Forumda Değişiklik Önerileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mavimor

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.tekiner.org
Herkese merhaba,

Forum kurulduğu günden beri aynı formatta gidiyoruz neredeyse. Ufak tefek değişiklikler oldu fakat köklü değişimler yapmadık bugüne kadar. Son dönemde biliyorsunuz forum yönetimi sadece iki kişi kalarak devam etmekte. Şimdi köklü değişiklikler yapmak istemekteyiz. Bu konuda her türlü fikre açığız. Her fikri mutlaka...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

yeni_id

Yeni üye
Kayıtlı Üye
felsefe denince ilk akla gelen en ulaşılabilinir alanı genel yapmak ii bir fikir gibi gelmedi bana

benim de yaptığım bir hata sanırım, "insanları yazmaya teşvikte" eksik kalmak.. eksiklikle kasıt pek çok şey olabilir, soğutmak gibi..

tabii aksi yöndeki eylem, katılımcıların kendilerini aynı hususta sorumlu hissetmesini de gerektirmekte

felsefegunlugu

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.facebook.com
Bu forum farklı.İsim olarak dahi bilinebilecek,hatırlanabilecek bir forum.Eğer aktif yazarlık konusunu ilerilere taşıyabilirsek forum açısından çok iyi olacaktır. Benim demek istediğim foruma özgü yazarlar olmalı.Daha sonradan bunları ileri götürebiliriz. Bir aralar e-dergi çıkarma konusunda uğraşmıştık ancak belli nedenlerden dolayı...

Turgut Saka

Yeni üye
Kayıtlı Üye
öncesinde mavimor a danışıp konuştuğum bir konudaki fikrimi söylemek isterim.
kısaca mevcut forum konularının senaryolaştırılıp kısafilme uyarlanmasını içeriyor. açmak gerekirse eğer, kendi adıma, çalıştığım binalarda yaptığımız video çekimlerini normalde belgesel niteliğinde arşivlemeyi düşünüyordum. ancak sonrasında farklı bir bakış açısı...

P

Pyramos

Ziyaretçi
bu forum,site, internet işlerinden fazla anlamam. bu sebeble yorum yapamayacağım ama İnsanların bu siteye üye olup neden hiçbir şey yazmadıklarını anlamıyorum. sorun burada mı acaba? üye olmadanda herşey açık zaten. ben yaklaşık 2 aylık süreçten sonra üye oldum çünkü birşeyler yazmak istedim. olması gereken bu değil mi? bişey yazmıyacaksan...

turko29

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Formda yazmak can sıkıyor, yıllarınızı verdiğiniz konu, internetten 15 dakikada popilist bir yazı ile karşılık ve kuru inatlaşmaya dönüştürülüyor...
Harun Yahya gibi insanlar bilim adamı olarak karşımıza çıkarılıyor, her seferinde yazmama kararıma rağmen, bir tane baş belasını kıramıyıp yazıyor vesonra pişman oluyorum, Forumun oligarşik yapısı...

Aydın

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Foruma yeni üye olduğum için bu konuda görüş bildirmem kötü mü iyi mi olur bilemiyorum ama ben 1000 tane kişiyle sırada bir konu üzerinde tartışmaktansa 10 kişiyle felsefe tartışmayı tercih ederim.

turko29

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Kimse başkagörüntülerin ardına gizlenmesin, kiminle yazıştığımızı bilelim, bazı şeyleri şeffaflaştırmalısınız, 2-3 nikleyazışanları durdurmamalısınız, hiç bir konuda tüccarlığa müsade etmemelisiniz, bilgiyi cehalete ezdirtmemelisiniz, konuların inatlaşmaya çamura bulaşarak yok olmasının önünde durmalısınız, açılan konulardaki gayri ciddi ve...

Nejdet Evren

Tanınmış üye
Onursal Üye
forumlardaki amaç bilgilendirme ve tartışarak öğrenme/öğretebilme -belki de tek bir soru işaretini yaratabilme- olduğuna göre katılımın niceliğinden çok niteliğine önem vermek gerektiği kanısındayım. bu bağlamda heyhuleci yaklaşımlar ile konuların sulandırılması yıldırıcı olmamalıdır. felsefi tartışmanın olduğu yerde eğer paradigma...

P

Pyramos

Ziyaretçi
evet..herkesin profilinde ağırlıkla benimsediği görüş belli olsun mesela..

yeni_id

Yeni üye
Kayıtlı Üye
öncesinde mavimor a danışıp konuştuğum bir konudaki fikrimi söylemek isterim.
kısaca mevcut forum konularının senaryolaştırılıp kısafilme uyarlanmasını içeriyor. açmak gerekirse eğer, kendi adıma, çalıştığım binalarda yaptığımız video çekimlerini normalde belgesel niteliğinde arşivlemeyi düşünüyordum. ancak...

glsezinrs

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Bence, herşeyden önce üyelik ktiterleri gözden geçirilmeli..Bu konuda yeterince seçici olunmadığını düşünüyorum..Üyelerin bir çoğu, dönem ödevlerini ucuza kapatmayı uyanıklık sanan 16-17 yaş grubundan oluşuyor.Bir de, karşı fikir bulup saldırmakla tatmin olanlar var..Üyeliğin devamı, aktifliğe endekslenmeli..Örn:Ayda en az 3 ileti göndermeyen...

felsefegunlugu

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.facebook.com
Benim şöyle bir önerim vardı sayın Fides'e. O da bu konuyu paylaşmamı söyledi. Ben üyelik sisteminin farklı olabileceğini söyledim.Örnek olarak(hen
üz isimlendirme hakkında bir düşüncem yok bu sadece örnektir) 0 dan 9 a kadar üyelik sistemi olabilir.Yani 9 olan bir üye(kıdemli üye) ile yeni üye olmuş 0 olan bir üyeyi aynı kefene...

fides

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.felsefe.net
Formda yazmak can sıkıyor, yıllarınızı verdiğiniz konu, internetten 15 dakikada popilist bir yazı ile karşılık ve kuru inatlaşmaya dönüştürülüyor...
Harun Yahya gibi insanlar bilim adamı olarak karşımıza çıkarılıyor, her seferinde yazmama kararıma rağmen, bir tane baş belasını kıramıyıp yazıyor vesonra pişman...

P

Pyramos

Ziyaretçi
İnternette bir felsefe/paylaşım sitesinde bulunduğumu bilen/söylediğim arkadaşlarımdan genelde olumsuz tepki alıyorum. ben başka siteleri fazla bilmem bu sitede bana göre çok iyi ama internetteki genel duruma -dışındakilerin- bakış istatistiği olarak bunları yazmak istedim. yalan,dolan egosal, gerçekten kopuk bir dünya ve insan var...

Turgut Saka

Yeni üye
Kayıtlı Üye
şu yazılanlardan kendime pay çıkarmam gerekirse ki çıkardığımı söyleyebilirim,, artık felsefi konularda yorum yapmamayı deneyeceğim. ne bileyim, doğrusu bu olacak sanırım. artık herkes uzman olduğu konuda yazsın o zaman... hoş benim uzmanlık alanım felsefe ile çok alakalı değil, bu durumda bu sitede yalnızca bir okuyucu olabilirim. eğer...

fides

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.felsefe.net
şu yazılanlardan kendime pay çıkarmam gerekirse ki çıkardığımı söyleyebilirim,, artık felsefi konularda yorum yapmamayı deneyeceğim. ne bileyim, doğrusu bu olacak sanırım. artık herkes uzman olduğu konuda yazsın o zaman... hoş benim uzmanlık alanım felsefe ile çok alakalı değil, bu durumda bu sitede yalnızca bir okuyucu...

Turgut Saka

Yeni üye
Kayıtlı Üye
fides sadece sana karşı bir düşünce değildi bu belirttiğim. genel olarak yazılanlardan yola çıktım. ortada ciddi bir sorun var ve site yazar kaybediyor, genel olarak bu iyi yazarların tepkileri hep aynı oluyor.
bir yazarın önerisi olan yazar sınıflaması denenebilir. ciddi konularda uzman yazarlar yazıp tartışsınlar... ben bundan iyi bir sonuç...

P

Pyramos

Ziyaretçi
O zaman diyorum ki, üye sınıflaması buna göre yapılsın, bazı konu başlıklarına herkes yorum yapamasın sadece bilgi ve birikim olarak daha donanımlı üyeler o konu başlığına yazabilsin ...ayrıca madem bu zırvalayanlardan şikayetçiniz birde beğenmedim butonu benzeri bişi olsun ki yazıyı yazan kişiye bu durum diğerlerince belirtilmiş olsun...

turko29

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Felsefe ilk doğuşu maddeyi anlama ve soyutlama boyutunda, bilimin dönemindeki gelişmişliği kapsamında güzel ve sükseli söz ve düşünce sanatı biçimindeyken, çağımızda Bilimin aldığı yol ve gelişkenliği gerek nicel gereksede nitel tanımında evrimleşmeden kaçamadı, Bilmin babası konumuna geldi, kendi içerisinde de ayrışmalar olsada Çağdaş Felsefe...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...