Görüşlerinden Etkilendiğiniz Düşünür Kimdir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anketler kategorisinde phi tarafından oluşturulan Görüşlerinden Etkilendiğiniz Düşünür Kimdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,786 kez görüntülenmiş, 50 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anketler
Konu Başlığı Görüşlerinden Etkilendiğiniz Düşünür Kimdir?
Konbuyu başlatan phi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan vicodin94

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Görüşlerinden Etkilendiğiniz Düşünür Kimdir?

şehrin yabancısı

Sorgucu Üye
Yeni Üye
cevap verecektim fakat; bazen nietzche oluyor,bazen sokrates bazen de karl marx. şimdi ne demeliyim... sürekli değişen zamanda bir düşünüre göre bakış açısı oluşmuyor. sürekli değişiyoruz .şimdi en çok diyeceksiniz belkide. o zaman diğerlerine haksızlık edeceğimi düşündüm. ve burdan bunu belitmek istedim gerçi sadece bir anket ama versem oyunu birine o kazansa diğerleri kaybetmiş zaten olmuyacak. yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum tabi oy veren jüri üyelerine de..

KeremEriskin

Felsefe.net
Yeni Üye
"Şüphe etmek düşünmektir,düşünmek var olmaktır.Düşünüyorum o halde varım"
Rene DESCARTES

diğer---

Eskiden Said nursi idi...
Sonraları bilimle çok içli dışlı olmaya başlayınca yerini Einstein ve richard feynman aldı..

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Wittgenstein, beni etkilemiştir ama belli bir süre. Çünkü olması gereken de o. Ne demişler: "Başkasının izinden gidenler, ardında kendine ait iz bırakamazlar."

rainbow64

Meraklı Üye
Yeni Üye
sartre beni en çok etkileyen düşünürlerin başında yer alıyor gerçekten de .

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Aslında eserlerini okuduğum tüm düşünürler beni farklı yönlerden yakaladı ve etkiledi diyebilirim.Hepsi birbirini tamamlıyor...Kant'ın ödev ahlakına bayıldım.Nietsche'nin özgüvenine, Sartre'nın dik kafalılığına, Marx'ın tutarlılığına, Descartes'in zekasına, Farabi'nin tümelliğine, Mevlana'nın inceliğine, Herakliatos'un gerçekçiliğine, Demokritos'un öngörüsüne, Ortega i Gasset'in yalınlığına....Saymakla bitmez....Bütün farklı yollar denize koşan ırmaklar gibi insanda ve felsefede buluşuyor.Bu harika...

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
diğer---

Eskiden Said nursi idi...
Sonraları bilimle çok içli dışlı olmaya başlayınca yerini Einstein ve richard feynman aldı..

eskiden dindardın şimdi bilim adamı mısın ...nasıl anlamamız gerekiyor bu cümleni...einstein ile said nursi arasında bağ kuramadım kusura bakmayınız<

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
eskiden dindardın şimdi bilim adamı mısın ...nasıl anlamamız gerekiyor bu cümleni...einstein ile said nursi arasında bağ kuramadım kusura bakmayınız<

Dostum mesajlarını beğenerek okuyorum ve sana dostum demek sana hayranlığımdan. Mesajlarını sadece bir kere düşüyor ve öylece yazıyorsun. Mesajların saf düşüncenin ürünü, tebrikler...

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Dostum mesajlarını beğenerek okuyorum ve sana dostum demek sana hayranlığımdan. Mesajlarını sadece bir kere düşüyor ve öylece yazıyorsun. Mesajların saf düşüncenin ürünü, tebrikler...

Talha.Can dostun olma payesine erişmek benim için mutluluk sebebi ..teşekkür ederim .Talha.Can umarım hatalarımı bildirmek ve yüzüme vurmada da dostluk gösterirsin ve beni düzeltirsin...başarılar

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Bu arada ankete göre Nietzsche en fazla oy alan gözüküyor, bunun sebebi ne olabilir? Bıyıkları ve sert söylemleri sebebiyle etkisi daha mı fazla?

Kartal

Üye
Yeni Üye
Bu arada ankete göre Nietzsche en fazla oy alan gözüküyor, bunun sebebi ne olabilir? Bıyıkları ve sert söylemleri sebebiyle etkisi daha mı fazla?
Benimde oyum Nietzsche ye gitti..Hiçkimseyi tanrılaştırmak istemem..Sanıyorumki Nietzsche de tanrı olmak istemezdi.Ama şu varki ''Böyle Buyurdu Zerdüşt'' adlı kitabını dünyadaki hiçbir kitapla kıyas edemem. Eminimki çoğu kişi bu kitabı okuyunca ''Bu ne?'' diyip bırakacaktır.Fakat anlatmaya çalıştıklarını anlamak kadar haz verici birşey yok.Mutlu bir insan olduğum söylenemez.Fakat ilginçtir ki bu kitabı okurken ''Nasıl olurda bilir?'' ''Tabiiki işte bu'' diye çok gez kendi kendime konuşmuşumdur ve içimde mutluluk hormonu salgılanmıştır :)

Hekate

Felsefe.net
Yeni Üye
Descartes? :) cogito ergo sum he ? Aslında düşünüyorum o halde varım falan dememiştir, demek aklına bile gelmemiştir ! Descartes, şüphe etmenin var
oldugundan bahsetmiştir. Şüphe ediyorum şüphe ettiğimden şüphe edebilirim o halde şüphe vardır şüphe mutlak olarak vardır o halde ben şüphe ettikçe varım
demiştir.. Nietzsche hmmm :) Zerdüşt hmm :) O zerdüşt kim olabilir hmmm ?? Herakleitos olmasın ? :) Mantıklı ! O halde Nietzsche Heraklite hayrandı. EVET!!
Hepsi bir öncekinden etkilenmiş ve bir sonrakini etkilemiştir, Filozofa takılırsan onların uğraştığı asıl meselleri atlarsın. pof bing bang.
Aristonun adını ankete doğru yazınız lütfen, alınır :) çünkü çok dikkatlidir bu konuda.

P

Pyramos

Ziyaretçi
kimden ne kadar etkilendiğini nasıl biliyorsun? bunu bilmek acı değil mi yani? .... reddetmek! tek silahın bu ! farkında değil misin? tek silahını nasıl bırakır insan? gönüllü teslim olmadıkça..ne o teslim mi oldunuz? :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar