Genel Sohbet

true blue

Kategori Yöneticisi
Kategori Yöneticisi
Web sitesi
www.turkmillikulturu.net
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Güya müslüman ülkeyiz ve ahilik geleneğinden geliyoruz ama ülkede sosyal adalet yok.Türkiye, Dünya'da gelir dağılımı adaletsizliğinde 3. Avrupa'da ise 2. sırada. Sayıca cokca bir kesim zengin iken sayıca çokca bir kesim fakir, geliri dengeli dağıtamıyoruz. Güya memur maaşı 4 bin tl, ama memurların çoğunluğu ek ödeme, ikramiye, tazminat adı...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

true blue

Kategori Yöneticisi
Kategori Yöneticisi
Web sitesi
www.turkmillikulturu.net
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Mâdemki –tay, –gay eklerini dünyânın en iptidâî dillerinden biri olan Mogolca’dan apardık, dilimize Arapça’dan gelip yerleşmiş, hayli de güzelleşmiş şu -î eki de kalıversin (Nihad S. Banarlı)

Edit/örnek: Devlet-i ebed müddet
Edit 2: Yanlış örnek verdim, ama bu arapça kalıbı da güzel duruyor :)

Son düzenleme:

true blue

Kategori Yöneticisi
Kategori Yöneticisi
Web sitesi
www.turkmillikulturu.net
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Şu veya bu parti umarım ülkemizde güzel şeyler olur, eğer ülkemizde güzel şeyler olmazsa başka milletlere de bir faydamız dokunmaz, kendi halkı çile çeken bir ülke başka çile çeken insanlara yardım edemez. Atatürk, İnsanın her şeyden önce mensup olduğu milletin varlığı ve mutluluğu için çalışması gerekmekle birlikte başka milletlerin de huzur...

true blue

Kategori Yöneticisi
Kategori Yöneticisi
Web sitesi
www.turkmillikulturu.net
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Biz de ulus devlet olamadık, hdp'ye oy veren milyonlar var, eğer Kürtleri bir ulus olarak tutmak istiyorsak, onlara kültürel özgürlüklerini vermeliyiz, mesela dillerinde eğitim yapabilmeliler, andımız dikte edilmemeli, Kürt kimliklerini özgürce ifade edebilmeliler, ve Kürtçe'yi istedikleri gibi konuşabilmeliler. Kürt tarih ve Kürt dil kurumları...