Neler yeni

Forum Kuralları Hakkında Kısa Bir Açıklama

Lefty

Tanınmış üye
Yönetici
Merhaba Arkadaşlar,

Forum içinde zaman zaman yaşanan tartışmaların, kişisel bir kavgaya dönüşmemesi adına küçük bir hatırlatmada bulunmak isterim çünkü yöneticiler sürekli olarak forumda aktif bulunamıyorlar.

Felsefe sitesine üye olan herkesin belli bir tartışma kültürüne sahip olduğunu ve beraberinde eleştiri ile hakaret kavramını rahatlıkla birbirinden ayırabileceğini düşünüyorum. Herkes bu konuda gerekli hassasiyeti gösterebilirse çok daha verimli bir tartışma ortamı yaratabiliriz ki eminim hepimizin de hayali budur yani düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında, her görüşe yer vermek önceliğimiz olmalıdır.

@Cry arkadaşımızın forum hakkındaki hedefi ve forum kuralları hakkında özet bir yazı paylaşıp, hep beraber forumu iyi bir noktaya taşımak adına yardımlarınızı rica ediyorum.

Forum içi problemlerinizi kavgaya dönüştürmeden lütfen raporlayınız veyahut Şikayetleriniz bölümü ya da özel mesaj ile yönetici arkadaşlara iletiniz.

Göstereceğiniz hassasiyet için hepinize teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Merhaba Arkadaşlar,

Forumda her renk ve zıtlığa yer olması taraftarıyım, insanların bazen üste çıkmak için çabalayıp ufak bir göndermeye takılıp bunun sakince üstesinden gelemeyip, karşısındaki kişilere hakaretler ettiğinin ve çok sinirlendiğinin de farkındayım, bunlar olacaktır, ben de bir konuda tartışırken tüm savlarımı çürütüp beni *** edecek veya ikna olabileceğim zamanları iple çekiyorum ama bizim bir çizgimiz olmak zorunda fakat her ne olursa olsun o kişinin emeklerini hiçe sayıp anlık bir tartışmadan dolayı banlama veya uzaklaştırma olmayacaktır, bununla alakalı bir argo sınırlaması belirleriz, herkes kendinden sorumludur, var ise kişilik haklarına bir saygısızlık-hakaret-kişi gider karşısındakine dava açar, bizim burada savcı rolü oynamamıza gerek yok, sadece küfür ve dışarıdan kötü gözükecek kelimelere müdahalemiz olabilir veya siyasi durumlardan dolayı kişileri ve kendimizi korumak için bazı adımlar atabiliriz onun dısında şikayet bölümünde konu tartışılır bir karara bağlanır, eğer keyfi kararlar vereceksek Orwell’in distopyasına döner buralar ama ben Lenon’un Imagine şarkısındaki ütopyayı hayal ediyorum.

Bildirim
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Felsefe Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Sitemiz bir "paylaşım" sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabilmektedir. Bu sebepten ötürü, sitemiz üzerinden paylaşılan mesajlar, konular ve resimlerden doğabilecek olan yasal sorumluluklar paylaşan kullanıcıya aittir. Felsefe.NET hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. İllegal herhangi bir faaliyet görülmesi durumunda Yöneticilere PM yollandığı taktirde mesaj, konu ya da resim en fazla 24 saat içerisinde silinecektir.

@nokta
@Coldman