Görüşlerinden Etkilendiğiniz Düşünür Kimdir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anketler kategorisinde phi tarafından oluşturulan Görüşlerinden Etkilendiğiniz Düşünür Kimdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,792 kez görüntülenmiş, 50 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anketler
Konu Başlığı Görüşlerinden Etkilendiğiniz Düşünür Kimdir?
Konbuyu başlatan phi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan vicodin94

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Görüşlerinden etkilenmeyecegimiz bir düşünürün olacağını sanmiyorum.

Ancak hayrani olduğumuz düşünürler olabilir.
Ali Şeriati, Mevlana, Şems ve Şibli Hayraniyim.

üzülmez

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Her düşünür kendinden öncekilerden etkilenmiştir. bir düşünürden etkilenmek tüm düşünürlerden etkilenmektir. ''düşünen'lerin hepsi birbirinden etkilenmiştir genellemesi felsefenin tarihini ve geleceğini resmeder.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
Her düşünür kendinden öncekilerden etkilenmiştir. bir düşünürden etkilenmek tüm düşünürlerden etkilenmektir. ''düşünen'lerin hepsi birbirinden etkilenmiştir genellemesi felsefenin tarihini ve geleceğini resmeder.
evet... çağlar boyunca sürüp giden düşünce tarihi; 'fildişi kuleye çekilerek arpacı kumrusu gibi' kendi kendine düşünmenin değil de, başka düşüncelerle ve hatta karşı düşünceyle beslenen, tartışan, mücadele eden dinamik bir sürecin ürünüdür...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Evet her kendi caginin dusunuru kendinden onceki kendi dusuncesine parallel olan dusunurlerden etkilenir ve kendinden sonar gelecek dusunurleri de ayni paralellikte etkiler.

Mara

Üye
Yeni Üye
Schopenhauer ve Krishnamurti ; ikisi iki ayrı ucu simgeliyor sanırım benim için.

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Cemre Demirel'dir.

Kendisi filozof değildir. Fakat bir filozofu çok sağlam şekilde eleştirebilecek bilgi birikimi vardır. Araştırmacı kimliğiyle tanınır.

Kendisini her okuduğumda ve izlediğimde gözlerimi kısıp odanın en uzak köşesine bir bakarım.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Filozof ya da yazar ayrımı hiç yapmadım, hepsinden öğreneceğim bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Bazı konularda katılmadığım görüşleri olan kişilerle, aynı noktada buluştuğum zamanlar da oluyor, bu sebeple vakit buldukça her filozof ya da yazarı okumaya ve anlamaya çalışırım.

Keskin sınırları her zaman rahatsız edici bulmuşumdur çünkü insanın belli bir çizgisinin olması ile katı düşünmesinin aynı şey olmadığını düşünüyorum.

Nietzsche ile yüz yüze konuşmayı çok isterdim, her konuda ben onu anlamasam da o beni emimin anlayacaktır.
:)

xmatrix

Yeni üye
Yeni Üye
esekherif;

Düşünce sistemine balyoz gibi inen bir sima.:D

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
En çok Heraklitos nazı yazılıosa:)o yıllarda o görüşlere sahip olması muazzam, Devamında konfucyus, lao tzu, Bernard Russell ve Mark Twaini beğenirim..

Cemre Demirel günümüzün parlayan yıldızlarından:) her ne kadar son 3 5 ayda biraz bozsada

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç