Güya Kadın Gazeteciler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde flzf tarafından oluşturulan Güya Kadın Gazeteciler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,373 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Güya Kadın Gazeteciler
Konbuyu başlatan flzf
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

flzf

Filozof
Yeni Üye

[video=youtube;SiLGexCGyYA]http://www.youtube.com/watch?v=SiLGexCGyYA[/video]

Youtube da bir video yayınlanmış Başbakanın üniversite veya lise öğrencisi gençlerin Aynı evde kalmaları Limin meşrebine uygundur demeleri üzerine Bu gazeteci hanımlarda güya benim meşrebime uygundur diye bağırıyorlar.

Bu sizce doğru bir habermidir bilemiyorum ama Kimse bağıra bağıra ben orospuyum demez bu haber olsa olsa akp li bir muhteremin provakasyonudur.
Bu olayda Başbakanın sözlerinde bana göre yanlış olan siz böylesiniz biz hepinizden namusluyuz biz size karışırız demeye getirmeleri yada sözlerin o yönde koştura koştura bir ima bırakmalıdır. Genç erkek ve kızların, kimin kime ne yazdığının belli olmadığı girenin çıkanın belli olmadığı bir mekanda kalmasını yatıp kalkmasını Aklı başında bir kimse istemez zaten. Belli bir kesimi bunu istemekle itham etmekde ne oluyor.Bence kaş yaparken göz çıkarmaktan başka birşey değildir.

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Sayin Basbakanin, insanlarin evlerine kadar girip kimin kimle kaldigini, yorumlamasi bile abest bence. Kimsenin özelini, evinin icinde ne döndügünü, yasalara aykiri degilse elestirme hakki basbakanda olsa hakki yoktur. Her olayda kadina oruspu yaftasi yakistirmak, Islerine geldigi gibi yorumlamak ve dini alet ederek siyasete devam etmek, köylü kurnazligi yaparak halki birbirine düsürmekten baska basit bir oyun cabasi degildir.
Resmen bir ic savas cikarma gayreti icinde tavirlar sergileyen Basbakan, üstü kapatilan tecavüzlerin hesabini sordursun. Anayasaya kabul ettirdigi, evlatlik edilen bir cocuga nikah kiyma müsadesinin hangi vicdana hizmet ettigini aciklasin. Insanlar özellikle de kadinlar bu dayatmanin ardindan nelerin gelecegini görmekte ve bir sekilde seslerini dogru veya yanlis bir bicimde duyrmaya calismakta. O yüzden bu vb görüntüler artik beni hic sasirtmiyor.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Ahlaklı -ahlaksız, meşru-gayri meşru tanımlamaları kişiye göre değişir. Gayri-meşru yaşamak bana göre; evli iken eşini aldatmak, çocukları-kadındarı taciz etmek,birinin rızası olmadan hakkını gasp etmek veya edenlere yardım etmek, madde kullanımını teşvik etmek v.s. diye uzar gider fakat bir kız ve erkeğin ya da yetişkin insanların kendi istekleri ile aynı evde kalmaları, bulunmaları bende gayri meşru ilişki ya da yaşam algısı uyandırmaz. Ne yaparlar ya da yapmazlar bilmem, umrumda da olmaz. Ancak daha önce belirttiğim gibi zorla çalıştırılan kadınlar ve bu kadınlarla birlikte olmaktan utanç duymayan kişilerin var olduğu ülkemizde önce bu gayri meşruluklara çözüm bulunmalı çünkü burada tehdit var, dayak var zorlama var daha sonra toplum ahlakını iyileştirmek için ne tür çalışmalar yapılabilir diye kafa yorulabilir fakat asla baskın yapmak, teşhir etmek ya da fişlemek kabul edilebilecek bir uygulama değildir. Öğrenciler bir araya ders çalışmak için de gelebilir ya da evi çok uzaktadır o gece arkadaşının evinde konaklamış da olabilir, ya da sevgili de olabilirler fakat bu durum sadece kendilerini ilgilendirir. Aileler devlet nerede diye soruyormuş...Çocuklar aynı evde bulunmakla suç mu işliyor da devlet el atacak? Suç işlenen yerde devlet devreye girer ve vatandaşının hakkını-canını-malını korur. Bu evlerde fuhuşa zorlanan gençler varsa, terör örgütü şüphesi varsa ya da yasa dışı bir durum yaşanıyorsa tabi ki devlet devreye girer ve girmelidir fakat kız-erkek aynı evdeler, her an her şey olabilir tedbir almalıyız bakış açısı bana göre çok yanlış bir bakış açısıdır.

Ayşe Arman da var videoda ve yazılarını okuyanlar, görüşlerini bilir bu sebeple Flzf un kötü tanımlamalarını çok yanlış buldum. İnsanlara bu tür sıfatları yakıştırmayı hiç doğru bulmuyorum. Ülkemizde böyle algılanabilir fakat başka ülkede bu durum doğal karşılanabilir. Gerçekte doğru nedir? Her kişide algısı değişir. Evlilik dışı ilişkileri kişilerin ruh sağlığına zarar verdiği için ve yaşam kalitelerini düşürdüğü için doğru bulmuyorum. Dini açıdan zaten kabul görmediğini hepimiz biliyoruz fakat yine de bu tarz yaşamayı seçen insanları kötülemeyi-dışlamayı da doğru bulmuyorum, oldukça karışık bir durum aslında yazacak pek bir şey de bulamıyorum...Yine toplum parçalara bölündü yine kafalar karıştı... :(

flzf

Filozof
Yeni Üye
Dijital söz gelimi senin bir kızın olsa 2 kız 2 erkek üniversite arkadaşı adı altında 3 kişi ile aynı evde yatıp kalkmasına izin verirmiydin. Hatta bu erkek arkadaşlar sürekli değişse durum sence o onların ayıbıdır beni ilgilendirmiyor durumu mu olur.
Hatta şöyle söyleyeyim benim kızım böyle bir şeyi pek tabi yapabilir diyen bir eş istermiydin. Öyle bir kadından ne hayır gelir.

Bu apaçık şöyle bir protesto olmuş uzak akrabam bana fahişe olamassın dedi bende gittim inadıma fahişe oldum demekle aynı şey. Basit kurnazca bir oyuna böyle ahmakça bir protestoya alet olan o yarım akıllıları kınıyorum. Sayın başbakan haklı ortada böyle saçma sapan hareketler eden sözde aydınlar olursa istediğini söyler istediği şeye kendini müdahale etmek zorunda görür. Bu saygısızlığı bize (halka ) yapan sayın başbakan değil işte böyle ahmakça durumlara alet olan batı özentisi eksik etek meşrebi geniş insancıklardır.

Sayın başbakanın sözlerinde halkın gücüne gitmesi gereken kısım böyle birşeyi normal olarak karşılamayı bu millete yakıştırmasıdır sadece.

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
eksik etek, saci uzun akli kisa, böyle yakistirmalari kadinlara yapmazsaniz sevinirim.. her ayni evi paylasan kadin erkek cümrü meshut mu yasiyor saniliyor acaba?

flzf

Filozof
Yeni Üye
Sanılmıyor biliniyor. onlarca kız arkadaş dururken erkek arkadaşla eve çıkmak niyedir ? Burası amerika avrupa falan değil olamazda yaptığınız yorumlarla bile o iğrenç kültüre yönlendirdiğiniz gençlerden doğru şeyler beklemeyiniz.

Aklı başında onurlu bir genç için iki seçim şanşı olsa yabancı erkeklerle aynı evi paylaşmayı seçmiş freee geniiiiş takılan bir genç kız yerine kız yurdunda kalmış okulu dışında aşna fişne düşünmemiş bir genç kız seçilecek tek kişidir.

Erkekle aynı eve çıkmayı nasıl açıklıyorsunuz zaten bi anlatabilirmisiniz. Ne güzel gelen geçenle yatsınlar ondan sonra bi enayi bulup evlensinler çocuklarınada anlatır artık anası nasıl erkek arkadaşları olduğunu. Ayrıca kocasını boynuzlayan hatta bununla yetinmeyip dostuyla bir olup öldüren tipler hep böyle şeytancıklardır. Bu şeyi yapan insanlar hiç ama hiçde masum değildir.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Sanılmıyor biliniyor. onlarca kız arkadaş dururken erkek arkadaşla eve çıkmak niyedir ? Burası amerika avrupa falan değil olamazda yaptığınız yorumlarla bile o iğrenç kültüre yönlendirdiğiniz gençlerden doğru şeyler beklemeyiniz.

Aklı başında onurlu bir genç için iki seçim şanşı olsa yabancı erkeklerle aynı evi paylaşmayı seçmiş freee geniiiiş takılan bir genç kız yerine kız yurdunda kalmış okulu dışında aşna fişne düşünmemiş bir genç kız seçilecek tek kişidir.

Erkekle aynı eve çıkmayı nasıl açıklıyorsunuz zaten bi anlatabilirmisiniz. Ne güzel gelen geçenle yatsınlar ondan sonra bi enayi bulup evlensinler çocuklarınada anlatır artık anası nasıl erkek arkadaşları olduğunu. Ayrıca kocasını boynuzlayan hatta bununla yetinmeyip dostuyla bir olup öldüren tipler hep böyle şeytancıklardır. Bu şeyi yapan insanlar hiç ama hiçde masum değildir.

Apart daireler ve ikamet bildirmeyenlere yönelik bir uygulama olduğu konusunda dün gerekli açıklamalar yapıldı. Kız-erkek aynı evde kalır ya da kalmaz bu durumun suç teşkil etmediği fakat ikamet bildirmeyenlere para cezası uygulanacağı yönünde bir açıklama yapıldı. Polis kaydı olmadan kayıt dışı yaşayan kişilere yönelik bir tedbir olduğunu söylediler. Bu durumda tartışacak bir şey kalmadı zaten ayrıca benim sana tepkim karşı olmana değil kullandığın ifadeye yönelikti. Karşı olabilirsin fakat karşı olmayanlar da var işte videoda çok net görünüyor bu kişilere hakaret etmeni doğru bulmadığımı ifade ettim. Sitede bayan üyelerin ve yaşı çok küçük üyelerin olduğu da dikkate alınırsa bu küfür içeren ifadeler hiç hoş görünmüyor...Karşı ol tabi ki fakat küfür-hakaret niye????

flzf

Filozof
Yeni Üye
HAKKARİ'DE 30 ÜNİVERSİTELİ KIZ FUHUŞA ZORLANMIŞ
Hakkari'de 30 üniversiteli kız fuhuşa zorlanmış

Üniversiteli kızları, not karşılığı fuhuş tuzağına düşüren çetenin kurduğu iğrenç tezgahın büyüklüğü polisi bile şaşkına çevirdi

Üniversiteli kız öğrencileri not tuzağına düşüren erkek öğrenciler ve onlara bu konuda yardım eden öğretim üyelerinin adının karıştığı skandal büyüdü. Hakkari Üniversitesi'nde 30 kız öğrencinin fuhuş tuzağına çekildiği ortaya çıktı Bir harita mühendisinin de adının karıştığı olayı inceleyen Hakkari pomisi, yaptığı araştırmada 30 kız öğrencinin öğrenci, bunları fuhuşa zorlayan çok sayıda erkek öğrenci ve öğretim üyelerinin isimlerine ulaştı.

DAİRE BİLE KİRALAMIŞLAR

Emniyet müdürlüğü yetkilileri soruşturmanın geçen nisan ayından beri devam ettiğini açıkladı. Soruşturma dosyasında öğretim görevlileri İ.Y., H.Y., Rektörlük Özel Kalemi M. Ş. C., Yapı İşleri Birimi Başkanı Y.D., Okutmanlar R.Y, Ö. G., F. T, Tapu’da görevli Harita Mühendisi S. O, İ. K. ve öğrenciler H. Ö. şüpheli olarak gözaltına alındı. Gelecek günlerde mağdur öğrenci sayısının artabileceği açıklandı. Operasyonlar üniversitedeki öğretim görevlilerin, not karşılığında şantaj yaparak cinsel ilişkiye zorlamasıyla ortaya çıkmıştı. Öğretim görevlileri, öğrencilerle birlikte olmak için bir daire kiralamıştı. Bu dairenin giderlerini ortaklaşa karşılıyorlardı. Kızları fuhuşa da zorluyorlardı.

REKTÖR, GEREKENİ YAPACAĞIZ

Yaşananlar hakkında açıklama yapan Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan “Çok üzüldük. Yargıya intikal etmiş bir konu var. Valilik ve Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili olarak resmi açıklama yapacaklar. Olayla ilgili inceleme başlattık. Soruşturma sonunda gerekeni yapacağız” dedi. AKŞAM Gazetesi'nde bugün yer alan habere göre operasyonda not karşılığında kız öğrencileri cinsel istismara yeltenen resmi görevlilerin sayısının artabileceği vurgulandı.

DÜŞÜK NOTLA TUZAK KURMUŞLAR

Aynı konuda Vatan gazetesinde yer alan habere göre ise emniyet tarafından yapılan araştırmada, birlikte olmak istediği kız öğrencilere önce düşük not verdiği, öğrencinin sınav kağıdına itiraz etmesi üzerine özel olarak görüştükleri ve cinsel ilişki teklif ettikleri saptandı. Yapılan telefon görüşmelerinde, ilişkiye girmek için kızları ‘gelin notları düzeltelim’ diye kiraladıkları garsoniyere davet ettikleri tespit edildi. Bu ilk etapta üniversitedeki yönetici ve öğretim görevlilerinin 9 kız öğrenci ile ilişkiye girdikleri bilgisine ulaşıldı.

20 öğrenciye daha teklif ettiler

Emniyet birimleri tarafından yapılan araştırmada, ilişkiye girilen 9 kız öğrencinin başka kız öğrencilere ulaşmak için de kullanıldığı saptandı. Kız öğrencilerin, diğer kızlarla iletişime geçtiği, ‘Not yükseltmek için hocalarla birlikte olmanız gerekir’ dedikleri dinlemelere takıldı. Özellikle bu baskıların final ve bütünleme dönemlerinde çok fazla arttığı yine emniyet tarafından tespit edildi. 20 kız öğrenciye bu teklifin götürüldüğü ve onlar da tarafından da red edildiği görüldü.

Operasyon için vizeler beklendi

Emniyet tarafından yapılan araştırmalar sonucunda bütün veriler toplandı. Operasyon için düğmeye basıldı. Ancak operasyon tarihi için üniversitedeki vize döneminin bitmesine karar verildi. 28 Ekim - 8 Kasım tarihleri arasında yapılan vizelerin bitmesiyle de düğmeye basıldı ve toplam 7’si kız olmak üzere 15 kişi gözaltına alındı. Daire başkanı tarafından tutulan garsoniyer eve baskın düzenlendi. Çok sayıda prezervatif bulundu.
[MENTION=4324]dijital[/MENTION] sen soruma cevap vermedin kızının kız kardeşinin yabancı erkeklerle aynı evi paylaşmasına izin verirmisin bu çok onurlu bir davranışmı ? Kimin meşrebine uyar.

Habere göz attınızmı kibarlık namına şerefsize sen şerefsizsin demezsen bu tip vakalar kaçınılmazdır.Öte yandan karşı fikirlere tabiki saygılıyım hatta başbakanın hitabına da enaz bu kız öğrenci ve erkek öğrencinin aynı evde kalıp aşna fişne yapması fikrine olduğum kadar karşıyım. Fakat videodaki eksik etekler başbakanın fikrine karşı olan herkes diğer iğrenç fikri savunuyor intibası bırakmış sanki başbakan bunları parayla tutmuş. Adam istese planlasa böyle şeytanca oynanmaz sayın başbakan golü hep bu yarım akıllılar sayesinde atıyor zaten ana fikir şu BENİM FİKRİM BU BANA KARŞI ÇIKANLARDA BÖYLE HAYSİYETSİZ ONURSUZ İNSANLAR. gezi olayları olsun başka konular olsun hep bu oyun sayesinde başbakanı halkın gözünde şahlandırdı yanlış yaptığı şeyleri bile haklı çıkardı. Bence danışıklı döğüş bilerek yapıyorlar bu insanlar yada gereğinden çok fazla aptallar. İkisinden biri bir ortası yok bu işin.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Haberin bu danışıklı dövüşten birkaç gün sonra patlak vermeside bir tesadüfmü o da ayrı bir muamma tabi.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkür ediyoruz güzel bir anlatım güzel bir konu.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç