Her Gün Bir Makale

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
Belki bazen iki paylaşırım.

Makale 1

1. Zamana Sahip Çık, 2. Zamana Ait Olanlar, 3. Zamana Meydan Okumak, 4. Zamanda Yolculuk.

1. Zamanına Sahip Çık: Zamanını boşa çıkartma, boşa çıkan zaman boşa gitmiş altın gibidir. Ancak bir fark vardır: altın zamanı satın alamazken, zaman hem altını hem fazlasını alabilir. Bilgisayar oynama, eğlenme...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
Makale 2

1. Sormak, 2. Yaşamak, 3. Yapmak, 4. Görmek, 5. Duymak, 6. Anlatmak, 7. Soru Sormak, 8. Varmak.

1. Sormak: Nedenini sormaktır. Bir öğretmen ezberle dediğinde, ailen söylediğinde, komşu söylediğinde... kalbi tatmin eder.

2. Yaşamak: Bildiğini yapmaktır. Öldüğünde kendi yolumdan gittim, kendi hayatımı yaşadım diyebilmektir. Başkasının...

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
Makale 3

1. Kısıtlanmak Ve Özgürlüğün Uyumu, 2. Toplum Ve Özgür Birey.

1. Kısıtlanmak Ve Özgürlüğün Uyumu: İki insan iki biri insan biri hayvan olan canlı bir insan bir bitki ve canlılıkla ilişkisi olan cansızların kullanımı özgürlüğü kısıtlar. Dilediğini yapamaz hale getirir: bu sınırları yıkmak mümkündür. Sonuçları diğer canlılar tarafından...

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
Makalecik

1. Bir Sonraki Aşama: Yaptıklarınız, sırayladır: herşey birikerek ilerler. İnsan, organ, hücre, hücrealtı. İnsanı görmeden bir organı, organı görmeden hücreyi, hücreyi görmeden hücrealtındaki yapıları anlamlandırın. Yapamazsınız.

2. Ondan Bir Sonraki: Bu basit örnek, sizin görebilmeniz için. Daha önce farketmiştiniz. Bunu herkes...

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
Hikayemsi Makalemsi

Şeytanın ve Meleklerin Konuşması

1. Bölüm: Şeytanla karşılaştı. Birgün kapısını çaldı. Yanında melekler vardı. Dediğinizi duysanız şaşırırdınız, dediki: Merhaba. O şaşırmıştı. Aklından geçirdi acaba yanlış bir davranışımı mı gördü? Neden bana selam veriyor. Adap gereği oda ona selam verdi, merhaba. İçeri buyur etti...

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
2. Bölüm: Birgün haksız yere darp edildiğini bildiği halde darp edilen bir adam gördü. Kazım sordu, ne yapacaksınız? Melekler koşarak adama yardıma gittiler, şeytan sen ne yaparsan arkandayım dedi, ekledi, sende yaralanırsın karışma. Kazım şeytana dönüp dedi; sen bana karşı çok iyisin, sağol. Sonra kendi başına kaldı, şeytanın söylediğini...

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
İnsanlığa Atfedilen Günah

Bir çocuk dünyaya gelmiş, her zaman gelmiyormu. Ama bu çocuk özelmiş. Geldiği gün konuşmuş. Hayır, hayır. Herkes gibi oda 1 yaşında konuşmuş. (Lan bir yaşındamı konuşuyorlar, internetten baktım.). Bu çocuğu özel kılan neymiş. Sümüklüymüşde. Ata binince hızlı gitmezmiş at, tepesinde bir bulut yokmuş, güneşten nasibini...