gelecek nedir ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde G Harfinden Nedir? Başlıkları kategorisinde 5N1K tarafından oluşturulan gelecek nedir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 942 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı G Harfinden Nedir? Başlıkları
Konu Başlığı gelecek nedir ?
Konbuyu başlatan 5N1K
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

5N1K

Kahin
Yeni Üye
Zaman bakımından, ileride olması, gerçekleşmesi beklenen

Daha gelmemiş, yaşanacak zaman, istikbal, ati

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Bekliyorum seni.

Gün gelecek,ben olacağım.Ben dosyaları imzalayacağım.

Kimse.

Off.

Ben sevemem ki.Bulunmaz herhalde.Sarı,siyah.Bana gülmeden,gözleri açık baksın.Onu da istemiyorum.Ben olayım.

İyilik.Bişey engelliyor.Leyla'm.Doğmadan özledim.

Bulun beni.

Yat yat sıkıldım.

Yok yok tam o değil.

Ah be Ali.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Geleceğe dair planlarım yok, daha önce yaptığım hedeflerimin çoğuna ulaşmış birisi olarak elime ne geçti? Hiç...
İnsan ulaştığı noktadan itibaren yeni arayışlar içine girmeye başlıyor ve sahip oldukları asla yeterli gelmiyor, aynı zamanda yaşadığımız çağ bize sürekli olarak daha fazlasına ulaşmamız gerektiğini empoze ediyor. Bu tuzağı fark ettiğim an, gelecek planı yapmayı da bıraktım çünkü kendi hayal ettiklerimi değil de, başkalarının dayattıklarını hedeflemeye başlamıştım.
Gelecek kaygı ve korkusundan kurtulduğunuz an, çok daha özgür hissetmeye başlıyorsunuz. Günü yaşamak demek; gelişigüzel her aklına geleni yapmak demek değil, kendini strese sokmadan daha ulaşılabilir hedeflerle huzurlu yol almak anlamına geliyor, zaman yeterse tabii...Yetmese ne olur ki, kaybedecek neyimiz var sanki? Yarış atı gibi koşturmaktan, başkalarının hayatlarını yaşamaktan çok daha rahat ve en azından huzurlu yaşıyorum.

Gelecek ulaşılabilir hedeflerle planlanabilir fakat bizleri en çok yoran; büyük hedeflere çok kısa sürede ulaşma istediğimiz ve ileri yaşlara geldiğimizde hayatı kaçırdığımız için duyduğumuz pişmanlıktır.
Sevdiklerimize ayıracağımız zamanı anlamsız bir koşturmaca içinde geçirirken, Ali'nin arabasının aynısı ya da daha iyisini almayı hedeflerken, bir de bakmışız ki en sevdiklerimiz elimizden kayıp gitmiş, o an Ferrari alsak ne geçecek elimize? Yine kocaman bir HİÇ...

Geleceğim varsa, sadece benim isteklerim ve hayatın zorunlulukları içinde şekillenmeli ama asla başkalarının dayattıkları ile değil.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç