Herkes Hak Ettiği Gibi Yönetilir

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İdeolojiler kategorisinde Gezgin tarafından oluşturulan Herkes Hak Ettiği Gibi Yönetilir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 558 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İdeolojiler
Konu Başlığı Herkes Hak Ettiği Gibi Yönetilir
Konbuyu başlatan Gezgin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

Gezgin

Felsefe.net
Yeni Üye
Bir milletin başındakilere baktığımda o milletin yansıması olduğunu görüyorum. İster seçimle gelsin, ister gelmesin.

Bir milletin rejimine baktığımda da diyorum ki aynen bu halk bu ideoloji ile yönetilmeye hak ediyor.

Mesela Fransa ve Türkiye'yi ele alalım.
Buna karşı çıkabilirsiniz ama demem o ki fransızlar tamamen şeytanın taraftarı olmuş bir topluluktur. Şuan başlarında ki adam macron'da bir çok yerde şeytanın simge haraketini yapmıştır. Yasalarıysa tabiki şeytan'ın övgüsüne layıktır.

Şimdi gelelim asıl değinmek istediğim konuya. Madem milletler hak edildikleri gibi yönetiliyorlar, neden Müslüman Türkiye şeriatla değilde avrupa'dan alınan yasalarla yönetiliyor?

İktidar için yarışan hiçbir parti başa geldiğim zaman avrupa'nın kanunlarını bırakıp Allah'ın hükümlerini getireceğim demediği halde, içki, zina, faiz, kapitalizmin devam edeceğini bildiği halde gene bu partilere oy atmıştır.
Yani Türkiye halkı Allah'ın hükümlerinin olmaz olmaz olarak görmeyerek, avrupa'nın yasalarıyla da olur diyerek kendi hak ettiğinin şeriat olmadığını göstermiştir.

Eğer bu millet Müslüman olsaydı, Allah'ın hükümleriyle yönetilen
Şeriat sistemine tabi olurduk nasıl ki Müslüman olmayan bir toplum olan Fransa'nın laik, demokratik rejime tabi olması gibi.

ls2

Kahin
Onursal Üye
bende 16 lı yaşlarda falan şeriatçıydım. yaş kaç senin dostum. tarihten ve dünyadan bi haber misin? hangi şeriattan bahsediyorsun, tarihte salt islam inancı ile kurulmuş bir devlet söylede sana inanalım

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Şeytanın işaretini yapmayan dünyada çok nadir siyasetçi insanlar var liderleri yapmasada yardımcılarıda mutlaka yapar bu işaretler aslında birer ideoloji olmazsa olmaz haline geldi diyebilirim sadece siyasetçilermi yapıyor sivil askeri bir çok insanlarda bu durumların eseri diyebiliriz..hayat kendilerinin seçimde kendilerinin biz bizden sorumluyuz..

Gelelim diger soruna ...

Mesele dogru adil ve adaletli bir biçimde özgün değerler ve kimlikler çerçevesinde mürreffeh ileri bir seviyede olabilmektir Türkiye de islamiyet adına bir çok konu ve içerikler sunulmaktadır şeriat ile hüküm içerisinde olmasada arabistanı saymazsak bir çok dini ülkeler içerisinde türkiyenin durumu ve konumu oldukça önemlidir Türkiye de Demokrasinin olması ve olabilmesi çok önemlidir çünkü bizim yönetimsel bir biçimden ziyade eşit adil ve paylaşımcı bir siyasi mekanizmayla daha radikal büyüyebileceğimizdir..

Yönetimsel siyasal mekanizma çok önemli çünkü ülkenin bugünkü geleceği değil gelecek kuşaklara da yansıtabilmesi ve yaşayabilmesi için Win Win ilkesiyle hareket edebilecek mekanizmalar .içerisinde olabilmemiz gerektiğidir...

Başarıların esas kaynağı ülkeyi bir adım daha ileriye götürebilmektedir türkiyemizin Demokrasi kriterleri içerisinde yer alması ülkede islamiyetin yaşanmayacağı anlamına gelmiyor yaşanıyor belki eksik noktalar olabiliyor ama diyanet işlerinin de olması bu eksik noktaların giderileceğidir Türkiye nin demokratik ve çağdaş bir seviyede olması gelecek kuşaklara güzel yarınlar bırakabilme adına oldukça değerli bir ivme katacağıdır..

Böylece.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç