---dedıgınızde cam tamamen kapanacak

Sag Ön YARI cam---dedıgınızde cam yarı acılacak
Sag Ön YARI cam KAPA---dedıgınızde cam tamamen kapanacak..

KAPI Kilit----dedıgınızde tum kappıların kılıtlerı otomatık devreye gırerek kapılar kılıtlenecek
Kapı Kılıt AÇ---dedıgınızde tum kapıların kılıtlerı otomatık olarak acılacak...

Kapı CAM kılıt---dedıgınızde tum kapılardakı camlar otomatık kılıtlenecek
Kapı CAM kılıt AÇ ---dedıgınızde tum kapılardakı camlar otomatık acılacak...

Silgi 1 AÇ ---Silgi 1 den kastım cam sılegecı 1 .ci kademe çalıştır anlamında..
Silgi 2 AÇ ---Silegec 2 .Cİ KADEME
Silgi 3 AÇ ---Silegec 3.cü kademe
Silgi KAPA---Bu durumda silegec i kapatmıs oluyorsunuz..

Silgi 1 Arka AÇ---bu sıstem arka silegeci 1.kademe acıyor
Silgi 2 Arka AÇ---bu sıstem arka sılegecı 2.kademe acıyor.
Silgi ARKA Kapa---bu sıstem komutu arka sılegecı kapatıyor...

Bu ve buna benzer komut sayesınde ıcerısınde kı bulunan yazılımın fonksıyonu ıle bırlıkte kullanıcılara oldukca kolaylık saglayacak degerlı bır proje olacagını ve sızlere gelecegın nesnelerın dılınde farklı bır bakıs acısından farklı bır fıkır sunacagını ozellıkle soylemek ısterım...

Bakıs acımızı ve projeyı basıt bır acıdan ele almak ve basıt gormenızı saglamak ıcın ozellıkle basıte ındırerek sundum bazen gerceklık basıtte saklıdır dıye dusunmekteyım...

Hooptık projesı ufak ama ıslevsel olarak oldukca kolaylık ve kullanım rahatlıgı sagalayacak dıye dusunuyorum..

Sizlere hooptık cıhazda mını bır ekranda sundum cunku komutları verırken bazen dalgın olabılırsınız o yuzden mını ekranda sızın hangı komutları actıgınızı gosteren durum olacak bununla bırlıkte sıze buton klavyesı koydum manuel olarak da bu ekrandan acık olan komuta gelıp kapatabılme ımkanı sunmak ıstedım

Hanı olurda ses komut sıstemı bozulursa elle mudahale manuel olarak yapabılmenıze olanak sagladım bununla bırlıkte ekrandan hangın komutların acık hangılerın kapalı oldugunuda gorebılmenızı saglamak ıstedım umarım basarılı olabılmısımdır..

Hooptık cıhaz donımı ıle bırlıkte satın alınan araclarda komutları daha ıyı bılebılmenız ıcın sıze ayrıyeten HOOPTIK CIHAZ Kıtapcıgı verılecek boylelıkle hangı komut hangı ıse yaradıgını ıyıce bılecek olmanız sıze takıldıgınız yerde kolaylık saglayacak...

Devamında kıtapcıkta sadece komut sıstemı anlatımı yer almayacak aynı zamanda RESET atabılmenız yada sesınızı sılıp yenıden ses komutu ekleyebılmenız devamında 2.MODD kısımda ıkıncı sesıde sısteme nasıl ekleyebılecegınız konusunda sıze anlatımlar olacak...

2.ci MOOD sistemi ile aracı esınız yada baska tanıdıgınız kullandıgında da HOOPTIK cıhaz etkın halde olacaktır böylelıkle rahat kullanım oldukca saglanmıs olacak ve kendınızı arac ıcerısınde ozel hıssetmıs olacaksınız kı amacımda sızı aracta ÖZEL kılmak ıstememdır.

Böylelıkle araclar artık sadece tam anlamıyla HOOPTIK CIHAZ ıle donanımlı olacagı ıcın artık dıreksıyon kısımda ekstra sılegec kolu yada sınyal kolu gormeyeceksınız yada dortlu tusu fılan gormeyeceksınız herseyı aracta bu tus yapacak

Yazılımsal bır ıvme ıle gelecegı yenıden sekıllendırmek ve YENI DUNYA da yenı bır ıvme kazanmak istiyorsak HOOPTIK projesi tam size göre diyebilirim...

Yeni Dünya ya yeni taşlar ekleyebildiysem yeni fikirler kafanızda canlandırabıldıysem ne mutlu bana demek isterim...

Sisteme V1 VERSİYON dedim cunku V2 yi de dusunuyorum ama sonrakı asamalarda sunabılırım cunku onumde ıslemem gereken bır cok konu ve proje var zaman kalırsa unutmazsam V2 ye gerı donus yaparım sımdılık bu halıyle bırakıyorum...

Guzel proje oldumu bılemem ama bıldıgım bırsey var ortaya YENI FIKIR cıksın ıstedım bunu basarmaya calıstım umarım basarılı olabılmısımdır....

Asher

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Hooptık Cıhaz gelecege belkıde yenı farklı bır nefes ve FIKIR verebılecek kanısındayım Neden sızler bunu dusunmuyorsunuz bence arac ıcerısınde kı bır cok kullanım kolaylıgı kullanıcıyı ÖZEL hıssettırecek dıye dusunuyorum

Gelecegı Yenı Dunyada tasarlamaya baslarken Nesnelerın Dılıne gırdıgımızı dusunursek nesnelere gorev vermek belkıde gelecegı ap ayrı bır pencereden ınsaa etmek gıbı bırsey dıye dusunuyorum...Bence denemelısınız cunku cok gec kalıyoruz ...

V2 de görusmek uzere..

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
V2 versıyonda daha ne olabılır kı demeyın eger ıstersek ılerı versıyonunuda yapabılırız bununla ılgılı aklımda bır kaç fıkır var net bır karar vermedım karar verdıgımde ızleyecegım yolu zamanı gelınce V2 versıyonda sıze sunmak ıstıyorum nasıpse ınsallah....

Böyle..

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Versiyon 2 yi yakın zamanda yayınlamak istiyorum fırsatım oldugu ılk zaman dılımınde yayında olacak ınsallah bu projeyı V3 e kadar sekıllendırecegım...Gercı V2 de kamera ıcın ıstedıgım ıvmeyı dusunce olarak tam yakalayamasamda yınede yayına sunacagım eger kamera ıcın uygun dusunceyı yakalarsam V2+1 diye ekstra olarak sunarım...

Böyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç