Hayatın Değeri.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Hayatın Değeri. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 291 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Hayatın Değeri.
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
10521541-728xauto.jpg

Hayatımızın bir çok anında düşünür düşünürkende hayaller kurarız kimi zaman bir ev almanın kimi zaman bir araba almanın hayallerini kurar kimi zaman ise meslek seçimindeki hayallerimizi canlandırırız aslında hayatımız var olabilmek adına kurulan hayaller ile geçiyor..

Kimi zaman insan düşünüyor onca koşuşturma onca emek onca çaba sonrasında bakıyorsun ki insan yaşlanıyor yaşlandıkça gençken istediğin arzuladığın şeyler artık sana uzak gelmeye başlıyor bu sefer daha farklı hayallerin oluyor yaa şu evlatlar bu bayram bize gelmedi keşke gelecek bayram bize gelseler diye yakınmaya ve geçmiş zamanların hayallerini kurmaya başlıyorsun...

Sonrasında nerde o eski bayramlar nerde o eski zamanlar demeye başlıyorsun hayat herşeye ragmen yaşanmaya değer fakat hayat öyle bir toz pembe ki ne zaman nerede neyi göstereceği hiç belli olmuyor

Zaman süzgecinde ki girdap gibiyiz girdapın akıntısı ne yone akıyorsa oraya savruluyoruz aslında bu girdap içerisinde iyi bir geminin kaptanı olabilsek bunu en azından başarabilsek belki hayatın ve yaşamanın varolabilme nedenlerini daha iyi anlayacağız ama ne yazık ki çogu zaman gemi kaptansız ilerliyor bu şekilde oluncada aslında belli zaman sonra hayatın bize kaybettirdiklerinin farkına varabiliyoruz..

İnsan küçükken öyle güzel hayaller kuruyordu ki herşey öyle güzel görünüyordu ki zamanla büyümeye başlayınca aslında herşeyin bu kadar kolay olmadığını ve kazanıp üretmenin bu kadar kolay olmadığını anlayabiliyoruz...

Eskiden liseden çıktıktan hemen sonra arkadaşımla parka gider yaşlı insanlarla sohbeet etmek için can atardık öyle güzel anlatırlar öyle güzel tecrubelerini bizle paylaşırlardı ki onları keyifle dinlerken gözlerim hafifce sulanır olurdu eski insanları çok seven ve hatta çok arayan bir insanım onların sohbetleri onların anlatımları o kadar güzel ki bu anı gerçekten kalpten hissetmek gerek..

Yaşamımızda ideallerimiz için hedefler belirleriz aslında bu dogru ve güzel olan çünkü insan hayalleriyle yaşarsa hedefsiz bir yolda ilerlerse hiçbir zaman yaşamında gerçek istediği noktada olamaz ama hedefler olursa yanında azim ve çaba olursa bir gün istediği yerde olabilir fakat bizler hangi noktada olursak olalım hayatımızda kişiliğimizi ve karakterimizi asla bozmamız gerekir...

İnsanların ne dediğinin pek önemi yok önemli olan sizin duruşunuzun güzel ve samimi olabilmesidir...Bazen yaşamımızda istediğimiz şeyler olmayabiliyor bazen istediğimizin dışında süreçler ilerliyor ama herşeye ragmen her bir etmende ayrı güzellikler olduğunun farkına varabilmek gerekiyor bazen başka bir yerde başka bir noktada olmak aslında bizim kader ağacımızın bir ürünü diyebiliriz böyle anlarda hayata küsmeyin aksine her kader agacından toplanacak yeni meyvalar oldugunu düşünün işin iyisi kötüsü olmaz size ekmek getiren heryer sizin eviniz gibidir...

İşinize eviniz kadar sahip çıkmayı öğrenmek gerek İş insanın ekmek kapısından ziyade birer ailesi gibidir buralarda bir çok yaşamsal döngüler yaşanacak bir çok farklı süreçle karşılasılacak ama en önemlisi en zoru egoları taban yapmış insanlarda göreceksiniz ama sizin bir duruşunuz bir çizginiz var ise ve sadece işinizi eviniz kadar sevip deger veriyorsanız bu insanlar size asla ulaşamaz....

Hangi sektör yada dal olursa olsun patronlarınıza ALLAH RAZI olsun demeyi asla unutmayın sizi görselerde görmeselerde bunu demeyi asla unutmayın çünkü bir insana aş veren patron benim için çok degerli bir insandır diyebilirim...Hayatınızda zorluklar sıkıntılar hatta hüzünler olacak bazen çok sevdiğinizi kaybettiğinizde ona karşı özlem duydugunuzda bile aslında her an kalbınızde yaşıyormuşcasına yüreginizde hissetmeniz gerek

Duygular manalar hatta anlamlar bazen ardı ardınca gelebiliyor böyle anlarda güçlü karakter olmanız gerek devamında bir elin diger elden farkının olmadığını iyi bilebilmek gerek hayatınızda size hangi görev yada sorumluluk verilirse verilsin o işten asla korkmayın hatta kaçmayın eger bir görev size geldiyse size güven oldugu kadar yapabilecek oldugunuza daır ınançta var demektir...

Bazen eski günleri özleyeceksin bazen o kadar çok özleyeceksin ki o günlere geri dönmek isteyeceksin ama hayat öyle değil ki her insanın yaşantısı ve zaman akışı degisebiliyor bazen sevdiklerinle seni zaman ayıracak bazense farklı çeşitsel nedenler ayıracak bir şekilde hayat insanları birbirinden ayırabiliyor ama böyle anlarda bile şunu asla unutmamalısın senin en yakınındakiler daima ailen oldugudur devamında sevdiklerini her daim seni görmeselerde bilmeselerde yüreginde yaşatman olsun ...

Bazen geminin kaptanı olursun bazense geminin yardımcısı bazense geminin halatcısı bazense gemının yelkencısı olursun unutma ne oldugunun çok bir önemi yok önemli olan sana sunulandan ortaya degerler çıkarabılmendır Bazen ıkıncı olmak birinci olmaktan daha basarılı olabılıyor ornek vermem geerekırse uefa avrupa lıgınde a grubunda bırıncı bıtıren takıma daha guclu rakıp denk gelırken b grubunda ıkıncı bıtıren takıma daha zayıf takım gelebılıyor bu ornegı spordan vermek ıstedım burada anlatmak ıstedıgım nuans aslında bazen ıkıncı oldugunuzda uzulmeyın demek ıstememdır cunku kader agacımız bıze çok farklı bır yol sunacaktır her sunulan yol ap ayrı dunyalar ap ayrı yerlere kapı açacak dıyebılırım...

Hayatımız ılerlıyor zaman o kadar hızlı gecıyor kı zaman ıcerısınde o kadar fazla tempomuz ve sureclerımız oluyor kı hatta yerı geldıgınde gelecek yılların planlamasını bıle yapıyoruz ama acaba gelecek yıla var olabılecekmıyız bılemeyız hayatınızda zordan kacmayın zor olanı benımseyın kolay zaten yapılacak turevlerdır onemlı olan zoru çözümleyebilmek ve üretkenliğe dönüştürebilmektir..

Çok fazla hayallerimi anlatmam elbette bende sizler gibi hayaller kuran bir insanım elbette benimde yaşantımda ikinci oldugum ama tat aldıgım süreçler oldu neticede bende sizler gibi insanım sizlerden farkım yok belki benim hayallerim sizlere göre biraz kısıtlamalı çünkü ben böyle istiyorum ama yaşantımda herşeyin bir düzen içerisinde planlı bir şekilde ilerlediğini söyleyebilirim yinede hayallerimin arasında bir çok etmenler barındırabiliyorum..

Bu barındırdığım hayallerimin arasında dedeme yer veriyorum sevdiğim bazı kaybettiğim insanlara yer veriyorum dünyalık olarak ise batmak üzere yada cıro yapamayan yerınde sayan bir firmayı alıp onu ust tepeye taşımayı hayal edıyorum misal vermem gerekirse nokıa diyebilirim

Bilemiyorum ama benim hayallerim hep zor olan beni zorlayacak ve sınırlarımı aşacak olan oluyor çünkü ben zorla ugraşmayı onu çözüme kavuşturmayı çok seven biriyim hayatımda herşeyin çok zor olmasını istiyorum bu dünyada kolay birşey olmasın istiyorum yaşantımda öyle olsun istiyorum çünkü ancak ben bu şekilde böyle mutlu oluyorum...

Zor olunca şükretmeyi daha fazla yapıyorum evet zaman içerisinde çok yoruluyorum kimi zaman ayaklarım çok agırıyor gençken oldugum gibi çok dinamik olamayabiliyorum ama her zaman yapabildiğimin daha fazlasını sunmaya çalışıyorum çünkü ben benden beklenilenleri karşılamakla mükellefim öylede olmak zorundayım...

Yaşamlarınızda hayatınızda ne olursa olsun hayata asla kusmeyın çok zorluklar çok engebeli yollarla karşılaşabilir hatta bazen istemediğiniz beklemediğiniz bir anda kendinizi farklı bir yerde de bulabilirsiniz böyle anlarda hayatınızda ki en büyük destekçiniz karakteriniz ve samimiyetiniz olacaktır hayatınızda bunu asla kaybetmeyin az kazanın ama alınterinizle olsun hayatınızda isyan etmeyin gerek yok böyle şeylere bazen farklı dünyaların kapıları sizlere açılır içeriye girdiğinizde huzuru bulamazsınız o yüzden biraz huzur biraz kazanç birazda şukur ınsana mutluluk katacaktır....

Bazen hayatın içerisinde yaşamınızda farklı istekleriniz olur bu farklı istekler genelde dunyalık üzerine mal mulk kavramında olur biliyorum istediğiniz birşeyi alamamak ve bunun sıkıntısını yaşamak çok zor ama şöyle düşünün ya afrıkada dogmus olsaydınız oranın sıkıntısı daha buyuk degıl mı oradakı insanların zorlukları o kadar çetin ki bazen kazanmak için çok çalışmanız gerek yanii her halinize çok şükredin devamında sağlık dünyada ki en buyuk zenginlik bunu asla unutmayın isterim...

Dünyanın tüm serveti sizinle olsa ne olacak ki o zaman o servetle şımarıklık içerisinde bencil ve egoıst olarak yaşayacaksınız eger kışılıgınız saglam degılse boyle olacaksınız hayatta herşeyı aldıktan sonra kendınıze başka maceralar arayacaksınız ve bu aradığınız macera ne yazık kı başka insanların yaşam haklarını kısıtlama ve elde etmek olacak yanı kral varken kralcılık oynamaya başlayacaksınız en ıyıs hakettıgınız kadarını alabılmek ve halınıze sukredıp kazanıdıgınız guzel nımetın tadını çıkarabılmek dıyebılırım...

Çok kazanan çok kaybeder derler bazen kazanırken bılerekte olsa ıkıncı olabılmek ınsana yenı odevler ve yenı gorevler hatta yenı tecrubeler saglar....Bazen gerıde durmak var olanı ızlemek ve onu anlamlandırmak oldukça onemlı dıyebılırım...

Şahsım adıma söylemem gerekırse unlu olana yada mala mulke fılan deger vermıyorum olursa olur olmazsa olmaz dıyenlerdenız unlu bırıylede aynı dılden konusurum unlu olmayan bırıylede aynı dılden konusurum fakır olanada aynı dıl ve saygı ıle konusurum zengın olanlada aynı dıl ve saygı ıle konusurum...

Benım ıcın herkes aynı degerdedır kımsenın kımseye karşı bır oncelıgı yada ustunlugu yoktur onemlı olam kışılıgımın saygıda kusur etmemesıdır benım ıcın bır baska onemlı olanda var olan karşılıklı degerlerın korunmasıdır....Hayatımda bırşeyden çok korktum oda emanet paranın bana verılmesı olmuştur emanet para bana verıldıgınde o zamanlar teslım edesıye kadar asla uyuyamam çok sukur böyle surec yaşamadım umarımda yaşamam cunku emanet para gerçek manada soyluyorum oldukça meşakatlı bır durum dıyebılırım...

Hayatınızda çok kazanmak degıl onemlı olan degerler kazanmak olsun eger yaşantınızda degerler kazanabılıyorsanız zaman ıcerısınde paradan daha çok daha guzel şeyler kazanmış olacaksınız devamında yenı aldıgınız bırşeyın reklamını yapmayın gösterış içinde olmayın böyle durum sizi bencilliğe ve karşı tarafı ötekeleştirmeye iter hayatınızda her daim mütevazi sade ve duru olun emin olun böylesi daha güzel sizi bilen size böyle kabul etsin böylesi çok daha degerli oluyor deneyin bunun farkına ve güzelliğine varacaksınız kanaatindeyim...

Yaşam bu dünyada akmaya devam ediyor hayat içerisinde dünya var oldugundan beri bu dünyadan o kadar çok insan yaşamı geldi geçti ki bizleer sadece zamanımızda ki insanları görebiliyoruz ama hepsini tanıyamıyoruz böyle bir imkan yok sadece kendi yaşam çemberimizde ki insanları görebiliyor ve çembere yeni eklenen insanları tanıyabiliyoruz onun dışında dünyada ki bir çok insandan uzagız...

Dünyada o kadar fazla insan var ki her insanın düşüncesi hayata bakışı hayatı yorumlayışı o kadar fazla ve farklı ki bazen oturup tüm insanları dinlemek insanın içinden geçebiliyor ama ne yazık ki bunun için tüm ömrü bu işe feda etmek olur ki buda anlamsız olur...burada söylemek istediğim a olan bir başkası b gibidir o yüzden herzaman ortak noktada buluşmak ve buluşabilmek oldukça önemlidir..

Hayatımda hep şunu söylemişimdir her insanın hayatta mutlaka söyleyecek bir sözünün oldugudur o yüzden bazen insanlara söz hakkı verin mutlaka içlerinden faydalı şeyler size gelecektir bunun için iyi bir dinleyici ve iyi bir çöziümleyen olabilmeniz oldukça önemlidir diyebilirim...

Oldukça uzun yazılar yazdım daha fazla yazabılırım ama çok fazla uzatmak ıstemıyorum ışın özu lafın kısası hayatın degerlerını anlayabılmek ve yaşayabılmek ıcın hıssetmek ve kımlıklerınızı koruyabılmekten gecer dıyerekten yazıları sonlandırıyorum...

Hayırlı Geceler Dilerim..

Böyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç