Henüz Yazamadığım Makaleme Öykünme,

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ekoloji kategorisinde çalgüner tarafından oluşturulan Henüz Yazamadığım Makaleme Öykünme, başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,241 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ekoloji
Konu Başlığı Henüz Yazamadığım Makaleme Öykünme,
Konbuyu başlatan çalgüner
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan çalgüner

çalgüner

Felsefe.net
Yeni Üye
Henüz Yazamadığım Makaleme Öykünme,

Kavrayış bir “sıfır” düşünme halidir. Bir şeyi tam anladığın, tam algıladığın zaman ortada bir düşünce olmaz.

“En basit gerçeğe ulaşmak yılların deneyimini gerektirir. Eylemi değil. Mantığı değil.Hiç bir tür telaşlı davranışı değil. Okumayı değil. Hesabı değil. Çabayı değil.Düşünmeyi değil.Sadece bilinmesi gerekeni akılda bulundurmayı gerekir”….

İyi bir düşünür ama “düşünür” gibi değil…iyi bir akademisyen ama “akademisyen”! gibi de değil..

Nişan aşamasındaki hedefin bulanıklaştığı gibi, nefesini bıraktığın an.! Limon sıkar gibi tetiği çekmek gibi.

Yalın ama basit değil. Katmanlı anlamı olan… bir kerede anlaşılan ama bir defa daha okunduğunda da farklı algılanan bir makale…

Düşüncenin olmadığı tam bir sessizlik içinde yazılan bir yazı gibi “bir şey”.Belki de

bir şiir.

Kadın gibi kavrayıp (hissedip), onu erkek gibi yapabilebilmek.!

Yüklemi, cümlenin kendisi olan, öznesi nesne, aynı zamanda nesnesi öznesi olan bir gramerle yazılan, yeni bir dil gibi sanki…!

Hayat gibi, Ekoloji gibi akışkan ve dönüşebilen, hiçbir şey yapmadan ve bir çırpıda..

Farklı da değil..”farkındalık” gibi sankim.

İşte ben, “O” makaleyi henüz yazmadım. Henüz yazamadım. …

Tahir ÇALGÜNER

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç