Fikirlerim

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Çağrı tarafından oluşturulan Fikirlerim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,356 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Fikirlerim
Konbuyu başlatan Çağrı
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ls2

ls2

Kahin
Onursal Üye
Kadının askerliği sahteleşmesidir, adam öldürmesi değil kendi gerçek benliğini öldürmesidir. Vücuduna yabancılaşmasıdır.

Kadının gerçek benliği size göre nedir? vucuduna yabancılaşmak ne demek?

Anne şiddetini mesafesi ve mesafesizliği aracılığıyla hayata geçirir. Mesafesizlik,sıcaklık ve gerçek sevgi,bağlılılık gibi gösterilen şeyler sizin annenizden kopup birey olmanızı engellemiştir. Hayat boyu yapışıp kalmak isteyeceğiniz idealler, insanlar, anlamlar aramaktasınız.

Birey olamamamızın yegane sebebi annemiz olamaz heralde, toplumun etkisini ne kadar hesaba katıyorsunuz? birde toplumun annemize etkisi var değil mi? herşey iç içe..

Fikirlerini temellendirmeniz için bunları açmanız lazım..önce temelledirin sonrada o temele atıflayın..zor iş tabiki:) ama bu haliyle fikirleriniz havada kalmış..

kierkegaardın şöyle bir lafı var; felsefecilerin umduğu gibi inanılan şeyin kesinliğinden emin olmak imkansızdır.. bize emin olacağımız şeyler söyleyin demiyorum tabiki, ama yapılandırın, en azından yapılandırmaya çalışın, o da olmuyorsa şüpheye düşürün :)

şahsen bu son yazıyı okuyunca hımm acaba? bile demedim, bu ne dedim! hezeyan değil ama hezeyandan da aşağı değil dedim:p (kelime oyunu)

Çağrı

Yeni üye
Yeni Üye
Bu yazı acaba? ya da hım enteresanmış... bile dedirtmiyorsa ne desem boş. Moralim bozuldu. Bana biraz olsun hak veren birilerini beklemekten başka çarem yok. Benim felsefe den anladığım şey değişiktir. Kelimelerle oynayıp sabahlara kadar tartışmaları sevmem. Ben kendi şahsi deneyimlerim üstünden konuşur fikir üretirim. Mevzu büyük ölçüde hislerle alakalı olduğu için sizin de benzer konulara biraz olsun kıllanmanız lazım.

Yazdığım şeyleri kendi hayatımda 1000 kere test edip de yazıyorum. Test etmediğim hiç bir şeyi zaten yazmam ahkam de kesmem. Zaten toplasan 18 mesajım var.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Bu yazı acaba? ya da hım enteresanmış... bile dedirtmiyorsa ne desem boş. Moralim bozuldu. Bana biraz olsun hak veren birilerini beklemekten başka çarem yok. Benim felsefe den anladığım şey değişiktir. Kelimelerle oynayıp sabahlara kadar tartışmaları sevmem. Ben kendi şahsi deneyimlerim üstünden konuşur fikir üretirim. Mevzu büyük ölçüde hislerle alakalı olduğu için sizin de benzer konulara biraz olsun kıllanmanız lazım.

Yazdığım şeyleri kendi hayatımda 1000 kere test edip de yazıyorum. Test etmediğim hiç bir şeyi zaten yazmam ahkam de kesmem. Zaten toplasan 18 mesajım var.

Öncelikle şunu belirteyim; blogunuzdaki nerdeyse tüm yazıları okudum, ilgi çekici/düşündürücü bulmasam okumazdım. ayrıca satırlarınızdan düşüncelerinize verdiğiniz emekte belli oluyor..

moralinizin bozulmasına üzüldüm. şunu da belirteyim bende sizin gibi düşüncelerimi şahsi deneyimlerim üzerinden temellendirmeye çalışan biriyim. (başla deyişle; düşüncelerimin temelini bilimsel metod veya etkilendiğim filozoflardan korumaya çalışıyorum diyeyim)

amiyane deyişi ile benim annem gariban bir kadın. kaderimizi belirleyen coğrafyamızın /toplumumuzun verdiği öğretileri sorgulama veya farkında olma gücüne sahip değil. dolayısı ile söylediğiniz şeylerin bende tutunabilmesi mümkün değil.

düşünce ve davranışlarımızın kökenini göremiyoruz.. tarihsel bilincin gelişimi ve değişimini takip edemiyoruz..edemeyiz de karanlık, bilinmezlik..aynı ölüm sonrası hakkında, karanlık ve bilinmez olanı dayanak yapıp hacı hocanın atıp tuttuğu gibi.. sizin kadın ve anne üzerine düşüncelerinizi azda olsa aydınlığa ve bilinebilir olana atıflamanız lazım, ben böyle gördüm, bana böyle geldi..ve ahkam kesmek isteyeceğin en son şey..öyle görünenler varsa bilinsin ki niyetim bu değildir..ben burada duygu düşünce paylaşmak için,düşüncelerimi düzenlemek için varım..

Çağrı

Yeni üye
Yeni Üye
amiyane deyişi ile benim annem gariban bir kadın. kaderimizi belirleyen coğrafyamızın /toplumumuzun verdiği öğretileri sorgulama veya farkında olma gücüne sahip değil. dolayısı ile söylediğiniz şeylerin bende tutunabilmesi mümkün değil.

Bişeyler yazdım sildim. Konu çok fazla damarınıza/damarıma basacak gibi oldu şu an öyle bir gerilim istemiyorum.

Anneniz hakkında söyledikleriniz benim yazıma cuk oturuyor. Hayat hakkında farkındalığı olmayan, yeterli gücü olmayan bir kadının çocuk yapması hikayesi.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Bişeyler yazdım sildim. Konu çok fazla damarınıza/damarıma basacak gibi oldu şu an öyle bir gerilim istemiyorum.

Anneniz hakkında söyledikleriniz benim yazıma cuk oturuyor. Hayat hakkında farkındalığı olmayan, yeterli gücü olmayan bir kadının çocuk yapması hikayesi.

o hikayeye; neden evleniyorum,neden çocuk yapıyorum diye durup düşünecek olsa bile ne derinlikte irdeleme yapabileceğinide ilave edin/düşünün.

sadece bu konu degil tüm fikirleriniz üzerine yeri geldikçe gene konuşuruz. ben burdayım hemde görüldüğü gibi uzun yıllardır:) düşünmeyi seviyorum,öğrenmeyi seviyorum ve burada olmak beni bunlar için motive ediyor. kısacası bekleriz efenim:)

ha şunu da belirteyim siteyle gönül bağı hariç bir bağım yok,sıradan bir üyesiyim..

Çağrı

Yeni üye
Yeni Üye
Kendi içinde ezdiğin, küçük gördüğün, yok etmeye çalıştığın, utandığın HER ŞEYİ aslında tersine çevirip onları savunduğun, yaşattığın, hava attığın, gurur duyduğun şeyler haline getirmelisin.

Bu dünyaya tepetaklak bakmalısın.

Çağrı

Yeni üye
Yeni Üye
İnsan hayallerini kendisine yakın olan kişide değil, sorunlu olan kişide görür !
Ruhumuz sorunlu olan kişi ya da kişilere takılı kalmıştır. Bize benzeyen insanları severiz ama bizim hayallerimizi tetiklemezler, sorunlu olan kişiler tetikler.

Zihnin böyle bir mekanizması var. Amaç gündemdeki sorunlu insanlardan kurtulup, hayallerimize ulaşmak.

Kişi sorunlu insanın o an için sorunlu olduğunu bilmez. Bilirse hayaline ulaşmaya giden yolu kapatır.

Platonik aşk için de aynen bu mekanizma geçerli. Sorunlu kişinin güçlü bir şekilde idealleştirilmesi.

Çağrı

Yeni üye
Yeni Üye
Bu kadar zırva yeter. İşin gerçeklerini söyliyim ve konu kapansın.

Sıradan bir insandım. "Neden bakir olduğuma" kafayı taktım. Uzun müddet düşündüm. Sürecin sonunda hayatın anlamını bulacağımı ben de bilmiyodum.

Hayatın anlamı mutluluktan ağlamaktır. Delirircesine. Krize girercesine. Ama bir o kadar da sakinleştiriyor ve rahatlatıyor. (bir anlık bir his değil seneler sürdü)

34 yaşındayım ve her gün yataktan hayretle kalkıp hayretle yatıyorum.

Bu başlıkta yazdığım fikirler falan hepsi "şaşkınlıkla" yapılmış hareketler. İnsanlara ne anlatmam, kendimi nasıl ifade etmem konusunda bile emin değilim. Bir şekilde çırpındım.

Yukarda olayın en gerçek halini söyledim. Fikirleri boşverin. Cinselliğe kafayı takmadan önce yaşadığım 2-3 platonik aşk maceram da var. Onlar önemliyse onlar da konuşulabilir. Bitti bu kadar, beni böyle hatırlayın.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
yaw cinselliğin neyini kafaya taktın arkadaşım, hayatın anlamına burdan nasıl yürüdün, kendini tanımadan seks yapılmazmış,seks önemli bişimiş basit değilmiş falan . googleye; bonobo seks yaz, bak bakalım seks neymiş. bakirlik ne ya! saçma bir sınıflama, organlar birleşmeden yapılana seks denmiyor mu? ve bak fetişlere, bok yeme fetişi var, ölü ile sevişme var. veya bak lezbolara homolara veya evli 3 cocuklu ama gizli homolara, veya çocuklara, yaşlılara cinsel istek duyanlara neyse igrençleşmeden kesiyorum..

cinsellik dediğimiz şeyde hiç bi halt aranmaz bana göre..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç