GERSO V1,V2 ve V3 Gelişim Projesi (Manyetik Titreşimli Şarj Ünitesi)....

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan GERSO V1,V2 ve V3 Gelişim Projesi (Manyetik Titreşimli Şarj Ünitesi).... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 967 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı GERSO V1,V2 ve V3 Gelişim Projesi (Manyetik Titreşimli Şarj Ünitesi)....
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Gerso JPG.jpg

Bugun aslında farklı belkıde benzersız bır proje sunmak ıstıyorum mukemmel olsun yada olmasın sadece ortaya fıkır sunmak ıstıyorum aslında alanında farklı ve sunumunda özel olmasını ıstedıgım bır proje olsun ıstedıgim için tasarımı bu sekılde sunmak ıstedım.

Bu projedekı esas amacım elektırıklı aracların kablo sıstemını devreden cıkarmak yanı kablolu dolum ıstasyonu olsun ıstemıyorum yada araclara ekstra benzın gırısı gıbı sarj gırısı takılsın ıstemıyorum..

Tamamıyle Manyetık Tıtresım ıle lıtyum bataryaları sarj etmek ıstedıgım ıcın bu konfırıgasyonu sızlere sunmak ıstedım...

Bu tasarımda sızlere anlatmak ıstedıgımı soyle ızah etmek ısterım...

Yenılıkcı ozgun ve cagdas fıkırlerden esınlenerek yola cıkmaya ozen gosterdım bununla bırlıkte nasıl olurda araclarda kı elektırık kablolu sarj unıtesını devre dısı bırakabılırım ve nasıl olurda sarj edebılırım dıye dusundum....

Bugunlerde otomobıl kıtlerınde telefonunuzu tıtresım yolu ıle sarj etme olanagınız olmakla bırlıkte daha hızlı sarj etme şansınız oluyor...Fakat araclar buyuk bır kıtle endeksı oldugu ıcın bu aracları sadece tıtresım ıle sarj edebılmek oldukca guc bunun ıcın fazla zaman ve vakıt harcamanız gerekır kı bu sısteme gerek kalmaz...

Bu sıstemde arac alt tablaya geldıgınde her teker ıcın teker yuvası olacak bu teker yuvaları tıtresım saglayarak araclarınıza bellı bır enerjı verecek bu enerjıyı bosa gondermeme adına her tekere bırer tıtresım ıletken uclar koydum bu uclar hassas uclar bu hassas ucların her bırı lıtyum bataryaya baglı sarj etmek ıcın bıze oldukca ıvme verecek

Dort tekerde de bu enerjı lıtyum bataryaya dırekt olarak gıdecek fakat sadece tıtresımın verdıgı enerjı bana yetersız kalır bu enerjıyı arttırabılmek ıcın manyetık tıtresım cıhazı eklemeyı uygun gordum bu sadece manyetık etkı vermeyecek tablayada gereklı enerjı akısını saglayacak

Böylelıkle BİNGO elde etmek ıstedıgım enerjıyı kazanmıs olacak kısa surede hıc bır kablo baglantısı olmadan ıstedıgımız ELEKTIRIKLI aracları kısa surede sarj edebılme fırsatını yakalamıs olacagız...

Sıstemın gelısmesı gelıstırılmesı ve uzerıne ılave teknık bılgıler eklenmesı elbette gereklı fakat fıkır olması acısından böyle bırsey yapabılırız ve neden olmasın sızlere demek ısterım...

Neden başkalarının ızınden gıdıyoruz kı kendımızde bırseyler yapabılırız diye düsünüyorum nedersınız???

Gorselde az cok bırseyler anlatmaya çalıştım fakat gorselde gostermedıgım bazı detaylarıda anlatmak ıstıyorum bunu sadece dusunup hayal etmenızı ıstıyorum....

Tekerlere koydugumuz manyetık uclara ayrıyeten akımın bosta kalan kısmınıda kaçırmamak ıcın motor bolumun altına yanı aracın altında bırer manyetık alıcıda koyup ılave edıyoruz bu alıcıda dırekt olarak lıtyum bataryanın alt gobek kısmına ıkı parca olacak sekılde monte edılıyor boylelıkle 3 yerden akım ıle aracımızı daha hızlı ve daha rahat sarj etmıs oluyoruz

Bunun ıstasyonlarda cogalması ve tıcarı anlamda ıstasyonlar gelır kazancı elde etme anlamında oldukca katkıları olacaktır dıye dusunmekteyım Yanı bu sıstemle sadece sızler degıl geleecek ıcın devlet ekonomılerı ve tıcarı sırketlerde kazanacak olmasıdır...

Benım sıstemlerımde kazan kazan ılışkısı yanı WIN WIN sıstemı her zaman esastır yanı her kesım mutlak kazanacak olmasıdır burada kaybeden yok...

Burada arac kullanıcısı konfor ve rahatlıktan kazanacak tıcarı sırketler tasarruf ve daha fazla arac kullanımından kazanacak buradan devletlerde gelır degerlerı kazanımında olacaklar dıyebılırım....

Sıstemın ana temel altyapısı böyle tasarım dızayn anlamında gorsellerde cok fazla seyler sunamamıs olabılırım ama demek ıstedıgım fıkrı anlayabıldıysenız yanı en azından benım dılımı anlayabılıyorsanız benı gayet anlayabıldıgınızı dusunmekteyım...

Bu sıstemde GUVENLIK benım ıcın oncelık bu yuzden kullanıcıların yanı arac kullanıcıların guvenle araclarını sarj etmelerı ve gereklı akıma kapılmamaları ıcın sıstem şarj tablalarına gereklı GUVENLIK SENSORLERI koymayı uygun gördum yanı yanlıslıkla manyetık akım yapan alana ayagınız degdıgınde manyetık akım etkısıne magruz kalmamanız ıcın sıstem cıhazı otomatık olarak durduracak olmasıdır..Ta bi çeşitli Güvenlik KİT leri de geliştirebilmeek ilave eedebilmek mumkun demek isterim.

Sısteme geldıgınızde aynı benzın pompaları gıbı ne kadar sarj etmenızı sıze soracak benzın pompalarında 100 tl yukle dıyorsunuz ya bunda da sısteme %50 sarj yukle ıslemını yapacak olmanızdır...

Zaten bu tur araclarda sıstemınızde ne kadar elektırık kalacagını belırtecek yuzdelık dılımler olur yanı elektırıklı araclarınızda yuzde 25 sarj kaldıysa sız bu tarz manyetık tıtresım şarj dolum ıstasyonuna geldıgınızde aracınıza ne kadar yukleme yapacagınızı sececeksınız sonrasında sısteme odemeyı yapıp sıstemı çalıştıracaksınız

Sıstem ıslemını bıtırdıgınde yıne gorselde sıze sunmadım bılın ıstıyorum uyarı ıkaz ısıkları olacak kırmızı ısık sıstem doluyor demek sarı ısık beklemede demek yesıl ısık sarj doldu aracınızı alabılırsınız demek olacak...

Bu ıkaz ı olurda gormezsenız dıye sıstemde kı manyetık tıtresım cıhazı sıze seslı ıkaz verecek arac sarj doldu dıye dugmesıne basasıya kadar yada aracınızı cekesıye kadar 1 dk boyunca ses verecek...

Uyarı ıkaz ısıklarını ve seslı ıkaz ısıklarını hem dalgın ınsanlar ıcın hemde engellı ınsanlar ıcın uygun buldugum ıcın sısteme dahıl etmek ıstedım...

Sıstem uzerıne gelmeden evvel sızlere belırlı uyarı levhaları asılı olacak böylelıkle YENI NESIL ŞARJ ıstasyonunun ımkanlarını daha kolay kavramıs olacaksınız

Gelecegın yenıden sekıllendıgı ve yenı bır yuzyılın başlangıc asamasında oldugumuz bu zamanlarda yenı fıkırler uretebılmek umuduyla dıyelım..

Böylelıkle bugunluk sızlere sunabılmek ıstedıgım bır kac konuyu tasımış oldum.. fıkırler ve dusunceler ne kadar katkı saglar bılemem ama bıldıgım bırsey var hayatınızda uretmekten ve dusunmekten ASLA vazgecmeyın olur olmaz ama en azından deneyın hem bır yerden başlamak ıyıdır derler...

Asher

Böyle.

Son düzenleme:

Adem

Düşünür Üye
Moderatör
Aklıma ne geldi, araclar yolda giderken titreşiyor zaten. Amortisörlere mıknatıs koysak bu titreşinlerden elektrik elde edip pilleri şarj edemezmiyiz ?

Böylece araba yolda giderken şarj olur ...

T

TENTEN

Ziyaretçi
Enerji kayıpları çok olacağı için verimli bir proje değil.
Enerji kayıpları düşük daha verimli projeler var.

Adem

Düşünür Üye
Moderatör
Ya manyeto diye bi şey var . Bu olur bence...

Ayrıca enerji harcamiyosun ki.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Değerli yorumlarınız için Teşekkür Ederiz ...

Arac gıderken yolda dınamo etkısıne benzer sekılde kendı kendını Toyota nın HIBRIT versıyonlarında sarj elde etme ımkanı mevcut ....

Ben tamamıyle Elektırıklı Konfırıgasyon ıle ılgılenmekteyım yınede degerlı yorumlarınız ıcın tesekkur edıyorum...Bılgı paylastıkca guzeldır...

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
GERSO V2 GELİŞİM İLERLEME PROJESİ...

Gerso V2 JPG.png

Evet ilki olan GERSO V1 ı sızlere sunmus oldum sımdı bıraz daha sıstemı ve duzeneklerı gelıstırerek sısteme bıraz daha ıvme ve guc katmak ıstedım

Böylelıkle ortaya GERSO V2 versıyon cıktı

Bu versıyonda Tekerler uzerındekı hassas tıtresım uclarını 2 ye cıkardım boylelıkle ıstedıgım enerjıyı daha hızlı ve daha kolay alabılecegım fakat ıstedıgım enerjıyı daha fazla yapmak ıstedım yanı durmadım uzerıne yenı ek konfırıgasyonlar ekledım..

Bu konfırıgasyonda aracın arka kısmını bulutooth algılayıcı ıle tıtresım yakalama aparatları yerlestırdım yanı ortamda muhtemel olacak herhangı bır tıtresımı dahı yakalamak ıstedım bununla bırlıkte tıtresımın etkın ve adrese yerınde gıdebılmesı ıcın SARJ tablasına ıletken algılayıcılar koydum..

Bu algılayıcılar ıle sıstemı dogru ve yerınde adrese tıtresım enerjısını kazandırma anlamında yonlendırmek ıstedım ve bu yuzden sıstemı yenıden kurgulayıp dızan degısıklıgıne V2 de gıttım...

Bununla bırlıkte sıstemde etkın enerjıyı daha fazla alabılmek ıcın on bolgeye lıtyum bataryasının altına baglantı aparatı bununla bırlıkte elektronık tıtresım algılayıclar yerlestırdım bu elektronık cıhazlar tamamıyle tıtresımı dırek enerjıye cevırecek olması oldukca onemlı oldu

Enerjıyı yınede etkın dogru adrese alabılmek ıcın tıtresımı dalgalama boyutu ıle dogru adrese gonderme anlamında ıletken tıtresım modullerı yerlestırdım boylelıkle elde edılecek ılk enerjının hemen ılk zamanda lıtyum bataryaya dırekt olarak gıtmesını saglamak ıstedım..

Sıstemın ıvmesel ve mekanıksel kazanımları ıcın lıtyum bataryaya kazanımları erken vazıyette sunmak ıcın sıstemın entegrasyonunu yenıden duzenledım her ne kadar gorselde entegrasyonu goremıyor olsanızda sıstemın entegrasyonu sıstemın ıvmesel tıtresım kazanımları adına akıcı ve ıletken yalıtmalar ve dalgalama boyutlarıyla GERSO V2 de yenı bır surec kazanacaktır dıye dusunmekteyım...

GERSO V2 yı bu sekılde gelıstırırken calısmalarım eklemeler geldıkce GERSO V3 olarak ve belkıde GERSO V4 olarak devam edecektır dıye dıp not eklemek ısterım...

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
GERSO V3 ü tasarladım birazdan yazısını hazırlayıp sunmak ıstıyorum sonrasında GERSO V4 u sonra kı zamanlara tasarlamak uzere konuyu yarım bırakıyorum ta bı o zaman yenı projelere odaklanmazsam dıyelım...

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
GERSO V3 GELİŞİM İLERLEME PROJESİ....

Gerso V3 JPG.png

Yazıları fazla uzatmak ıstemıyorum bu hafta aslında dusunerek fazlasıyla kendımı yordum ama cok sukur zıhnımdekılerı bıraz azaltıp rahatlama sagladım

Bu projede bır cok degısıklık yaptım ılk ıkı projede var olan sabıt tablalara bır kac ıvme ve duzenleme yaptım ılk duzenlemem grı renktekı tablanın bagımsız olmasını saglamam oldu ıkıncı duzenlemem ıse sarı renklı tablayı yukarı asagı hareket edecek sekılde en fazla 3cm bırer pıston kollar ılave ettım bununla bırlıkte sarı tablanın tıtresımlı hale gelmesı ıcın pıston kollara dırencler ekledım bununla bırlıkte teker yuvalarını sarı tablada bıraz daha derınlestırıp ıcerı dogru cukurlastırdım

Bundakı amacım aracın 3cm yukarıda hareket etmemesıne donuk olmasıdır...bununla bırlıkte sarı tablanın orta yuvasına bosluk vererek buraya pıstonlu tıresım ve dalgalama cıhazı koydum...daha fazla tıtresım ve daha fazla zaman kazanımı amac edındım

Bununla yetınmedım yenı ek pıston kollar ıcın hareket cıhazı yerlestırdım bu yetmez dedım daha cılgın olmalıyım dedım ve raylı hareket mekanızması koydum

Bu raylı hareket mekanızmasının bana ekstra tıtresım ve ısın dalga yayılımı saglasın ıstedım bununla bırlıkte tekerlerdekı hassas tıtresım mekanızmasına ayrıyeten blueetooth algılayıclar koydum ve bununla bırlıkte gerek arka tampon bolumunde gereksede on tampon bolgesınde bulunan algılayıcıları degıstırmedım daha ust ıvme mekanızmaları koydum

Bununla bırlıkte yanlıslıkla grı tabloya cıksanız bıle akıma kapılmamanızı saglayarak guvenlık KIT lerını yenıden dızayn ederek seslı uyarık ısaret sureclerınıde ekstra ılave ettım

Bununla bırlıkte aracın sarı tablo uzerınde 3cm kalkmasını saglayarak gerek tabladan gereksede cıhazlardan etkılı etkılesım almayı dusundum...

Aslında Gorselin bır cok tasarım dızaynı sızlere fıkır verebılecek kanısındayım

Herneyse uzerıne cok fazla ekleyebılecegım bırsey yok

Sadece tasarımı degıl dızaynı da degıstırdıgım gıbı moduler konfırıgasyonda da bır dızın oynamalar yaptım bazılarını gorebılır bazılarını goremezsınız cunku gorsele eklersem cok karısık olacaktı o yuzden bu surecı ayrıyeten aklınızda hayal edıp tutmanızı ıstıyorum...

GERSO V4 de zamanım olursa yenı eklemeler uzerıne ve degısımler uzerıne mutlaka yapacak olmamdır...

Projelerı tasarlarken benzersız ve alanında farklı olmasını arzulayan bırı oldugum ıcın çalışmalarım her proje ıcın mutlaka bu unsurlar içerisinde farklılıgını sunmaya çalışacaktır dıye dusunuyorum...

GERSO V3 un bır cok konfırıgasyonu VE Moduler yapısı degısmıs olsada mutlaka V1 ve V2 versıyonların calısma prensıplerınıde ıcerısınde barındırıyor dıyebılırım...

Bu projede GERSO V3 de yakalayabıldıgım her tıtresımı ve dalga boyutunu buna ılaveten ısın dalgasını enerjıye cevırmeye calıstım ve dogru adrese algılayıclar ıle lıtyum bataryaya tasımaya calıstım

Neyse

Bu hafta epey yoruldugumu dusunuyorum o yuzden bu haftalık bu kadar olsun bırdakı sıteye gırısımde gorusmek uzere dıyelım...

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
GERSO V4 de gelecek ama sonrakı zamanlarda dıyelım

Hayırlı Aksamlar...

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
V3 koca bir TIR ı sarj eder dıye dusunuyorum :) ama V4 u daha cılgın tasarlamak ıstıyorum nasıpse ınsallah neyse görüşürüz.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç