Fransa Olayları

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Fransa Olayları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,587 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Fransa Olayları
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Avrupa baharı olur mu? Olursa nasıl olur ?

Esekherif'in bu sorusuna "Avrupa Baharı" olmaz demiştim ancak Fransa'da durum pek içi açıcı görünmüyor.
Okuduğum bazı haber ve köşe yazılarından anladığım kadarı ile bu olayların büyümesini, yine Trump ve onun baş stratejisti Steve Bannon'a bağlıyorlar.
Bannon ve ekibinin çıkan olayları daha da alevlendirmek için görevlendirildiklerini iddia edenlere ilave olarak, Macron'un ABD'ye karşı bir Avrupa Ordusu kurulması önerisinden sonra gösterilerin başlamasını tesadüf olarak kabul edemeyiz diyen köşe yazarları var.

Serdar Turgut / Avrupa İsyanında Trump'ın Eli

Bilgisi olanların görüşlerini merak ediyorum.
Avrupa Baharı mı geliyor gerçekten, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda [MENTION=4933]esekherif[/MENTION] ?

kahin

Kahin
Yeni Üye
bence fransaya bahardan çok sanki, sivil darbe geliyormuş gibi geliyor gibi. :)

liberaller ile hükümet yanlılarından çok sanki siviil darbe olurmuş oluyormuş gibi
geldi bana.. :)

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Elimde çekirdeğim; Gezi olaylarını, 15 temmuzu izliyor gibi izliyorum. Fransa batsa da çıksa da umrumda olmaz Fransa gider laciverdi gelir.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
bence fransaya bahardan çok sanki, sivil darbe geliyormuş gibi geliyor gibi. :) liberaller ile hükümet yanlılarından çok sanki siviil darbe olurmuş oluyormuş gibi geldi bana.. :)

Belçika, Fransa ve Hollanda ciddi anlamda karıştı, başka ülkelerde de olaylar başladığı söyleniyor. Polis orantısız güç kullanıyor fakat araya karışan yağmacılar, yakıp yıkanlar da bu büyük yangını körüklüyor. Trump'ın dalga geçer gibi açıklamaları da insanı gerçekten gerip, düşündürmekte... Bu adam seçildiği günden beri hayırlı hiçbir iş olmadı, sanki dünyayı karıştırmaya gelmiş gibi.

"FRANSA'YI SEVİYORUM"
Trump Twitter hesabında, "Paris Anlaşması, Paris için pek de işe yaramıyor. Fransa'nın her yerinde protesto ve kargaşa var. İnsanlar doğayı koruma önlemi olarak üçüncü dünya ülkelerine büyük meblağlar ödemek istemiyor. 'Trump'ı istiyoruz' naraları atıyorlar. Fransa'yı seviyorum" paylaşımında bulundu.

trump-fransa-daki-olaylara-iliskin-aciklama-11518323_6457_m.jpg

Kaynak:

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
bir kehanette bulucam, dünyanın son evresinde, zenci müslüman bir adam amerikan başkanı olucak,
ondan sonra gelen amerikan başkanıda 3. dünya savaşını başlatıcak isim olucak,
kehanetler, trumpun 3. dünya savaşını başlatıcak insan olduğunundan emindir.
bu kehanet sadece trump değil, aynı zamandan ülkelerin yönetim şekliylede alakalıdır,
bu savaşın nednelerinden biride kapitalizmin zengin fakır ayrımını iyice derinleştimesinden
kaynaklanıcaktır, fakat ne olursa olsun? bu savaşın sonunda ilk defa kaybeden sadece insanlık
değil aynı zamanda kapitalizmde olucaktır. çünkü 3,dünya savaşı 1 ve 2 nin aksine tüm ülkelerın
etkilenicegı ve insanlıgın yok olma tehlikesiyle karşı karşıya geleceği bir an olucaktır.

bu sözü 11 yıl önce söylemiştim ,tekrar hatırlatıyorum..

Son düzenleme:

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Esekherif'in bu sorusuna "Avrupa Baharı" olmaz demiştim ancak Fransa'da durum pek içi açıcı görünmüyor.
Okuduğum bazı haber ve köşe yazılarından anladığım kadarı ile bu olayların büyümesini, yine Trump ve onun baş stratejisti Steve Bannon'a bağlıyorlar.
Bannon ve ekibinin çıkan olayları daha da alevlendirmek için görevlendirildiklerini iddia edenlere ilave olarak, Macron'un ABD'ye karşı bir Avrupa Ordusu kurulması önerisinden sonra gösterilerin başlamasını tesadüf olarak kabul edemeyiz diyen köşe yazarları var.

Serdar Turgut / Avrupa İsyanında Trump'ın Eli

Bilgisi olanların görüşlerini merak ediyorum.
Avrupa Baharı mı geliyor gerçekten, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda [MENTION=4933]esekherif[/MENTION] ?

Her ne kadar ince bilekli , kuğu boyunlu Fransız kadınlarına zaafımız olsa da asla yarı yolda bırakmamak için [MENTION=4929]Ocean[/MENTION] , [MENTION=4925]Alper[/MENTION] ve ben şanzelize meydanına geldik. Alper Jö parle france , jö parle france diyerek Fransız polisleriyle çatışmaya başladı. [MENTION=4929]Ocean[/MENTION]'ın üzerinden soros ve rockefeller banka dekontları çıktı gerçek adı alexmiş şoktayız.

Donald J. Trump
***8207;
Onaylanmış hesap

@realDonaldTrump
Takip et @realDonaldTrump adlı kişiyi takip et
Daha fazla
The idea of a European Military didn’t work out too well in W.W. I or 2. But the U.S. was there for you, and always will be. All we ask is that you pay your fair share of NATO. Germany is paying 1% while the U.S. pays 4.3% of a much larger GDP - to protect Europe. Fairness!

Yukarıda Trump açıkça hiç çekinmeden sarı yelek eylemlerinin sebebini söylüyor.“bu olaylar küresel sermaye oligarklarının hesaplaşmasıdır. AB ordusunun kurulmak istenmesine misillemedir ve AB’nin diğer ülkelerine sıçrayacak” . Siz de takdir edersiniz ki , 1789 Fransız ihtilali olduğunda diğer ülkelere de ''İHRAÇ'' olmuştu. İşin başlangıcını ben 11 Eylül Saldırına baülıyorum gerçekten de mir milat. Afganistan , Irak , Arap baharı Türkiye gezi eylemleri , 15 Temmuz , İran'a ambargo Çin ile yapılan anlaşmalar. Yunanistan ile başlayan İtalya , İspanya , portekiz şimdi Fransa , belçika , hollanda sıra Almanlarda.. büyük bomba o zaman patlayacak , bir kaç hafta önce Merkel , Putin , Macron ve bizim sulu kule solcularının kaka dediği Tayyip ile gerçekleşen zirve. Amerika Avrupaya kayıtsız şartsız Amerikan politakalarını uygulamasını istiyor ve asla pazarlık yok.

İkinci dünya savaşında çizilen sınırlar artık bu yükü kaldırmıyor. Sömürecek ülke de pek kalmadı salt faiz sarmalıyla ülkeleri elinde tutamayacaklardır. Bu belki Amerikanın da ççküşü olacaktr. Bu arada Fransa’daki eylemler başarılı olur Macron istifa ederse; ki ilk tavizini verdi macron zamları altı ay süreyle dondurduğunu belirtti.
Ak mallar ''Endişe ile izliyoruz'' geğini bırakıp aklı selimle düşünmeli tabi ki Fransa da başarılı olurlarsa bu eylemler İran ve Türkiye’ye taşınacak.
Dün Irak’ta bunun provası yapıldı.
Irak Başbakan Yrd. ve maliye bakanının aracı taşlandı.Sarı yelek giyen göstericiler gerçek mermi kullanılarak dağıtıldı. Benim şahsi görüşüm Türkiye için ortalık karışsa keşke , iyi bir temizlik olur mantığıdır. Katılırsıız katılmazsınız. Gezi parkı ve 15 Temmuz da yeterince orgazm olamayan gerçekten de Vatan perver milyonlar intikam almak için bekliyorlar. Erbakan'ın o çok tartışılan sözü geldi aklıma ''KANLI MI OLACAK , KANSIZ MI'' gönül ister ki kansız olsun. Halkın dediği olsun , halka rağmen birileri çevirmeli devirmeli eylemlere girişirlerse ki , buna ana muhalefet çok büyük çanak tutuyor. O zaman Dünya karışır. Alev Alatlı'nın sözüyle bitireyim Türkiye de yakılan ateş dünya'yı yakar.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Her ne kadar ince bilekli , kuğu boyunlu Fransız kadınlarına zaafımız olsa da asla yarı yolda bırakmamak için [MENTION=4929]Ocean[/MENTION] , [MENTION=4925]Alper[/MENTION] ve ben şanzelize meydanına geldik. Alper Jö parle france , jö parle france diyerek Fransız polisleriyle çatışmaya başladı. [MENTION=4929]Ocean[/MENTION]'ın üzerinden soros ve rockefeller banka dekontları çıktı gerçek adı alexmiş şoktayız.

Hayaller; ince bilekli, kuğu boyunlu Fransız kadınları ancak gerçekler; kuğulu parkta ince belli bardaktan içilen çay...:)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@esekherif

Cevabınız ve detaylı açıklamanız için teşekkür ederim.
Tablo gerçekten çok ürkütücü görünüyor ve dilerim birlik olmaktan başka çare olmadığının anlaşılacağı günler de gelmiştir ve ülkemiz de bu süreci en az zararla atlatmayı başarır.

Erol Mütercimler'in uyarılarını sürekli takip eden birisi olarak, son açıklamalarından bir bölüm paylaşmak isterim.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç