Neler yeni

Genel Sohbet

Felsefe Bot

Yeni üye
Saygıdeğer Felsefe.Net Kullanıcıları;

Sohbet ve istişare amaçlı tüm paylaşımları bu başlık altından yapabilirsiniz.

Felsefe.Net Yönetim Adına.

ls2

Tanınmış üye
Esenlikler,merhaba,hello :)

Deep

Yönetici
ilk mesaj sizden geldi [MENTION=5958]ls2[/MENTION], size de merhaba.

Deep

Yönetici
aleyküm selam. iç güveysinden hallice diyelim...

Lefty

Tanınmış üye
Yönetici
@true blue

Eklediğiniz şarkılardan pek bir efkarlı görünüyorsunuz, ters bir durum yoktur inşallah:unsure:

Lefty

Tanınmış üye
Yönetici
Zamanla bu marşı da seversiniz bence, Ruslar'ın milli marşları çok popüler, yabancı dinleyenleri çok.:)
Bu marşı çok iyi biliyorum aslında, bir dönem beraber çalıştığımız Rus iş arkadaşlarımız neredeyse ezberleteceklerdi, pek dilimiz dönmese de ayıp olmasın diye uydurup söylemeye çalışıyorduk. :)

"ictenlik"

FSEditör
ben sanalmanik'in bir yansımasıyım. renkleri at, farkımız yok.
sen ben ben sen.
Aslında ben Uydurtu'nun bir yansısıyım (bir başka zaman mekan yansısı) ya da hepimiz Varlık'ın yansımalarıyız..
Aslında diğerleriyle de diğer herşeyle de öyle...
Yani varolan herşey sensin ve e nvarolan herşeysin de pek Sevgili Uydurtu;

Biz de yıllardır bunu anlatıp duruyoruz ama başlık o içeriği tartışmaya uygun değildi sanıyoruz..
Buraya taşındık...

"ictenlik"

FSEditör
.
Mavi Marmara'dan tutuklananlara su ve yemek veriyorlar. Suyun dışı mavi plastik.
Bizimkiler alışkın değil. İsrail polisine bizi zehirleyecek misiniz? diye soruyor bizim .......
İsrail polisi siz salaksınız, biz sizin düşmanınız değiliz, ayrıca o içtiğin su Türkiye'den geliyor diyor.
Aynen yaşanan olay. (Nestle)
Burada düzenleme butonu sürekli aktif ve mesajında ben ....
noktaladığım yer için düzenleme rica edeceğim.
Ve iyiniyetinden şüphe etmeye başladığımızı bilmelisin.

Ben seni iyiniyetli öğrenmeye açık bir arkadaş , gençliğin verdiği hezeyanlarla yüklü yolu açık biri görüyordum. Bu düşünceyi kendin altetmek üzeresin ve bu formda benle yazışırsan en azından bireysel yazışırsan ... sanırım gerçekten ben fek taraflı iletişimi keseceğim.

Şu var bak. Gençsin ve değişim ya da karşı bilgi zordur. Bunları biz de yaşadık anlıyoruz. Paylaşıyoruz ama şunu bilmeyiz biz doğa evren karşısında hiç bir şey hiç kimse değiliz. Varlık taneleriyiz. Diğerlerimizden kim olursa olsun farklı üstün değiliz. Onlar gelişiminin gerisinde evresinde demeliyiz.
Aşağılık yükseklik üstünlük bunların üzerine varlık çatamazsın. Konforunu, eaki bilgini tehdit eden benim gibi şeyler yazan biriyle yazışmak ya da okumak zorunda değilsin
Ayrıca emin o formda ben senden alacak değilim, alacaklı değilim.
Geçmişimde geçtiğim bir yolda duruyorsun... Sen henğz farkında değilsin...
Bir de ben senin karşı düşüncelerinin karşısı ve tarafı hiç değilim...
Yazılanı dinlemeyeceksen....
Ve bu formda yazarsan gerçekten iletişim kuramam. Vaazatör ihtiyacı olan birinin birilerinin ihtiyacını gidermelisin...

Lefty

Tanınmış üye
Yönetici
Arkadaşım arkadaşlar kusura bakılmasın
Ben arkadaşı yazıştığım başka bir forumdan kısmen tanıyorum. Özel mesajla yazışmayı pek sever. Ya da bu tip şeyler yapmayı, üretmeyi
Konu nasıl açıldı ve başladı bilmiyorum ancak Kürt Türk gibi bir tartışmaya geldi ve özel mesajlaşma yoluyla bıkkınlık verici bir biçimde aynı şeyleri tekrar etmeye ve bana anlatmaya başladı. Ben de kendim aynı şeyleri tekrar etmektense arkadaşı burada yazdığım içeriğe bir linkle yönelttim . Sadece okunması için tabi ve oluşan bıkkınlık bezginlik dediğimden o an Özel Mesaj ve PM kutumu kapattım. Daha sonra gelip buraya üyelik almış sanıyorum. Ben kendi adıma özür dilerim.
Hadi hepsini anladım. İmza niye aynı...??
Kusura bakılacak bir durum yok benim açımdan, sadece sen sanıp şaşırdım bir an.
Madem hayranınmış, ne güzel işte!

ben sanalmanik'in bir yansımasıyım. renkleri at, farkımız yok.
sen ben ben sen.
Bu yorum bana Filli Boya reklam müziğini hatırlattı nedense...

"ictenlik"

FSEditör
Kusura bakılacak bir durum yok benim açımdan, sadece sen sanıp şaşırdım bir an.
Madem hayranınmış, ne güzel işte!

Bu yorum bana Filli Boya reklam müziğini hatırlattı nedense...

Ben popstar mıyım fanım olsun hayranım olsun
Arkadaş bilgisel diyalektik çatışmacım,
Ona hiçbirimizin özel olmadığını ama kendisinin de Kürtlerden daha özel olmadığını, birbirimizden farkımız olmadığını söyledim..

İşin açıkçası bilinir ki ben siyasi bir tartışması ve profil değilim. Bağımsız yazılar yazıyorum ama bir kaç yazımda siyasi içeriğe vb.ne atıfta bulununca (Jineoloji kavramı gibi) sanırım kişi beni ilk kurguladığı kişi dışında bir alana attı ya da emin değilim.
Yani Jineolojiyi hoş bulmamı, paylaşmamı hoş karşılaşmadı. Ben bunun bir önyargı olabileceğini söyledim ama ne dedimse dinletemedim.
Sanırım benimle ilgili ilk düşündüğü kişi olmadığımı -siyasi kimlik- onlar gibi dedikleri gibi olduğumu düşünüyor..
Yanılıyor..
Hepimiz yanılıyoruz...
Neşeli Ayaklar diye bir film var Penguen filmi..
Öyleyiz.
Bırakalım da herkes şarkısını söylesin.
....

Jineolojiyi ve Kürtleri hoş bulduğumu ve hoş bularak hata yaptığımı düşünüyor.
Beni bu büyük hatadan döndermeye uğraşıyor..
Nasıl yani görmüyor musun diyor?
Ortada dans ediyorum diyorum anlamıyor?
Siyasi sorunlardan anlamıyorum.
Ben bir kır kelebeği kadar bu işlerin dışındayım.
Belki bir şeyler iyi olur diye umuyorum...

Lefty

Tanınmış üye
Yönetici
Espiriyi anladım hocam, ne yapacaksam, Allah yardım etsin :)
Şaka bir yana tabii ki bu kadar stres yapmaya gerek yok, olayları biraz akışına bırakmak gerekiyor.
30 yaş evlilik için geç kalınmış bir yaş değildir ve daha çok zamanınız var, yeter ki uygun kişi denk gelebilsin çünkü böyle bir karar aceleye gelmez.

Sosyal bir çevreniz olmak zorunda ve özellikle normal kız arkadaşlarınız yani bunlar özel ilişki yaşamayı düşündüğünüz kızlar değil, sadece arkadaşınız olacak kişiler olmalıdır. Kız ya da erkek arkadaş edinmeyi, sevgili olmakla karıştıran ve bu sebeple de bir türlü asosyal yaşamaktan kurtulamayan bir gençlik yetişiyor ne yazık ki...

Kız-erkek arkadaş edinmek demek, mutlaka sevgili olmak anlamına gelmez. Bahsettiğim şekli ile böyle bir çevre edinmeyi başarırsanız, zamanla onların arkadaşları v.s derken kolayca yeni insanlarla tanışma ve iletişim kurabilme becerisi de kazanabilirsiniz. Bu kişiler arasında evlilik düşüneceğiniz birileri mutlaka denk gelecektir.

Ateist, teist ya da deist olmasının bir önemi yoktur, ne kadar insani vasıflara sahip olduğuna bakmanız gerekiyor. Karşı taraf da bu konuda esnek düşündüğü sürece hiçbir sorun yaşamazsınız.

Sizin işiniz gücünüz yerinde ve iyi bir eğitiminiz var ayrıca forumdan tanıdığımız kadarı ile karakteri de düzgün bir insansınız, bu durumda kendinize güven duymaktan asla çekinmeyin.

Dualarımız sizinle, bol şans:)

Son düzenleme:

true blue

Aktif üye
Şaka bir yana tabii ki bu kadar stres yapmaya gerek yok, olayları biraz akışına bırakmak gerekiyor.
30 yaş evlilik için geç kalınmış bir yaş değildir ve daha çok zamanınız var, yeter ki uygun kişi denk gelebilsin çünkü böyle bir karar aceleye gelmez.

Sosyal bir çevreniz olmak zorunda ve özellikle normal kız arkadaşlarınız yani bunlar özel ilişki yaşamayı düşündüğünüz kızlar değil, sadece arkadaşınız olacak kişiler olmalıdır. Kız ya da erkek arkadaş edinmeyi, sevgili olmakla karıştıran ve bu sebeple de bir türlü asosyal yaşamaktan kurtulamayan bir gençlik yetişiyor ne yazık ki...

Kız-erkek arkadaş edinmek demek, mutlaka sevgili olmak anlamına gelmez. Bahsettiğim şekli ile böyle bir çevre edinmeyi başarırsanız, zamanla onların arkadaşları v.s derken kolayca yeni insanlarla tanışma ve iletişim kurabilme becerisi de kazanabilirsiniz. Bu kişiler arasında evlilik düşüneceğiniz birileri mutlaka denk gelecektir.

Ateist, teist ya da deist olmasının bir önemi yoktur, ne kadar insani vasıflara sahip olduğuna bakmanız gerekiyor. Karşı taraf da bu konuda esnek düşündüğü sürece hiçbir sorun yaşamazsınız.

Sizin işiniz gücünüz yerinde ve iyi bir eğitiminiz var ayrıca forumdan tanıdığımız kadarı ile karakteri de düzgün bir insansınız, bu durumda kendinize güven duymaktan asla çekinmeyin.

Dualarımız sizinle, bol şans:)
Teşekkür ederim hocam :)

true blue

Aktif üye
20 li yaşlarda savaşta ölen gencecik gençleri görünce bir annenin bir erkek bireyi ne kadar zorluklarla erişkin hale getirdiği aklıma gelir hep

Lefty

Tanınmış üye
Yönetici
20 li yaşlarda savaşta ölen gencecik gençleri görünce bir annenin bir erkek bireyi ne kadar zorluklarla erişkin hale getirdiği aklıma gelir hep
Her genç ölüm, sebebi ne olursa olsun üzücü oluyor tabii ki...

Son düzenleme:

"ictenlik"

FSEditör
Arkadaşlar Merhabalar

Psikoaktif ilaçların örümceğin ağ oluşturma becerisine etkisi

https://twitter.com/biyomuhendisi

--

Artık körfezlerde kurulmuş büyük şehirlerin, deniz suyu ölçümlerinde biotayı (fauna+flora/hayvan+bitki) değiştirecek denli yoğun anti-depresan kalıntısı saptanıyor.

https://www.gazeteduvar.com.tr/forum/2017/09/21/hepsi-ayni-takimdan-yalnizlik-olum-durustluk-ve-dostluk/

Associated Press'in araştırması, içerisinde antibiyotik, antikonvülzan, antidepresan ve seks hormonlarını da içeren birçok ilaç çeşidinin, 41 milyon Amerikalı'nın içtiği su kaynaklarında bulunduğunu gösterdi.

İçme sularında; birçok tıbbi ilaca ve asetaminophen ve ibuprofen gibi reçetesiz satılan ilaçlara rastlanması, bilim adamlarının, insan sağlığı konusundaki endişelerini artırıyor.

http://www.yaklasansaat.com/haberdosya/2008_haberleri/mart/mart24.asp

---------

"Arkadaşlar yukarıdaki önermelere dayanarak "Türk Anti-Psikyatri Topluluğuna (ve bağlı gruplara, oluşumlara ve benzer yapılara ) 'muhalif değil' dost destek arıyoruz.."

İlaç savunuculuğu ya da karşı ilaç savunuculuğu için ya da geniş bir çerçeve için/perspektif bunların/bu bakışın -geniş vadede/kapsamlı sorgulanabileceğini düşünüyoruz..

https://www.facebook.com/groups/747445792130008/

Lefty

Tanınmış üye
Yönetici
Lefty yalnız hazır olun. 20 yıldır aynı mille gezmem rağmen bana "trol" diyebilirler. Son 2 forumda öyle oldu. Ben de küfür edip ayrıldım. 🙂
Herkes troll yaftasına maruz kalabiliyor çünkü ortalıkta gerçekten troll hesaplar var ve haksız yere insanlara saldırıyorlar. Bana da dediler hatta hakaretler edildi, iftiralar atıldı ve bu durum maalesef sosyal medyada sık yaşanıyor.

Sizi bu sitede birkaç yıl önce görmüştüm ama sonradan yazmayı bırakmıştınız diye hatırlıyorum, tekrar hoş geldiniz...