Giyojenin Fıçısı /Sustuklarımız Fıçısı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan Giyojenin Fıçısı \/Sustuklarımız Fıçısı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,049 kez görüntülenmiş, 105 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Giyojenin Fıçısı \/Sustuklarımız Fıçısı
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
(böyle okumak hoş -hoşuma gitti)

buraya insanların içseslerinin, içdüşünlerinin ve içsusularının bir istek olarak belirmesi ve yağması dileğiyle
evren böyle bir isteğimi gerçekleştirebilir mi?
kimbilir
(gizli kapaklılar hariç benimkiler birgün belirebilir-herkesin gizlemek istediklerine/öğretmek istediklerine saygıyla ve öğrenmek istediklerine )
(evren uyarsa bu duruma tabi )
(sustuklarımız fıçısı -sesi /dış sesi -artımı)

bir gün umardım bu boşluk dolsun tüm seslerle
tüm susuşlarla
(kişilerin yitme fedalarını ve duyurma zamanlarını gözeterekte)
(bi gün mutlaka özgürdür bi yerde ses -orayı bulun)

bu forum için; yazım alan etkileşimleri /düşün susuları -sesleri için tasarlandı
tüm düşün sesleri kelimeleşmiş olarak (aynılaşmış) düşünüldü
kişilerin lanse ettikleri gibi değil düşün susuları
tüm kayıp seslerin birikimi
forum etkileşiminin üye etkileşiminin doğurduğu tüm düşün /kayıp sesleri
forum okumaları dahil
düşünüm alanında sonra kaçım birikimleri ötesinde,
düşünüm karalamaları ve düşünüm suskunları alanı
üye sesi hariç -kimlik hariç birikebilir
sanal kuştan dilek

---

BİR GÜN GERÇEK OLSA ORAYI OKUMAZDIK
DIŞ YÜZEYİ
,

ama ben diyeceğimi düşündürdüm
eğer sen (ve ben) oradaysan (ve oradaysam) sana düşündürdüm
bunu biliyorum şimdi ben, hemde adım gibi biliyorum
sanalım ben şimdi
susmayacağım ve susacağım da
burdan konuşmayacağım ve konuşacağım da
bu forumu okuyacağım da
burdan susarak geçersem tanığımdır daha iyi bi şeyler yazana kadar zamanı ben yazmalı değilim
tüm foruma yazdıklarım susulmuş içsesler ya da öyle anlatmaya çalışamalar olsunlar ya da gerekirse çöpler-özgürler ve buraya doluşasıcalar da olsunalr ne farkeder bu özgürlüktü? bu saçmalıktı şimdi sustum

bir armağan daha
ben görmesemde okuyacak olsam/olduktan sonra (bende) doğacak tüm sesler olası
ben sesleri yazmalı
tüm olasımlı düşünümler binlerce see kadar ses ve veri bilgi
kapanımları buraya armağandır _bilincimin damıttığı düğün sesi
bugün benim zihinimden kayıplar

bu armağan bir sessizilik
sadece şimdi

bu fıçı bir gün patlar ve ben orda olmam kazan çömlek patladı heyy

ne kadar malınız var neyiniz var siz kimsiniz kim?
düşümü susturasıların düşünegelesiceler

ben sadece sen olduğumu (ya da olabileceğimi) iddia ettim bir yerlerde bir zamanlar bilgi düşüm budur iddiam
bundan fazla çok bilme az bilme sen ölç
düşün sustuysam

ben seni burdan okurdum forum yüzeyinden değil bu son sözüm sana tanıklık

yazdıklarınız-yazdımlarım da çöptür çöp az sayıda çöp yazacakları/nız/mız

bu alanı açarken tek bir alana karalamak ve aklıma ne gelirse karalamak istemiştim hiç yöneltmeden mümkünse ne duydumsam içimden ama böyle çıktı bir serzeniş ben anlattım derdimi böyle oldum bir yerden sonra kim farkeder adı neyse ne

sen olmamdan sebep (ya da sen olduktan sebep) başladım giriştim bu işe diyeceğime ben dersem yala nekisk tabi şöyle düzelytelim
Kasyopya karmaşası temel sebep
yalansa zihnim bulsun yazsın Kasyopya sonrası geldim-Kasayopa okuması sonrası forumlara daldım

yazdıklarınızında yazacaklarınızda -bir kısmı -ama büyük kısmı- çöptür çöp
beş kuruş etmez beş para etmez
kim hiç yazmasın
bi şey toplanabilir evet bilgileştirilebilir-sadeleştirlebilir insana saygıyla ve onurla yazılabilir evet

öyle olsa ne işim var benim burda yazardım karın ağrısı yazardım hayat mutsuzluğu erişememesi yazardım

herkesin sebepleri aynı

bilgi ne yeniyor mu? doyum mu sağlıyor ona sahip olmak ekmek mi? öğün mü?

bu yüzle ilgileniyorum-arka yüzle

tüm diyeceklerimin özeti sanırım kasyoypa okudum ve size okutmak istiyorumdur bilmiyorum ve emin değilim ama budur

içeriği okuduktan sonra yazışamaz mıyız
bazılarımızla da

tüm yazdıklarımı kasyopya dolsdursundu ya da "kasyopya okuyun"
-ikinci başlığımda bu olurdu sanırım .
Bir sabah postlarımın silinmesi ve yerlerinde eşit kalabalıklar ve yoğunluklarla puntolarla "kasyoypa okuyun-okudunuz mu?" ,"kayopya okunsaydı şöyle anlaşılırdı -yanıtlanırdı yeni yazımlar" felan benzeri takası ya da yazılması olurdu
ben düşüncelerimi açtım -yazmaya ihtiyacım yok kasyopya tanıtıyorum ben

muhtemelen susmalarımın başında şu belirrdi kasyopyadan alıntıalr geçmek -geçememek
tanıtamamak
kasyopya içeriğine dayalı düşünüş parçaları yeni düşünüşler

yazmak yerine içeriği sunmak ve bir alıntı geçmek gibi bir his-hisler
tamam benim yazmam saçma galiba ben karar verdim /yarım arada kasyoypa takılacağım bireysel alıntılarla kısa pasajlarla not düşümlerle
emin değilim hiç sabaha değişiyor bu istek çünkü

giyojenin suskunluk fıçısı şimdilik bu kadar özdüşümlü izdüşüm

daha iyi bir otokontrol gerek

anladım

anlamadım ama öyle yazdım

burda olanı anlamadım şimdi tanık

kabaego fasit
değer düşürücü sözler öznesi
niye öyle yazıyorsun içserzenişi niye herşeyin peşine düşünüyorsun ve nedir bu yazma çırpıntısı ego değil mi?
evet öyledir ama sen bunu söyleyince kabullenemiyorum ben durduramıyorum kendimi anlıyor musun bir yerde başlamış bu durmuyor şimdi
bir amaç hissetmesi

insan böyle hisseder mi? insan böyle hissettiğidne ne yapmalı-bilmediğinde olanları? sormalı
tüm kelimeleri bir aray getirsem yetmez gibi geliyor bana ama dürüstlük belki de belkide ben söylemek istemiyorum tamam ama

kasyopyadan sonra herşey daha zor
kasyoypa benimsenmesinden sonra içdüşünceler zor
sebepsiz çatışmalar-seks ile boğuşamlar ve saldırı tantanaları zor
yaşam akışının bozulması ve diğer saçmalıklar ben bunları çekemedim destek ve ilgi aradım sanırım bunu açıklamak zor ama _daha fazla kelime

zaten zor bi hayatım vardı_kendi içimde anlıyor musun?
bu kavramlarla hayat mücadelesi zor

çok zor günler geçirdim bunu yazmak istiyorum ne yapacağımı bilmiyorum ve ne söyleyeceğimi çok zordur
bana göre çok zordu ve karmaşık ne yapılacağını bilmiyordum ve hala da öyle bilmiyorum şimdi

terminolojik olarak bir üst tanrı-yarı tanrı (denetçi yönetçi gerçekçi) edinmek ve seni yönettiği fikrine kapılmak duyguların yönetildiği fikileri insanların manipüle edildiği fikirleri ile gerçek üzerinde yüzleşmek
(ve bununla gerçek üstünde annen baban eşin ya da dostun gibi -kendi çocuklarını başka izlemek)
tüm herkes hiç bi şey nerdeyse bilmiyorken zordu
başta okuma önermekten sıkıca korkuyorduk şimdi ise bilmiyorum negatif
gerçeğimiz kontrol edemediğimiz ve seçimlerimizin kendimizin olmadığı fikirleri ile boğuşmak ve yaşam zordu
ama o saldırı salatası en zorlarından biri bu_çok travmatik süreçler umarım benden başkaları yaşamaz bunları
seks düşüncesi özellikle 4. yoğunluğa enerji hortumlanması-yeme çatışmaları hayatımı mahfetti
iyi yanları da var tabi-sınırsız özgürlük düşüncesi ama ne zaman tutunabildin-çok süre bence iyi geçti iyiydi çok fena
iyi
başka bi şeyim yok kalmadı-kasyoypa anlatısı

halimi ne istiyorum bilmiyorum bu arada şimdi

berbat durumdayım ya da başka neyse sustum

---------- Mesajlar Birleştirildi 01.11.16 at 00:32 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani 31.10.16 at 23:57 ----------

saldırı mekaniği ile ilgili yardım istiyorum hayat gözlemlerimi sunmak ve paylaşmak ama çok zor acılarımı dindirmek normal bi yaşam edinmek ya da benzeri

nerdeyse yaşayamaz durumdayım evliliğim sağlamsada değil hayatım yaşanmaz durumda
işimi ailemi yarı kendimi parçaladım hayatım yaşanmaz durumda
berbat ötesi bir seks çatışması
kimliksizlik istemsizlik ve iyisizlik (kötü biri olam khatat hatalar yapmaklı) her şey berbatmış gibi sanki şu anda
berbat hissediyorum
onlara sorarsanız bu bir saldırı ve kertenkele telkini
kertenkeleler üstteki uzaylılar
bizi yöneten ve manipüle eden zihin
bununla savşamalıyım şimdi ama savaşmalıyım
buna inanmıyorum
birinin bizi manipüle ettiğine bu zihni kendi halim sanıyorum
birden mutlu olmaya geçmek var bu çatışmayı çok yaşadım
acayip tıkanmalar yaşıyorum iç tıkanmalar
yaşadığım süreçleri anlamyamıyoru mve aşamıyrum tıbbi yardı mistemiyorum

sizler neler yapıyorsunuz-bunlar gerçek mi? ne yapacağız? kimbilir

saldırı mekaniği ile ilgili yardım istiyorum ,ne yapılacağını bilmek-karar vermeiyorum ve bunu insanlara anlatamıyorum

bununla savaşmalıyım şimdi
kötü hissetmeyle değersiz hissetmeyle ve yazdıklarımın benim olmamasıyla

bu çatışmayı çok yaşadım -bi de boğuşmayla ilgili

boğuşam varsa bırak öğrenmiyorsundur diyorlar ben hep boğuşuyorum içimde bi şeylerle bu geçmiyor hiç

içseslerim durmuyor-dar bakıyorum olmuyor çatışmalarım bitmiyor-duruduramıyoruz

boğuşma geldiğinde ya da enerji tıkanması/çatışması gibi hisler-bitmeyen öfke ya da geçmeyen tutum -enerjili hisler
zarar veriliyormuş hisleri
omuzdan asılmış ya da vücuda yapışmış gibi hisler var
karmakarışık bu

üzerinize bir saldırı yöneldiğini düşünün lütfen bunu görselleyin kasyopya okusanız ne yapardınız
ola ki inandınız diyelim
bunu bir yakınınzıa anltamıyorsunuz en yakınıznıa bile
paylaşmıyor ve hayat tıkanık devam ediyor
çalışmak zor hiç
bir anlamı kalmadı gibi ben ne yapacağım
kasyopya ya sorup duruyorum ya da benzeri ne iyi doğru gibi-diye

(pandora da sahne var-avatar da
ama anne taraf tutmaz -kasyoypa anneyi kızdırmaya çalışma ;Kasyopya anneyi kandırmaya olmalı-
sesimizi duyup tüm kuşları göndermezler -ben denedim şimdi yeniden-saçımı diil omzumu bağladım buraya -yüreğim nerde akar şimdi)
(burada neler oldu bilmiyorum benim içimdekiler olmasın)

kasyoypa keliemleri kafamda dönüyor mesela berbat hissetiğimde bunu bir telkin olabileceğini düşünüyorum ve karar veriyorum
içinde bi saldırı olduğunu düşünmek zor
sol kulağında çınlama varsa izleme aletini çalıştırdıklarını düşünmek
gece kopuk rüyalarla uyanmak ve her gece onlarla boğuşmak zor artık çok zor

hiçbir saçmalığa ihtiyacım yoktu ben sadece söylebilirdim duyduğumu
nasıl denir bilmiyorum sanırım zor durumdayız
ne yapmalı bimiyorum yardım sözcüüğü geçmiyor içimden ama bir tıkanma

gökte bir uzayıyla savaşırmısınız
düşler hayaller kurup gökte bir örtü ya da ızgara düşünüp (tel-çit) onlarla savaşır mısınız? sonra kendi yalnızlığınızı düşünür müsünüz?

tüm bu olan biteni anlamadım kafamda birleşmedi ya da bana yaşatmadı hayatı zor hale geldi kabul ama başka şeylerde var iyisi

BU GERÇEK TRUTH kaçınmamak gerekiyor

ben ne yaptığımı bilmiyorum ama olanlar oldu

kasyopya verisi varken dünyadaki -diğer her şey- zıvana bunu bin kere söyleyebilirim tam

kasyopyanın üstüne haber izlemek
kasyopyanın üstüne adam okumak
kasyoypanın üstüne din felsfesi dinlemek ben napim şimdi

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
darmadağın etmiş gibi hissediyorum -orayı- burayı ve toplamanın zamanı geldi mi? bilmiyorum
gerçekten sözcüklerimi ve kafamı da allak bullak ettim,
diyeceğimi de

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:09 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:39 ----------
Dipsiz Kuyu /Başlık Öznesi
ya da bağrılan sert kaya/dağ başı -uçsuz bucaksız yer- açık alan
bağırma kayası -iç dökme dibi gibi şeyler Başlık için ikinci önergem

varoluş üzerime çökmüş gibi
karanlık hissediyorum çok karanlık ;napılacağını bilmiyorum; bir hiç gibiyim-ya da benzeri bunları söyleyebiliyorum sadece ben-şimdi için
ben pisliğin tekiyim ya da pislik gibi hissediyorum ya da hissetmeli sanki bunu bazen

karanlığın altında kalmış gibiyim-bilmediğim yerin/şeyin içinde -tıkanmış- hissi boğuluyorum yol verin lütfen yol açın lütfen daha fazla karanlık

bunu neden yapıyorum? bu ben miyim? bu kötmü mü? kim yönetiyor? soruları; hiç

kimimlan ben-neyiz yani -neeler oluyor burda

bugün kendime yalın bir saltık ve bağımsız form ve işgücü olmadığımı hatırlatmayı denedim. düşündüm ya da düşünmeye zorladım ve denedim
yani benden en az sekiz milyar daha olmalıydı-vardı sadece bu dünyada
hepsinin bedenleri ve acıları olmalıydı-ayıramadım ya da düşüremdim bu düşünceyi istediğime sanki oldum
baktığım gökyüzü bir tuhaf-ona sadece ben bakıyormuşum gibiydi. benim hislerim var gibi hisler
evet sadece bu dünya-milyarlarca benden aynı acı benzer insan
başka dünyaları bilmiyorduk sadece bu denedim ama gelişmedi bir ben olduğumu diğerleri olduğu fikri -sevmedim
başkalarınında duyguları olması onlarında benler olması ve açık filli akılları ve özlemleri olması fikri -yetrince güçlü ve pekişmiş ya da nasıl benlenecek ti
nasıl gelişecek ve her an aklımda duracaktı bunu düşündüm

bunu neden yapıyorum yine? kimitarif ediyorum -ne düşündüğünü neden açıklamıyorsun ki? ve ne anlatmaya çalışıyorum şimdi bi şeyler bildiğimimi olduğumumu kurtamaya çalışam mı? kimi neyi? neden? şimdi açıkla _düşün

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:39 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:09 ----------

ölmek istiyorum ya da bunun gibi bir şey sanki bir yokoluş bir ışın çarpması ya da ben olmadan ölmek gibi
canlılığım olması ya da dışarının daha canlı olması gibi bir şey istiyorum-içinde hissetmek
kesinikle daha canlı hissetmek istiyorum

bura bir dağ başımı tamam/yalnız mıyım?
istersen -öyle istersen- eğer öyle istersen evet

ne derdim-bilmem- susardım ve kayalara bakardım önce diyecekleri bi şey var mı? bağıracak bi şeyim yok ki

yanımda kim var?
olmalı mı?
olursa değişir bu

bir rüya olsa atlardım-yüksek mi yeterince burası?

bunu neden yapıyorum şimdi anlat

aynı acı ben ya da zaman taşımaya dair his yoksunluğu ya da aynılık hissetmeme bu nasıl sağlanacak-saygı sevgi ya da bi eşyler-bi ölçülü paylaşma-var ama bi şey eksik gibi- aynı duyumsanmayanlar -aynı duyumsamamak -ortak hissetmemek gibi li açıklanmayan tam açıklanmayan his yoksunu şey_cevap tam değil hiç

--
-tam şimdi burda his bulmak istiyorum-dağbaşı _daha yoğun bir his -anlama gibi hisler şeyler

---
bir tanrı önüme çıksın?

--
daha güçlü bir şey görmek istiyorum bir güce tanık olmak bir çarpmaya ışına büyük bir feragate -şeye, canlı hissemek şimdi

--

burda yok gibiyim-
sadece burda yok gibiyim

yine burda yok gibiyim ve bu geçmiyor şimdi dostlarım

-
yesemde içsemde tutsamda geçmiyor-ben yok gibiyim şimdi

---bi çeşit var hissetmek canlı ama başka bu -ışın renk bu

---ben gerçek gibi gerçek var gibi hissetmek istiyorum bu var biliyorum ölsemde geçmeyecek-yetmeyecek biliyorum şimdi hissediyorum bunu ama uzak çok uzakta bu yer

--kafamı şimşeğe çarpsam olur mu? bu aradığım doyumlanma eksikliklik tamamlanır mı? ateş çarpması gibi his -yine de yakmıyor içime dolmuyor gibi benimle bileşmeyecek gibi his
beni doldurmayacak gibi his -yetersizlik

-dağbaşı
daha büyük bir ses istiyorum daha yoğun ve dalgaları görmek isitiyorum ışık dalgalarını yüzen sesimin gidişini izlemek-görmek istiyorum yakışını ve büyüklüğünü çıkardığım sesi izlemek isitiyorum kesin şimdi

ses benden uzaklaşmasın mı? bu diil
ses büyük olsun ya da çok ses çıkarayım dalgalı

dağbaşı
toprak olmak isterdim birden toprak olmak ya da bileşmek hiç kalmak gibi hisler olduğu yerden yok
ama birden hiç bilmeden gibi garip his bu anlatılmıyor tamamlanmıyor tamam değil bu kelime

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:26 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:39 ----------

benden sekiz milyar tane olanlardan olanlar siz neler yapıyorsunuz? ve ne yapmalıyım?
bunu neden yapıyorum şimdi ben _açıkla
bi şey anlatmaya çalışıyorum neyi ve nasıl açıkla şimdi
üzüntü -derin üzüntü ve kaygı hissi korku ve aşağısı
neyi kurtarmaya çalışıyorsun şimdi
bilmem anlamadım bunu

--

gözlerinden yaş çıkana ya da gözlerin çıkana ve hissedene kadar bağırmak
derin bir dağ başı düşünmek karanlık bir korku yamaç karanlık yamaç hisleri

biz kimiz neyiz ama nasıl anlamlanacak ne olacağız ve nasıl olacak şimdi

varoluş neden? anlamsızız yerdeyiz ve yokuz hiç

burası neresi neden anlamlanmıyor şimdi
(burasının neresi olduğunu neden anlamlanmaması -birden- bilinmemesi)

bunu neden yapıyorsun şimdi- neden anlatmıyorsun bunu bize -içhis dinleme
ama kimin? senin neden bunu yapıyorsun bize
siz istiyorsunuz
neden

anlamın büyümesi var mı?
kime sormalıyız tamam? nerdeyiz biz şimdi

neden bunu yapıyorsun-kendine bir bak dur düşün şimdi hemen bunu yap olur mu?

ne yapmalıyım ki ben? dur

yapacak bi şeyim yok ne yaptığımı bilmiyorum ya da yapacak bi şeyim yok burdayım şimdi ne yapmalı

diğer şeyleri diğerleri-izle öğren
bir amaç yok anlam yok seçim yönü yok

bir şeyi diğer şeye tercih etmekteki fark-yapmaktaki fark nedir?
neyi nasıl tercih edeceğimi nasıl bileceğim? neye göre seçeceğim olduğum yerdeyim yer burası değişmiyor aynı -şeyler var diğerleri ben ne yapıyorum ya da yapmalıyım

ja evet ben cinsinden olanlara yazıyoruz
onlar okuyor mu? bilmiyorum bu eğlenceli zaman geçiriyor hem bi şeyler yaptığımı sanıyorum böylece

etkileşim kur lütfen tane tane
sen kimsin?
korkak

kayıp ruhlar adına ben bir cenazeyim biri bana öğretsin bu yerde neler oluyor bu ve varlık versin bu şey bana öldüm kaldım ölünç içinde ben ne yaptığımı da yapacağımı da bilmiyorum
bu kelimeleri yazarsam sanki olacak
karanlık içimin telaşı
bu yer esir kampı ; esir ve esaretli gelgeçli ya da utançlı düşünceler kampı ve biz insan kimiz biz? neyiz?
ne yaptığımızı nasıl biliyoruz _neye göre karar veriyoruz hep çevresel koşullar-bir amaç var mı? seçme yönü neye göre karar vereceğim ben neye
bunu yapmaya karar veriyorsun ama nasıl? kurtulmak belki acılardan ya da başka şeylerden çok kötüyüm ben biliyorsun
daha fazla kişiye bilgi ya da gerçek ulaştırmak biliyorsun ya da ilgi çekmek ya da işte biliyorsun sen
bunu neden yapıyorsun ?
yardım almalıyım ya da bu travmayı bölüşmeli aşma yolu bulmalı bi şeyler anlamlanmalı bilyorsun

tek bildiğim karşımda bir ekran içime doluşmuş karanlık hislerden arınmak için karanlık korkulardan ve kuşkulardan saçmalamak tı
dışarda bir şey değişsin istedim ya da bana geçrekten bir değişme ulaşsın ve yardım gelsin daha geniş bir çeper- gerçeğin içine kapanıp kaldım gibi oldum ben yalnızım şimdi
okuyanları umursuyor musun?
sanmıyorum sonuçları
sonuçlar felaket olur
sadece doğaç geliş _sürtme dürteme ama nasıl bu? şimdi açıkla sen kimsin? benim o
bunu neden açıklamıyorsun-bu hisleri bölüşüyor musun ?sen kendini kim sanıyorsun şimdi hemen bak
bilmiyorum bir vaiz mi? açıkla düşün bun usana ki msöylüyor sen kimsin? bir oyum ama nasıl yetecek bu /bieleği may da neye bakacağım tamam şimdi açıkla
olana bitene de hi çbi eşy bilmiyorum laptırdım işte birden oldu
ne yaptığımı anlamı olamsa ne olur yani bi şeyler yapmaktan iyidir

delirmek böyle bi şey mi? iç uydu mu?
sanmıyorum keşke delirsem öyle kafam olsa yetmiyor bu şey çıkmıyor benden

ne yaptığını sanıyorsun
karanlık hislerimi içokuyorum
sen bir çocuksun
böylece?
hiç bi anlamı yok ya da var bi şey bilmiyorum yatmak var yerine uyuma var-çekmiyor
bu daha eğlenceli
tek amaç eğlenceli mi?

ne olmak
tüm bunları;; *yayinlicam ama birleştiremiyorum? kim kimle konuşuyor
içkişilikler ya da yakınımdaki ve başkalarının kişilikleri (ve kendimde katışıklı) gibi delilikli bir halde varoluş yalnızlığıçözümü aramak ya da başka -bencilce hislerle- de- ne yapacağını bilmemek ya da başka işinin olmaması buna adanmak, kapılmak, naptığını bilmemek içinde yalnız ve tuhaf varoluş deneyimlemek sanrısı
neden böyle açıklıyosun?
kibir ve ego mu cevap sence öyle olsa böyle osla ne farkeder mi? beni aydınır mı ?değiştirir mi? sen kendini kim sanıyorsun? ne farkeder

hislerden/durumlardan içsesleştirme ve birleştirme hisler

bunun bir anlamı var mı?
sanal saçma
tamam bu boş iş karar verdim ben
ben kurtuluyorum sadece /deniyorum yada bir başkası ilerletiyorum bunu sonucu görmek için deneme-bi şey olacağa umma -bunun işe yarayacağını ya da zaten yaradığını düşünme ve umma bekelme
bunu süreç çözüm ve deneme ilerletme oalrak görme?
ne umuyorsun ki?
bilmem tam emin değilim ama iyi bir içokuma si
bilmiyorum bunu yapıyorum anda bu bir seçim ve başka bir şeyim yok buna adandım

can sıkıntısı ya da bir başkası emin değilim başka bir şeyim yok anlasana ne yapayım ben şimdi içki mi içeyim param yok başka bir eve mi gideyim yok
başka işler yap?
ne mesela
uyu yat zıbar
sonra sabah?
bu zamanı kim yaptı
beni kim yaptı
ben böyleyim bu saçmalık
biri bana amaç ve yön vermeli bi şeyin içinde kaybolmalıyım (buna kim akrar veriyor? şimdi kim söylüyor bu nusana düşün şimdi hemen ama hemen)
yeme içme ve tüketmeden falzası olmalı bir ışın demeti gibi
bir açıklama yapmak istedim-bir şeyler söylemek istedim sadece tamam ben oyum
bu yer nedne bu akdar karanlık
sen ruh musun?
bunları kim oluşturuyor
sen kesin delisin tamam teşhis tamam delilik

hangimiz?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:39 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:26 ----------

içinden geçen /geçtiğim bir süreci içinden geçerek atlatmalıyım
ve burası bir tarih kaydı sonuçta (kimsem oyum kendimi ben sanıyorum ve) kimse bize (söylemiyor ve) bilgi vermiyor (ve ben olmaktan başak çarem yok yerdeyim ve zaman akıyo hızla git koş) ya da bu olanları kim seçiyor içimizdeki seç ses niye burdayız şimdi ne oluyor
kapılıp git ve dışarda (başka) bi şeyler yap ancak
biriyle oyun oyna öğren atış ama bunları neye göre seçiyoruz-birbirini izliyor nasıl
burası bir felsefe hane ve
gelen giden oluyor en azından iyi kötü ... bir etkileşim bu

tam şimdi yaptığım ya da yapmak istediğim his
burda olmamak (başka bir şeyde-yerde durumda gibi bir his) gibi bir şey bu durumda olmamak (durdur) ne yapılcağına karar vermek ya da bildirmek bilmek gibi hislerdir

diğerleriyle yardımlaş ama bu nasıl?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:34 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:39 ----------

çoktan seçmeli yalnızlık
balkonda dur biraz düşün iç geçir içten geçir
sanrılarını ve hayallerini aklını oku içine gele kelimeleri yaz
aklına parlak düşeni yaz belirle iç yap
diğer düşüncelere kapıl-diğer hayallere kapıl ne yapılcağını bilme

boşmuş varoluş yokmuş varoluş gibi bir his-uyu kim uyuacak? beden ne o? bilmem

kendimi kaldırıp atasım geliyor çöpe
yeni bir ben var mı? kendim kapılacağım peşine? neden bu his

zaman ve yer erişimiş gibi

içimde bi şeyi-olmayan bi şeyi- kusasım geliyor

sövesim geliyor hiç bilmediğim şekilde
aklıma şimşek çarpması çakması iyiydi kesinlikle beynime bir şimşek çakarak ölmek istiyorum şimdi düşündümde tam kafama çarpmalı ama bunu düşündüm bu olur mu? zamanı gelince şimdi

kim izlemeli?
bimiyorum
en az bir tanık hissi
neden
bu saçma bunu neden yazıyorum
git insanlara koş nasıl?

kendimi kaybettim ya da bir deli tımarhanesi beni paklar ya da seks düşleri arasında atınç ve itenç içinde kaybolmak
kendimi yalnızlıkarla atmak
hiç iyi bi şey yok mu? neden bu öfke bu kin?

daha iyi bi şey bilene kadar ben kendimim-çayımı içmek ve umursamamak ya da umursamak umursadığım bi şey varsa sanırım ölmemek neye rağmen sanırım bir kurtuluşa ya da hayali -belirsiz o
ney kurtulacak
belirsiz

hiç ışık yok mu? iyi bir şey umut? tolerans ve seviye

neyi ve kimi bekliyorsun sen bir amacı mı? birinin söylemesini mi?

bunu sormuyorum kendime işte okuyunca beni çarpmıyor ve durumumu değiştirmiyor işte ha

bana direk vurmuyorsa ben yazmadım
bana direk çarpıyorsa
bir romanda kaç cümel çarpar sana
ne açıklamaya çalışıyorsun sen
kafamdaki tuhaf kuramları ve kayboluşumu evladım

neye varacaksın ne zaman
sen varacaksan ben varacağım ama oraya -zaman
sana ve bana ama bu bir zaman geçirmece (daha iyisini bulaan kdar-burda def edilicneye ya da çıkana kadar ve)ve eğlenmece sabah kaltığında bir tuhaf kayboluş her şey başka hissi ile eşlşk eden yeni varoluş güne merhaba

dinazor çarpsa ölür müyüm?

yırtılıp atasım geliyor-atılasım yani

kendimi yırtasım-yırtılasım geliyor içimden yeni ve başak çıakcak sanki benim

tam şimdi düşünüyorumda bu erdemhane-biriktirdiğim kelimeler ve aklımın yazılımları eşliğinde hiçlik bloğu tımarhanesi

kafa tutasım gelmiyo değil ama bekleme zamanı şimdi bunu biliyoruz
oraya zaman var evlat

toruk makto öldı mi? issiz acun/acın kaldu mi?

neye göre berlirliyorsun bu kelimeleri? hiçe göre bunu yazmayı çok sevdi çünkü hiçcilere laf takıyor ulan hiçciysen hiç takıl
kafa tutma başlıyor
zoruna mı gidecek?
durma zamanı hiç

kesinlikle aklımın böyle olmasını istemezdim ama bir yerlde kaybolmasını hiç

biri bana napılcağını söylemeli çünkü ben rahatsızlık vermeye

hiç bireysel erdemin yok mu?
birini söyle bana

durmak ve sakince düşünmek şimdi unut

aklımı boşluğa çarpasım geliyor

bu yer değişmiyor bu mekan bir tımarhane ve ben tımar mı oldum mu?

yokluğa değil ama boşluğa karanlıkata bir imgeye kafa atıyorum çakıyorum şimdi

bi şeyler değieşcek sanısı-ne içtin sen? çay ve sigara arada lugol panik

kendimi içtim bi de sahte düşleri git bi şeyler yazsana iyi umut şiir ve safsata harici iyi şeylerde var de yok değil mi?

gerçek yüzeyine çıkaracağım çıkarmak istediğim

bitecek bu frtına unutma rahat ol sen

fırtına daha başlamadı

kendime neyi bildiriyorum yabancı -hiç gibiyim kendimi tanıyamıyorum
bu yapınç istek yüz benim değil kendni kaybetmiş bedenim sadece ve böyle yaşamak istemiyorum bi şeyler yok hiç kismede yanıtlar ve yenir şeyler

bir amaç olmalı

hiç değilse çok kişinin bir amaca bağlandığı bir amaç çoktan seçmeli bir takımla birlikte yapmalıyım ama bunu sevmeliyim seçmeliyim de kaybolmadan istediğim bu

yani bi şeyler yapan varsa-yapacak iyi şeyler bu

eğlenceli şeyler ya da hasta terapisi bile olabilir
seksden gayrı nem kaldı

--

başağrılarımı bir dinazora armağan etmek istiyorum ben şimdi

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:57 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 23:34 ----------

"ikimiz birbirimize çakmıyoruz hiç"

çevremde ben çakan, o çakan çok az insan kaldı ben kendime çakmıyorum artık hiç
çocuklarıma çakamıyorum-diğerlerimize
bana çakmıyorlar-görünmüyorlar-ben kendime görünmüyorum uzaktayım hiç
ölüm gibi bir şeyden beter bir şey içindeyim

bana çakmıyor-bana çakmıyor

içimi yırtıp duruyorum-içimi yırtıyorum şimdi

şimşek gibi aklım olsa bu günü durdurudum bu geceyi (erdirirdim bir sabaha) ve bir ışık-umut tanesi verirdim kendime hiç yok mu bizde bu?
bu dönen şeyler-tüm gökyüzü bir anlamsız mı? ben anlamı nerede aradığım şey ve bu şeysizlik kendisizlik bilememzilikli yer his ve varoluşluluk aklıma bir çakım çakmalı-tam çakmalı o
aklımı yıtrıp almalı kendine getirmeli ya da yere

aklım bir çakma arıyor ama ne? bir varoluş arıyor? bir varoluş şekli (yeni bir benlik ya da yerlik ve tutkusuzluk ay da yapmasızlık ya da suçluksuzluk ya da karantısızlık ... uzantı hisler dolu hisler ve... noktalar işte) yeni ama ne inanmıyor buna da burda şimdiyim ve sıkılıyorum eriniyorum tutuğum kaybolmuşum ya da yoku mve ıssızım kendisizim işte tanımlanmıyor gece şafağı karağı da

ölümden beter bir kayboluş içindeyim kesin o

aklım enerji üretmiyor-istenç üretmiyor yapma azmi ve yolu belirlemiyor hiç sürünüyourz kapılmada
bu kapılıp gitme zaten kaybolma hissi bu

bu kadar bulantıyı varoluş kusamaz

ben yokoluşa gitmeliyim

şimdi de yokolmalıyım

neşe diye bi şey varmış-eski deneyim varmış ve hayal ürünüymüş te gelecek bi şey varmış eski deneyime değen
bunu soruyorum şimdi eşlik edecek his ne? kasyopya neden anlamsız?
ben ne yapmalıydım

kafamı çınarlara atacağım şimdi
bu kayboluş ta ne?

üzerinden dinazor geçmiş gibi hissediyorum

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
yüreğim amaçsızlık-delirlik-burada kaybolma-bilmeme ya da çırpınma hisleri/karmaşa ve acılar içinde bunu biliyorum ve söylüyorum
napılıcağını bilmiyorum
kendimi ya da yolumu yönümü kaybettim
yapma istencimi ve yaşama istencimi kaybettim (ya da yerimi-yer hissimi ben) (kaybettim evet)

tutunuyoum direniyorum ya da savaşıyorum sadece gelen gün/güne/günle-şeylerle
buraya ait olmayı kaybettim zaten-sahipliğim var mı? yok mu? kendime de -kaybettim
karşıtlar buldum itmeler ya da bilgi çabaları gerçek çabaları
bu dinamiklerle çarpışıyorum ve iç çarpışarak-çarpışma ile geçiyor günüm bunu söylüyorum
burda bilmeyen bir topluluğa bilgi verir gibi-paydalaşır gibi- evet hissediyorum verecek gibi -bu kötü bunu da söyledim ve söylüyorum bu çok içten olmasada tüm bunları itiraf etmeye kendimi itiyorum ben oldukça deniyprum da bunu

kişiye kendi gerçeği söylenmeli-bir olduğumuz-kendi gücü kendi aklı, iradesi olduğu gibi şeyler hatırlatılmalı/söylenmeli ve öncelikle kendi yolunu bulması başkasından dinlememesi sıkıca oturtulamalı bilgi çabasında bunu anladık

burda bilmeyen bir topluluğa bilgi verir gibi- evet hissediyorum verecek gibi -bu kötü bunu da söyledim itiraf derken herkes aynısını yapıyor zaten-yapmıyor mu? bazılarımız-azımız hariç
bunu daha önce başka yerlerde de yaptım-denedim evet

ama kaybolmuş gruplar var gördüm-kaybolmuş insanlar (ben kurtarıcı değilim-bilgici ve yönlendirici hiç değilim ve bir aklı karışığı msadece evet ve) bunu hala görüyoruz

kaybolmuş gruplar var gördüm-kaybolmuş insanlar gördüm
-içgüdüleri yaraları-peşinden gitmeleri ve hırsları
sahte tanrıların sahte içbilinçlerin peşinden gidenlerimiz

neo degilim neo salağın tekı simdi bunu göruyorum
(aşağıda yazacağım simge yorum bu)

daha dolgun bir tatmin ya da stabil bir yaşam arayışı içindeyim (nasıl olacaksa inanmıyorum buna ama)
,
ölümden korkmam ya da inanmam burda amaç yok -kalmadı
ya da statüko /statüko zordu
statükoya bir çapsam o ölürdü
statüko tek düşman şimdi -
değişim
adı gelir

değişime ışıyan her şey değişime genişleyen her şey de öyle
amaç ve çaba

yüreğim günüm zamansızlık içinde geçiyor /yersizlik içinde
yaptığını bilmeme (yaptığına sahip olmama-benimsememe) bir amaca dahil olmama günün yitmesi
ben sadece olumlu tatmin eden bir amacın peşinde kaybolmak

bir varolma-varoluş istiyorum
kalp tatmini-temizlenme arınma/kurtulma-kurtuluş-ferah-refah-iyilikli hissetme ama kurtuluş refah bunları diyebilirsiniz

gerçekten kötü ve berbat hissediyorum gün yokmuş gibi
şimdi dünyada olanlardan (kendi bakışlarımızdan) az çok bi şeyler görüyoruz kafamızda yazıp çizip silip bozup duruyoruz
insanları dinliyoruz-okuyoruz (aklıma kopmak geliyor yazarken-parçalamak)
bi kırda kaybolmak -ah bi kırda kaybolmak

genç çocukalr var üzülüyoruz
genç gençler var!
genç gençler var

sahte gerçeklerin-sahte krallıkların peşinde
bunları görüyoruz
bakışların keskinliğini kimse ölçemez
derinliğini
iddia etmiyoruz

---
her tür gerçeğe dahi olmak başkaları için bi şey yapmak
kendimi bir gerçeğe atmalıyım-bir inanca artık ben artık bunun faydası yok
bir amaca dahil olamıyorum -bir yapma istencine sahip ve ait hissetmek bu kayıp

yönümü kaybedemiyorum
istencimi
sürekli bu itkilerde

--
internet yazma serüvenim sanırım
2012 cilerele ilgili başladım_başta bu grupların ön verilerini (ışık sevgi parça dilini) parça paylaştık edindik
kısmen kapıldık buna ya da zaten -bi ölçüde- kapılmıştık-içeriyorduk
şimdi diyorum ki
yeni yüzyıl /yeni çağ bilgileri olarak sunulmuş kalıpların kaybolmuş grubun peşinde (bi ölçüdede içidne yarım) başladım yarım inançla
kayıp kendimdi tabi
yalanlarla doldurulmuş

şimdi onları/sizi biliyor anlıyor ve tanıyorum ve az çok görüyorum

tekno kirletilmiş zihinlersiniz zihinleriz
yalanlarla ve oyunlarla _gerçek endişeleriyle her şeyle
neye taparsanız-neye kandırılırsanız onla bu sistem-para güç tamah ne farkeder
kanı nerdeyse orda kanı?

çok oyun oynamak; hayalci kişilik, hayal kurmak
başka şeylerden_yeni çağ esinlerinden
bana benzeri insanlar ya da bana benzer aldatılmış
geçmişte bana benzer yanlış fikirlerle doldurulmuş
insanlar

ilk çabam 2012 ci (yeni çağcı evet-iyilikçi ışık sevgici aldatılmış gruplara ve insanlara ) yazmaktı- denemekti ulaşmaktı yakın hissediyordum. Ama o kadar değilmişiz galiba?
bende aldatıldım ne var bunda şimdi.

kasyopya okuduğumda bu şeylerin bir dikkat dağıtma olduğunu söylüyordu okudum
diğer şeyleri de
kopan hengameyi gördüm
hala o gruplar bi şey uyduruyor ve çabasızlık dayatıyor-dağıtıyor
şu anda tüm dikkati dağıtan diğer şeyler gibi

hala görüyoruz onları
tonight in babylon saçma!

----
neo değilim kimse ne değil neo aptal ve salagin teki gormuyormusunuz
topraga dokunmayı bilmiyor
neo bilgisayarla uyuşmuş tekno beyinleri simgeliyor gerçeğe dokunamıyor
ve neo o aptalları kendini secilmis hissedenleri
neo aptalların kendini secilmis hissetmesini temsil ediyor
neo aptalların kendini secilmis amacli ve kurtarıci hissetmesini anlatan bi salak
kimi dinleyeceğini bilmiyor
-nasil yapacağini bilmiyor
bi kadina dokunamıyor
gerçek bi kavgaya girip-gerçek çıkarıp kavga koparıp kavga edemiyor ve suç işlemeyemiyor
korkağın teki -ona içindeki güçten sözediyorlar-hepimizin olmalı
ödlek fare bir kapana sıkışmış
miki fareli tavşanlar
beyaz delik bulursanız şanslı

matriks varsa kurtarıcıya-lara gerek yok bunları anlamıyoruz /tüm sisitem birlikte kurtulur tüm sisitem birlikte var-işletmek için-işleten kim tanrı mı?
beyniniz/beynimiz boş ve tuhaf şeylerle dolduruldu
herkes aynı kaderi ve şeyi paylaşacak secilmiyor
kim secebilir kli?
kimse secilmiyor

secilen grup yok ,isik işçisi yok-(yok ve var ama yok herkes ve herşey sadece)
indigo diye bir rapçi dinledim
ve ondan önce keny arkana
yine o adamı gördüm deli- bir başka şeyde
neden bu gruplardan ilham dinleti alıyorsunuz
neden gerçekten dinlemiyorsunuz

tekno kirlenme çok kötü-başta temel amaç bu-tv den uzak durun bilgisayar oyunlarından kablosuz teknolojilerden uzaklaşın -kötü mikten elktroni kseslerden -gerçek edinin ve gerçek dokunma edinin
gerçeğe dokunun ve temas edin canınız acısın ve yansın ve patlasın
ilk hedef bu-ilk sapma bu kirletiyor sizi bizi

tekno /şeyler duyuları köreltiyor-azaltıyor bu kesin sanallaştırıyor sizi bizi
ikiboyutlaştırıyor da
bilgisayarla az zaman geçirmek
her şeyi hissettiğim gibi yazabilirim sırayla

gerçek bir kirlenme
çamur ve acı
kaçmadan ısınma üşüme ve soğuma hasta olma
ateş korkmadan burası bu_karanlık bir gece burası
------------

kafası karışık bi topluluğun çok derdini ya da çözümünü de görüyoz ama niye susalım

tamam kötü yazdım ve yazıyorum-daha az egosuz yazılabilir incitmeden ama yayınlamim mi?

konu bu değildi konu kendi hissetmemle karışık
teknokirlenmişliği görüyorum şimdi _sahte bir geçeğe alıştırılmayı
çocuk acıdan korkudan ölümden ve incinmeden sakındırılmamalıdır

Beowulf
pokemon izleyip uçabileceğini sanan nesilsen gerçek bir kayaya çıkmalısın

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
yukarıdaki şeyin yazılmasını şuna borçluyum (önce kasyopya tabi ama ve sonra şudur)
5 yaşındaki çocuğuma ilk kez tavaya yumurta kırdığımda/denediğimde (bazen bunu yapmak istiyordu ve hafifçe çatlattıyorduk ve bu sefer tavaya kırmak istediler- )

sanırım şu oldu tezgaha direk yumurtayı çatlattığı yere kırdı boşalttı hemencecik aceleyle
elini ve yumurtayı tavanın üzerine götürmemişti
öylece baktım düşündüm-bu bilgisayar oyunlarıyla ilgili mi?
o gün ikimizde bi şey anladık öyle hissettim ben
tava altta olmalıydı ya da burda olan neydi? çocuk -bi şeyler eksik- -yanlıştı- farketti bunu hissettim

Oyunlar çocuklara dış dünyaya ilişkin yoğun bir ikiboyutluluk algısını dayatıyor
tüm eğitim sistemi hatta matematik öğrenmesi de kanımca ama bunu açıklayamayacağım donanımım yok)

çizgi filmler içerikleri ile birlikte berbatlar- eskiden trt vardı her şeyi seçiyordu ve az veriyordu şimdi sonsuz
he-man 'e baktımda o bile berbat ama sonunda bir özleşti ve ders verme fikri var-bir anlatıcı seslendiriyor bunu. çıkıp yorumluyor Evet bugün ne ders aldık. dostluğu öğrendik gibi

sinemada gerilimi düşüren öge/gülüş gibi şeyler var

"Çizgi filmelerde kurgu yapılarda gerçeği temsil eden, gerçeğe geçişi sağlayacak/yakalayacak vurgulandırmalar uygulanmalı "

daha fazlası belki ama bu aklıma geldi
belki zorunlu tutulmalı az sonra bir çizgi yapım izleyeceksiniz bu şu şu şudur gibi

çocuk hep şunu sorardı nasıl yapılıyor
nasıl yapıldıkalrına dair kısaltılmış bir vizyon ve giriş her çizgi film başına azıcık konabilir bu bir stüdyoda elle çizilerek (gerçek dünyada ve gerçek dünyadan ikiboyutluaştırarak elle -insan eliyle ve emeğiyle ve hayalgücüyle harmanlanarak) ve insan hayalgücü tarafından düşünülerek tasarlanmıştırlı gibi-
ve bunu büyüyünce sende yapabilirsin bak bu mesaj sıkça verilmeli-bunu sende oluşturabilirsin büyükler bunu yapabilir eğer eğitim alırsa
bunu insanlar yapıyor merak bu bir kurgu -sen eğlenesi ndiye- etme gibi

örnek bu
İzleyceğiniz şey ikiboyutlu olup gerçeğe uyarlanmıştır -dış dünyayı temsil etmez /bir çizimdir-
uyarıları sigaradan daha hayatidir unutmayın bunu çocuklarınıza yapın verin bunu armağan edin lütfen bunu yapın bu bunları unutmayın unutturmayın

bişlgisayar oyuncak makinesi değildir-
ispatlayın ve çürütün ona gösterin
ordan okunabildiğini ,dış dünyaya erişilebildiğini, bir telefon ya da haber aracı gibi olduğunu haberleşme aracı olduğunu söyleyin-bilgilendirme (farkında olun ama tabi nası olcak o?)
herhangi bir şeye -bilgi ve içerik materyale- hızlıca erişelbildiğini bunun için kullanıldığını öğütleyin
oyun bunun yan amacıdır ve bu şekilde zararlıdır

"zarar gördüğü toplum tarafından kabul edilmeli-"

psişeler ona aarar yüklemiyor -insan psişesi farkında değil ve zarar yüklemiyor ve çocuk bunu seziyor ve sizi uyutoyor -siz uyutuyorsunuz farkında olun
yahu siz inanmıyorsunuz baştan zararlı olduğuna ya da zararı ngerçek boyutunu bilmmek anlamamaktan nispet bu-
gerçekten zararlı olduğunu söyleme ama sezmeme öylesine çekinerek işte bu kötü tukaka

söyleyen inanmıyor
reklam ve tv izleten ya da kaçıran farkında değil
ve zararı bilmiyor
çocuk duygusal bildirim ve istismar hissetmiyor ve bu yönde aileden derin duygusal ve içsel bildirim almıyor çocuklar bunun farkında

bunu farkediyor kesinlikla ama kesinlikle farkediyor annemin zararlı demesi kalk başıdna demek -içi boş laf çünkü boş öyle harbiden de

diyor ama değil bu bir sözcük yığını-kurması çocuk farkında
aksini gösterin çocuğunuzun soğuduğnu göreceksiniz

çocuğa incindiği mesajı verilmiyor çünkü farkındalık ya da bilinç yok-
televizyon seni incitiyor/istismar ediyor ve zararlı dendiğinde (nedenleri sezdirilemli/gösterilmeli ya da psişesi de açık ça sunulmalı)
çağ salaklarıan aldanmayın bunlar gerçek-materyalik idealleri bırakın gerçek arıyorsanız artık
yürek dostlarıysanız görüyoruz

sen farkıdna olmalısın -ateş değmiş eline gibi neye incineceğini iletmelisin

tv derinleştirilmeli teknolojisi değiştirlmeli ya da çocuk tiyatrosu ve canlı çocuk oyunu onun yerini almalı bir saat bile zarar bunu size söylüyoruz uzak tutun sıkı beyinler yetişsin bunu nasıl yapacağız yaparız bilmiyorum ama lütfen çocuğunuzu seviyorsanız bizim için uzak tutun onu

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:29 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:11 ----------

"bunda düzlemleştirme uygulanmıştır"
bak sen bunu izliyorsun ama sorna dış dünyada tökezlersin

bak sen bunu izliyorsun ama /çok izlersen çok dalarsan tökezlersin

iki boyutlu bir düzleme bakmak seni köreltir
iradeni köreltir
kendini körleştirme zamanını gerçeğe ayırsana bak şurda geçrek plastik olmayan bi adam ve insan/çocuk var ve onun -gerçek- duyguları var
bak eti sıkıca canı acıyor ve üçboyutlu o hadi dene sende
ve bana bak ve söyle içinden bunu benimle bizimle birlikte hadi
gerçek sıkılabilir toprak şekilendirilebilir şeyler var ve mesela umut biçim alır ve ağaç oyulabilirdir

"isyan" nihayetinde
bir insan eliyle işlenmiş sanat

isyan sözcüğünü beyaz yapmak istedik! olmadı okunmuyor bu gerçeğe yazalım biz en iyismi bunu zamanı gelince?

-inançlılar inançlılar ile aptalların suyu?

televizyon zehirdir-nisbi ve orantılı körleştirme zihni bir zehir olarak düşünün ve çocuğa öyle sunun lütfen

resmi erozyonlu zihinler
tarlası
psişesi
burası

size söylüyoruz heyy bizi duyuyor musunuz? ....ü

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
rap'e taktım-düşünme felsefe ve gerçeklik olarak

(güzel bir kültür olabilecekken herkes herşeyin sahtesine/boyalısına alışkın mı olmuş bilemedim ya da elektronik güm gümler gümbürtüsü-sokaka haliyele kalmalı bu şey, Soakk kültürü olarak -sadeleşirse ve aslına hizmet ederse-iyi bi şey gibi ; hatta çok iyi bu! Hızlı ve doğal ifade /iç açma/ kendini ifade etme /sorunalrdan bahsetme -ifade ve dürüstlük-tanımlama çeriyor ...çok şey...)

rap atma! (deneme)

arkadaşım benim tarzım protest çok fazla şey bilmiyorum
ellerine üç kuruş gerçek (ya da muhaliflik -gerçek parçaları) tutuşturmuş ya da tutuşturulmuş rapçiler gibi (dünyaya kafa tutuyorum çok fazla şeyi myok bunu yaarken biliyorum bilmem ben)
dünyada sorun (ya da bir sorun da ben) buldum deyip atıyorum tutuyorum sanane!,,
herkes sorun arıyor -iyisini değil
fazlasını/başkasını-iyisini ve ötesini de biliyorsan anlat ta dinlesinler!

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
yok anlamadım-hiç bi şey anlamadım ne yalan söylim
beklememi söyleyen seslere aldırmıyorum bi yer varmı? bi yer var biliyorum demek gibi nereyi arıyoruz biz noktasını
bağımsız eylem ve hareket nasıl kazanılır bilmiyorum yitip gitme- ruha bak ruha bak-ruhta ne var- bi avuç gözyaşı ya da bi küçük varoluş
anlamı büyüttük esrinlendik benim cevabım sanırım kasyopya- bazılarımız şöyle böyle doğar da bunu kabul etmiyorum bir esrikli sancı
ya da bir diğer cevap- siz diğerlerinin cevabısınız ya da hayalisiniz
çok fazla hayal var içimde cevaplanmayan

diğelerinin hayaliyiz -
bir güvenlik cevap hüzmesi gibi bir yer arayışı içindeyiz sanırım emin değilim

kurban olmayı seçtik kasyopya ya gelirsek-karma
bunun kökleri araştırılmalıdır-bozulmuş eylem planı
öylece akıp gitmek istemiyorum şimdi

----
madde tapıncı var? bu neyi fade ediyor
enerjinin doğasını
bu nasıl açıklanır
yaparak

bana yetmeyen cevaplardan bir ev yaptım kalbim huzur arıyor dinlik ya da hiç bilmediği bi şey
bi şey açıklasam olacak sanki -böyle bi şey yok asla

yani son olarak bunu düşünüyorum yine enerjinin doğası üzerine kavranmayan şeyleri ifade eder- etmeli bi başkası? bilmiyorum

--

cevaplarım yok_bu boşluksuz yüzüş -bu boşlusuz varoluş
cevaplarım yok oluşuyor açık
nokta aramak -daire aramak

--

kabul edip yenilmekle ilgili gibi sanki kabul edip yıkılmak gibi bi şey

yargılamaktan suçlamaya her şey var-yüzleşemeler var bu bitirmiyor eksiltmiyorsa

--
kafamda beliren parça şeyler var-bunlar bir bütün yapmıyor
kendimi her yolla denedim ve düşündüm

güzel bir yer gördüm mü bundan emin diilim işte bazen olduk sandım ama şimdi sanmıyor

hiç bir tatmin türü zamana asılı değil-geçici esriklikler ve yüksek coşkunluklar ve yüzbin yaşama deydi sanmalar bile yetmiyor-an içinde coşkunluk ona kalırsa şimdi sandım sandım diyorsam

bir varoluşun diğerine reçetesi-tatmini yok
yani sana şöyle varolacaksın diyen bi şey
diğeri böyle varoluyor
nasıl oluyorsan ol
nasıl varoluyorsan ol

her türden doyum arayışını bıraktım ne olacaksa o olacak
oo aydın olursun çok aydın ama sonra-zamana asılı değil
herşeyi bildim sanırısın sonra?
herşeyi kavra burdaki almalı vermeli yaşantıyı değiştirmiyor ve değiştirmeyecek -enerjinin doğasını açıklar- kafana açıklarsın sonsuz kere sonra aydınlanır ne olur? bu sana yeter mi? tatmin sebebi mi? istediklerini istiyorsun-bilmediklerini
-istediklerini elde et ve tepin üstünde tek kazanç
bilgi sana kalp huzuru getirmeyecek
kalp huzuru arıyorsun
gerekirse salt dünyayı yık her birinin kanını iç nefret dök ve kanlar çıkar ve öfkeni ve kinini söyle ölç kaçma

oo yalnız başıma dünya üzerinde kisme kalmasa yaşmayamazdım ama benden başkası yok-herkes benim malım eğlencem gibi
süperegomu hiperegomu bilemem ben bu açıklanmıyor-narsist balonlar ama varoluşumun doğası bu

her türden bilgi edinmek

bakarsam
salt isteğimi olsam/varolsam ya da salt isteğim varolsa ne olur
ve diğerlerinin de mesela salt istekleri varolsa-baskın arzuları-istemleri
kediler köpekler gibi sadece köşelerde mi olurduk
ellerimizde güç kalemleri olsa ne olurdu

-basit-temel-evrensel kavrayışlar
dan kaçınmayın!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:09 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 10:55 ----------

kafana bi şey bildirmekle bilinmiyor cevaplar yetmeyecek yani seni tutup şu an varoluşa götürsem (daha büyük bir varoluşa) ve geri getirsem bu bir şeyi değiştirmeyecek anlıyor musun bunu?

cevaplar yettiğinde
istersen ben senin yerine atayım olur mu?
istersen ben senin yerine /doldurayım -cevaplarını sen ver-kendine! bildir haddini kendine
be nistersen -senin yerine
cevaplayayım yapayım /ne oalcaksın!
sen benim yaşantım bilicim ol
belki vardır ama oraya bak!

yürünebildiğini gördüğünde ayakların var mı bakarsın?
istersen bak yoksa ben sana vereyim benim ayaklarımı mı istiyorsun?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:16 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:09 ----------

kendine her şeyi bildir bu sana yetmeyecek lütfen! kendine haddini bildir! lütfen

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:19 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:16 ----------

kendine suçsuzluğunu ve umutluluğunu-mutsuzluğunu-(gerekirse umutsuzluğunu gerçeğini) bildir
istiyorum'u al ve ver

"ben mutsuzum" ve "ben mutluluk istiyorum" bu ikisi arasındaki fark ne?
tamam ben ne yapmalıyım
beni mutlu et
?
burda çok soru var (bir sembiyoz çözünemez) kan emici doğası gereği kan yiyecektir neyden kaçınıyoruz biz! şimdi soruyorum bunu

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:22 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:19 ----------

eğer bir inek olsaydım ellerim olmadığı için üzerimedeki keneyi gideremezdim
ama kanımda bi kaç keneye yeterdi-
ama keneleri eğitmezdin değil mi?
ne?
heye kene ordusu?
be sen misin ben miyim
sensin canım
hah hah sesi çıkarırdım ama

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:27 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:22 ----------

bir sembiyozdan ödün vermmek için?
bu bir kaç şakşakçıyı ve (seni pohpohlayan kene ordusunu mu?) temsil ediyor yani
ohh kanın ne güzel ne tatlı onu içmeyi öyle seviyorum ki -sen şöylesin böylesin
bu kendimi temsil ediyor ama bu değil

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:32 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:27 ----------

burda olan şeyi anladık sanıyorum?
oh benim güzel keneciklerim

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
ölümü ne kadar az sarsıntılı bir deneyim olarak görüyorsanız o kadar az materyalistsiniz -(ve o kadar ergi ve açık ruhlu ya da)- saçmalamayın/sürçmeyin
biz evinde uyuyan din/öte dünya-beri dünya zazırvaları uyduran ve oraya buraya (bu dünya kaygıları ve ölüm ve başka korkularla) öte dünya-beri dünya ya sevgi lafları/safsataları fışkırtan kalabalığı daha ziyade daha materyalist görüyoruz/ ve tanımlıyoruz bunu unutmayın şimdi
(böyle yazdığım için bağışlayın ama böyle yazmaya ... içtendim diyeceğim sadece )

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:31 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:20 ----------

başka dünyalar var evet gerçekler-sonsuz? kişi bunları yaşıyor ve farkında mı? (Bu dünyada biilnç seviyesinde ifadeye gerek yok.)
başka dünyalar var evet gerçekler-sonsuz? kişi bunları yaşıyor ve farkında mı?
öyle olsa ölüm algısı olmazdı-(ya da bi nebze gevşerdi/içtenlenirdi- öbüre katışırdı- bir nebze de olsa korkması azalırdı da) bilinç seviyesindeki tanımlamalar -saçma-size uymaz-kişi kendini o ya da bu diye adlandırmakla ve tarif etmekle (inanıyorum inanmıyorum demekle) bunlar (ne yazık ki) vuku bulmaz-Öyle olsa savaşların sonu gelmezdi.
savaşın sevişmeyin -şimdi savaşın _ben öneriyorum rica etmiyorum ya da emretmiyorum-açık kiplerim hep önermedir emirbaki değil
böyle yazmassam susarım ya da oraya buraya taşınırım ve (ya da) yazmam forum beni kabullenecek ya da defedecek hür varlığımla hür istencimle ve yazımla karar versin ben burdayım şimdi
sevmeyenler modere etsin_ ben aklımı dirence-umuda ya da serbest yazınca kendimce- tuttum kendimce-bazen öyle içgelimi yazarım aklıma ne eserse -öyle esti ceryanda

materyalizm kendini çürütür korkmayın -bir ideale varırsak -hele ki bu ideale- neden güneşler görmesin

size onlar materyalist diyen kim?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:54 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:31 ----------

siz-sizler ölmekten korkmayan-çekinmeyen insanların materyalist olduğunu öne sürüyorsunuz? ben tersini çağ burda şimdi
eline silah alanların ya da bir savaşa girenlerin ve tutuşanların korkak olduğunu mu düşünüyorsunuz?
amaçsız-erinçsiz ya da dirençsiz mi? bilmez mi?
zihni açık vicdanı açık insanlar korkmadan ateşe atıyolar kendilerini ve bunu görmüyorlar
Bence din/metafizik diğer zırvalarla altında ifade etmiyorlar ve bunlara sığınmıyorlar -yardıma koşmuşlar kendilerine bile- ya da o saftalara girmiyorlar ve sığınmıyorlar
dağ taş toprak olmaya razı adam ne olmaz şimdi?
dağın erittiği bedenim diyen neyi yalan söylüyor-ruhum yok diye mi? ruhu var ben görüyorum şahidim buna-bu ruh işte, eğreltilmiş/tanımlanmış bir ruh kavramına kimin ihtiyacı var?zaman canlı. Bu dünyada onu tanımlamak neyi özgürleştirecek bedeni mi? Özgür ruhlara ne oldu ölümden kaçmıyor
deneyim sonsuzdur- Belki de bunun farkında ve açık bu dünya temennisi kopmaz mı sizde?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:29 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:54 ----------

Ruh -bilincin- özgür bilinç matriksidir dersem buna kim inanır? ve bunu tanımlamasam mesela önersem kim inanır ya da sorgular/değerir
ya da daha berisi siz-biz kim olursunuz? oluruz?
bir diğeri de -bir diğer şey de- olur muyuz olmaz mıyız ya da
tanımlarınızı tanımlayın ve ben araştırayım ya da sorgulayayım ve sizi bu sonuca erdireyim isterseniz mantık ergileri ile -kutsal mantık ergileri ile

ruh ne tanımlayın?
herkeste aynı mı? değil mi? ya da ortak mı değil mi ?benzerm i değil mi? fark ne?
ve ne belirtir ne cinsinden ortaktır ya da değildir- kişide olması ne anlama gelir-taşır? tanımlayın ve araştırın
birbiri cinsinden -sonsuz-ruhlar

hangisi daha ruhlu ve canlı -sadece- sizce? kim? bir kavgaya koşan mı? bir sevince koşan mı? yatıp uyuyan mı haz içinde-peşinde?

Ruh bilincin -yarattığı-tanımladığı ya da ortaya koyduğu özgür bilinç matriksidir/demetidir gibi bir tanılama da ampul olursunuz- beden için söylüyorum (önerme) bunu-
yeryüzü ışığı her yerin ışığıdır (aynı-eşit ışı kher yerde olur bu durudma) bilinç heryeri doldurur ve her yerde/şeyde -aslıdan (algı hariç) eşit orandadır (tümeldedir ve benzerdedir de) havada (ve her yerde hava kavramı yapay-eğretilenmiştir)
Işık nerden kaynaklanıyor- Tüm varolan bilinci

Kişi ne kadar ışık -bilinç tutabiliyor-barındırabiliyor /öznesinde-canlılığında şimdisinde ise- tüm varolan her yerde ve her şeyde dir /her yer her şey eşit ortaktır
-resmi şova gerek yok sanal kalmayacak uyan-
beden geliştirilebilir araçtır
bu bunu ortaya koyar

kaynak ruhu ve -ruhun- başlangıç yeri kavramlarınız yapay-ruhun bir deneyime başlaması /bitirmesi de - zaman yok sanal -ergi dahilinde,
niye gelcekmiş gibi yapıyorsunuz
tüm bu materyalsit öğretiler ve diğerleri harmanlanabilir ve bilinçlenebilir şeyler ve bi ölçüde -onlarda daha fazla gerçek var-şimdi için
bence materyalist daha fazla gerçeklikten sözediyor-ölçün yanlışlarını kıyaslayın eğretinizle
eğer sizin öğretiniz ve benim ya da onun eğretileri (öğretileri farketmez) her biri elimizde olsaydı ve objektif (hata kiriteleri ve ölçütlermizde olsaydı-düşünce biçimimizden ifade ediş değil bakın) hangisinde- diğerine nazaran daha fazla gerçek ya da hata payı bulurduk ve daha fazla gerçek ve istem barındırırdı? ölçüt bu? sorum bu çünkü
ruh heryerdedir ve zamandadır bi yere geri dönemez aynı andadır ve zamandadır
bu zaman yapay kavram-a
ben tartışayım

ruh var? eğer farkında değilseniz bu bir varsayım olur siz farkında mısınız? diğerleri öyle söylüyor araştırın ve erin buna ikna ve kazançla o zaman neyi tanımlar şimdi
ruh her yerdedir-bir diğeri öbür
ruh doğmaz o halde başlamadı öbür de de var aynı
siz şimdi kimsiniz? bir diğeri ;ne olur bu

(taşıyacağım izninizle bi gün kalsın) serbest karalama)
ruh bedenin tuttuğu ya da barındırdığı bilinç yumağı ya da farkındalığı benzer öge olarak tanımlansın -bir yerden ergisi onu ne yapar önce sonra kavramları yok ama
aynı anda değişken ruhlar mı? tanımlayın lütfen siz tanımlayın
tüm varolan ışığını -aynı anda- tüm deneyime gönderir-maharaj

ben materyalistlerin bile daha ergili olduğunu söylüyorum ve bunu şimdi hemen yeniden iletiyorum bu benim kanım sizce? dürüst

niye başka zaman gerçek açıklamıyorlar-öne sürmüyorlar- çünkü bilmiyorlar (ya da doğru olanı yapıyorlar ve) ya da deneyimleri yok (istençleri-bilinçleri bunu iletmiyor onlara ve gerçeği şimdi bu zaman olarak algılıyorlar ve şimdilerini ifade ediyorlar)
ve tabi ki bunu -başka bir gerçek fikrini ve çoklu gerçek i bir önerge olarak kapamak/yoklamak ve yoksaymak evet yanlıştır-içeriyoruz

eğer varsa vardır açık önerme açık
varsa bilmek istiyorum bir istek öngörü değil
neye göre bilmek
gerçeğe göre
kim aracılığıyla bir bildiri mi? bunu istemiyor kişi -bu peygamberler türetir baştan ya da bildirgeceler de
bildiriler ve peygamberler felan mesela ne araçla ama tüm gerçeğe yayılmayan bir bildirimi ve bir insandan gelen (tek bir insan ya da değil) yayılan bildirimi siz kanıtlarmısınız ve kabul edermisiniZ? mantık ergilerine ileten gerçek yayışımı ve daha gerçek ve geniş iletilmiş bir kutuplu gerçek paylaşımı bekliyordur-haklıdır-kazanç ergisi bu

kasyopya bildirimi çoklu -değişken kazançtır bu halde
kimse peygamberlik öne sürmüyor orda -insanlık öne sürüyor ve geleceklik (çoklu içiçe bilinç) bilinci ile iletişim yapan çok kişi ve dışarıdan oturuma açık sınamalı sınanan bilinçtir de
-herkese gerekirse oturama açık bilinci ve zaman genişlemesi ergisi ile- erişimliliği sunuluyor şimdi siz sınayın kendinizi

eğer ordan ererse doğrulayabilirsiniz? eğer kendiniz ererseniz

ben karalamamı yaptım kafam tullak oldu benim şimdi

---------- Mesajlar Birleştirildi 08.11.16 at 00:30 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani 07.11.16 at 21:52 ----------

arkadaşım bu dünyadaki nerdeyse bütün metafizik saçmaları ve zırvaları okumuş (birleştirmiş) biri olarak yazıyorum

metafizik ,
, Kişinin fiziksellik ile işinin bitmesi-duygu yoğun-düşünce yoğun ve üretim yoğun/başkaları ya da gerçek yoğun ergisi ve faaliyetidir
etkinlik
Seks arzu ve sahip olma peşinde değil daha imgesel/sezgisel (başka tür bir) bi gerçekliğin peşindelik-peşinde koşmak
Fizik sonrası- fizik etkinlik bellidir-yeme içme seks bunlar sizin için mekanikleşmişse -hamallıklaşmışsa, önemi ve anlamını azalmışsa ve ya da yitirmişse mesela (önemsizse ve sorguanıyorsa artık ) ihtiyaç olmaktan çıkmışsa daha düşünce yoğun süreçlere girişmişseniz (yemek için değil özgünce -düşünce üretmek için zevkle düşünebiliyorsanız yemek çıkarı için değil yani eyleminiz olmuşsa) ve bunun peşindeyseniz- az çok metafiziksniz ya da ruhsalsınız bizce

Düşüncelerle, daha yoğun bir gerçeklikle ilgileniyorsanız-tek derdiniz yeme içme değilse ve olmamışsa zaten bunun peşindeysiniz ruhsalsınız ve metafiziksniz bize göre-bizim ölçütlermizle
biz böyleyiz ve biz dediğimizde bizden başkası değil aslında biziz
(bunu onaylayıp kapsayanlar-böyle düşünen öznesi biziz)
siz değilseniz eğer

Müzik, şiir düşünce ve istenç üretmek gibi süreçler
Zamanın çarpıttığı kavramlara girmeyeceğim -böyle yorumladım canım istedi
gerçeği çarpıtmak istedim biraz
ya da ben gerçekten böyle biliyorum olamaz mı bu?

Fiziksellikten neyi anladığımız -nasıl tarif ettiğimiz önemli değil
fizikselliği zaten artık metafizik olarak görüyorsanız/koluyorsanız artık bunu anlatmama gerek var mı? ki keliemlerim bükük kalıyor hep
heimizin algıladığı fiziksellik/yoğunluk aynı mı? işaret ettiği

--

Kasyopyalların dediklerine gelince (yani arka dünyaya ya da ölümden sonraya inanmayanların travmalanması-ara bölgelenmesine gelince şöyle yorumlayacağım yanlışta oalbilir iyi okuma gerekir)

Ölümü ya da deneyimi bütün olarak görenler zaten açık ölümlü
Ölüme açık gözlerle gidiyorlar ve korkmuyorlarda bir travmaya ihtiyaçları yok
zamana algıları yok gibi bunu tanımlayamıyorum
zaten içindeler ve dışındalar gibi

ve benim materyalizm metafizik ve diğerleri yorumuma gelince
Kişi varlığını nerdeyse tüm bilinçle eşdeğer-eşgörür ve deveran tanımlamış ya da hissetmiş tavırda ise tabi ki bu fizikselliğin evet toprak olup çürüdüğünü iddia etse de daah yüskek bir gerçekliğin aprçasıdır da olmal ıbence ve başka deneyimler ve açık gerçeğin peşindedir
Evet beden toprak oluyor ve çürüyor.
kişi böyle söylüyor
herkes böyle söylüyor mu?

Bilinç açık ve bir zaman -(ya da zman kopması-) algısı yoksa ölümden sonra deneyimine ihtiyacı kalmamak gibi bir his-yer olmak daha çok/ziyade ;nerde olmak
bence subjektivite çözünmezse blokajlanır ve subjektivite ruha yapışır mı sizce? bence algı subjektif varlığını sürdürürse deneyimden çıkamaz ya da diğer deneyimleri oluşturur ve geberir dayatır bence -siz öyle düşünün Kasyopya yeni açıklamalar yapsın bence

Bilinç karanlıklı bir ölüm yokuluş ve karanlık düşlemiyorsa zaten ergidir bizce-ben böyle yorumluyorum yanlış olabilir

zaman içinde bir yere gidip deneyim kazanıp ki Kasyopya bunu 5. yoğunluk olarak
5. yoğunluk (ölüm sonrası bölgesi) geri dönme-değerlendirme bölgesidir
Michael Newton celselerine bakalım
5. seviye algısına kimin ihtiyacı var
zaman olarak dizimiş 5.seviye algısıan peki
peki zaman olarak şimdiye dizilmiş ve bu deneyim sonrasına

Eğer zaman algısına ihtiyacınız yoksa ara bölgeye geri değerlendirmeye felan ihityacınız olmaz varsada tümleşiktir bu -ruhun zamanı yok ama maleseef her zamandadır-yerdedir

Ölümden sonra yaşama inanmayanlar bazen inandıklarını söyleyenlerimiz olabilir mi ?

inanç bir tutumdur öyle inanmak istiyorlar sadece ve bilmiyorlar bunu analmıyorlar maalesef,

bunu soruyorum bunu hiç düşündünüz mü? Çünkü kişi bilinci madde olarak ifade ediyor ve ederken /enerjiyi de madde olarak /form ifade ediyor bu eşit
kişi tümleşik bir yaşam/form görüyorsa kopma yok ben bunda ısrarcıyım arkadaş
kişi ölümde nihai bir yitme görme seziyor mu? korku ve belirsizlik hisleri
bu yoksa açık
kişini kendini ne olarak ifade ettiği değil anlayışlar bize form verebilir ve yön inanılarda

Ölümden sonra bir yaşam göremiyorlar çünkü
şu anda bir yaşam ve zaman heryerdedir belki de

Subjektif algı çözünürse/beden ölümle sona ererse ona bileşik-yapışık ve bağlantılı uzak bir ben var diyelim ve bir ruh kütlesi ve algı kitlesi o özgür olur zaten saf bilinçliliktir ve evet subjektif algı ondan çözünürse /zamansız- objektifleşir ve bilgeleşir
önce ve sonra kavramı nerde? nasıl
subjektif yapışıklılık var mı onda ki

subjektif zaman sapması deneyimlemez-deneyimlememelidir
bu bir önceye ya da sonraya doğmaz -algı koptuğu anda bu algı kopar ya da belirmez
ben bunu anlatamadım ama deneyeceğim zamanla

deneyime ergir de ergimiştirde zaten her yerde ve herhangi bir yerde deneyimdedir zaten herhangi bir anda _
Kendi olmak istemiyor (subjektif yüklenmek istemiyor hala ve ben bunu size anlatamıyorum şimdi iyi bakın ve düşünün lütfen ama düşünün Kasyopya değil bu yazan benim Laura yok karşımda çünkü benim ve açığım )
bakın son olmak farklı bi şey,kişi son nihayetine takıntılı değilse -öte ber iaramıyorsa her deneyiem açıksa ruhu-bilinci bir karharamanlığa gidiyorsa ve yeriniyorsa bunu anlamıyorsunuz-onlar zaten açık ruhlular
ölüm anlamına belirsiz karansı anlamlar yükelemmişse açık özgürdür -bu insanlara metafizik dayatmayın- belki de siz bilmiyorsunuz ve anlamıyorsunuz onlar öyle anlatıyor olabilir şimdi düşünün-Belki de bu kavramlara ihtiyaçları yok ve şimdi-ya da olabilir diyoruz

kendini neden zaman içinde blokajlasın-algılasın (ölümden sorna kaybolma arzusu yoksa -bir yerde kaybolma bakın kim bunu söylüyor şimdi? nere gitceği belli değil hisler) hatta burda bir deneyimden çıkmış-zamana ihtiyacı yoksa eğer
ölümden sonra ya da önce subjektiviteye mi ihtiyaç duyuyorsanız sizler-kişi bunu aşmışsa ya da zaten olamayacağaını görüyorsa

Kasyopya ölmeden de beşinci seviyede ara değerlerndirme yapılacağını-yapıldığını (örneklice) ve yerini ara sıra başka ruhlar alarak hatta böyl şeyler söylemiyor mu canım size? bence var iyi bakın

tüm evreni düzenini bilmeyebilir ancak açıktır ruhu buna zaten
madde ve zihni birleştirmiş bir algı zaten yüksek olabilir ve maddeyi zihin olarak ve zihni madde olarak ta tarif edecektir zaten ve ifade edebiliri burdaki sapmayı anladınız mı siz? ben yanılıyor muyum? yoğunluklar önemli
Kişinin yoğunluk algısının sertliği ve metafizikliği asıl boyuttur,
adına madde ya da öyle şöyle böyle demesi değil önemli olan

biz öyle söylüyoruz evet şimdi ben yani

tam tersi
sizin zamanla mekanla işiniz bitmemiştir
algı heryerdedir

Ölüm kişi için canlıysa bir travma ve şok yaşamayacağını öngörüyorum bunu algımdan söylüyorum sezgimden ya da kişisel algımdan -açımdan
bir hiç olmazsınız ama bunu kasyopya söylüyor
bedensel bütünlüğüe ihtiyacınız yok ve ne olduğunu bilmiyorum-zaman sıralaması bu saçma algı sıralamasına bu heryerleşiyor ya da sapmıyor anlatılmıyor-kişi olmaya ihtiyaç yo kbu kadar bu (öyle-böyle oturmuyor) oturmuyor (ve bu karmaşayı az çok daha çok anlıyoruz şimdi)

Kişinin ölüm algısı yoksa kişi kendini deneyimin içinde mi? bulur?
belki öyle evet ve hayır zaman yok

-kişinin değerlendirmeye ve geri dönmeye ihtiyacı yoksa ve zaman blokajı yememişse
kişinin geri dönmeye ihtiyacı yok
herkesin dönemeye ihtiyacı var ama böyle değil yanlış yazdın
iki algıyı paralellemeye çalışma lütfen

ve evet ölüm ne kadar az travmatikse- travmatik gelirse ve algılanıyorsa kişi o kadar ruhsaldır
bunu ifadeler belirlemez
Kişi ruhsalsa ruhsaldır sadece

4. yoğunluğa sıçramaya gelince açık gerçeği olan neden sıçramasın-yerinde sıçrıyor
tam tersini sıçrıyorlar-buna inananlar sıçrıyor değil -Duygular ve düşünceler sıçrıyor ama bu konu saçmalık

her neyse böyle göndereceğim hiç sevmedim
anlatmak istediğimi anladım kendim bu ilginç ama tamamlamadım
bi gün kendini şuncu olarak tanımlayan bi buncu varmış .onun buncu olduğunu ispatlamaya mı?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kasyopya üzerien Sohbet Başlığıdna nTaşıma

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:32 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:01 ----------

Madem bizden yüksek bir bilinç seviyesindeler bir medyum/şamanla iletişime geçmekten başka ellerinden bişi gelmiyor mu bu kasyoplalıların?
...

metin şöyle tanımlar yine kendi içinde

bizimle neden iletişim kuruyorsunuz? (sorusunun yanıtı onlar için)
siz istediniz/siz çağırdıınız
olur

ellerinden gelmek?
subjektif bir yorum ancak-yorumlayıcı metin adına şöyle yanıtladı
verilmiş olan yanıtları inceleyin/gözden geçirin

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:31 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:32 ----------

öncelikle şunu diyeceğim ls2. ne diyeceğim konusunda aklım karıştı
nasıl yazalım?
çok karalamam var ls2 yazıp geri çekeceğim bol bol sanırım

Sevgili Sanalmanik rahat bir zaman bulamadım ama söz vermiş olmanın sorumluluğu ile ara ara baktım linklerinize..

bence sorumluluk duymayın ama siz bilirsiniz
serbest okuma ve -siz- size karşı sorumlusunuz /kendinize
benim bireysel ısrarım var evet ama sizin sorumluluğunuz bana göre subjektif olurdu

ilk izlenimlerim şöyle;

Madem bizden yüksek bir bilinç seviyesindeler bir medyum/şamanla iletişime geçmekten başka ellerinden bişi gelmiyor mu bu kasyoplalıların?

madem bizden yüksek bilinç eğreti
/kökensel olarak aynı bilinçteyiz .
yüksek bilinç alçak bilinç diye bir şey maalesef yok ve (metne dayalı yorum bu benim yorumum ve siz ilerileyen dönemlerde kendi yorumlarınızı sunabilirsiniz.
(Yüksek benlik -gerisel benlik ya da zamansal olarak ileri benlik- toplaşmış benlik /alt-dip benlik gibi yorumlamalar da-belki- sunulabilirdi-subjektif) bilinç kavramıyla çok eğreti duruyordu

(gerçeklik ya da gerçeklik deneyim seviyesi farklı sadece ;
eğreti zaman/zaman paradigması ve zaman farkı var aramızda sadece -zaman yeri olarak farklıyız biz anlıyor musunuz bunu? )

şimdi daha başta bu cümleden bir medyum şamanla iletişime geçmekten bölümünün bölünmesi mi?
çok kayıtlı ama
medyum şamanla iletişime geçmek subjektif
bu kişinin kararı-kişi kendini öyle tanımlıyorsa
cümle aynı zamanda bunu da mı eleştiriyor
hem kiminle iletişime ve nasıl geçileceğine dair yargı ve kararlar vermiş -öne sürmüş ya da barındırmış olursunuz siz baştan
ve olası yüksek bilince görev sorumluluk yüklemişsiniz bile taze -başka ?

(zorla yazmışlar o metni ls2.ben görüyorum. Çoğunu yazan "Ark" sanırım Laura'nın ikinci eşi ve bir fizikçi o.tanıtım için bunları uydurmuş sadece.)

ellerinden ne gelmesini isterdiniz?
ellerinden siz ne gelmesini bekliyorsunuz? beklerdiniz?
ya da gelip gelmediğini ve ne geldiğini kim söyledi?

Hem yüksek bilinç seviyesinden yazıyorlar hemde bize gene meditasyon,yine arınma (maharaj gibi) ve varolan kadim şeylerden ra bilgileri,pleiades öğretilerinden ortaya karışık bir yapılandırma/felsefe. celseler beni okuduğum kadarı ile hiç etkilemedi.

"bizim söylediklerimiz/söyleyeceklerimiz yaşlı bi psişiğin söyleyeceklerinden kesin ya da keskin ya da kararlı olamaz" gibi bi şey söylüyorlar ilerde

"biz yalnızca sizin üzerinizden eylemlerde bulunabiliriz."
metnin içerdiği bir yanıt türevi

yüksek bilinç seviyesinden yazıyorlar yanlış olmakla birlikte; yüksek bilinç seviyesinden yazanların bize şunu bunu önermesi/önermemesi gerekliliği gibi kuramlar öne sürmüşsünüz/gibi önermelerde bulunmuşsunuz
ya da nasıl açıklar mısın?
ama daha metni -tamamınca ya da yeterince ve -içerince okuduk mu?

etkileme önermesini kim önerdi ki?
-
yazmıyorlar bir tabla aracılığıyla soruları yanıtlamaya -gidermeye- çabalıyorlar sadece
yanıtları gidermek-
yanıtları gidermeye çabalamak işi- ellerinden geldiğince -türev bu
subjektif
yanıt sağlayımı-giderimi
açık sorulara açık yanıtlar ve subjektif yönelimlere kaytarma

cevap -soru için- nereyi hedef alırsa yanıt ordan gelir
zihnin derinliklerini inceleyin ne kadar derinlere sordunuz ve ne kadar keskin demeliydim

Ey Kasyopya okuyucusu!
Altıncı vazifen
bir gün bir yerde sorularının cevapları için mücadeleye düşersen
(ya da bu olmadı)
bir gün cevaplarının cevapları için;
cevap için altıcı seviyeye fırlattığın soru oklarının vurduğu/oluşturduğu altıncı seviye içyanıtını aramak-öğrenmek için gerçek yüzeyinde -ille de- bir dışavurum ararsan/arıyorsan
bunun peşine düşersen
bunun kendine şaman adı takmış bir Laura'dan gelişini/gemiş olmasını umursamayabilirsin!
bunu -tekrar- dene!
takıl

abd ile ilgili şeyler kehanetler dünya abd'den mi ibaret?.

bunu kim söyledi söylüyor ki bu doğru bile değil, yakın bile değil
(mizuri eğiliyor mu? yanıtlar sallanıyor kesin)
kehanet yok ls2. paradigma bu. ilerde açıklanıyor
6.seviye kehanete yönelmez
sorular kurar ve cevaplar türetir

dünya dünyadan ibaret yada değil diyecek olsam çok soğuk mu olurdu

zaman her zaman açıktır
"size zamanın, 'her zaman' açık olma özelliğini 'her zaman' hatırlattık"
bu onların yanıtı

"makro çöküşler zaman alır ve büyük olaylar/değişimler (yakınlaşmadan kesitirilemez olmakla birlikte) kendilerini -nitelikleri ile/gereği- belli ederler
gibi bir cümle kurguları da var mesela
bu bir yorum bekleyin
yüzdelerle konuşuyorlar ve tahminlerde bulunuyorlar evet-kesinlerle değil genellikle

sorunun soruluşu yanıtın gelişkenliği ile ilişkili-zihinsel psişik yönelim neyi sağlıyor

negatif güçler düşmanlar felan..kurgu gibi..

eğleniyor musunuz bari? kurgu çok satar
bunu beğenmediyseniz şöyle yazalım gibi gibi
bakın bu konuda henüz açıksınız çünkü 'gibi' ifadesi var

negatif güç ibaresi orda pek geçmiyor bu onlara göre değil maalesef
eşit oranda duyarılık-bunlar subjektif genellemeler maalesef

düşman? ne tür bi düşman? kim bu?
kim kime söylüyor bunu?

bu şeyleri inanarak okursam elbette zihnim inşa edilir ve dünyayı öyle görmeye başlarım, aynı bir dine inanmak ve dünyaya ve olaylara o gözlükle bakmak gibi...

inanarak okuyacağınızı kim söyledi? söylüyor aa
inanarak okumanızı bekleyen kim
sanal mı o? çok ayıp bu yaptığı

metin incelemeyi hakediyor yorumu değil, yanıtı değil, yönlendirmeyi de değil tabi subjektif

insan kaynaklı kötülükler ,şiddet,savaşlar,hasta ruhlu ve psikopat insanlar vs kasyopyanın gözlüğü ile bakmaya çalıştım bu insan davranışlarına...olmadı..uyumsuz..

kasyopyanın gözlüğünün bu olduğunu nerden çıkarıyorsunuz
ve kasyoypanın gözlüğünü öne sürdünüz ve buna karar verdiniz bakın şimdi

daha çok/ziyade, siz birsiniz. aynı şeysiniz diyordu, ben öyle görüyordum

okuduklarım insani kurgu gibi geldi şu ana kadar...

insani olmayan kurgu çeşitleri daha mı iyi? bunu kimbilir

sevgili ls2 yeterince yorum/done yok - henüz okuma başı erken

ve "yorum/yanıt sorunun spesifiklik derecesine bağlı/dayalı" bu onların tabiri

ve ben sadece 'bir' okuyucuyum

kasyopyalılar yok bizim geleceğimiz var
-onlara göre-

bize göre onlar kasyopyalı ise? şimdilik bu
bizim açık geleceğimizler /kendilerine göre ise
ve bu bir kasyopyalı değil gelecek iletişimidir /onlara göre
eğer öyle sayarsak

inanç subjektif

abd ile ilgili bölümü bana mı soruyorsuunz
var ls2 ama sorucunun sorusuyla doğru orantılı yanıt ikilemi

kurgu gibi olan size göre kurgu gibidir ama bence söyliyeyim açık metni yeterince okumadınız henüz erken yorum için

++ geçilmemiş bi çok karalama -izninizle ls2 alınmayın ve beni yönlendirin lütfen
bu konuda çok inançlıyım ve ben oldukça duyarlıyım kasyopya benim için -idealim- değerli lütfen

teşekkürler tekrar tekrar okumanız ve başlamanız için ben sevindim-çok sevindim
ama yorumlara üzgünüm be ls2
başedemedim onlarla henüz erken
ve geri çekeceğim bunları da sanırım

---------- Mesajlar Birleştirildi 17.11.16 at 00:30 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani 16.11.16 at 23:31 ----------

dönüp dönüp ekleyeceğim sanırım
umarım sıkılmazsınız

kasyopya benim için çok idealize edilmiş bir metin ve duyarlılık; çok etkenli
yazma sürmekte ne demekte onu ya da bunu demekte çok uçuşuyor beynim
çok kararsızım binlerce sözcük kelime (yerine ya da birbiri yerine tekar terkra deyişlerle ve düzeltmelerle) beynimde uçuşuyor

bu alan geleceğe /söz söyleyeceğe -her'e ve kim'e ve tüm'e ithaf edilmiştir

kasyopya üzerine izdüşüm-site ve okuyucu bilinci bunu ... açık

ls2 bu şeyin oluşturabileceği etkileşim çemberi üzerine ben 'tam doğru şey' ve şeyler ile yoğrulmak
hiç bir olumsuz done sunmamalıyım ile yürümek

ls2 hayat memat değilse bile onun yakınındayım
hayatımda ne demeliyi bu kadar ölçtüğümü/bu akdar yeniden değerlendirdiğimi belki az belki çok hatırlıyorum ama
ben ne desem değişir ls2? ne yazsak olur bu?
başlığı sen açtın ancak daha geniş bir etkileşime kapı açmak metni kendi onuru ve içeriği ile tanıtmak ve

şunu yazacağım ls2?
eğer bu gelecek iletişimi ise? önermesinde;
bunun gelecek iletişimi olabilceğini /kendi tanısında tanıtlayabilicek en ya da max ölçüt tanıtıçı ve tanıt ile okuyucu ile buluşturma ümidi talebi pradoksu tüm paradoksum bu?
açık
saygılar ve sevgiler

bunun gelecek iletişimi olabileceğini tanısını kendi tanısında en max yüzde ile ya da değişken benim hedefim

milyarda bir olasılıkta olsa olasılığa açık zihne selam olsun -
buluşma ümidi ile bi gün bi yerlerde
tanıkçı gelişimi ile ilgileniyoruz aktif bu bir gerçek paradigması ve çok bilen önemli
ne kadar tanınırsa o kadar yüzey gelişler ve ne kadar tanıtlanırsa büyür

gerçek yüzeyine diken batmış gibi olacak

---------- Mesajlar Birleştirildi at 02:14 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 00:30 ----------

aklımın kelebekleri adına bu kez vurmalıyız ya da çok yakın
inancım uzun zamandır böyle

ls2 nasısın iyi misin?

bu bir kendi içinde iletişim mi? bu ikinci önerme

neler olacak ls2 gerçeği gözle ;ls2 çoklu yazımcı bunu ucundan tutan milyonlar düşünebiliyor musun? ya da derğer vermiş bir kaç okuyucu daha ya da başka ama hedef buydu

düşünceler kendilerini oluşturacaklar ls2

rahatça ölmek istiyorum sadece ve rahatça yastığa baş koymak

bi gün bi felsefe sitesi ya da neresi olduğu tam o kadar önemli değil ama etkileşim sağlayan bir görgül

bunun olasılığı ile öncelik

ne demek istediklerini anlatıyorlar ilerde
benim çabamdan bağımsız

biz gelecekten kendimizle konuşabiliyorsak ls2 ve insanlar uyuyorsa? son önermem bu olsun
ne yapalım
eğer öyle olsaydı bu bize ne biçerdi

ben ne yapmalıyım ls2 sen karar ver
ben öyle olabileceğini neredeyse kesinlemişsem ls2 -göçmeden önce

eğer bu bir gelecek iletişimiyse? önermesi altına yazalım
bu bir gelecek iletişimiyse?
yakın olarak bu bir gelecek iletşimiyse önermesi üzerine sohbet olurdu bu başlığın sonu

gelecek sizi rahatlatamamış ve ikna edememiş anladığım ama zaman var

benim için başlığınız bir fırsat ve oportunity

hayır şu
bu bi gelecek iletişimiyse ve ....
biz karar veriyorsak
eğer değilseye karar vermek değil-öyle bir fırsatı kaçırmak ya da tepmek ya da benzeri üzerine sorgum-herkes kaçırabilir bu önemli değil
zaman kötü zaman şimdi ise

bi şey kaçırmazsınız ama o değil bu gerçeği etkileyebilir tümden değiştirebilir çökertebilir veri olurdu bu
sonsuz deneme
yada sonsuz etkileşim bunun habercisi

gerçekliğin tüm paradigmaları orda duruyor ve bu burda

inanmak inanmamak değil sorgu ,güven daha yakın kavram ama onu sunamadım çünkü olasılık önce kavram
bu bir olasılık orda bir gelecek iletişimi durma olasılığı üzerine kavram
tamam orda kötü bir gelecek iletişimi dursun .çok kötü bir gelecek iletişimi tamam mı?
telefonda çok cızırtı var ve hatlar yeni deneniyor olsun
inandırmak değil benim kavram açık veriyi objektif süzgeçlerle inceleme için
veri ya da ama veri arkasındaki kayıtlı gerçeği daha çok önemli/öncelikli bende

ben içerikten bir din çıkarmaya çalışmıyorum çalışamam bu içerik zaten kendi böyle bir anlayışı reddeder ve kendi içinde yıkar çürütür ve
benim sapma eğilimim onu sunmaya yönelik dinleşmiş eğilim yani daha çok iletmeye-bildirmeye ya da varlamaya yöneliktir
bu ne sağlar
daha çok okuyucu ve daha çok gerçek ya da geçek değişim etkisi üzerinden hayatını giderme/değiştirme arayışı

önermelerimiz tarihi yıkabilir biliyorsun değil mi?

eğer bu bir gelecek iletişimi se ve din kayıtsızsa
eğer bu bir açık gelecek iletişimi olduğuna dair yeterli done ve ipucu sunuyorsa ve bilim hala kayıtsızsa önermeleri mesela
yetrince insan ilgilenmeli ya da ucundan tutmalı bilgilenmeli ya da bildirmelidir ya da deneyimlemeli eve aşkınlaştırmmalı-türetmeli ve ve daha iyilerini türetmelidir kendi için

bu bir din oluşturmaz-tüm dinleri çökertir ya da gerçeği özgürleştirirdi daha ziyade benim inancım
kişiye kişisel gerçeğini dayatan ya da onatan bir veri nasıl?
aksini sorarsan bunu okumak gerçek bırakmaz tabi ki tam okumuş yaklaşık x milyar olsa

kayıtlı din/bilim bize yalan söylüyor ve modern dünya çıkmazlarla -açmazlarla dolu ise ve ben bunu gördüm arkadaş sana ne diyeyim şimdi
gerçek orda duruyor /kayıtlı/kayıtsız bir ölçüde bir yol denem ve benzeri

bunun gerçek olduğunu kayıtlamak gerçek bırakmazdı ya da bizi başka bir gerçeğe taşırdı -bizi- hepsi bu
gözlemci yargısı ya da gzölemci yargısından bağımsız önsezi mesela bu ama

orda kayıtlı bir iletişim/gerçek var-gerçeğin kanadında canlı/yerinde ve etken devam eden-gözlemci onu /gerçek/ yapar

algı patlamaları subjektif ama bunu deneyimliyor olduklarını bildirenler çok
subjektif

kişiye kendi sunduğundan daha fazlasını vaat etmiyor sunmuyor ve beklentiler ve subjektif ağrılar içinde doğru kaptan değil ne yazık ki!

bekleyelim ve görelim...

bu metinler gelecekle iletişim olabilir mi? önermesini öneriyorum ve bu sorguyu başlatıyoruz siz karar verin?

--

ls2 biraz önce telefondan okudum ve yarım saati aşkındır düşünüyorum ve yanıt ikileminde kaldım gerçekten ,yanıt ve yönelim sunma ikilemleri
aşağıdaki yanıtları gerçekten sunmam/sağlamam için nerdeyse bütün metni sağlamam gerekir.
Metnin genel anlatımlarını , ,içerdiği bi takım gerçek süzgeçlerini vb. bi çok kavramı ve düşünme yapısını önce aslında sunmam, anltamam ya da metinden alıntılayıp geçmem gerekir diye düşünüyorum.
pozitif cevap ve sohbet gibi bi ikilemde kaldım
yanıtlarımı lütfen kabalık olarak görme rica edeceğim
bi anlatımı var

peki sorularım var;

bu gelecekten yazan kasyopyalılar hangi yılda yaşıyorlar?

"zaman yok" -kasyopya celseleri
"zaman hiç varolmadı" -kasyopya celseleri

atıyorum 3000 yılındalarsa 1994 ten 3000 kadar ki tüm olayları biliyorlarmı?

hem biliyorlar hem bilmiyorlar

şunu söyliyeyim metin bu sorularınızı cevaplar nitelikte ancak şunu söyliyeceğim
gerçeklik nedir? ?zaman nedir e ilişkin yeni paradigmalar türetiyor/ tanımlıyorlar ya da öneriyor ve bu metin
ve bu tanımlamları aslıyla yeterince sunmadan yanıt vermem hem gereksiz hem zor hem anlaşılmaz hem saatlerce sürer ya da bi yere varamam

-metnin süzgeçleri önemli-yanıtlayış biçimi
gerçekten bu önemli
gerçekten yanıttan kaçınmıyorum
bu soru bir cevabı hakediyor ancak bulamadım bunu

(durum başka ise nedir?
durum bu değil ise nedir çok karmaşık.Bi çok süzgeç içeriyor

Başka bir zaman mekan düzlemi ve sayılarla sayılmayan zaman mekan olgu olay düşünün lütfen tek diyeceğim bu

Bu soru benden metnin sunduğu tüm zaman gerçeklik evren varoluş algısını sunmamı istiyor daha baştan önce

bu arkadaşların zamanı-mekanı nedir)

her zaman ve her yerde

ya da bir başka
6.yoğunluk ya da 6. seviye

bu yorumlarım hep eksik çünkü olduğu gibi alıntı değil ama

6.yoğunluk ya da 6. seviye
bu saf bilinçlilikten oluşan bir varoluş düzlemi
çok yoğunluklu (toplam da 7 seviyeli bir) varoluş var ve bizler 3. seviyedeyiz
1. seviye materyalleri tarif ediyor-ikinci seviye hayvan vb. türler bize göre
bunların yaşam algıları da yoğunlukları katınca algı gibi benzetmeler var. Örneğin birinci seviyede algı tekboyyutlu (ay da belki de noktasal) gibi düşünebilirz. bu böyle olmayabilir ben örneklemek için söylüyorum. Örneğin hayvanlar iki yoğunluk/boyut algılı olabilir (ayda düzelemsel ileri) ve bizler 3 derinlik algılıyız (dikey derinlik dikey algı var)

Fiziksel (ya da anti fiziksel) olarak gerçek bir altı boyut/yoğunluk vb. tarif edilerse K'lar bize göre oradalar

varoluş toplam yedi yoğunluklu ve yedinci yoğunluk bir ile birleşme
(burda başta varoluş kelimesini kullandım ama bu ne kadar doğru bilmiyorum. Çünkü yedinci seviye birantivaroluş ya da tanımsız-yedinci seviye zor-tanımlayıcı için değişken)

hangi yıllarda dünyada bulunmuşlar? veya bulunmuşlar mı?

hiç üçüncü seviyede bulundunuz mu? sorusu: "bulunduk, bulunuyoruz ve bulunacağız" diye yanıtlanmıştır

atıyorum geçmişide biliyorlar mı ? mö 2000- ms 2016 (kasdediyorum) (celselerde konuşuyorlar bu konulardan ,biliyor görünüyorlar)

"referanslar -çok- geniş gitmeliyim" derlerdi ve bunu dediler

zaman referanslarının ne olduğunu gerçekten bilmiyorum ama. sanırım subjektif/kişisel referanslayıcılar
bu ne demek dersen susarım bu anlamda metinde yanıt yok

bunlar bedensiz varlıklar mı? bir biçimleri varsa nasıldır?
ooo hemde nasıl

hümanoit ışık formu olarak bir tanım ya da cevap ya da referans var ama sanırım çok görece olmalı bize göre
tek varlık olarak düşünülmemeyi önem olarak/önemle rica ediyorlar- birleşik form
çoğunlaşık zihinsel form algıları var

bilgi edinme yöntemleri nedir?
(zihinsel) -"erişim evrenseldir" yanıtını sunuyorlar

"evrensel gerçek bilgisi alma sistemi"

beethoven, beethoven bi kadın yaklaşıp ona sormuş az önce çaldığınız eserinizde ne anlattınız ne anlatmayı denediniz diye ve o da oturup yeniden çalmış

kızma bana ls2 çünkü gerçekten tüm iyiniyetimle
sorularınızı gerçekten önemsiyorum ve gerçekten çok önemsiyorum
ancak içerikle kurulan bağ doğru değil mi?-üzgün ya da kızgın ya da kırgın ya da naçizane zoraki mi? bir başkası da ya sorular tutmuyor maya vermiyor çalmıyor ya da başkası uymuyor bi şeyler?
oturmuyor yerine
tam anlatamadım ama bunun böyle olmasını yada böyle hissetmek istemezdim ben tam olarak

14 Ağustos 2016 tarihli celse laura tarihten bişiler anlatıyor casyopyalı
kasyopyalı yok birleşik form
benim sunumum böyle

hımm evet yakın bağlantılı gibi cevaplar veriyor. bu ne dostum şaka gibi! sanki yüksek bir merciden görüşlerine onay alıyor laura!
pozitif ilgi bunu açıklar ama önce şunu söyliyeyim

14 ağustos 2016 yı arıyorum öcnelikle ve arayacağım ve yakın ya da bağlantılıya bakacağım
yakın ifadesi genel bi tabir eğer okursanız alışırsınız; okumazsanız dert etmeyin, elimden geleni yapacağım açıklamak için size bunu,

size şunu hatırlatayım flight 19 celsesi
flight 19 celsesinin bir benzerini o tablada düşünün

[/QUOTE]kusura bakma ama yorumun bu. casyopyalıların anlatması gerekmiyor mu birşeyleri burda neden tersine işliyor olay[/QUOTE]

buna ne cavap vereceğimi çıkaramadım

celseler okunmalı ls2 ilgiliyseniz
bu anlamlanıyor-eğer ilgiliyseniz lütfen

kimine kırkbinyıllık dost ses, kimine yeni arkadaş, kimimize kızgın bakış soluk bu ses bilmem siz çözün
böyle demek içimden geldi

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:14 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:55 ----------

bence pozitif etkileşemeyecekseniz yarına kalsın, isteğinize bırakın lütfen
sizde bu yazım merak unusuru olursa okuyun lütfen ben özür dilerim gerçekten çok özür dilerim
ben kendi hatalarımı bir ölçüde-kısmen - gözlemledim
bu metin bir gönüllülük işi ya da benzeri anlıyorum ne yazık ki
ya da benim sunam tavrım yanlış gibi hissediyorum,
Ben özdökümlerimde nazikçe bulundurabilirim ve imzamda
ama okutmaya yönelik itkili/itkici ve açık tavsiyeci istenç sunmaktansanırım- vazgeçeceğim
çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim /sağolun

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:48 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:14 ----------

size bu metin çok daha geniş bir kitlenin okumasından/okuma (perspektifinden ve) süzgecinden/süzgeçlerinden sonra erişmeli-naçizane fikrim bu. kabalık olarak görmeyin lütfen
sanırım bi şey kaçırmayacaksınız ama siz bilirsiniz

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:57 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:48 ----------

daha açık ve net söyleyelim başka şeyler arıyorsunuz-peşindeyseniz
metinle ilgili sanırım hiçbir direkt temas yönelim ve geri bildirim ifade etmeyeceksiniz
bu metin sizi aradıklarınıza eriştirmeyecek
bu metin sizi aradıklarınıza -şimdilik- eriştirmeyecek
aradığınız doğrulama ya da aradığını sağlama ve arama ile güdü
bulma ikilemleri ya da tam ifade edemediğim şey ama benzeri vurgu
serbest inceleme önermiştik/öngörmüştük ve ilerisi için
bunlar benim cazip "koruma/korunma " ikilemlerim ve naçizane açıkça yazıyorum yorumum ve

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
,inanma için akılcı sav süremem. inceleme için türlü teşvik bahanesi ve kavraklık benim metodum

celseleri ciddiye alıyorum ancak içerik öyle bi yapı ki, karmaşa ki
iletişimi önce savlamam gerekir

iletişimi, ciddiye alıyorum, alırım öncelikle
tanıklığı ve içeriğin sağladığı şeyleri ,sağlayacağı şeyleri

bu şu nedenle
içeriği tek kitaplaştımak/kamulaştırmak ve bilgileştirmekten önce tam anlamıyla orda ne olduğuna karar vermek
bunu yapanalrızmı var-bu hataya düşenlerimiz
Benim sunumumda bunun bertaraf edilmesi gerekir
herkes bu ve benzeri bilgi alabilir-bilgi türetme yoluna gidebilir
öncelikle bu fikri sunmalıyım

(hayır orda güzel yapılmış bir yemek var ancak yemeğin tarifi de var )

herkes böyle bir iletişim sağayabilir
iletişimi savlamadan konuyu ve görseli savlayamam-bu bir ilüzyon şovu değil
ordan bize tek kaynaktan bilgi verilmeyecek
kamulaştırılmış tek kitap tek din olma yolunda değiliz

bir ciddiyet ölçeriniz var mı matematiksel tahminde bulunalım
söylemenin bir anlamı varsa? sayılarla kavranamazdı

hayır içeriğe şöyle dersek/düşünürsek
Laura bir soru sorucu, şimdi Laura ne soruyor?
Cevapları eleştirirken bunu (bu diğer tüm mekaniği de/dinamiği de ) eleştiriyoruz aslında
ve siz örneğin dört arkadaş bir tabla deneme ile biraz çaba ile benzer bir -fenomenal- veri sağlamış ve internette açık sunmuş olsa idiniz
açık veri ama bu bakın
tabla tuttunuz ve eller gitti otomatik yazdı siz buna devam ettiniz
yıllar sonra derlenen veriyi bize sundunuz
veriyi ham olarak sundunuz dört arkadaş
sadece sorular sordunuz dört arkadaş
biz sizin tanıklığınızı nasıl gözlemlemeliydik? ve emeğinizi ne yana koyalım nasıl ölçelim
verinizi nasıl ne yana?
bunda ne görelim?

hayır bakın şimdi siz
örneğin dört arkadaş bir tabla deneme ile biraz çaba ile benzer bir -fenomenal- veri sağlamış ve internette açık sunmuş olsa idiniz
ben bunu kargacık burgacıkta okumuş olsam;nokta

---
bunu denerken olmuş diyelim ve olan olgu bu ve biz insanız.
aklımız öyle ya da böyle şeylerle dolu
uzman sorucular heyeti yok karşımızda Laura ve arkadaşları ve onların soruları var cevaplardan önce
siz ne sorardınız?

ama içerdiği yeterince içerik var-sandıklarınızın ve saydıklarınızın aksine içerik dolu
gerçek bilgisi ile dolu

inanmak değil şöyle diyelim siz bunla ilgileniyor musunuz? ve ilginizi çeker mi? daha çok
ama
yine de açık süzgeçlerle olası objektif bir okumaya bu verinin güven akışı ve kanı sağlayabileceğini açık kalplilike umuyorum ve görüyorum

bu bir dini inanç benzeri yapı değil
inancı ya da bi şeyi kabul etmek ve bağlanmak değil
böyle bir fikir dayatmıyor/empoze etmiyor daha baştan bunu niye reddediyoruz ve neden bunda diretiyoruz ki biz
,daha çok bir romanı sevmek gibi belki olabilir -orda aradığını bulmak ya da
ya da orda bulduğunu aramak

ben genel düşünerek yazıyorum /yazıyordum .tüm okuyucu dengesi ama sanırım tavrımı değiştireceğim sizinle sohbet olarak düşüneceğim bunu

içeriği bir yana bırakalım karşı tarafın bir uzak gelecek zihni/yapısı olduğunu nasıl sorgulardık?
kendi kuralları/yasaları var ve koyuyorlar da
tutarlılık ya da ne ölçüt sizin için?
kurumsal hurafelerle ve diğerleriyle nasıl başedeceğiz?,

eğer bu veriyi siz sunmuş olsaydınız ve size dönüp deselerdi ne vaadediyorsunuz diye
diyebilirdiniz, banane kardeşim sizde deneyin/sende dene. diyebilirdiniz

gerçekliğin tüm yapısı hakkında bilgilerle dolu bu metin. daha önce görülmemiş sadelikte/nitelikte

saf bilinçten bir varoluş düzlemi yeri ve gelceğimiz ve bizim geleceğimiz olan bir varoluş ya da gelecekteki birleşmiş varoluşumuz bizimle iletişim kuruyor
ya da kuruyorsa diyoruz?
bunu kaçırıyorsunuz? haber büyük aslında küçük değil haber
öncelik bu
(haberdar olma felsefesi vardı sayın evrensel insanın /insan olduğumdan haberim var gibi mesela -ben olduğumdan haberim var- bunun gibi
bu durumda böyle bi haber olduğundan haberim var ve yok ikilemi
inançdar değil haberdar ve okumuşdar olmayı öneriyoruz biz son tahlilde-paradoksta o halde)

geleceğimiz bize gelen bi dalgaya binmiş bize geliyor
ne hoş ala hoş gelsin
bi de şu var bizimle birleşmeye şimdi
bi de şu var
bu birleşme istemesenizde olacak ve termonükleer bi patlama olacak
diyen onlar

boyut ya da yoğunluk değişimi/kesişimi vb. bir döngüsel dönemin eşiğindeyiz biz
ya da daha büyük ölçekli bir varlıksal/varoluşssal döngü kapanması sözkonusu ve evrenölçekte büyük bir olay
ve sarsıntı çekenlerimiz bunla ilişkili ve nuh örneklemesi bunu perdeliyor
celseler bundan bahsediyor

ben bunları hep celseden okudum mesela hiç aklımda komplo kalmamış hep bunlar kalıvermiş

inanmak inanmamak yok
bunlar aklımda
istesemde kendime bunları unutturamayacağım ve
bunların olacağına güvenmek ya da inanmak zorunda değilim
biliyorum. bu açık bir haber. biliyorum o halde
bunların oalcağına mesela kendime bile güven sağlayamam. istesemde inan veremem ki
bu bir veri-açık veri
ve ben bunu biliyorum şimdi bilgi ne yapar?
hayır sadece kayıtlı bu veriyi biliyorum ben;nokta

bize inanın demiyorlar /güven Laura var
sorularımıza cevap veriyorlar

soru soranlar abd li
açık bir forumları var ingilizce Laura ya bile ulaşabilirsiiz ben google translate ile ingizice bilmeden denedim
deneme denemedir sonuçta Laura yı kendime _bizzat kend, nickinden_ yazdırmayı başardım bir cevap verdi bana sundu
herhade translate çevirisi olduğu için verdiği cevap şöyleydi;
"çok fazla gürültü"
yemin bu!
gerçek bu!

çünkü abd de yaşıyorlar ve abd kafalılar belki bilmiyoruz
ama aksi örnekler var. erdoğan bile geçiyor
siyasal bilgilendirme servisi mi bu?

ama şimdi mesela ilk paragraftaki yargınız sorucunun soruları
bu bir yazdırma değil-bildirme değil
antibiyotikleri ve putin'i sormuş olmalılar .
Laura ya ulaşmaya ne dersiniz mesela
ve madem karşında gelecek var neden bunları soruyorsun ki ? demeyi
akılcaı sorular sor Laura. demeyi mesela
siz neyi merak esiyorsunuz,
aile ve aşk ilşkilerini daha çok soruyorlar biz şahidiz
herkes kişisel geleceğinden yakınıyor ve semptomlarından; bunu biliyoruz mesela değil mi?
kişisle hayat meraklarınızı ve çarpışamlarınızı düşünün lütfen ve yanana koyun onlar soru/sorun olsunlar tümden
ve bir biliciden öğüt yanıt istesinler nasıl bir metin orataya koyardı?

ama evrenseller Laura diyen onlar
kişisel soruları lütfen sınırlandırın lütfen diyen de
yeterince/yeterli evrensel gerçek bilgisi ya da kavrayış için done benzeri sunuyor metin merak etmeyin
yeterince var ve yeterince varsa yeterince vardır

bana cevapsız bir sorunuzu söyleyin lütfen tüm incelemelerden sonra ? lütfen
tüm transkript değerlendirmelerinden sonra (gerçekten sizin için oldukça cevapsz kalmış) soru rica edeceğim
metodolojnin cevaba-gerçek bir cevaba yöneltmediği/yönlendirmediği bir soru lütfen
ben metin çıkarımlarıyla/yönelimleriyle yanıtlamayı deneyeyim;
sorusu aranmış bir soru değil ama cevabı daha önceden aranmış bir soru _gerçekten aranmış bir soru

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:37 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:28 ----------

"evet ya da hayır ile boğuşmalar"

bu bir gelecek iletişimi olabilir mi sorusu evet veya hayır diye yanıtlanmalı değildir
orda bir veri var ve duruyor ve bunu iddia ediyor
diye yanıtlanabilirdi

sen veriyi inceledin mi?
beğenmedim
bu güzel bir soru olurdu

bu bir gelecek iletişimi olabilir mi sorusu evet veya hayır diye yanıtlanmalı değildir
evet ya da hayır değilse cevabı sizin için hala açıksınız değil mi?
bir fikriniz yok değil mi?

beğenmedim güzel bir cümle. sevdim

olabilir ya da olamaz (ya da her ikisi ;ikisinden biri; kaytarık yanıtlar bunlar bunu çok yaparız değil mi? bir diğeri ve başka şıklar olasılıklar -açık akıl nerdE?)
açık süzgeç? nerde?

fikrim yok-bilgim yok , var mı ay da? ilk süzgeç bu. fikir üretmeli değilim ben bilmiyorum
benim bu konu hakkında kanaatim var mı? neye dayanıyor?

benim için değil.
bu güzel bir cümle. yerinde duruyor
subjektif kanaatlerle boğuşmayacağaız bu eğlenceli mi?

bilmiyorum güzel bir cümle bunla başlayın
doğrulamaya ya da yanlışmaya girişmeyin daha baştan. açık veri orda duruyor
bunu kanıtlamalı değilsiniz siz
-bunla cermeleşmek ve boğuşmak

"BİR BOING'I UÇURMAK ICIN GOKYUZUNU KANITLAMALI DEĞİLSİNİZ"
VE GOKYUZUNUN VARLIĞINA INANMAK/BILDIRMEK SUBJEKTIF"

KASYOPYA CELSELERI

BU BIR KOMPLO DEGIL LS2

tırnaklanmamış alanı ben ekledim ama doğru söylüyorlar
bir komplodan bahsetmediklerini ben orda görebiliyorum

peki daha çok done-ben ispatçı mıyım. asla değilim. aklımın son sınırı burda şimdi

aklınız sizin onu üzmeyin ne olur?

yargım yok
daha iyi daha net
ve daha keskin, vurucu
bu he ls2

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:52 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:37 ----------

"KUANTUM TEORİSİNİ İSPATLAMAYA ÇALIŞMAYIN/İSPATLAMAYIN, ONDAN YARARLANIN/FAYDALANIN"

KASYOPYA CELSELERİ

Kuantum teorisi bize daha onu ispatlamadan ne sağlıyor ls2 -sağlayabilirdi?
sağlayabilri mi? sağlayamaz mı?
kuantum teorisine inanımıyorum lütfen bu cümleyi deforme ediniz? ve devam edelim

eğer yürüyüşe çıktıysanız molalar son durakta

ispatlamaksızın ve inanmak kani olmak vb geçtim kuantum teorisinden yararlanabilir miyiz? yararlanamaz mıyız?

ben kuantum teorisini sevmedim/beğenmedim ve ama fizik benim ilgi alanım ve baştacım

kuantum bilmem çünkü ben ona inamıyorum ve sarmadı beni
herkes için yazıyorum ls2

felsefe için böyle diyecekler ls2, bu metin orda duruyor çünkü ve bir gün gerçek olacak

kimse kuantum teorisine inanmaya çalışıyor mu?
bir olaslık olarak orda cumhuriyet bu ve sınırlıları çizilmemiş-sınırsız bir (bakış açısı) olasılık o-baş cumhuriyet çünkü

kuantum teorisini gerçekliği bildirilmeden /ona inanmayın. inanmam diyen kaç kişiyiz?
hayır fizikle böyle mi ilgileniyoruz? neyi anlattığımı kaçırıyorsunuz

kuantum teorisin inceleyin lütfen bilgi edinmek nedir??
bilgi ediniminden gelen güç

eğer araştırmanlarınız sizi kuantum teorsine yöneltiyorsa siz ne yapmaya çalışıyorsunuz ? fizik bilmeye mi? öğrenmeye mi?
evrenin yapısını çözmeye ya da bilgi edinemeye-açık olun lütfen

bana kim bunun fesefe olmadığını söylüyor ve söyleyecek
felsefenini ne olduğuna ben/(ya da biz) karar veririm (veririz)
en baba ve en ala felsefe dökümlarından biri olabilir Kasyopya içeriği
eğer öyle incelenirse ve tanımlanırsa-ki herşey felsefedir-bilgi bakışı önemli ama bilgi edinmek için okuma
sosyal inceleme mesela-inanılmayan karşı tarafın savunusu ,dışarlanması ve -özvuruşu her neyse hepsi bu içerir
serbestten bağımsız, araştırmacıya yönelik döküman

kuantum teorisi için,
oluşturumcu inanarak mı bildirdi ya da indirdi inandı ve sınadı ve kuram koydu ortaya
kuantum teorisini yeterince bilmeden fizik bilgisini nasıl soyutlarız_

eğer tanrı hakkında bir karar verici iseniz yeyüzündeki tanrı evren kuramlarını incelemekten başka ne yaparsınız?
ve eğer gerçek hakkında bir araştırmacı iseniz?

ben hala açık inançlara tapıyorum

--------

son yazdıkların benim için aydınlatıcı oldu. eyvallah. ama başkalarıda okusun istiyorsan
başkalarının da okumak istemesi çok karmaşık bir kavram çünkü özgür istenç var
kendileri okumak istiyor mu? benim ki tanıtım işlevi bundan ötesi değil
içerik ile ilgili destek sunabilir ve veri/done yorum sağlayabilirim ancak bunların pozitif istencini ölçemem

Ben daha ziyade ve daha çok onu okumuş ve ilgilenmiş tartışmayı yeğlerdim
-soru, iletişim ve boşlukları doldurma ,birlikte çalışma
bu açık

(Bir Fransızla bir Yahudi haberleşemez dostum. Dil öğrenmek için sözlükler var ancak bir dil kaç yılda konuşulabiliyor. biz yeni bir dil? bu)

bir teklifim var; aynı imanın şartları gibi (dine felan benzetmiyorum kasyopyayı ,örnek veriyorum sadece) evet aynı imanın şartları gibi kasyopya hakkında kısa bir yaklaşım tarzı özetlemelisin bence. örneğin ;

1-metodoloji dediğin tahta ile iletişimin olabileceğine inanma /kanallama
2- ra bilgileri ve pleiades ögretileri hakkında az da olsa bilgi sahibi olma
3- celselerin konusu amacı hakkında ana başlıklar
vb. gibi

yoksa medyumu kanalı yoğunluk aşamalarını gelecekteki bizleri falan duyan kaçar dostum kimse okumaz..

biz şu önermelere vardık -eğer ilgilenirseniz ve okuyup yorum sunarsanız sevineceğiz

----

kanallama tanımı gereği açıktır ve sonsuz olur-her an herşeyle olur biz bunlara nerden girişeceğiz ki
teorik olarak sonsuz sayıda iletişim ve sonsuz yolla iletişim
gelecekle ya da herşeyle de sonsuz iletişilebilir (ya da tür metot yöntem yol olarak izlenebilir ve denenebilir, üzerine sonsuz deneyler yapılabilir/kuramlaştırılabilir) önermesi içerisine bunu kuramlaştıralım/giydirelim
siz ya da başkası her an iletişiyorsunuz savını beraberinde götürür-açık
,
erişim evrenseldir (savında önermesinde ki bu onların içeriğin bir tabiridir) ve zihinsel erişim türlü metodolojiyle sınırlanamaz burada herhangi yolla gerçekleştirmiştir
(diğer algılarımız, değillerimiz modern bilim takıntısı ya da herhangi gerçek sınırlamasıdır)
sonsuz sayısa zihinsel erişim var
zihinsel olarak erişilen kaynak ya da yoğunluk gelecek olarak sınıflanacaksa ki buna gerek yoktur
kitaplar ya da bilim de/diğer şeylerde onla olurdu zaten.

içerik herşeyiyle açık ve (özgür) objektif sunulmalıdır ve tanıtılmalıdır, çekinilmemelidir
içerik tanıtım refleksiyle dezenforme edilmemelidir

RA Material ve Pleiades'in önceki sunan arkadaşlar aksine hiç okunmaması ya da daha sonra araştırılması gerekli bence. Yeterli ve gerekli süzgeçleri ,pekştirmeyi de, sunmuyor ve akıl karışıklığı yaratıyor. Kasyopya üzerine iyi bir okuma iyi olur
Bunlar (Ra ve Plaeiades, onlarında da onurlarını teslim ederek yine) gerçek yüzeyinde durdukları için Kasyopya için ark yapı backround sağlıyorlar sadece

Celselerin konusu amacı dersek şöyle olurdu. Laura başlattı ise o tanımlamalıdır
kişisel merakı ve itkiler (bilgi edinme itkisi-korunma itkisi-çocuk gelişim itkisi, kendi çocukluğunun felaketini ve yaşamını aşmak ve cevaplar bulmak-düzeltmek,yardım etmek, dengelemek itkileri olabilirdi ama kişisel merak ve araştırmalar sanırım) ile ama Laura cevaplamalı

"ben paradigmayı olgulaştırmayı daha çok yeğlerdim"

amaç çok karmaşık bir kavram
bu daha çok sonuç mu bilmiyorum belli bir amacı var mı? açık olmalı o

amaç değilde sonuç, toplaşan ve yayılan/yaygınlaşan genişleyen (iyi ve sıkı tarafsız iletişebilen-bilgilendiren) bir bilgi ve iletişim ağı olabilirdi

içerik tabi ki öncelikle bilim ve mantık çevrelerine,tutarlı akıllara ulaştırılmalıdır- sunulmalıdır
Bilim olarak tanıtılmalı ve varlıklaştırılmalıdır/tanımlanmalıdır
bilim tanımı gereği son derece açıktır ya da esnektir

Kendini teolojik olarak bütünleyen ve savunan bir varlığa (teolojik akla) (genelde ve özelde ) bu sonuç (pek) aktarılamaz -nerdeyse duruyor çünkü
Kişi taraflı tutum izler ya da varlık bütünlüğüne inanmaya devam eder
kendini teolojik olarak savunuyor (varlıklıklaştırıyor-var ediyor-varlıyor)
Bir tanrı üzerinden varlık buluyor. Kendi varlığını tanrı üzeridnen gideriyor ya da benzeri sağlıyor
bir tanrıdan doğma,olma tanrı varettiği olarak kalıplaşmış zihin yapısı aşılamaz-denenir

-Teolojik akılla kavramsal mücadele yürütülemez.

(Okumalar onda dogma etkisi yaratır ne yazık ki!)

içerik kendini felsefe-bilim olarak varetmelidir- tanıklamalıdır
ruhsal platformlarda -pek nadir- ilgi görmez/yer bulmaz
-Benzer içerik okuyan ve gelecek, bilgi, gerçek vb. gizem merakı olduğunu beyan edenler nadiren dışlamıyor-bu alandan ilgi çekmiyor ve kapalı
UFO cular onu hiç sevmez
Kategori dışı tabir edilir-kendi grupları var ve iletişim ağları(berbat)

bilimsel bir çalışma olarak sunumalıdır ve tanıtılmadıdır
özgür bilim-serbest çalışma/bilinç istenç gibi paradigmalar

Bilimsel olmaktan dışlayanlar merak etmeyin tarihin tozlu çöplüğünde yerlerini açık savunacaklar

dışlayamazlar ve değilleyemezler çünkü bu gerçek anlıyor musunuz?

metnin donanımı ve felsefesi oldukça (gerçek ve ağır, değişken ve gerçeğe nerdeyse tümden ters ve başka paradigmal yapı içeriyor -gerçek üzerinde hiç duyulmamış duyulması hayal edilmemiş -umulmamış ve hayal edilmeyecek umulmayacak türden veri barındırır ve korkunç diyenlerimiz çoğunluktadır)
dünya gerçeklerini çarpıtacak cinsten siz buna inanmayabilirsiniz
içlerine dalanlarımızın oldukça gerçeklik başına çöktüğü durumlar var ve etkilendikleri de oldu-
bu yüzden okuma (önerme-tavsiye) sunmaktan kaçınıyoruz. Bilimsel süzgeçler gerekli ve tematik/sıkı akıl öncelik

metin kontrollü bir biçimde sunulmalı ve uygun kitleye ulaşmayı hedef ler
uygun kitle tanıtımı zor
kendinden büyüme hedefler

metin öncelikle onu yorumlayabileceklere, arzu edenlere ve ihtiyaç duyanlara erişmeli ulaşmalı
siz bu yollardan /yukarıdaki yollardan geçerek onlara ulaşamazsınız

bu metni neredeyse tüm sunmaya-yaymaya girdilemeye genişlemeye düşünen, çalışan arkadaşlar ölü ya da diri konuşmuyor sunmuyor çünkü
oluşan olumsuzluklardan rahatsızlar
bu bir etki prensibi ya da benzeri
metin içindeki saldırı gerçeğini ve anlatısını umarsayabilirsiniz ancak hayatınızdaki izleri ile karşılaşmak kafa yıkıcı ve tazeleyeci olacaktır

metin kendi yayılımıyla duruyor ve kendi yayılımıyla yayılıyor
arkasınıda bir grup var ufak çaplı ve kendi bilgi iletişim ağını kurmuş
kendi içine kapanıyor bizim gördüğümüz aşmalı
yorgunlar biliyoruz
ve aşınmışlar anlıyoruz

ilgi çektiği kanal ruhsallık platformu olunca ordan gelen/sağladığı okuyucu oldukça (dindar) kafası karışık buradaki felsefi derinliği ise asla anlamıyor
bunu inançlaştırıp kalıplaştırıyor dinleştiriyor disnel eğilimleştiriyor
Metin içindeki içindeki iki kalıba bunu hapesip kalıyor-kendide hapsoluyor

varoluş gerçkelerinin yanından -bile- geçmiyor /kulaklarını tıkıyor
metindeki iki kalıbı tekrarlıyıp ve aynı hataya düşüyorlar

biz o arkadaşlara ulaşmaya çalıştık ne yazık ki dinlemiyorlar bizi

bunu okuyan sınırlı bir kitle var-nasıl buluştuklarını tam bilmiyorum ama önce ruhsal ilgilerle sanırım benzer yapılar okumuş insanlar genellikle
öyle ya da böyle sevmişler ya da ilgilenmişler
biz de öyle girdik okuduk/benzer arayışlarla ve -itkilerle- buluşmalarla

ki bu tip okuma merakları olan (yada olsupunusmyleyen) insanlar/arkadaşlar bile bi kaç okumaya negatif vs. deyip itiyor
Ruhsal aktarım olarak kategorize edilirse/edilecek bile olsa bu yapını nve yazımın yanına yanaşmaycak türlü pespayelik ve pespaye içerikler buna sıkıca yeğ tutuluyor

çok az ama çok az anlayan var
ki o kitlede, benzer kitlede ve eğilimi olanlarda dinleşiyor bu yanlış eğilim
ya da ne yazık ki anlanmıyor-Metnin gerçek yerleri/bölümleri ve satır araları okunmuyor, irdelenmiyor-anlaşılmıyor.

içerikten fazlası var ls2
yani içeriği okutmak değil asıl hedef paradigmayı sunmak ve göstermek
içerik üzerinden
ya da dolaylı

"gelecekle iletişilebilir" bu bir önek ama daha başkası

1- bu iletişim sonsuz yolla olabilir_oluyor da zaten
buradaki aracı tahta ve bazen de insan bedeni sadece

"olmuş olabilmesi olmuş olabileceğini gözler önüne seriyor"
tersten okuyun ve varedin

gerçek ilgilileri ile buluşturmak iyi bir yol olurdu ancak

hayır duyan kaçsın önemli değil -gerçeği görmek ya da hiç
ya da olduğu gibi sunmak ya da hiç
bir göz boyamaya değil gerçeği neyse, ne oluyorsa onu tanıtmaya niyet başta

---------- Mesajlar Birleştirildi 19.11.16 at 00:51 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani 18.11.16 at 22:56 ----------

Peki bir sınıflama yapıp deneyelim

Önermeleri oldukça açık olarak kurmayı deneyeceğim

Kasyopya Teması Üzerine Deneme;

1- Antik yöntemlerle gerçek bilgisi alma peşinde koşan bir grup araştırmacı ve meraklı kişi klasik viya tablası denemeleriyle gelecekle temas kurduğunu belirten bir içerik/metin yayımlamaktadır.

(Birinci kayıtlı gerçeğimiz bu olsun-oldukça tutarlı bir önerme çünkü kişi ve kişiler hala bunu tam olarak ifade edemiyor-etmiyor ya da tam olarak iddia ediyor değiller.
Yazımın kendisinin /otomat/ bunu doğruladığı, öne sürdüğü/ yazım cevap paradoksuunn bunu öne sürdüğü önemli.)

bu doğruysa sonsuz önerme; yanlışsa x

sanırım bu önerme yeterli çünkü
gerisi önyargı. merak eden bakar olmalı sonuç burda.
başka önerme üremiyor/canlanmıyor bile. içten öyle merakça doğmuyor bile bundan sonra?
gerçek bir merak takip etmeli, ona dayatılmamalı
merak burda bitiyor

2_Merak ediyorsanız tıklayınız

burada yapılabilecek şey

3-İçeriği sadeleştirmek özenleştirmek tanıtlamak açıklamak gibi şeyler (giriş linkleri) ancak her yorum ona zarar verir
subje-subjektivite katar ve esnek süzgeçler önerir .Ego ve bireysel sunular çatışmalara gebedir ya da benzeri

Burda araştırmaya açık alan bırakılmalıdır
-gözlemlenmelidir. gözlemci merak ediyorsa peşine düşer.nokta

önyargı parçalamaya girişmeyin-atom henüz parçalanmadı çünkü einstein akıllı adam derler siz siz olun uğraşmayın

Karşı yazdırıcının gelecek olduğu iddiası kişiyi sarsmıyorsa bırakında koşsun
Karşı yazdırıcının gelecek olduğu iddia ediliyorsa bırakında olan olgu/olay kendini açıklasın
gözleme bırakın
Gözlem çekimi için aktif süzgeç önermedir. Yazımı önerin ve geri çekilin -hedefleyin
hey bak orda bi şey var

Araştırmacı ihtiyaç duyacağı her kavramı doyasıya mutlak araştıracaktır. Her taşın altına bakacaktır .Bakmıyorsa onun sorunu. Gerçeğin peşinden koşsun

hayır bir gerçek bildirdiniz

Güçlü iz arayıcılar onda izleri muhakkak görecektir, ne dediğimizi anlayacaklar
gerekirse bırakın önermeyi o çürütsün ve peşinizden gelsin. izleri takip

Kişi kendini aptal yerine koymak ve aldatılmak istemiyorsa bu gerçeği muhakkak araştırmalıdır.
Sonra bırakında yiyeceği/yediği kazığı o düşünsün.

Diğerleri kayıtlı din tacirleri tüccarları gibi uzayır listelerle sınırlanabilir-onlara rahat-huzur verin uzak durun-karışmayın-bulaşmayın asla

kendiniz zora sokamyın benim düştüğüm duruma düşmeyin

----
Yani üçler dörtler basamağı için önermem şu olurdu yaklaşık

Olan olgu budur buyrun. Ne olduysa onu ziyaret edin ve gözlemleyin
biz çarpıtmadan size sunduk.
(ben ne desem yalan ya sen bak istiyosan orda duruyor)
(Sen ikna oldun mu? bilmiyom kafam karışık biraz karşık şeyler söylüyolar)

bu iyi bi olgu olurdu.
Sorularınızı tamamlayalım ve gruba ulaştıralım
Şüpheleriniz varsa/neyse bize ya da gruba temas kurun ya da ulaşın
Biz kendi içimizde şüphe doğrulaması sunamayız o hade gruba mutlak ulaşım sağlanmalıdır bunu öneriyoruz
Grupta objektif (kesintilenmemiş-kısaltılmamış ve deforme eidlmemiş şekilde ) veriyi sunmaktadır
daha ne yapablirler onlarda kanıt sunamazlar

Bir tahtadan otomatik yazım süreci bunu kendi kendi sağlamakta ve iddia etmektedir.
Parmakları tahtaya değiyor diye mi onlar biliyorlar
Ellerimizi üzerinde tutuyoruz diye biz mi sorumluyuz? diyebilirler
Ya da soruları biz sormuş olabiliriz ama gelecekle konuştuğumuzu biz mi iddia ediyoruz?
diyebilirler
o yazdı-tahta yazdı bunu
(bakın birlikte bir gözlem yapalım ve vidyo çekelim ya da canlı tanıklar oluşturalım hükümet liderleri bize getirin gözlemlesinler -onlarda denesinler-bu bir önerme? bunu derlerse napcaz?)

Eğer dinsel kirletmelerin, savaşların türlü tantananın ve saldırının hedefi olmak istemiyorsanız bunu yapın sunma basamağını unutmayın
Bunlar sizi korur umursayın olur mu?

Ben bir bilgi okudum gelecekten bahsediyor. orda dendiğine göre gelcekle haberleşiliyor muş. dünya anladığımız gibi diilmiş ama bu saatten sonra kafa yormaya pek deymez-araştırmacılar baksın. bildiğin herşeyin ters yüz olmasını istiyor musun?

Düşman kazanmayın dost kazanın
walla merak ediyosan sana linkini veriim bu yeterli
-kişi gerdeğe kendi girsin bırakın da-

bu halde okuyucunun açık süzgecine bırakılır

Grubun erişim ya da gözlem deney sağlarlığını/tutarlılığını ve ölçütlülüğünü ve içeriğini sınayın
Bunu dışında bireysel deney sınanırlığını düşünülebilir ve gözden geçirebilirsiniz
İçeriğe göre; yayımsal hedefler ,bunun amacını ve çapını oldukça genişletmektedir. Veriyi pozitif paylaşmaya ve tümden paylaşmaya ve geniş kitleye sunmaya hazırlılık bilinci, evrensel gerçeklik bilgisi alma istemi ve dağıtmaya koşa koşa gitme bilinci istenci ile desteklenirse alınan verinini çapının büyüyeceğini öne sürmek içerik tutarlılığı ile uygun/pozitif görünüyor..
bu şart altıdnaki denemeler sanırım-uzun bir kısa bir sonra- tutacaktır
Yani gelekte muhtemelen kitelsel bi kaç milyon okuyucuyu ve yayılımı göze almışsanız ve tüm ceremeyi çekecekseniz sanırım sizde yapabilirsniz demektir

---
Veriyi izlemek/okumak bir kaç hafta sürüyor bu iyi bir süre. İyi bir hayat akışı için gerçek mücadelesi olan bir bunu zaten -es geçmez- ve fedaya hazırdır. değilse boş iş peşindedir. Hem böyle sansasyonel bi haberi es geçen zihin bırakında ne peşinde koşarsa koşsun

-Stalker -
benim yazabileceklerim bunlar

(Yani peygamber olmadığını ve tanrı olmadığını felan öne süren insanlar yok.
bunu yapan tahta bilinci birincisi-kimseye kızgın değiliz bu arada)
(Bilimsel bir deneyde tahta konuşturuluyor)
Peygamber bir tahta o halde ve tanrı göndermedi onu

gerçekten böyle yaparsanız incinmezsiniz ve sıkıntıya girmezsiniz-gerisi zor olurdu

(walla ben hepsini okudum iyi bir önerme)
(hiiç canım ne var ne yok öğrendim işte .
Gelcekten sorulara cevap cevap veriyorlar. Yaa ne sorarsa mı?
Evet evet
bakın hiç sıkıntı yok yalan yok-tanıtım yok)

bi daha dünyaya gelsem böyle yapardım-bu işten sıyırsam susardım

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
algı matematiği kavram matematiği ya da zihinsel form ve algı matematiği nedir?

kavram ya da düşünme önermesi-sadece bir şov

alan matematiği
yüzdeler bunu bi ölçüde sağlıyor
ve birleşik alan formları dışında çevresel işlemler/işlevler düşünün
ve matematiksel işlevler fonksiyonlar ve perdesel işlevler

matematiği daha çok yeni bir biim olarak düşünün ve alan matematiği görselleştirin
"üç boyutlu alanlara işlev matematiği nasıl işlevselleştirilir?"
"büyüyen ve genişleyen bir alanın matematiği nasıl geliştirilirdi?" etkinleştirlirdi?

işlevselliği geliştirin dayatın söyleyin
ve yeni bir form olarak algı matematiği önerin
işlev matematiği önerin
birbiri cinsinden ölçülen ve sınıflanan herşeyin matematiği canım
kavramsal olarak denk

istatistiksel işlev daha zihnisel bir form algı sağlar
bilgi veri sınıflaması ve derlemesi (birbiri cinsinden derleme ve sınıflama ve biribirel işlevler fonksiyonu) öncelikli matematik işlevidir ve türevidir canım
şimdi sayıalr ne sağlar bize size ?
ölçüm mü? ne sınıflılık ölçümü mü?
sayı sınıfından sayı
herşey sayıalabilir
birin büyüklüğü sayılabilir

işelvsel matematik saha zihinseldir
neye göre karar veriyor zihin?
hangi ölçümü kullanıyor amam?
neyi neyle denkliyor daha çok şimdi düşün bunu

oran orantısal matematik doğrusal mı?
birbirine oranlanan/oran oransal oalrak denklenen ve perseleşen şeyler
oranlar doğrusal mı?
iki dare birbirine göre nasıl denklenebilir ölçülebilir ve kıyaslanabilir di?
başka yollarla da
daire büyüyorsa nedir?
ölçüm neye göre sağlanacak -sabit x?
birbiri cinsinden büyüklükleri algıları nedir?

(yok artık taşın algısı x zaman ya da mekansızdır ve mekana ihtiyaç duymaz )

sayısal işlevler ve perdeler dışından
birbirinden cinsinden büyüklükleri küçüklüklreri değişkenlikleri nasıl ifade edilir?

yayım şiddeti ve hızı nedir?
her yöne dağılan istencin hızı

yüzde kaçımızın ne düşündüğünü bilmek ister miydiniz?
şu an en çok neyi ne oalrak bilmek isterdiniz?
elinizde türlü veri oalsa hangisini isterdiniz?

zihinsel psişik olarak burada barınan üye sayısının bir veri olduğunu düşünün
başka verilerde var mesela buraya dört kişicevap verdi
söyleyiş farklılıkları ile düşünce farkları arasındaki değişkenlikler ölçümü gibi mi?
sonsuz ölçüm ya da ölçümsüz veri de cabası
kişilerin düşünceleri başlı veri önemli önemse veridir baştan
bnular yaşam geçmişlerine ve algılarına ya da deneyim tecrübelerine ve aktarımlara bağlanır bilgi nedir?

sayılarla takıntın ne sanal?

verilerin oyuncaklar olduğunu düşünmek ve baştan verilerle oynamak üzerine düşlemler öneriyoruz
sonsuz sağlanabilir _ya da sonsuz açık veri olsa elimizde gerçek ne ala olurdu değil mi?

sadece düşünceler mi görürdük ve istemler-çıkarlar _heves ya da ego denklemi

şovmenlik evet gururum incindi başka şeylerim-yerlerimde egom paslaştı ve yerlerde sürünen şeyler adına incindim ben zamanda
,
matematiği sınırlaştırma sanal

bilgi ya da gözlem kesişmeleri cevap ,etkileşmeleri ya da burda bu var sadece benim gözümde şimdi ama hayali bir ego sunuyorum uçkun tüm bunları açıklyayamam ben şimdi imkansız bu nerdeyse

taşın hangi mekanda olduğunun önemi var mı?

matematik hakkında söylemek ya da ortaya koymak dökmek ve çıkarmak istediklerim bitmedi ama bu salatalık dünayda hiç bi şey bilmiyorum ben sadece zihinsel algılarım var
doğaç yazmadım baş egoman ama düzelebilir bu yeterince sadeleşirse üzerine düşünülürse ve ego uyursa artık bazen olur

ben sadece yeni bir düşünce parçacığı sunuyorum orda zihinsel sınırlanmış matematik
ve dış dünaydak isaçmalıkalr saltası görgüsü nbizi götürecek bir istem ve yol üzerine sadece bu
yerine ya da sayı takıntısı ve kısıtı üzerine ya da herhangi için
ki birimiz izlesin sadece bu
bi etkileşim olursa genişleme etkileşimi ben sadece bundayım
özgürlük ve genişletme tek eksenim esinim bu
yazdıklarımın özgürleştirmesi yeni katkı sunması tek buna amacım şimdi burda denedim olursa
baş kötü tamam her yer kötü ama
olsun ne farkeder iyisi yeni bir
matematik bilmem ben ki
a-ritme a ryhtme
ritim evet

sayılar saçma onu gördüm ben ataramıyorum
gerçeğin çoğu sınırlılığı çok sınırlı ve saçma kavramlarla aktaramayıyorum veve ne yapacağımı da hiç bilemedim
aksyopya en iyi o çünkü ben öyle sağladım
aksiyoypa yo kya
aksiyopya

sakyoypa pay

paykosya sak

saykop pak

pakas pakos

pokos animes munsdaras kuçaso piso

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
http://www.felsefe.net/genel-tartisma-alani/72995-insan-tanriyi-bulabilir-mi-4.html
sorgusundan taşımadır

yukarıdaki başlık ve aşağıdaki post sonuna girilmiş yazım-uzatma ve eğlenme, denem vb. metinleridir
http://www.felsefe.net/142823-post35.html

----

kişiye değişken olmakla birlikte buraya konulan insan profili önemlidir

tüm varoluşu sorgulayacak derinlikte yönelimli bilinçlilik kalıbı profili taşıyacak bir insan zihni örneğin bilgi üretilebilir sorgulayabilir ve elindeki az (gözlem veri materyaline rağmen) az sonuçtan erdemlere ve donanmalara varabilir-çıktılara
ve bir adada bile olsa, yalnız bile olsa, varoluşun tüm mutlak bilgisine erebilirdi
belki daha kolay olurdu ama kendini tanrı zannederdi
en iyi ergi budur burda bizce çünkü ben bu duruma kendimi niye koydum sonuçta -bu sonuca varırdı da
varoluşunu derinden kavrayabilir sonuçta
ben buna erdim vardım gerisi size kalmış

yazmak olsun diye yazdım-boşum boşta
anasayfadan daldım kim ne okuyor
yazmak olsun yazdım
öyle
kusura bakmayın

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:20 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:58 ----------

ya da şöyle tanrıyı bulabilir miydi?
evet ya da hayır

tanrıyı bulabilir miydi evet
ben tanrıyım/değilim -buldu sağlar
o tanrı -buldu sağlar
kaya tanrı -buldu sağlar
geçer
geçer

(bir tanrı (bu yapıyı yapıcı neden-güç-itki-özne) var ve yok
- bu şey yaratıldı mı? yapıldı ve oluşuturuldu mu?
öylece mi vardı ?
varsa var? neden nar-niye var?
değil ya da
nasıl? sadece var)

--
tanrıyı bulamaz dı hayır
ben tanrı değilim
o tanrı değil
şu tanrı değil
gök kendini yaratmış-türetmiş ve varetmiş olamaz-nedeni yok

(yüskellenmiş nesneler-yağmur ve gök gürültüsü-
uçabilen ve uzağı görebilen kuşlar ve düşler kurardı- göklerin ardını arardı)

-
beni taş yaratmış/gerçekleştirmiş olamaz
ben her şey gerçekleştirmiş olabilir
beni ben varetmiş olabilirim ve /ya da olamam

-
insan doğal olarak sorarken,düşünürken bir olasılıklar zincirinde bu takılır diyelim örn. ve eğer takılırsa mesela beni ben varettim ya da beni ben varetmiş olabilir miyim diye sorarsa/düşünürse olasılıksal sınamaya girişipte

tekrar devam eder
ben beni bu durumda neden varetmiş-gerçekleştirmiş ve yaratmış olabilrim
kendimi sınayayım diye?
neyle-what?
neden

eğer buna mantıklı nedenler öne sürerse ve kendien kabul ve ikna sunarsa ?

eğer böyle bir varlık gerçekleştirmesi bütünlemesi tutarsa, yani ,böyle kendi varetmiş oalrak kendini yi güvende ve huzurlu hissediyor hissedcekse neden olmasın
bir biçidme varlığını bütünlemeli mi?
inanlı ya da inançsız farketmez bunu yaşayabilir ki artı bu olasılıktır
sonsuz ihtimalli varoluş sorgusu gerçeği ve sonsuz insan kişi profili dayatır bu sorgu bize daha baştan

-soran ben diye soruyor sanırım- o bulsun?

diğer de; tanrışık zihin kalıbı bir ölçüde bunu düşünür düşünmeli ve kabu letmeli ya da bu sonuca ermelidir
tanrı öyle yaratmışsa öyledir o zaman değilse değildir
tanrı varsa/yaratmışsa ve bulma yetisi vermişse bulur değilse bulmaz ve sorgu biter diğerde sadece bu
ve tanrı (o yönde) yeti vermişse (sunmuşsa) bulur o zaman
tanrının dediği olur o zaman o ne derse o -vay anasını
tanrılı zihin için bu

---
olasılık zincirleri ve sorular-hayaller hülyalar kurar tabi ki adamım;
düşünmenin kralını ,şov, yapar orda bi de bu

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:45 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:20 ----------

metoforik şov

--
kendi varlığının kendindenliğini- kendi nedenselliği üzerine sorgular

üretilebilecek en yetkin, en kararlı en tutumlu gözlem ya da ikna budur çünkü kendi varlığını kendinin yarattığını , varettiğini ay da yaratımsızlığını sorgular -
kendidir çünkü var gözlemi bunu dayatır ve sunar ikna olarak

ben benden/şeyden ve diğer şeyden ötürü (herşeyle birlikte içiçe) varım
ikna budur çünkü diğerleri hep diğer şeyleri arar suçlar ya da suçu diğerlerine atar bakın

en sorumluluk alan yaklaşım ya da yaratım yaklaşımı /varlık yaklaşımı budur
bi tanrı beni niye yaratsın gökte bi şey niye yaratsın
soruları göz önüne getirmeli yerine koyarak o halde başlayalım ve devam edelim

bu şey var ve ne yapıyor
ne zamandır var ve olacak

bence bir düzen -sorgu düzeni ve metafor kurabilirdi kendine
aşama aşama ilerlerdi
keşif ve heyecan duyardı hatta bundan vakit geçerdi

gökte yerde bi şey beni niye neden yaratsın (öğrenmelerle bileşik ve ilişkili ancak fikir yürütmelerle
tutarlı yanıt parametresi ve süzgeçleri taraması

a-
gözlemek için
b-balık avlayayım diye
c- balık avlarken aç kalayım üzlüleyim beni seyrede diye
z-beni başka bir görevle görevlendirecek eğitiyor

yani yaratım-olan varolan ya da bakış ben varım (kendi varlığıdır)
ve diğer şeyler var (alan, dışarısı dış dünya görüntüsüne bağlı ögeler bütünü var)

bunlar ne işe yarar
görüyorum
kokluyorum
duyuyorum

yemek, bakmak ve duymak
özne yüklem paradoksları
dili olmayacak ancak düşünceler kendilerini daha net dayatabilir bu durumda
dille yapması gerekmiyor
bu konudak paradigmayı bilmiyoruz ne yazık ki ancak üç boyutlu düşünebiliyor

üç boyutlu matematik ve mantık, varlık ispatı/kanısı için (varoluşsal nitede güvenliyse o bulurdu)
yeterliyse, kanılıysa ve kişi ya da insan algı olarak bununla donatılmışsa var

varoluşsal nitesinin üç boyutlu yitesi/yetisi onu kapsıyorsa bu algıyı oluşturma (bu sorguyau sağlama cevap verme yetisi donalıysa erişir ya da erişemez tutum budur. yetisi sağlar ya da yetisi varsa sağlayabilir ya da sağlayamaz-yetisi yoksa sağlayamaz önermeleri geçerlidir)

varsa ya da bulası yetkinlikle donalı ise) yetisini kapsıyor ve içeriyorsa sonuç ergidir-ergi dahilindedir paradigma türetmeyin

bulur
burda varlık

-kendi sorumluluğu -nu üzerine alır başkalarına devretmez
kendi eylemlerine karar veren karar verici mekanizması

o halde varım yola devam etmeliyim der
diğeri yaşamak ters güdü

ölüme gebe bekleyiş

tanrı yarattı
kaya yarattı
acı çeker
acı çeker

başkaları ya da başka şeyler ve başka sonsuz şeye,nedne ve özgeye varoluş yüklemliliği ay da özneliği giderebilir ve yükleyebilirdi
ve tüm bunlara, sonsuz şeye de (kavramsal türetmesi ve ergisi hayali olasılığı dahilinde) varoluş öznemi ya da yüklemi ya da nedenselliği öne sürebilirdi

kendi üzeirnden dolaylılık ya da değil
ama bi kaç basamağa indirilebilyor bu sorgu
ben yaratıldım ya da yaratılmadım
vardım ya da yoktum varım
benden önce yer vardı
yer hep vardı nereye gidebilridi

yaratıldı isem eğer
beni ben cinsinden bi şey yaratmış ,gerçekleştirmiş olabilir ve ya da olamaz
öylece varım
ben cinsinden aşkın ya da değil
beni ben cinsinden olmayan bi şey ve kimse ya da neden ve olgu öne sürmüş türetmiş olabilir ve ya da olamazlı sınamalar

muhtemelen evrenin, diğer şeyin ve gerçekliğin yarattığını içerdiğini ve yüceliğini öne sürerdi kabul

kendi olmayan başka şeye yüklemek
yükler başka yüklemler ve özneler ve sebepler bulur ve üretir

kendi varlığını kabul edene kadar acı eçeker
bilincin mekanizmaları var küçümsemeyin
bilinç kendini o duruma koyuyorsa
subjektif bilinç subjektif gözlemcidir
gözlemciye göre subjektif
gözlenmeyen ağaç var mıdır?

nedenler ve sonuçlar üzerine aşkın düşünme türetecektir bakınız
varsayım

(ben sadece müsamere savlıyorum biliyorsuun atıp tutmak var inanmayın sakın ha sorgulayın)

(hangi kanadı tuttuysam onu savlarım maksat iyi savlamak, iyi savlama gele

(sağ kanat sol kanat farketmez nerden tutuysam orda yürür atarım golü böyle düşün)

"ben sadece savlama savlıyorum"

yapar ancak önceden güdülenmiştir-gözlem neye güdülenmiş ruh profili bunu açıklar önceden
gözlem profili kime gözlem sağlıyor doğaya mı?

gök yarattı diyebilir
yıldız şimşek gökte bi şey var
gökte bi şey varlar hissi doğardı
ya da
kaya yarattı kendini gözlemleyeyim diye
kendine gözlem ve ikna sağlar buna
kayayı tanrılaştırır metaforlaştırır içine inanç ve göz düşünce gözlem yetisi verir verir

"her şey mümkün sonsuz olasılıklı sonsuz olasılık"

--
sayısal olmayan sonsuzlukluluk bilene kadar ki bu teorik olarak mümkün,

sayısal olmayan sonsuzluk
başlangıçsızlık, aynı yerde olmak, aynı şey olmak, değişmemek bitmemek gibi özsel kavramlar/anlamlar taşır sanırım emin değilim bundan çünkü hiç bir zaman açıklayamadım-kavrayamadım bunu ben

bitmeyen tükenmeyen şey sonsuzdur
ya da öyle midir? değil midir?

a vardır
b yoktur
ya sonsuz yoktur ya sonsuz vardır

mantık poradoksları bizi nereye götürecek götürmedi ama sonsuz yokluk sonsuz yokluktur
(tez-sentez pradox ?)
bir var gele bir yok gele buna felsefe diyorsunuz ama

-

varlık ya da varolan şeyler bütününe dayanak tümel için;

a- -şimdi varsa sonra yoktur
b- herhangi bir bir zaman olmayacaksa (ya da yokluk olarak olacaksa ve varolacaksa) o şimdi yoktur ya da yokluktur
(bu biz nere götürecek?
size evet mutlak size??)

yokluk doğurgandır ya da değildir
yokluk başlatgandır ya da değildir
yokluktan varlık türer ya da türemez
yokluk (varlığı) içergendir ya da değildir
yokluk yokluktur salt yokluk ve hiç olmayış mutlak yokluğunda yitiş kayboluş

SONSUZ ENERJİYİ VE OLANI VAROLUŞU NERE KAYBEDECEKSİNİZ?

-VAROLUŞUN ÇÖPLÜĞÜNÜ NERE TIKACASINIZ? YOKOLUŞA MI GÖTÜRECEK SİNİZ? ORA BİR ÇÖPLÜK OLMALI

nedensiz şeyleri kaybedemezsiniz
varoluşu yitiremez

KENDİNİ YUTAN DELİK DÜŞÜNÜN
HADİ VAROLUŞU ALIN VE Bİ YERE KAPATIN GÖTÜRÜN
YOKLUK DİYE BİR DELİĞE Mİ? YER Mİ?
VAROLUŞ MU ONA BAĞLANIYOR VE AÇILIYORR

000 -HİÇLİK VAR HİÇLİK -HİÇ SÖZEDİLMEDİ?

TÜM ÖLÇEKTE Mİ?
VAROLANIN KALINTISI NERDE YIKIMDAN SONRA?
SONRADAN SONRA?

TÜM VAROLANIN KALINTISI VE TÜM VAROLANIN TÜM KALINTISI (YADA NEDENİ VE SONUCU -SONRACIĞI DA- SİZCE) HİÇLİK YA DA YOKLUKTA MI BEKELEMEKTEDİR?

önce yokluktu sonra hiçlik midir?

önermeleri askıya alın uyuyun

tümden yokluk hayal etmeyin eden nasıl ediyor mümkün mü ama bu düşünceler nasıl türüyor siz karar verin şimdi nasılına
zırvalar öğretmeyecekler size felsefe inanmayın ve takip edin
kaçırmayın

ve öğretmeyecekler görüyorsunuz

c- şimdi vardı sonra yokolacak -bilemem ?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:55 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:45 ----------

çözemiyorlar çünkü cevap orda duruyor
çözüm ilginç bir kelime ama bu bana ne çağrıştırıyor- bağlı mı?

VAROLUŞ, HİÇLİK VE DİĞERLERİ NASIL SOMUT ALANLARDIR, NASIL SOMUTLANIR_SOMUTLAŞIR
HİÇLİK NE HALDEDİR HİÇ HALİNDE MİDİR?

Tümvarolanı zamanda yitiremezsiniz zaman bir çöplük mü onu bir hale ya da halden hale koyma
Zaman yokolsa bile geriye bi şeyler kalır
Tümvarolan yokolsa bile geriye bir atık artık ya da boşluk herhangi bi şeyler bırakması gerekmez mi? bırakır
küçülme büyülme yapay kavramlar değil mi?
Eğer varlık içinde varolma bilinci ya da yetsi nitesi taşıyorsa onu vareder ya da varolurdu
eğer varlık doğal bir varlık yada evrimleşme oluşturabilecek güçteyse onu yine vareder
en kötü yokolma da bile onu yeniden vareder ve türetir
Tüm evren dönmeyi dudurup bir çöplük olsa ne olur-olduğu yere yığılır mı?
Bir şeyin çöpü geride bir iz bırakır

Her şey bir şeylere dönüşerek yaşar ve varolur

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:15 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:55 ----------

kişi varoluşunun yükünü/yükümünü kimseye atmazsa bu irade serbestisi, kaçınmama, kaçamama-kaçmama ya da kumpassız dövüş- kaçamama çıkmazı- kaçmazı olur hadi hodri meydan
diğerleri kaçak dövüşür
ve estetiktir

bilim salatada cacık doğruyordur!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:20 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:15 ----------

BENİ "A" ÖZNESİ YARATTI
BENİ "B" YÜKLEMİ YARATTI
BENİ BU YÜK VE VAROLUŞ İÇERTTİ
devam
sancak
beni ben bile yaratmadım çünkü bildiğim şu, ben varım ve varolandan ötürü içeri içrek bir halde bulunuyorum ve varım
diğer varolan var ve o ne?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:22 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:20 ----------

sorular tüm varolana yöneltilir ya da diğer şeye -şeylere tüm nesneye candana ve özneye herşeye ama neye?
nesne olmayana,,--- vayy -nesne olmayanı nerden bileceksiniz?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:22 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:22 ----------

gözlem soruları kendi içerir- peki gözlem ne yapıyor?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:26 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:22 ----------

beni a öznesinin yaratığını bilmiyorum ve şimdi beni b yüklemi içertti, varoluş etti
-içinde fiili ;içinde varım ne oluyor şimdi?
içinde fiili ne yapıyor canım?

içindeyim içindesin içinde olmak
neyin mi? kimin what?
nelerin
herşeyin ya da hiçbirşeyin a -

(oolacak olacak devam)

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:29 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:26 ----------

içertit-hepertti -kattı hpert
içerişiğim, bağdaşığım -bunlar bilim

herşeyşiğim-herşey cinsinden bedenim var ve beni içeriyor
şimdi bu cümle ne yapıyor?

herşey cinsinden birbirine bilişik-bileşik içerşik şeylere içerşiğim ya da bileşiğim (bilişiğim de aynı zamanda)
şimdi bu yüklem cümle özne ya da paradoks bize ne ifadeler sunuyor
önermeleri derleyin hadi çabuk
üç toplamda bir veriyor bu

bilişiklik var- a

sonuca yürü paradox kim tutar be heyyy

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:32 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:29 ----------

bilişkiliğin ya da bilimin varlığından sözetmedik mi şimdi? daha önce, biz,

bilişiklik var -a bilirlik var

bilir kim ya da ne paradox

bilir'i kim tümeller, ne tümeller ya da tümeller mi? tümellenir mi de?
bilim tümellenir mi? biliş tümellenir mi? bilişin tümel algısı var mıdır yok mudur? bunlar hep soru ve sorun cevap bekliyor bunlar hadi

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:33 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:32 ----------

bilişin tümelleşik ifadesiyle tekilleşik ifadesi arasındaki farklar

a-vaazınızı veriniz
b-cevapları okuyunuz
c-yeniden okuyunuz
z-susunuz

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:35 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:33 ----------

a- herşey cinsinden aynı ölçülebilir bedene sahibim
değilim mi? değilim mi?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:42 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:35 ----------

z-herşey cinsinden sınıflanamaz ögem yoktur

vv- diğer bir şey cinsinden öge içermem ya da içeririm ya da dışarırım ve kurtarırım paçayı da

herbirşey cinsinden tümeller ve paradokslar

herbirşey cinsinden işlemselim
hiçbir şey herbirşey cinsinden şeylere dahil mi değil mi? karar ver ya da ....

matematik öğren canım

hiçbirşey cinsindenim ya da değilim
hiçbir şey var ve yoktur -(hiçbir şey nadirdir) nedir canım bu hiçbir şeyler tümeli ve masalı şimdi
hiçbirşey cinsinden şey içeririm ve içermem -çiftli mantık paradoksu

hiçbir şey bende de var ve yok
hiçbirşeye dahil değilim

"hiç her; hiç hep karşıtlığı 'oku' öğren "

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:53 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:42 ----------

"BİRİSİ NE KADAR 'HER'CİYİM DİYORSA O KADAR HİÇÇİYİM DİYEBİLİRİM"
ve =hercilik

hercilizm var bizim köyde anlatılır pek tutmaz yavan

nasrettin hoca atına binmiş ya kısmet demiş

BEN YAZMIYORUM ZİHİN YAZIYOR
arada kakmalar var ego sanal tuş takımından

bunun nasıl olduğunu ise hiç bilmiyorum

HİÇ VARSA ÖNCE, DAHA ÖNCE HER VARDIR ,
BENCE HER DEN GELİŞ, HİÇE GİDİŞ VE HEP TE/DE DURAK

hiç ile her arası sentesi
gipotenusu portetenuzu alinir ve ikiye bolenir yavrum

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:58 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:53 ----------

zaman hiçle var arasını çeyrek geçiyor
kesin
iki asrada bölüyordur ama kaça bölüyor
sonsuz sayıda bölüm ve sayı sınırlı ise sonsuz sayıda (hipotenus) olasılık o halde zaman hipotezi üzerine üretmeli üretilmelidir

açık kapılı yar düşünmeyin-zihinde daire yüzeyi var şimdilik ama değişecek bu

başlayıp biten şeylerin arası
ve başlama bitiş bir dönüştür -sadece bir dönüş tur
(bir daire de başlama ve bitmyi tanımlayın en kolayı bu)
o halde başlayıp biten şeylerin arası var ;yarısı var öte yarısı var-çıkmazı var

başlayıp bitmeler bi daha başlar o halde başlar ya da biter

biri neden son hareket olsun canım?

ilk hareket ve son hareketten sonra başka -bir- hareket yok mu?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:09 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:58 ----------

Bir Daire Yüzeyinde ve Hiç ve Her İfade Edilebilir mi?

Elinizde bir boşluk varsa evet

ancak daire ne duruma taşınacak _var edilecek (yani hiçi ifade etmek için daireyi boş alan dışına götürmeyi denedik-bu ikinci bir alan demektir -Bir ant iala nay da başka alan/dieğr bağdaşık alan)

sonrasında öncesine ama ne_
zaman burda mı devreye giriyor zaman hereketi tanımıyor sanırız

daire boşluktan taşınırsa canım-dışlanırsa?

(denemeler sadece benimkisi daha iyisini siz yapın please!sendroma)

ikincil bir boşluk gerekir alan gerekir
bingo tanımla
birinci boşluk bir olsun alan
zihin nerde devreye giriyor boşluk ne?
zihin tanımlı

sadece devam et olur mu lütfen çok karıştırma

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:26 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:09 ----------

"Boşluk ve Daire Kavramlarıyla matematik Yapmak -Bölüm 1 -Başlangıç Çıpası"

Bilinen tarihsel başlangıç denemelerinden herhangi bir tanesi yüzeyi

Gerçek sayılarla gerek işlevlerle ve üç boyutlu yüzeylerle zihinsel matematik işlevleri türetmek (ve egzersize)

Boşluk 1 ya da sıfır ve boşluktaki ilk enerji hareket ya da çizim ve devinim x cinsinden 1 olmasın bu olmadı neden?
çünkü o bir
ne?
hareket zaman canım

Öncelikle arkadan bakışlı ileririmizdeki zihinsel boşluğa bir daire yerleştirmeyi denedik
Dünyayı dış uzaydan izlemek gibi bu
(Boşluğu düzlemsel bir paralelle dikey vb.olarak keserek/perdeleyerek arkadan bakışlı izliyoruz-gözlemci dışarda)

(Böyle bir kullanımda boşluğu dışardan kapatarak bitiremezsiniz-alan açık kalır-bunu sonradan farkettik ve araya girdik bunu da ikincil özne girdisi )
(Gözlemci arkasındaki boşluğu düşünemiyor-karanlık bir sırt arkası ya da karanalık a yapışık bir yerden içeriye dış bakış izlenimi ve ayna dan camdan ileri içeri fikri geliştirebiliyor
Daha sornaki bakışalrsa aradayi dikey perdeyi küçük camlaştırmayı-pencereleştirmeyi denedik
Gözlemci bu durumda uzay boşluğunda kaldı hissetti ancak yine arka derinliği düşünemiyordu, üç boyutlu çepeçevre bir uzay var nedne ikiboyutlu düşünüyorsun-bu kendi oluyordu
Neden ikinci gözlemci kullanıyoruz bunu düşündük

--
daireyi baktığımız yönden izleybiliyorduk sadece -arada bir perde var gibiydi ve gözlemci dışarda perdesel bakış çünkü daireyi ancak karşı yönden görebiliyoruz ancak üç boyutlu dünyada olduğumuz için onu içten dıştan görselleştirebiliyoruz ancak zihinsel algı yüzeyinden fenomen böyle kullandık

İkincil olarak ilk alan yada dış boşluğun açıklığını kapalılığını düşündük. teorik olarak boşluğu kapatmalıydık çünkü.
(Kapalısız boşluk her yer nasıl olur çoklu girdi boyut nedir ki?)

bu bizi ilk boşluğu ve alanımızı -kapalı alanımızı ve evren çemberimizi kısaca ikinci bir boşluk için yerleştirme gereksinimine sevk etti .Boşluğu sarmalayan kuşatan bir dış boşluk olmadan onu düşünemiyoruz

ve ilginçtir galiba dış gözlemci kalırsak ve içten gerçek evreni gözlemci uyarlayarak düşünmezsek arada hep bir perde kalıyor ya da
derinlik perde arkasından abilienen algıyla özdeşik vurgulanıyordu

-Gözlemci yerine gitmeli gözlemci için yer bura
(bu tanrı mı? sapmalı algı? neeyyy neyy)

ve arka boşlukta daireyi dıştan izleyen gözlemci var he neyse böyle de işlemlenebilir ve ikiboyutluluk üç boyutlluk işlev yorumları sunamadık biz yeterince

sadece içimizden kısmen ikiboyutluluk üzerine/içine -dışına üçboyutlulu izlem oturtma ve pencere gibi işlevler geldi

(bence satmayın!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:27 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:26 ----------

eğer kavramın önemini bilseydi yüztrilyon ederdi burası sadece
bize ikincil post yada alan verin ve kişisel blog izlem alanı ya da benzeri açın

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:36 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:27 ----------

arkadaki hiç boşluğu nolacak lann!!

-Gözlemciyi tek dünyaya; dünya içine çekme;
dışardan gözlemci eklememe vurguları -denemeleri
ve uzay boşluğundaki gözlemciyi dünyadan taşıma ve dünyaya getirme(kendini tek alanda tek gözlemci olarak varetme denemeleri devam ediyor

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:02 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:57 ----------

üç boyutlu matematik alan ve gözlem dışardan dört boyutlu algıya gözleme matematiği ve dahası alan ya da istence ihtiyaç duyuyor anladık gibi ancak bu algıyı nasıl kurabiliriz ve bu yargıyı nasıl sağlayabiliriz-
derinlik

ben anladım ben anladım boşluğu kuramıyoruz bu şekil tam değil anladım

en azından bi şey hissettiğimi anladım

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:06 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:02 ----------

üç boyut algısıyla alanı kapatamıyorsunuz dış alanı sürekli büyüyor dışa açıklık çizersenzide algı oluşturamıyorsunuz
ne kadar büyük olduğunun önemi yok büyükük görece bir kavram bi yerde kapanmalı ya da bir dış sunmalı dış tabir edilmeli
ve dışın bir sınır yok mudur ikilemi doğar sınır nedir? boşluk edir?
bu bir alandır paradigmadır

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:07 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:06 ----------

evren başka bir paradigmaya ya da alana bağımlı algı bize bunu söylüyor boşluğun dışı yok

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:15 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:07 ----------

evren için ya da fiziksel uzay için
uzay boşluğunda ne kadar giderseniz gidin açık bir uç son kalıyor
bir evren bitimi yeri/perdesi/dışı-bileşiği düşünemiyorsunuz
-evreni kaaptamıyorsunuz ya da -oluşturamıyorve kapayım-kapanım bitim alanı tanımlayamıyorsunuz ona
bu fiziksel şekillerle ve algılarla mümkün değil bu algı oluşmuyor -oluşmayacak benzeri algı beni kuşatıyor
sonsuz düzlemsel boşlukluluk ikilemi gibi şey beni sarıyor

bir daireyi kapatırsanız ya da evreni bir daire olarak düşünürseniz dıştaki boşluğu ve alanımsıyı kapatamıyor kuşatamıyor ve fiziksel olarak oluşturamıyorsunuz. ona fiziksel biçim sunamıyorsunuz

(başka bir şekilsiz belli dğeil yada belirsiz duyumsuz bir boşluğa gebe olmaksızın ) tanımlayamıyorsunuz-fiziksel belirteçler antiler ve şekiller vermiyor ve sağlayamıyorsuunz
bu bizi daha yüskek bir matematiğe ya da algı yönelime itmeli

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:19 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:15 ----------

evren yerini ve fizikselliğini üçboyutlu fiziksellikle tanımlayamıyorsunuz
evren içeren (evren yerini içeren alan olarak)
alan kapalısı ya da bitişi ya da dışı onun şekli ve biçimi niteliği olarakta üç boyutlu fiziksellikle nihai olarak tutumlanmıyor ve kapanmıyor-açıklanmıyor
bu bizde hep- boşluk bırakıyor
ya da
evren yerini ve fizikselliğini üçboyutlu fiziksellikle -nihai olarak- tanımlayamıyorsunuz
bunu tartışmak bizi daha nihai bir keskinliğe itiyor

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
site:felsefe.net
google sıralamasında
Kasyopya Bilgileri 38 ve AKsyopya Deneyi 19. sıra ve Kasyopya Celseleri ilk 100 de yer almıyor

eğer üçünü ilk potaya ya da ilk sıraya ya da gogole ilk sayfaya oralara bir yerlere yerleştirecek bir başlık olsaydı onu açardım

ya da arama kavram popülerleri üzerine farklı yaklaşımlar

Alternatif Gerçeklik bilgisi ya da yaklaşımları
üzerine deneme 1
Gerçek nedir?
saçma

zamandayolculuk felan saçma ordan defedilmeli

modern gerçeklik sorgusu yaklaşımları
yeni gerçeklik paradigmaları
21. yüzyılın keşifleri
21. yüzyılın en büyük keşfi

"alternatif gerçeklik"
"sıçrama"

bir bilim forumun girmeli öyle ya da böyle biri girmeli denemeli
sabit yaklaşımla sticky olmalı
ilk öm ve deneme ile
nazikane yakşalımla

izin alınarak ve fikir sunularak yaklaşılmalı çok okunan

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
"Kasyopya Deneyi Transkriptleri"
"Kasyopya Deneme Transkriptleri"
n de en az buranın birinci çıkmasını sağlayacağım ve eğer arkadaşlar dağıtırsa ya da yardım ederse ya da kanallarsa ve sunarsa ya da benzeri mail vb ile "bir dost " ile bir dost " yardımı ile

deniyoruz şimdi gelecekle kalın

başlık konusunda kararsızlık içerik memnun etmemesi hadisesi

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:54 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:50 ----------

eğer bu gözlem birinci izlem sağlamazsa "kasyopya transkriptleri" ya da benzeri yeni ifadeler aranacak

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:57 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:54 ----------

eğer bu izlem ve izlemler birincilik sağlamazsa

"kasyoypa deney transkirptleri"
"kasyopya materyali
kasyopya verisi
kasyopya bilgi oturumları
kasyopya bilgi derlemeleri
kasyopya bilgi söylevleri
kasyopya celse kayıtları
Kasyopya oturum Kayıtları
Kasyopya Bilgi oturumu Verileri /Kasyopya Bilgi Oturumları Ham Verileri -Söylevleri
Kasyopya Bilgi Oturumları Verileri
Kasyopya Bilgi Oturumları Ham Verileri
Kasyopya Bilgi oturumalrı Ham Süzgeçler
Kasyopya Bilgi Oturumları Ham Derlemeler
Kasyopya Bilgi Oturumu Transkriptleri
Kasyopya Bilgi Oturumu Ham verileri
vb... aramarl için destek

---------- Mesajlar Birleştirildi at 14:05 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:57 ----------

arkadaşlar yeni bir başlık arıyoruz ve temel fikrimiz şu
okuyuşun yeni bir kitleyle buluşması ümidiyle

yeni bir başlık ve blok arama teması google için bulunurluk
eski içeriğe eski kirlenmişliğe vurgu yapmayan daha az vurgu içeren yen ialanalr -aşamlaı tanıtılma yeni yüzeylerde tanınırlık
eski yazım kirlenmelerini öteleyen şeyler
ikinci bir kimlik alınması ve sanal kimliğinin kirlenmesi değerlendirildi
eski forumun ve türkçe içeriğin kirlenmesi değerlendirldi
eski forum alanları tartışıldı
inglizce linklere bağlantı vermek iyi gözüküyor önermesi sınandı sınanıyor
türkçe sunucular fazla mistik ya da türkçe alan fazla mistik ay da ordaki tartışamlar kimliği vurguluyor mu? karmaşık mı gözüküyor önermeleri sınandı
yeni alanlar başlıklar fikri sınandı
yeni forum forumlar ya da blog fikirleri sınanıyor
kirlenmemiş ayzımalra ulaşan yeni alanlar fikirleri
türkeç bağlantılar için link verme zorluğunun aşılması fikirleri sınanıyor
viya tahtası sunum zorlukları deneniyor

blok olarak eski aramaları (kasyopya deneyi bilgi celsesi gibi) dışlayan geride tutan yeni kalıplar ve yeni bir önerme fikrine-önbaşlık ihtiyacına yoğunlaştık
ön önermeye ihtiyacımız var yeni bir yazımcı kimliği ya da

"Kasyopya Bilgi Oturumları"
Kasyopya Bilgi Söylevleri
Kasyopya Deney Transkriptleri
Kasyopya Bilgisel Deney Oturumları
Kasyopya Bilgisel Deney Oluşturumları ,Dışavurmaları
Kasyopya Dışavurmaları
Kasyopya Dıştanbildirimleri

casio ismi tartışıldı kasyoypa aramasını ismini geride tutan önermeler aranıyor -şimdi
"Kas yapan" kasyapıyor kas yapar
kasyapyan kasyopyan kasıp kavuran kasıp kavuracak olan
kasıp geçiyor kasıp geçen
kase yap -kası yap -kazı yap ,kası yop /kasi yop ,kazyop isi mdeğiştirlemiyor içerik eksik kalıyor türkçe vurgu iyi ses yok başka
Kassiyo
kardiyo gibi bu
"Kassiyopya" yı belki uydurabiliriz bu tek arama olur
evet tema bu!

"cassio" Bilgi Deney /Bilgi Deney Vurgusu /Bilgi Deney Verisi Vurgusu /
deneysel Bilgi Oluşturma uzak ya da ruhsal bilgi alma vurguları

Gerçek bilgisi alma üzerine deneysel vurgular
Gerçek bilgisi alma denemesi ile bbekleyişler

"Kasyopya Gerçek Bilgisi Alma Denemesi"

Bir gerçeğe erişeirek gerçek bilgisi isteme üzerien vurgular
bir gerçekçiye ve bir geleceğe ve uzak geleceğe uzak iyiye /uzakvericiye ve bilgi vericiye istemelyerek rastlayarak gerçekte gerçek bilgi oluşturmak süzgeçleri

Kassiyopya Gerçek Bilgisi Alma (Üzerine) /Oturumlar Denemeleri Veri Derlemesi
kassiyop
kasse- casse
kassei aiyop i-ya iha
kashopha kastopya
kastoptha kastopma kaspotra kasporta kastorta

kağse h,i yob hya hh
kağs kağısyopyah
kağıs kağız ıkhağız ikhağızyop ihhy -ilk ağızdan
ilkhaız

---------- Mesajlar Birleştirildi at 14:37 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 14:05 ----------

kağs (be cause)

---------- Mesajlar Birleştirildi at 14:41 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 14:37 ----------

kağsı yop-kağsı yop- kuş sesi
hiya hıya yankı hya
yop vuruş sesi
kağıs ağız kısa kavram
ya, hya karşı ses vuruş dik
tamam değil

kağsı yop!yob bir bağırış gibi -kitle bağırışı
yoburuk
ıkhağs
ı-kasğs ; ı-kağsh
i-k
ikiyopya
ekiyopya -ekyopya
ektopya ektopma

---------- Mesajlar Birleştirildi at 14:51 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 14:41 ----------

aksiyopya/aksıma-kopya
aksıyış aksıma kasıma
kasıyan kasıyış kasıyışlaşan
kasınan
kasınan kopya
opiya opiha

"kasi opi ha" kasiopi-ha ; kasi obi haa , gazi
gazyopya
gezyopya
geztopya
vartopa
varyopya
vartopya
kartopya kürtopya kurtopya kartopya
kastopya-ditostopi

kastopya/distopya
vartopya vartopha
khar tophy hya
ksar kzar kızar kısa kıssa kcasse

"Kassıhyophya" kassı hyop hya __kassı hyoph hya ih
kassıyo kasıyo -yaa?
ph

---------- Mesajlar Birleştirildi at 14:52 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 14:51 ----------

kağ sı yok ya

ağtopya ağyopya

---------- Mesajlar Birleştirildi at 15:00 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 14:52 ----------

Azyopya - AsYopYa -- AzYOkYA

Ayyokya ayyoyya akyoyka as yopoy sa astopta astopya aztopya hiçyokya

hiçyokya Bilgileri
hiçyokya kenti
hiçyokya ilkesi
azvarya kenti
kastarya başkenti
kastorya dükü
kastar kenti memeleketi
vartar
kasyoptar hiçoktar
kastopya distopya
kastopya dan yeni ülke
kastopi kastopik

kitlotik kitletikleşik astorya pre historya
kasyo hkasyo asıyopya asiyopya

"asiyopya" asya kasya asyapya

---------- Mesajlar Birleştirildi at 15:06 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 15:00 ----------

hazyopya khazyopya -
Hazyopya dan Kurtuluş
Hazyopya dan Kaçış

---------- Mesajlar Birleştirildi at 15:13 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 15:06 ----------

Barıştosi Barıştopi Barıştokrasi varıştokrasi

Barıştosya
Barıştopya
Varıştopya
Aztopya çoktopya

Khasyopya Bhtoppya Bhyopya Ashyophyya aşyopya aşkyapya
aztopya çokyopya hiçyoya varyokya varokrasi hiçokrasi birokrasi

---------- Mesajlar Birleştirildi at 15:26 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 15:13 ----------

varyopya yokyopya varyokya yokyokya varvarya kasyopya sesyopya

---------- Mesajlar Birleştirildi at 15:31 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 15:26 ----------

"KAÇYOPYA" "AÇYOPYA - AÇIYOPYA

kasyopya-pasyopya -sasyopya - lasyoypa-sazyopya-lazyopya
azyopya çokyopya
varyopya hiçyoppa üçyopya içyopya kaçyopya
içtopya ,
içyopya dışyopya içler dışlar toplaryopya
yop ya yoya yoypa hopya
bi hopya bihopya bhopya bopya
bopyopya
opypopya

---------- Mesajlar Birleştirildi at 16:53 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 15:31 ----------

has sı yopya - hass tır ordan yopya

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:41 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 16:53 ----------

açyopya kapayopya
kasyopya kasmayopya
açmayopyama kapamayopya geryopya geriyopya arkayopya önyopya

niobyum / kasyopyum /arkadium /
arkadius /kasiyopyus

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:45 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:41 ----------

askyopya aşkyopya aşkyapya

"AŞKYOPYA" -şakyopya payyopya şakıyopya kaşıyopya

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:59 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:45 ----------

KASKYOPYA

Kasyopya okuyopya geliyopya gidiyopya

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:59 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:59 ----------

KASKOYoPYA

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:00 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:59 ----------

Baskopya (

BASYOPYA BASIYOPYA BASIYOOOHOPYA

Kasıyo hop ya

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:07 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:00 ----------

Kasyopya Kasyapyan Kasyopyan Basyopyan Kasıpçın Kasıpçık Kasıpçılı

cassio (İKasıyıo) pya paea_n (yan) / pan
Kasıyo ian kasıyoyan Kasıhan Kashan Kazhan Kashak
Kasıyan Kasıcı
Kasiyophan

KASIYAPAN _KASYAPAN -KAZIYAPAN

Kaptan Kasyopya

veryopya alyopya dağıtyopya

KAŞIYOPYA- KAÇIYOPYA

satıyopya satmıyopya?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:10 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:07 ----------

kağsss hiiiyyaaaaa hoop _kağs hiyaaaa hop _kağss hiyaaa hop
ya

açıyoypa açmıyopyan neredopya
gideropya kalıropya düşünüyoropya
gidopya kalopya bilmiyobya?
kalya? okya?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:13 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:10 ----------

DEvyobya yurob_ yurobya evrub evruba evrop evropa evrobya -evropyan
Kasyoba kasyoba ok?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:16 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:13 ----------

kasbo kasbo tanidik

avrupa=yuropya ya da yurobya yuropian yuropaean

eur=cass ya da kass
euro =cassio kassio kaşyo

kaşyopyalı

kash (kasş)
cash yopya
keş

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:18 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:16 ----------

yurobiya = namibiya =arabya _arapean (yarap) (yaa rap) (y_aa rab)
yurobiyya

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:19 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:18 ----------

veriyopya vermiyopya?

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bi Kaç Bağımsız Karalama

yazıp sustum yine?
--

bazen bi şeyin gerçekte gerçek olmasıyla, gerçek olmaması arasındaki gerçeklik farkı nedir?

--
x6

neden biri bana bi yerlerde hep bi-petshop vitrini gördüğümü söyleyebilir mi? (insan yaşamına ilişkin_İnsan yüzlerine bakıyorum ve petshop vitrini görüyorum ve bu gördüğüm yalan değil şimdi!)
tv de tanık olunan üzerine görülene bi benzetme

tv de bir ekranda sunulan -uzantılanan!- bir kaç yüze bakıp uzun uzun düşündük! nokta
satılan şeye! nokta
pazarlanan şeye
-görüyoruz. bizlerde de göz var merak etmeyin

---
bir iradeyi mutlak olarak ele geçirip mutlak olarak köleleştirseniz (kontrol altına alırsanız) o irade siz olursunuz-Sizin uzantınız olur. Sizden başkası değil. Başka bir iradeden sözedemezsiniz ve Başkasını ele geçirmiş olmazsınız. Kendinizi ve iradenizi bir yere yeni bir yere yerleştirmiş (taşımış, uzantılamış) olursunuz?

Karşınızda bir irade yok kendi kontrolünüzde bir robot ancak onun robot olduğudan sözedilemez o siz olursunuz
ona irade sağlayan , yöneti sağlayan ve hareket biçimi dayatan/öneren sizsiniz o halde hareket eden sizden başkası değil

bir köleye sahip olamazsınız-hiç bir iardeye mutlak olarak saip olamazsınız-
ne kadar sahipleşirseniz o kadar sizlerşirsiniz

Hareket eden mi sizsiniz?

---
Demon Uğraşıları , büyü Uğraşıları ve Paranormal Siteler

Herkesin gördüğü ama görmediği ya da görmezden geldiği şeyler/olgular var.

Güç ya da kontrol hırsı ve para hırsı ya da başka hırslarla
ya da isteklerinin karşılanması, mutlak olması /gerçekleşmesi uğruna ya da sınırsız edimler uğruna ruhunu yabancılara ve bilinmeyenlere ve devretmeye ve satmaya hazır bi çok insanı yukarıdaki kalıp aramasıyla herhangi internet forumunda dünyanın her yerinde bulabiliriz?

(Arkaplanı nedir? gerçeği var mıdır? yok mudur? mesele bu değil ama
enerji ve düşünce bir seviyede gerçektir ve gerçeğini yaratır)

İşin ilginci şunu paylaşmak isteyecektik
Başkasına kontrolsüz zarar vermek, aşık etmek. ayrılınanın geri gönmesi ,birinin çok sevmesi gibi (ki en çok sıklıklı durumlar bunlar) uzayır durumarla uğruna yapılan ve girişilen bu çabalar hep büyü diye tabir edilen karanlık istek yapı ve oldurma teknikleri ve bunu iyi niyetli enerjilerin varlıkların yapmayacağı düşünülerek, öngörüelrek (karanlık ve bilgisizliğe) (karanlık ve kötü enerjielre ve istekerle yelken açmak tabiriyle onayarak bunu gerçekleştirecek) kötü yürekli ama güçlü şeytanlara-demonlara ve ifritlerle ihtiyaç duyuyoruz
ve onlarla/bunlarla anlaşmak gibi kavramlara sarılı ve sunulu bri sunum bu

Bakın başkasının amacını direkt kontrol ve irade dışı kontrol amacı taşıyor ve buna göz yumuyoruz zaten görüyoruz (gerçek ya da değil olgu) /olguyu olgu oalrak ötesi berisi değil muamma?=

Aynı forumda giderseniz bi başkası ona bu dilekte yardım ediyor. bilgi sunuyor ve yol yordam öğretip anlatıyor. Yani gerçek ya da değil mesele bu değil.
Hayır bu yapmak istediğinin karşı tarafı ben olabilirdim/sen oalbilridi nbu nasıl çelişki bir yakınım olabilirdi demiyor (Kağıda sekiz sar ve dokuza katla sonra yut diyorlar mesela hemencecik)

(Arkaplanı enerji gerçekliği olrak )Gerçek ya da değil açık resmi uygulamalar
Çok bilinen demon varlıkları ,demonsal varlıklar var ve türlü ritüellerle çağrılıyorlar

(inançsal olarak) güç varlıkları-kara güçler ve karanlık uygulamalar ve güçlerden sözediyoruz

Aynı geçreklikte yaşıyoruz bunu anlatıyoruz-daha ilerisi değil bi yere getiryeceğiz ve
bu bize ne ifade ediyor diyoruz?

----

Geçen aylarda bir kaç arkadaş foruma gelip gittiler ve : "Kontrolünüz sizin elinizde değil (ne isteyeceğinizi siz belirleyemezsiniz seçemezsiniz buna takılmayın dediler ve sonra söyleneceklere de aldırmayıp gittiler

Başka arkadaşlarda oldu-birden çok arkadaş
irademiz bizim kontrolümüzde mi ?
biz mi seçiyoruz ?oynuyoruz mu izliyoruz mu herşey belirli gibi olduklu düşünceler açtılar
ve gittiler yine

---

Kölelik

Şimdi insanlar ve dinleri felan köleliğe karşılarmış.
Bu büyük bir yalan
efendim kanmayın
Her gün köle alınıp satılıyor ve her gün köle alıp satıyorsunuz
Toplumuznun çoğu ,düşünsel, zamansal, ,inançsal, eylemsel zihnsel ve işzamansal/işedim eylemsel özellikle (ve çok özellikle9 nitelikli ve kesin ve keskin köleler ve yönetimliler
yönetimlilik ve kendi kontrlünün -her an- seçiminin ve zamanının elinde olmaması başlı başına köleliktir

Kölelik tanımına defaten uygun yorum ve yakşalım sunuldu
kölelik resmidir kanmayın
kanıksayanlara kanmayın ve aldırmayın bu saaten sonra

serbest zaman ,serbest yaklaşım ve serbest enerji üretmiyorsak
ama bir düşüncenin ,ama bir sistemin -ideolojinin, eylemin, takıntının ve yapma biçiminin, başak şeylerin farketmez nerdeyse hepimiz köleyiz

viki şöyle der;

memlûk veya kul; köle sahibine ise efendi veya mevla denir.
Başka bir kişinin malı ve mülkü olan kişiye köle,

--kendinin değil yani--

--
yüzde doksan küsürümüz nitelikli kulluğu/göze yaraşmayı zaten dillendiriyor
şimdi enerji gerçekliği, düşüncenin kendini gerçek yapması -dışarvurumu bir ölçüde var
bunu kasyopya anlatmasa da başka bir diyagramda zihnlerde zaten yok mu? gerçek değil mi?
gerçek olmasıyla gerçek olmaması arasındaki gerçeklik farkı nedir?
siz gerçekliği ne sanıyorsunuz?

gerçekliği izleyemez durumdayız

"toplum tiksinti uyandıracak içinizde çünkü yeni tanrılara uyamayacaksınız .....""" -Bringers Of Down

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
sayın ls2'nin (Kasyopya ya ilişkin) yazışmalarımızda yaptığı "imanın şartları" gibi hatırlatması-benzetmesi üzerine geliştirdiğimiz taslak karalamalar
(Sanırım 12-13 Aralıkta karalanıp/eskizlenip bırakılmıştı ve ...)

---
Kasyopya Deneyine İlişkin
Varlığa İlişkin temel Anlatımlar-anlatmalar-söylenceler

(Metindeki temel felsefe "bir"dir)

1-a- Varedilmemiş bilinç* (var-olan) vardır. Kendiliğinden öylece vardır. birgildir/ve birliği bölünemez/değişemez.
a-biz birizdir (herşey birdir ve bir herşeydir)
(bundan daha derin ya da başka bir anlam aramaya gerek yoktur/aşkın)

2-Her şey (bir olan-kendi) varedilmemiş olarak başlangıçsızca kendiliğinden (ve fiilen) vardır vardır-
(biz ona bilinç diyeceğiz)

aa- (ve zaman yoktur yanılgıdır-başlama yoktur ve olamaz) Bi şey onu varetmemiştir
ab- Enerji ve devinim (ya da deneyim) doğası gereği (var-zorunlu, gerekli ya da) sonsuzdur
ac- Enerji doğası gereği vareder (atımı gereği -doğal atımı/hareketi ve çekimi toplam-geri- çekimi gereği) doğal döngüler ve hareketlerle yaratır/türetir/varolagelir

3-Bir; yani herşeyolan için- /enerji (boşlukta varolabilmek için/kendini ifade edebilmek için ) nabız gibi atar (çekim ve toplama yapar)
ve bu atım toplamalar (enerjiyi yayma ve geri toplama eylemi/hareketi (biçiminde yansır ve ) bu yansıması her şeyi vareder, ifade eder)
-çekimler ve sonsuz toplamlar itiş ve çekilişle/ çekilimler iki kutuplu döngülü döngüsel varoluşlar yansıtır/türetir-yansır

4-her şey birbirine bağlıdır ve (herşeyin) bir bireyin (ya da diğer şeyin) varoluşu her bireye ya da (herhangi şeye ve) herşeye derinden bağlıdır

5- Varlık ya da varoluş birlik ve devinmeler /gerçekler arasına gidip gelir /yansır türer

6-Tüm yanıtlar bitmiş tablodadır . fırça darbelerinde değil. bekler görürüz

----

Metnin İçindeki Bazı anlayışlar/Kavrayışlar -)ya da) bireye İlişkin vurgular

Monoteizm (kendinden ayrı -ya da gayrı- bir mutlak gücün, mutlak varlığın, mutlak güç varlığının/otoritenin/otoritesinin varlığına olan (gücüne olan/otoritesine olan) sıkı derin inanç terkedilmelidir-Bu bir ilüzyondur/sanılsamadır

-Varoluşu temsil eden bir otorite yoktur

- kişi iradesinin kontrolünü bir yetkeye devretmeye son vermelidir

(ve iradesinin kontrolünü bir tanrıya, yetkeye, otoroite vb.ye devretmeye son vermelidir)

-Varoluş sonsuz bi öğrenmedir. Sonsuz bir deneyimdir. Kişi eğer nedenini ve nasılını bilirse/kavrarsa tüm varoluşu yaratabilir-yokedebilir-istediğini olabilir, istediğine dönüşebilir.

Monoteizm bir ilüzyondur.nokta -bu değişmeyecek

x-Varolan her şey öğrenmeye (toplam öğrenmeye/çözüme/görgüle/yapıma ve devinmeye) yönelik kurgulardır

x-Varoluş bir sınıf ya da kurs (derslik) gibidir-işlevseldir ya da işlevi kendi içinde budur-Kendini türetmek /göstermek-açığa çıkarmak (ortaya koymak) -açıklamak(gibi)

toplam dersler ve toplam sağlamalar/sınamalar dersler anlayışı
-Varoluş, enerjinin bir bitimi aşması, sağlaması ya da sınaması bağlamınnda ilüzyonitik yapı/görgül sunar
metaforik olarak kütle bir toplam öğrenmeyi/deneyimi-görgülü tamamlar ve sürdürür
ya da toplam dersi sınar ve bütün bir kütledir o

-Akıl tümvaroluşu temsil eder. Her bireyin aklı tüm varoluş temsil eder

- varolan herşey ve herkes, herşeye ortak sahip oluşuyla birbirine bağlı ve örülüdür

- Zihin bilgiye sonsuz erişebilirdir-yetidir

- Doğal ilerleyiş ve evrim vardır ya da öyle yansır -temel olarak

Doğal öğrenme için/ doğal ilerleyiş için; doğal gelişim için
Tek yapılması gereken doğalca bilgi öğrenmektir-edinmektir /deneyim kazanmaktır
öğrenmek ve gelişmektir ve ya da buna -benzerine- inanmaktır.

-Tanrı yanılgılı bir algı/sapma olarak vardır Herşeyi varetmiş herşey olan şey dayanağı algısı metaforu

_doğal ve dolasıyla üstün ve alçak olanlar, değerlendirelecekler, sınava tabi tutulmuşlar (seçilmişler ve azınlıklar)yoktur ve olamaz- deneyim toplamdır

Öğrenmek aslolandır ya da kişinin kendine doğal geleni/görüneni yapması ve istediğini varlığına katması yapması (istemediğini dışlaması yoluyla ilerleme) doğal bir çözümdür. deneyim özgürdür ve özgürlük deneyimdir

Özgür (sorunsuz-doğal-kendiliğinden) varoluş vardır ve subjektivite özgürdür(subjektif seçimler yargılanamaz_yargılanmaycaklar

ve subjektif kanılar ve subjektif varoluşlar (yargılanamazlar -yargılanmayacaklar -bunlar öğrenmeye ilişkin

tüm deneyimler kendini özgürce vareder ve kişi/şey istediği, seçtiği, yöneldiği gibi deneyimler) buna özgür irade kuramı denilmektedir.

Herhangi bi şey kütle ya da otorite (birinci elden) deneyimi kısıtlamaz ve ergileyemez, bi şeyi ve birini diğerine (belli kıstaslarla) seçmez/seçemez. bu anlamda deneyim özgürdür/yargısızdır. Yargıdan bağımsızdır

bi şeyi diğerine seçen bir irade ya da irade koyucu yoktur-olamaz

Mutlak olmayan tüm mutlaklar bi şeyi (diğerine) seçemez ve belirleyemez danışamaz
bi şeye, bi şeyden dolayı üstünlük altınlık ve alçaklık vb. ididia edemez ve izafe edilemez

Endişe etmemek ve aldırmamak; önüne gelen en doğal seçimleri yapıp kapılmadan gitmek, doğal yoldan bilgi edinmek ve deneyim kazanmak ve türetmek (doğalca) varolmak

Bir tanrıya göre/mutlağa göre/otoriteye göre/istence göre kıyası kısası /kıstası da yoktur ve olamaz

deneyim ölçen ve yargılayan bir mekanizma yok olmadı ve olmayacak

bir seçici yok . bireysel iradeyle ve kişinin seçimleriyle ilgilenen bir varlık yok. ve bu ve benzeriyle beslenen, süslenen-bezenen bir tanrı yok

Bu durumda kişini subjektif varlığı, kendiliği ve ve kişiliği /neliği için endişe etmsine gerek yoktur. tüm varolan her şey ölümsüzdür ve kişi sonuçta (kendinden büyük bir bütünün parçasıdır) nihai sonuçta tümvarolana ilişkin görüngülü/geçici bir yansımadır

Deney/deneym/oluş bir bütündür asla kopmaz ve sona ermez

endişeye gerek yoktur

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bunu kim söyledi söylüyor ki bu doğru bile değil, yakın bile değil
(mizuri eğiliyor mu? yanıtlar sallanıyor kesin)
kehanet yok ls2. paradigma bu. ilerde açıklanıyor
6.seviye kehanete yönelmez
sorular kurar ve cevaplar türetir

zaman her zaman açıktır
"size zamanın, 'her zaman' açık olma özelliğini 'her zaman' hatırlattık"
bu onların yanıtı

"makro çöküşler zaman alır ve büyük olaylar/değişimler (yakınlaşmadan kesitirilemez olmakla birlikte) kendilerini -nitelikleri ile/gereği- belli ederler
gibi bir cümle kurguları da var mesela
bu bir yorum
yüzdelerle konuşuyorlar ve tahminlerde bulunuyorlar evet-kesinlerle değil genellikle

sorunun soruluşu yanıtın gelişkenliği ile ilişkili-zihinsel psişik yönelim neyi sağlıyor

inanarak okuyacağımızı kim söyledi? söylüyor aa
inanarak okumanızı bekleyen kim
sanal mı o? çok ayıp bu yaptığı

metin incelemeyi hakediyor yorumu değil, yanıtı değil, yönlendirmeyi de değil tabi subjektif

--
kasyopyalılar yok bizim geleceğimiz var
-onlara göre-

bize göre onlar kasyopyalı ise? şimdilik bu
bizim açık geleceğimizler /kendilerine göre ise
ve bu bir kasyopyalı değil gelecek iletişimidir /onlara göre
eğer öyle sayarsak

inanç subjektif

kasyopya benim için çok idealize edilmiş bir metin ve duyarlılık;

hayatımda ne demeliyi bu kadar ölçtüğümü/bu kadar yeniden değerlendirdiğimi belki az belki çok hatırlıyorum ama
ben ne desem değişir ls2? ne yazsak olur

bu bir kendi içinde iletişim mi? bu ikinci önerme

biz gelecekten kendimizle konuşabiliyorsak ls2 ve insanlar uyuyorsa?
ne yapalım

inanmak inanmamak değil sorgu ,güven daha yakın kavram ama onu sunamadım çünkü olasılık önce kavram
bu bir olasılık orda bir gelecek iletişimi durma olasılığı üzerine kavram
tamam orda kötü bir gelecek iletişimi dursun .çok kötü bir gelecek iletişimi

inandırmak değil benim kavramım_ açık veriyi objektif süzgeçlerle inceleme için sundu mve sunuyoruz biz
bunu dışında
veri ya da ama veri arkasındaki kayıtlı gerçek daha çok önemli/öncelikli

ben içerikten bir din çıkarmaya çalışmıyorum çalışamam bu içerik zaten kendi böyle bir anlayışı reddeder ve kendi içinde yıkar çürütür ve
benim sapma eğilimim onu sunmaya yönelik dinleşmiş eğilim yani daha çok iletmeye-bildirmeye ya da varlamaya yöneliktir
bu ne sağlar
daha çok okuyucu

önermelerimiz tarihi yıkabilir biliyorsun değil mi?

eğer bu bir gelecek iletişimi se ve din kayıtsızsa
eğer bu bir açık gelecek iletişimi olduğuna dair yeterli done ve ipucu sunuyorsa ve bilim hala kayıtsızsa önermeleri mesela
yetrince insan ilgilenmeli ya da ucundan tutmalı bilgilenmeli ya da bildirmelidir ya da

bu bir din oluşturmaz-tüm dinleri çökertir ya da gerçeği özgürleştirirdi

kişiye -kendi- kişisel gerçeğini dayatan ya da onatan bir veri nasıl?

kayıtlı din/bilim bize yalan söylüyor ve modern dünya çıkmazlarla -açmazlarla dolu ise

orda kayıtlı bir iletişim/gerçek var-gerçeğin kanadında canlı/yerinde ve etken devam eden-

kişiye kendi sunduğundan daha fazlasını vaat etmiyor sunmuyor ve beklentiler ve subjektif ağrılar içinde doğru kaptan değil ne yazık ki! [/U][/COLOR]

bekleyelim ve görelim...

bu metinler gelecekle iletişim olabilir mi? önermesini öneriyorum ve bu sorguyu ... siz karar verin?

sevgili digital burda aynı şeyleri konuşmuştuk ve eklemek istedim
eğer yoruma katkı sunarsa
Bunun dışında yine buraya karaladığımız bi kaç alandan daha ben yine alıntılar la benzer soru cevapları ve postlayacağım izninle

---------- Mesajlar Birleştirildi at 08:26 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 08:02 ----------

,inanma için akılcı sav süremem. inceleme için türlü teşvik bahanesi ve kavraklık benim metodum

celseleri ciddiye alıyorum ancak içerik öyle bi yapı ki, karmaşa ki
iletişimi önce savlamam gerekir

iletişimi, ciddiye alıyorum, alırım öncelikle
tanıklığı ve içeriğin sağladığı şeyleri ,sağlayacağı şeyleri

hayır içeriğe şöyle dersek/düşünürsek
Laura bir soru sorucu, şimdi Laura ne soruyor?
Cevapları eleştirirken bunu (bu diğer tüm mekaniği de/dinamiği de ) eleştiriyoruz aslında
ve siz örneğin dört arkadaş bir tabla deneme ile biraz çaba ile benzer bir -fenomenal- veri sağlamış ve internette açık sunmuş olsa idiniz
açık veri ama bu bakın
tabla tuttunuz ve eller gitti otomatik yazdı siz buna devam ettiniz
yıllar sonra derlenen veriyi bize sundunuz
veriyi ham olarak sundunuz dört arkadaş
sadece sorular sordunuz dört arkadaş
biz sizin tanıklığınızı nasıl gözlemlemeliydik? ve emeğinizi ne yana koyalım nasıl ölçelim
verinizi nasıl ne yana?
bunda ne görelim?

hayır bakın şimdi siz
örneğin dört arkadaş bir tabla deneme ile biraz çaba ile benzer bir -fenomenal- veri sağlamış ve internette açık sunmuş olsa idiniz
ben bunu kargacık burgacıkta okumuş olsam;

---
bunu denerken olmuş diyelim ve olan olgu bu ve biz insanız.
aklımız öyle ya da böyle şeylerle dolu
uzman sorucular heyeti yok karşımızda Laura ve arkadaşları ve onların soruları var cevaplardan önce
siz ne sorardınız?

inanmak değil şöyle diyelim siz bunla ilgileniyor musunuz? ve ilginizi çeker mi? daha çok

bu bir dini inanç benzeri yapı değil
inancı ya da bi şeyi kabul etmek ve bağlanmak değil
böyle bir fikir dayatmıyor/empoze etmiyor daha baştan

,daha çok bir romanı sevmek gibi belki olabilir -orda aradığını bulmak ya da
ya da orda bulduğunu aramak

içeriği bir yana bırakalım karşı tarafın bir uzak gelecek zihni/yapısı olduğunu nasıl sorgulardık?
kendi kuralları/yasaları var ve koyuyorlar da
tutarlılık ya da ne ölçüt sizin için?
kurumsal hurafelerle ve diğerleriyle nasıl başedeceğiz?,

eğer bu veriyi siz sunmuş olsaydınız ve size dönüp deselerdi ne vaadediyorsunuz diye
diyebilirdiniz, banane kardeşim diyebilirdiniz

saf bilinçten bir varoluş düzlemi yeri ve gelceğimiz ve bizim geleceğimiz olan bir varoluş ya da gelecekteki birleşmiş varoluşumuz bizimle iletişim kuruyor
ya da kuruyorsa diyoruz?
bunu kaçırıyorsunuz? haber büyük aslında küçük değil haber
öncelik bu

inanmak inanmamak yok

bunlar aklımda
istesemde kendime bunları unutturamayacağım ve
bunların olacağına güvenmek ya da inanmak zorunda değilim
biliyorum. bu açık bir haber. biliyorum o halde
bunların olacağına mesela kendime bile güven sağlayamam. istesemde inan veremem ki
bu bir veri-açık veri
ve ben bunu biliyorum/diyorum şimdi bilgi ne yapar?
hayır sadece kayıtlı bu veriyi biliyorum ben;nokta

bize inanın demiyorlar /güven Laura var ve
sorularımıza cevap veriyorlar

ama şimdi mesela ilk paragraftaki yargınız sorucunun soruları
bu bir yazdırma değil-bildirme değil

[/COLOR]"evet ya da hayır ile boğuşmalar"

orda bir veri var ve duruyor ve bunu iddia ediyor
diye yanıtlanabilirdi

sen veriyi inceledin mi?

beğenmedim
bu güzel bir soru olurdu

evet ya da hayır değilse cevabı sizin için hala açıksınız değil mi?
bir fikriniz yok değil mi?

beğenmedim güzel bir cümle. sevdim

fikrim yok-bilgim yok , var mı ya da? fikir üretmeli değilim ben bilmiyorum

benim bu konu hakkında kanaatim var mı? neye dayanıyor?

benim için değil.
bu güzel bir cümle. yerinde duruyor
subjektif kanaatlerle boğuşmayacağaız bu eğlenceli mi?

bilmiyorum güzel bir cümle bunla başlayın
doğrulamaya ya da yanlışmaya girişmeyin daha baştan. açık veri orda duruyor
bunu kanıtlamalı değilsiniz siz

-bunla cermeleşmek ve boğuşmak

"BİR BOING'I UÇURMAK ICIN GOKYUZUNU KANITLAMALI DEĞİLSİNİZ"
VE GOKYUZUNUN VARLIĞINA INANMAK/BILDIRMEK SUBJEKTIF"

KASYOPYA CELSELERİ

yargım yok
daha iyi daha net
ve daha keskin, vurucu

[/COLOR]"KUANTUM TEORİSİNİ İSPATLAMAYA ÇALIŞMAYIN/İSPATLAMAYIN, ONDAN YARARLANIN/FAYDALANIN"

KASYOPYA CELSELERİ

Kuantum teorisi bize daha onu ispatlamadan ne sağlıyor ls2 -sağlayabilirdi?
sağlayabilir mi? sağlayamaz mı?
kuantum teorisine inanımıyorum lütfen bu cümleyi deforme ediniz? ve devam edelim

ispatlamaksızın ve inanmak kani olmak vb geçtim kuantum teorisinden yararlanabilir miyiz? yararlanamaz mıyız?

ben kuantum teorisini sevmedim/beğenmedim ve ama fizik benim ilgi alanım ve baştacım

kuantum bilmem çünkü ben ona inamıyorum ve sarmadı beni
herkes için yazıyorum ls2

felsefe için böyle diyecekler ls2, bu metin orda duruyor çünkü ve bir gün gerçek olacak

kimse kuantum teorisine inanmaya çalışıyor mu?

bir olaslık olarak orda cumhuriyet bu ve sınırlıları çizilmemiş-sınırsız bir (bakış açısı) olasılık o-baş cumhuriyet
çünkü

kuantum teorisini gerçekliği bildirilmeden /ona inanmayın. inanmam diyen kaç kişiyiz?
hayır fizikle böyle mi ilgileniyoruz? neyi anlattığımı kaçırıyorsunuz

kuantum teorisin inceleyin lütfen bilgi edinmek nedir??
bilgi ediniminden gelen güç

eğer araştırmanlarınız sizi kuantum teorsine yöneltiyorsa siz ne yapmaya çalışıyorsunuz ? fizik bilmeye mi? öğrenmeye mi?
evrenin yapısını çözmeye ya da bilgi edinemeye-açık olun lütfen

bana kim bunun fesefe olmadığını söylüyor ve söyleyecek
felsefenini ne olduğuna ben/(ya da biz) karar veririm (veririz)

eğer öyle incelenirse ve tanımlanırsa-ki herşey felsefedir-bildgidir
bilgi bakışı önemli ama bilgi edinmek için okuma

kuantum teorisi için,
oluşturumcu inanarak mı bildirdi ya da indirdi inandı ve sınadı ve kuram koydu ortaya
kuantum teorisini yeterince bilmeden fizik bilgisini nasıl soyutlarız_

eğer tanrı hakkında bir karar verici iseniz yeyüzündeki tanrı evren kuramlarını incelemekten başka ne yaparsınız?
ve eğer gerçek hakkında bir araştırmacı iseniz?

ben hala açık inançlara tapıyorum

buyrun aynı süreçleri yaşadık sayın digital

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bu memlekette hakimler hukuk bilmediği için Yargıtay ve üst kurullar var
bu nedenle temyiz kurulları ve düzeltme kurulları var

Yazılı hukuku açıp-okuyup yorumlayamayan hakimler var-nokta

Çünkü hakimler (hakim olanlar) yazılı ve belirli hukuku anlamıyorlar ya da ve uygulayamıyorlar
bilmiyorlar ya da yeterince yorumlayamıyorlar-nokta
bu gerçek

Neden üst kurullar/Yargıtay vb. alt mahkeme kararlarını düzeltip durur
Bunlar meslek elemanı değil mi? bunlar yetkin değil mi?
ve eğitimden-öğretimden geçmiyor mu?
Yazılı iki satır hukuk açıp -yorumlayacak yetenekleri yok mudur?

Hayır alttakiler kimler üsttekiler kimler bunu soruyorum? farkı ne?

Tepede bir kaç kurul ki , bir kaç daireden ve kaç bilmem (ama sayılı) çalışandan ve (üst seçkin ya da ekstra bilişli ve bilir,) üst-bilirkişiden oluşur
Alt bilirkişiler yeterli değildir
Eğer Yargıtay diye bir kurum ne yazık ki olmasaydı tüm kanunlar yetkili alt bilirkişilerce yanlış uygulanabilirdi, Yetkinlik nedir? Bu gözler önünde...
Açık yazılı metinler ve hukuk bile işletilemeyebilirdi

Yazılı ve canlı (bilinir) hukuku bile etkin yorumlayabilecek ve anlayacak, inanılır ve güvenilir/sapmasız bir üst kurulunuz yoksa yazılı kuralları bile işletemeyebilirdiniz ya da ters ve yanlış işletebilirdiniz

bunu diyorum, anlıyor musun beni şimdi

Ceza, alacak ve iş davaları vb. inceleyebilirsiniz. Yargıtay kararlarını ve bozma gerekçelerini gözden geçirebilirsiniz.
bunlar hakim ve açık
Herhangi alanda uzmanlaşmış bir bilirkişi iseniz hemen hataları farkedeceksiniz
Hukuk belirlidir ve yazılıdır ve bunlar eğitim görür
ne demek istediğimi anlıyor musunuz?
,
yazıl kuralları bile uygulayamayan -yetkili- bilirkişiler
Yazılı ve belirli hukuk temalarını işletemeyen, ya da okuyup algılayamayan zihinler
-onaylı? sistem onaylı-

---
onaylıyor ve ??

---

Aslında yukarıda saydığımı (yaklaşık) tüm meslek gruplarına ve tüm insan gruplarına uygulayalım ve genelleyelim lütfen
ama lütfen

Bilmeyen doktorlar-doktor olmayan doktorlar
mesela

....

söylemek isteyebileceğim şeyler var-bunlar dolaylıdır
Hukuk kendini temyiz ediyor anlıyor musunuz
hukukçu kendini
bir alt hukukçuyu temyiz ediyor
onun kararını bozuyor anlıyor musunuz?

alt kurul hukukçunun niteliği temyiz ediliyor bir ölçütte burda dava değil
bize davanın düzeltilmesi olarak yansıtılıyor -bunu- anlıyor musunuz?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:07 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:49 ----------

Peki, burada yazdığımı ter yüz edeceğim ve "kurul" kavramına döneceğim.

Hakim "bir" kişidir ve kurul çok kişidir. hakim tek başınadır.tek kişidir

Kurul çok kişiden oluşur. Çok kişi fikir istişaresi yapabilir ve her bir kişi ve üye belirli ve farklı alanlarda uzmanlaşabilir ve sonra bilgi ve fikir birleştirebilirler. Birbirinin açıklarını kapatabilirler . birbirlerinin açıklarını kapamadan öte ve ziyade farklı toplamları da birleştirebilirler..
ve bunu diğerinin bilgeliği ya da açıklığı olarak yorumlamazlar-sonuçta kurul işini görmüştür
Her bir bireyin belirli alandan ya da bir diğerinde eksik olanından kurula katacağı bir çok şey vardır

Birinin açığını diğeri, diğerinin açığını bir başkası kapatabilir burda

Bugün Fransız parlemontosunda geçmişten bu yana en az bir filozof bakan bulundurulmasına dikkat edildiği gibi bir yazı okudum ve bunu düşündüm. gerçekten düşündüm.

Ve sonra bunları yazarken bir adamın/kişinin (ya da bilirkişinin) her şeyi kavraması-bilmesi ve herşeyden dem vurması yerine kurul kavramını yineledim kendime.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sabah sabah arkadaşlar dostlar deyip bi yere selam vermek
İnsan başka ne ister
--
Sanal kahvehane/cafe
Bu benzetmeyi yapmıştım bir yerde
Kimse kimsenin masasına karışmadığında sorun kalmaz

Gerçek hayatta insanların düşüncelerilerini eleştirmeye öyle hemen öyle atlamayız
Hatta bir çok insanı, kendi bütünlüğünde, saçma doldurulmuş düşüncelerle bile onaylarız -severiz. arkadaşlık, dostluk, kurarız

ya da bir sosyal ortamda/ yan masada konuşulanları umursamayız
sanal sosyalliğin dinamiklere ihtiyacı olduğu kesin. bu dinamikler ancak gerçek hayattan aktarılıyor ve aktarılabilirdi..

-eğer insanlar kendi kardeşiyle,felsefe,sinema politika konuşmaya başlasaydı ve ne dediğini böyle umursasaydı

Bu -a-Sosyal ortamda herkes söylenmiş her sözü üzerine alıyor
Gündelik hayatın, sosyalleşme, uyumlaşma, selamlaşma sorunları burda ortadan kalkmış oluyor sanırım
birbirini tanıma, anlama, mesafeli davranma ya da konuşmak istemediğinle konuşmama, herkesle herşeyi konuşmama gibi ikilemler yok burda
normalde günlük hayatta duruma göre mesafeli davranma gibi ilkeler var-

grup tartışmaları-tanımlaşmalar anlaşmalar var
vb.

a-database errorluyordu dün*--

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Dünyanın bir sonu yok. yani ileri giderek bir sona ulaşamıyoruz. Bir başa ya da aynı yere geliyoruz
Temel olarak sonsuzluk bu mu ya da buna benzer mi bilmiyorum ancak gözlem diyorsak elimizdeki veri bu ve ne önemi var diyorsak bunun önemi var
sonu olmayan yerlerin başı da olmazdı
başlama başladığın yerdir
sonlama da belki bıraktığın yer-

---
heidegger'in ontik-ontolojik varlık tartışmasından hareketle din bilim tartışması başlığındaki denenemiz kopyası;

Temel olarak, bilim adamı, din adamı hatta herhangi insan farketmez.
Varlığı ya da evreni düşünürken genelde şöyle yapıyoruz.
Bir yokluk-boşluk bilinmezlik ve butlan hali vardı ve sonra varlık var oldu, bi şeyler var oldu ve vara geldi -nasıl oldu?
a-kendiliğinden oldu-rastgele oldu
b- tanrı yaptı

--
Öncesinde bi şey yoktu (ya da bu sistem yoktu)
ya da öncesinde bilinemezlik vardır
-öncesi butlan, hiçlik, yokluk ve belirsizliktir ama bir başlama ve önce vardır
bir varolma vardır ve bir öncel yokluk/belirsizlik vardır
varlık zamanda başlamıştır

bu yukarıdaki önönerme, önkabul ya da önvarımlar bozuk,eksik, yetersiz ya da yanlış görüngülü olabilir mi?
yerine ne konulabilir?

Belki de bu yukarıdaki düşünme yapısını başlı başına incelemek/terketmek ve "geçmişte olmama yerinden başlama" ve "bir yerde yokolma (hiç varolmamış yokluğu)" halini (gaybını ve butlanını) geriden -akıldan- ve imden silmek gerekiyordur
(belki de bunu terketmek) gerekiyor-dur

--

diyoruz ki tanrı yoksa tüm bu sistem kararlı biçimde nasıl işleyebilir? işleyebilir mi? Fizik yasaları var
ya da evren sistematik, düzenli, kararlı ve yasalı-kanunlu biçimde işliyor bu nasıl oluyor? buna ne diyeceğiz? buna rastgelelik ya da kendiliğinden oluş/doğuş diyemeyiz
ol-uş zaman fiili içinde bir işleyiştir

Bi şey kendini yoktan varedemez ya da kararlı bi sistem yok içinde kendiliğinden beliremez.
bunu düşünmek aptalca ya da Bu açıklamalar berbat-kafama yatmıyor

---
Önerdiğimiz önermelerin ve düşünmelerin bu durumda hepsinin başında "yok" var
başlama hali var
Bir başlatan durum açıklamaya girişiyor

Varlığı başlatan bir durum açıklamaya girişmek berisinden, kendiliğindenlik/rastgelelik ve tanrı arasında karar kılamamış bu çekişme yanlış olabilir diyoruz ,baştan

bu ikisi arasında seçim yapmak /karar vermek zorunda değilsiniz
öncelikle
bu anayasa referandumu gibi bir saçmalık ve başka açıklamalarda var..burda çelişkiler var
iki kanat dövüşüyor. yok vardan varoldu_ yoktan varoldu. başında tanrı vardır, yoktur.kendiliğindenlik var -tanrı var
başı yoktur diyoruz

"baş" , zamana saplanmış ve zamanda saptanmış bir yer .Varlık için böyle bir zamandan ya da geriden sözedilemez
"baş" , zamana ve geriye saplanabilecek bir yer değil ve saçma

--
başlatma, başlama ve ve "geriden (var) oluş" , "bir yerde birden oluş" ve "başlayış" (geçmiş zamanda oluş ve zamanda başlama) düşüncesi ve kökü/kökleri yanlış ve sanılgılı olabilir _bunu inceleyin kavrayacaksınız ve coşku/anlama duyacaksınız
bu bir zaman kavrası ve bize göre
zaman belki de aklımıza böyle konumlanmamalıdır

--
ya da yok benzeri zaman öncesi hiç boşluğu var
zamanda geri gidiyoruz ve zaman başı arıyoruz
zaman başıyla varlık yeri ya da varlık zamanı bulamayacağız
bu olguları bilim ya da din farketmez insan kafası düşünmekte bir ölçüde zorlanıyor/kamaşıyor çünkü allak bullak edilmiş

--
Kafamızda, yok ve hiç benzeri farketmez herhangi bir butlan var
bir önce boşluğu var-belirsizliği var
sonrasında belirme ve başlama var
bu durumda
zamanın bir başı var ve sonu var
zaman içinde geri giderek varlık düşünürüz-bir başlama yeri düşünürüz mesela

bu düşünce kökleriyle oynanmalı

---
Düşünce sistematiği bu yukarıdaki -gibi- olduğunda din, bilim demek arasında pekte fark yoktur
---

varolan şeyin başlamaksız kendiliği ve mutlaklığı (ya da salt kendiliği) içinde başlama yok
ve kendi için başlama-belirme yok
ve yokluk gibi bir kavram yok orda -ihtiyaç yok
;gayb-butlan-kaybolma-bitiş yitiş gibi olgulardan (ne önce en sonra) bu gibi karşıtlıklardan bu durumda sözedilemez
ve yok ve yokolma ya da öncesi ya da sonrası gibi haller kurulamaz, bağlanamaz bu duruma
böylesi zıtlıklar ve durumlar/olgular öne sürülemez
ya da var-yok gibi tanımlamalara ihtiyaç yok ya da onu/bunu (varlığı) açıklamaz bunlar

---
varlık, kendisi bir zamanda başlamadı ise; zaman yok ise;
siz bunu bölüp ontolojik olan bir güç ve yaratma varlığı olan tanrı (zamanda) başlamamıştır (onun için zaman yoktur) ama sonra kendisi/tanrı olan, bir zaman ve varlık, yer (evren) başlatmıştır derseniz bu sistemi nasıl açıklamalısınız düşünün lütfen
bu kendini açıklıyor

---
Özetle ve kısaca bu şey yoktu ve varoldu diyorsanız din demekle bilim arasında fark yoktur
--

yaratıldı ve varoldu demek arasında paradigma farkı var mı?

yaratıldı ve varoldu((yokken varbuldu) demek arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz!
yanıt bu ikisi de değilse?

yokken varbuldu savını savlayan din ve bilim eşit ve yakın yanılgıda evet...
aynı dogmayı (dogma kökünü destekliyor) ya da paradigmayı türetiyor her ikisi de...

---
varlık hep vardır öylece vardır ,ne başına ne sonuna, önüne gerisine farketmez yokluk ya da butlan (ya da tanrıda varedici de) tayin edilemez ,konulamaz -dogma bu!
varedilme ve varolma öğretileri/durumları çelişkilidir
bu düşüncelerle oynanmalıdır-değinilmelidir

varlığın bulunma-başlama/başlatma ve olma-oldurulma cinsinden bir tanıma gereğe ihtiyacı yoktur
kayıplığı ya da olmamalığı butlanı ya da öncesi sözkonusu değildir

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
evirme_çevirme_devirme

evirme -evrim
çevirme -çevrim
devirme devrim

hareketi ya da hareket biçimlerini/hareketin biçimlerini tanımlayan
hepsinin özneye ihtiyacı var ya da kendi fiiline/durumuna

eviren_deviren

sonuç olarak evrilme_çevrilme (son tahlilde, ilerlemeden ziyade, kendi içinde hareketi) hareketi tanımlamalı
dönüşebilme (ya da başka türlü görülebilme-başka yönden bakılabilme,görülebilme incelenebilme vb.) gibi durumları ya da gözlemi de tanımlıyor olabilir..
düşündüm de karmaşık.. -- izlem verdi
ya da nite_lik ,öze_lik

evirme -evrim (evirim-evirmek işi -yapana bağımlı)
oluma ya da gözleme bağımlı
gözlemine bağımlı
gözlemcisine bağımlı

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç