Gezinin Dizinii

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gezi Parki Arsivi kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Gezinin Dizinii başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,413 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gezi Parki Arsivi
Konu Başlığı Gezinin Dizinii
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Bilindigi gibi, onumuzdeki gunler ulke ve toplum tarihimizin sahit oldugu ve bir suru ulke tarihinde ilkleri iceren gezi bilinci ve eylemlerinin ikinci yil donumudur.

Benim de bireysel olarak yazi sanatimin, yorum sanatimin, muzik sanatimin yaninda, siir sanatiminda boyle onemli gunlerde ilhamlandigi donemlerdir.

Bu baslikta da Gezi ile ilgili yazdigim bir siiri paylasmak istiyorum.

Gezi bir milattir.
Beyinde bir tattir
Bilincte bir kattir.
Guvencini arttir

Sokaklarin, meydanlarin
Alanlarin, parklarin
Gunduzun, karanligin
Aydinligidir Gezi

Halktaki birlige
Goze carpan dirlige
Her farkli fikirlige
Uyumludur, Gezi

Turkiye'de ilkligin
Dunyada onculugun
Beyindeki sorunun
Onderidir, Gezi

Doga yasam elele
Birlikte geldiler dile
Haydi eylem rastgele
diyenlerindir, Gezi

Farklarin farkindadir
Farkin tanimindadir
Milyonlar ardindadir
Orgutleyicidir, Gezi

Baskiya boyun egmez
Basi one egilmez
Hakkini da yedirmez
Ozgurlukcudur, Gezi

Gezi neye Karsi
Eylemin basi Carsi
Sesler inletti arsi
Gencligindir, Gezi

Orantisiz zekasiyla
Muzigiyle saziyla
Her yol cagdasligiyla
Demokrattir, Gezi

Bireyligin temeli
Her bir beynin emeli
Evrenseldir demeli
Insansaldir, Gezi

pafini

Felsefe.net
Yeni Üye
"Benim de bireysel olarak yazi sanatimin, yorum sanatimin, muzik sanatimin yaninda, siir sanatiminda boyle onemli gunlerde ilhamlandigi donemlerdir."

Pek çok sanat dalı bir araya gelince; "yazı sanatınız" biraz sekteye uğramış anlaşılan...

Böyle iddialı laflar eden birinden; daha nitelikli cümleler ve daha derinlikli bir şiir beklerdim şahsen. Tabi yine de emeğinize sağlık.

Ayrıca "tevazu sanatı"nı da sanatlarınız arasına eklemeniz tavsiyesinde bulunabilirim. (Umarım eleştiriye açıksınızdır.)

Sevgiler :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
"Benim de bireysel olarak yazi sanatimin, yorum sanatimin, muzik sanatimin yaninda, siir sanatiminda boyle onemli gunlerde ilhamlandigi donemlerdir."

Pek çok sanat dalı bir araya gelince; "yazı sanatınız" biraz sekteye uğramış anlaşılan...

Böyle iddialı laflar eden birinden; daha nitelikli cümleler ve daha derinlikli bir şiir beklerdim şahsen. Tabi yine de emeğinize sağlık.

Ayrıca "tevazu sanatı"nı da sanatlarınız arasına eklemeniz tavsiyesinde bulunabilirim. (Umarım eleştiriye açıksınızdır.)

Evrensel eleştiriye çok açıktır ve eminim çok sevinecektir. Ben de şu mısraya takıldım; "Beyindeki sorunun" önderidir gezi derken ne demek istedi acaba? Bu konuda aydınlatırsa bizleri sevinirim.

Turkiye'de ilkligin
Dunyada onculugun
Beyindeki sorunun
Onderidir, Gezi

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye

Ben siir yazdigim söyledim. Sanirim demedim.
tevazu sadece karsilikli ilişkilerde gösterilebilir.
Kitle onunde dusuncesizliginizi ve bilgi paylasim ken degil.
eleştiriye tabiki acıktım, yalniz yapici ve bilgiye ve de dusunce ye katkıda bulunanların
Tercih ederim.
Bu mesajda imla sorunu mobile yazdigim da kaynaklanmaktadır.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Evrensel eleştiriye çok açıktır ve eminim çok sevinecektir. Ben de şu mısraya takıldım; "Beyindeki sorunun" önderidir gezi derken ne demek istedi acaba? Bu konuda aydınlatırsa bizleri sevinirim.

Turkiye'de ilkligin
Dunyada onculugun
Beyindeki sorunun
Onderidir, Gezi

Beyinde uyumak ta olan dusunce ve davranışın uyandirilmasinda onculuk etmesi.

Sorun beyindeki uyumak ta olan dusuncedir

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye

Turkiye'de ilkligin
Dunyada onculugun
Beyindeki sorunun
Onderidir, Gezi

Benim yazilari olmasa sen kendi adina yazacak bir sey bulamaya cak sin anlaşılan.

Beyninin bir sey uretmmesi kendiliginden olanaksiz gozukuyor.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Beyinde uyumak ta olan dusunce ve davranışın uyandirilmasinda onculuk etmesi.

Sorun beyindeki uyumak ta olan dusuncedir

Benim yazilari olmasa sen kendi adina yazacak bir sey bulamaya cak sin anlaşılan.

Beyninin bir sey uretmmesi kendiliginden olanaksiz gozukuyor.

Lütfen konuyu kişiselleştirmeyelim, ben şiirinize katkı sunmaya çalışırken sizin yaptığınız yoruma bakın...

Siz de takdir edersiniz ki (bir Türkçe öğretmeni olarak) şiir yazarken kafiye yaratacağım diye anlam bütünlüğünü bozmamak gerekir. Şimdi bu mısralardaki anlam bütünlüğü maalesef sağlanamamış ve beraberinde ortaya "ilkliğin, öncülüğün, sorunun önderidir gezi" tarzında bir anlam çıkmış. Şayet dediğiniz gibi bir anlam yaratmak istiyorsanız;

Turkiye'de ilkligin
Dunyada onculugun
Beyindeki sorunun
Dışavurumudur, Gezi

demeliydiniz çünkü "beyindeki sorunun" sonrasında "Önderidir, Gezi" yazdığınız an sanki gezi parkına katılanlarının beyninde sorun varmış gibi asla yazmak istemeyeceğiniz bir ifade kullanmış oluyorsunuz. Bu sebeple görüşlerimi belirtmek istedim, eleştireye açık biri olduğunuzu da bildiğim için hiç çekinmeden yazdım ancak yine beni kırdınız yine kırıldım...Bu beni yıldırır mı sizce? Asla...

Turkiye'de ilkligin
Dunyada onculugun
Beyindeki sorunun
Onderidir, Gezi

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar