Felsefe Okuyan Var Mi?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe Kafe kategorisinde evrenselbirey tarafından oluşturulan Felsefe Okuyan Var Mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 828 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe Kafe
Konu Başlığı Felsefe Okuyan Var Mi?
Konbuyu başlatan evrenselbirey
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bilgisezgi

evrenselbirey

Üye
Yeni Üye
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Epistemoloji
Malum, sitenin ana cizgisi ve temasi felsefe uzerine. Dolayisiyla merak ettigim bir husus var. Sitenin adminleri, kuruculari, moderatorleri de dahil olmak uzere kullanicilar arasinda akademik duzeyde felsefe okuyaniniz var mi?

Bu forumu felsefe uzerine okuyan universite ogrencileri mi kurdu? Yoksa sadece felsefeye ilgi duyan - fakat felsefe okumayan- bireyler mi kurdu? Hem bunu merak ediyorum, hem de aramizda bu konuyu akademik alsanda okuyanimiz var mi, onu merak ediyorum.

Ne dersiniz?

Uyesi olup, zaman buldukca ugradigimiz siteyi yada kurucularini daha iyi taniyabilmek icin bu soruyu soruyorum. Yoksa kimse illaki felsefe okumak felsefede bir derece yapmak zorunda degil.

evrenselbirey

Üye
Yeni Üye
Epistemoloji
Yada felsefeye ilgi duymanizin kaynagi nedir? Nasil basladi, nasil devam etti?

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Ben burada yeni sayılırım, dolayısıyla bu forumun kuruluşu ile herhangi bir şey söyleyemem. Doĝru söylemek gerekirse, felsefeye ilgi duyduĝumdan ötürü burada bulunmuyorum. Alkıma esenleri yazmak amacı ile buradayım ve felsefenin dilinden ve kavramlarından da pek anlamam. Yani bir bakıma felsefik bir cahil sayılırım.:)
Ona bakarsanız her düşünce eylemi, özünde felsefedir. Tüm bildiĝim bu.

T

TENTEN

Ziyaretçi
Felsefe eğitimim yok.

Felsefeye ilgimde yok.

Beni buraya ignostik üye bulaştırdı. :)

donkişot

Felsefe.net
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
sosyoloji
Varoluşçuluk
Şu anda cosmos,dünya ve insanlık tarihinin/zamanının zirvesinde bulunuyoruz. nereden geldiğimizi anlamaya, nereye gideceğimizi öngörmeye çalışıyoruz. varlık alemi muhteşem görünüyor, canlılık ve insan alemi içinse düşüncelerim karışık.. bence felsefe bunlar üzerine düşünmektir..

bunlar hakkında diğer insanların duygu ve düşüncelerini ögrenmek için burdayım..

bilgisezgi

Yeni üye
Yeni Üye
Felsefe olayları, olguları sorgulama ve eleştirme yetisi kazandırır.
Bu şekilde olumlu karar verme yeteneği de gelişir.
Küçüklükten beri felsefeye ilgi duyduğum için kendimi şanslı sayıyorum.
Ancak felsefeye uzak bir toplumun üyesi olduğumdan bu anlamda da kendimi şanssız sayıyorum.
Felsefe desen "Sen paradan haber ver" diyorlar.
Oysa parayı getiren kaynak bizzat felsefenin kendisidir.
Gelişmiş ülkelerin temeline bakın, hepsinin temelinde rönesans veya benzeri tarih bulursunuz, hepsinde sayısız filozoflar çıkmış.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar