Günümüz Türkiye Nüfusunun Genetik Tarihi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Biyoloji kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Günümüz Türkiye Nüfusunun Genetik Tarihi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 34,070 kez görüntülenmiş, 227 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Biyoloji
Konu Başlığı Günümüz Türkiye Nüfusunun Genetik Tarihi
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
bu kılıç olmasa tüm savunduğunuz değerleri kim koruyacak? canlarınıza ve şerefinize saldıracak emperyalistlere evrensel insan hakları bildirisini okuyun veya ormana atalarınızın yanına kaçın belki belki kurtulursunuz.

Ha bizi sen koruyon yani.

Sen once kendini koru, ibis...

türk kılıcı

Felsefe.net
Yeni Üye
Şaşırttınız beni Alpine. Tek amacımız kansız,namussuz amerikan emperyalizmi ve yandaşlarına karşı halkımızı uyarmaktır. yoksa bizler ırkçı değiliz. Türk ırkçı olmaz. düşmanına bile merhamet gösteren, tarih boyu tek Tanrı inancını taşıyan tek millet olan ve her insanıda inandığı Tanrının evladı veya kulu kabul edip benimseyen. sadece insana değil tüm canlılara ve doğaya güçlü biçimde saygılı ve şevkatli köklü türk medeniyetinin birer ferdi ve savunucusuyuz.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Şaşırttınız beni Alpine. Tek amacımız kansız,namussuz amerikan emperyalizmi ve yandaşlarına karşı halkımızı uyarmaktır. yoksa bizler ırkçı değiliz. Türk ırkçı olmaz. düşmanına bile merhamet gösteren, tarih boyu tek Tanrı inancını taşıyan tek millet olan ve her insanıda inandığı Tanrının evladı veya kulu kabul edip benimseyen. sadece insana değil tüm canlılara ve doğaya güçlü biçimde saygılı ve şevkatli köklü türk medeniyetinin birer ferdi ve savunucusuyuz.

Arkadasim, eger Turklugun icine genetigi, orta asyayi, oguzlari, kayi boylarini katarsan, ben Turk degilim. Senin Turklugunude sorgularim. Bunun icin beni veya bir baskasini Amerikanci, emperyalci, ciaci, sucu bucu ilan etmene gerek yok.

Ama kimlik dedin, cok dogru bir laf ettin. Bende kendi dusuncemi soyleyeyim; Turk kimligi bizim memleketimizde, bizim insanimizin icadidir. Tarihte milletimizin yaptigi en guzel bir istir. Kimligi olmayan milletlerin emperyalizmin elinde nasil helak olduklari ortadadir; bakin Suriye, bakin Irak, bakin Yemen, bakin Libya... Bu insanlar cok degil 100 sene once bizimle olan 500 senelik birlikteliklerini sonlandirdilar, simdi birbirlerinin kafalarini kesip top gibi sektiriyorlar.

Benim Turk kimliginin degerini anlamam icin, Turklerin;

ne orta asyadan nede mu kitasindan gelmis olmasina,
ne Sumerlerin nede Misirlilarin Turk olmasina,
ne dnanin nede rna nin uyusmasina gerek yoktur.

Bu cografyada yasayip, etrafina bakip,
Turk kimliginin degerini bilmeyende,
zaten kus kadar akil yoktur.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Turkce dilini konusan ve kendine turk diyen, turktur.

Turkluk etigin bir etnik degeridir.

Diger tum dunya etnik degerleri gibi evrensel hukuk ve insan haklarinda, hak ve ozgurluk sahibidir.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Burada onemli olan digger bir noktada bugun Turkiye cografyasi ve tarihte Anadolu olarak adlandirilan cografyadaki kozmopolit etigin etnik farklarini kabullenmektir.

Cunku bu cografya, 52 bin yilindan baslayarak neredeyse "gunesin altinda kim varsa" hepsinin tarihin bir doneminde yurdu olmustur.

Belki de Anadolu bu acidan, dunyanin her turlu kavme ev sahipligi yapmis; ender cografyalarindan biridir.

Bu acidan, kim isterse "ben turkum" diyebilir ve bu onun hak ve ozgurlugudur.

Yalniz "ben turkum" demeyenleri ve ayni cografyayi paylasanlari "sen turksun" diye baski altina almak ya da "turk degilim" dedigi icin distalamak, otekilestirmek ve onun ile bu temelde mucadeleye girmek ve ona zorla baski ile turk dedirtmek, tam da hak ve ozgurlugun tersdi olan hak ve ozgurluk ihlalidir ve ayrimciliktir, ya da turk butunu temelinde bu turkum demeyenlerin yok sayilmasidir.

Iste sorun da budur ve buradadir.

Cunku "ben turkum" demek nasil bir hak ve ozgurluk ise, "ben turk degilim" demekte ya da "ben kurdum, ermeniyim v.s." demekte bir hak ve ozgurluktur.

Iste bu temelde ayni cografyayi paylasan farkli etnik degerler, bir arada yasayabilme ve iliski kurabilmeleri icin, bir birine saygili ve antiayrimci dusunup davranmak durumundadirlar.

Aksi bugunku bu turkiye cografyasinin bolunmesi anlamina gelir ki, bu da sevr'e ozlem duyanlara firsat tanimaktir.

Kisaca emperyalist guc ve zihniyetin tam da istedigi ulke butunlugunu ortaya koyamayan bir kaos ortaminin yaratilmasina katkida bulunmaktir.

Sonucta emperyalist guc ve zihniyet "parcala bol ve parcalari birbiri ile savastir ve her bir parcayi da yonet" zihniyeti ve uygulamasindan kazanir.

Iste emperyalizme bu firsati vermemek, tam da Turkiye cografyasinin mozayiginin her bir mermerinin biribirini kabulu ve biri birinden ayrilmadan ve biri digerini taniyarak birlikte yasamasidir.

Turk demeyi dayatmak tam da bunun tersi olarak "turk demeyen ceksin gitsin/sussun" anlamina gelir ki, emperyalizmin ekmegine bu susturulanlarin kiskirtilmasi olarak yag surer.

O yuzden turkum diyelim ama; demek istemeyene de mudahele etmiyelim ve biz nasil turkum diyorsak, onlarda kendilerine ne demek istiyorlarsa desinler.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Türk tarihini değiştirecek keşif!

Demirkapı Yaylası’nda bulduğu semboller Türk tarihini değiştirebilir.

xturk-tarihini-degistirecek.jpg

Arkeolog Oktay Hacıoğlu Artvin’in Arhavi ilçesindeki 2 bin 600 rakımlı Demirkapı Yaylası’nda bulduğu semboller Türk tarihini değiştirebilir.

Bulutlarla arkadaş olan Demirkapı Yaylası’nda araştırmalar yapan Oktay Hacıoğlu bölgedeki 2 sahada yaklaşık 100 kadar petroglif buldu. Daha da ilginci bu petrogliflerde Şaman inancına sahip Ön Türklere ait olabilecek bir çok sembolün bulunmasıydı.

Arkeolog Oktay Hacıoğlu, Vatan’a yaptığı açıklamada, “Kaya üzerine yapılan yontma resimler 15 bin yıllık insan tarihini anlamlandırıyor. Kaya resimlerinde sağlıklı bir yaş tespiti zor. Ancak yapıldıkları dövme tekniğinden yola çıkarak en erken 5 bin, en geç 15 bin yıllık olduğunu tahmin ediyoruz. Ural-Altay bölgesinden sonra Anadolu ve Kafkas coğrafyasında bulunan en eski petrogliflerle karşı karşıyayız. Özellikle buradaki bir panoda bulunan pagan figürü 9 kollu güneş ve at üstünde kam (şaman ayinlerini yöneten din adamı, büyücü) betimlemesinin en eskisi olduğunu düşünüyoruz. Bölge yılda 1 ya da 2 kez dini ritüellerin yerine getirildiği bir tapınak alanına benziyor” dedi.

Ön Türkler mi?

Oktay Hacıoğlu bölgede detaylı bir bilimsel inceleme yapılması gerektiğini belirtiyor: “Şaman inancını yansıtan bir çok kaya resmi var. Bu sahanın yaklaşık 3 km. güney yamacında taş ve moloz yığınlarıyla korunan korugan haline getirilen iki kurgan (Türk ve Altay kültüründe kutsal mezar) tespit ettik. Bulgular Orta Asya’dan Ön Türklerin 1071’den çok daha önce Anadolu’ya girmiş olabileceğini gösteriyor.”

Kaya resimleri çok önemli

Dünyanın en önemli Göktürk uzmanlarından olan Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, “Rahmetli Servet Somuncuoğlu ile yaptığımız çalışmalarda Türklerin Anadolu’ya çok daha erken girdiğini ispatladık. Hakkari Tırşin Yaylası’nda, Erzincan, Erzurum, Burdur, Denizli, Ankara Güdül, Kastamonu’da Türklerin daha önce bulunduğuna dair pek çok kanıt elde ettik. Bulunan kaya resimleri çok önemli. Türklerin Anadolu’ya çok daha önce geldiğini gösteriyor. 1071 tezi çökmüştür. Tarihin yeniden yazılması gerekir.”

Türk’ün tarihi

M.Ö. 14. yüzyılda Çin kaynaklarında geçen ‘Tik’ ve ‘Tikler’in Türkleri işaret ettiği biliniyor. Türk ismi yazılı olarak ilk kez M.Ö. 1328 yılında Çin kaynaklarında ‘Tu-kue’ olarak geçiyor. Roma kaynaklarında ise M.S. 1. yüzyılda Türkler’den bahsediliyor. Tarihte Türk ismini ilk olarak 6. yüzyılda göktürkler kullandı.

04/06/2015

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç