Fareler ve İnsanlar - John Steinbeck

ihaveanidea

Üye
Kayıtlı Üye
Kitabı takribi 15 dakika önce bitirdim.

Normalde kitap incelemelerimi önce güzelce bir yazar, kendimce editler ve sizlere sunarım.

Lakin bu kitap hakkında ne yazacağımı, neyi editleyeceğimi ve neyi yayınlayacağımı bilmiyorum.

Bir yerden başlamak gerekirse kitap, batı edebiyatının anayasası olmalı. Bunu çok ciddi söylüyorum ve aksini...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Son düzenleme:

ÜstünKişi

FSEditör
Yönetici
Fareler ve İnsanlar akıcı ve kısa olmasına rağmen pek ilgimi çekmemişti. Ne hikayede, ne mekanda ne de karakterlerde kendimden bir parça bulamadığım için hikaye beni çok içine çekememişti.

Drizzt Do'urden efsanesinin Kara Elf Üçlemesi Serisi'nin ikinci kitabını yarıladım, benzer önerebileceğiniz kitap var mıdır?

Ejderha Mızrağı ve...

ihaveanidea

Üye
Kayıtlı Üye
Fareler ve İnsanlar akıcı ve kısa olmasına rağmen pek ilgimi çekmemişti. Ne hikayede, ne mekanda ne de karakterlerde kendimden bir parça bulamadığım için hikaye beni çok içine çekememişti.

Drizzt Do'urden efsanesinin Kara Elf Üçlemesi Serisi'nin ikinci kitabını yarıladım, benzer önerebileceğiniz...

Son düzenleme:

Ay

Üye
Kayıtlı Üye
Kitabı takribi 15 dakika önce bitirdim.

Normalde kitap incelemelerimi önce güzelce bir yazar, kendimce editler ve sizlere sunarım.

Lakin bu kitap hakkında ne yazacağımı, neyi editleyeceğimi ve neyi yayınlayacağımı bilmiyorum.

Bir yerden başlamak gerekirse kitap, batı edebiyatının anayasası...

ihaveanidea

Üye
Kayıtlı Üye
Ismini çok fazla duyduğum, uzun zaman önce okunacaklar listesine ekledigim fakat okumak için hep ertelediğim bu kitabi
dün yaptiginiz bu yorumu okuduktan sonra soluğu doğru kitapçı da aldım. :) Tabi, kitapçıya gidilir de tek bir kitap alınıp geri dönülür mu hiç? Dönülmez. 1 kitap almaya diye çıktım 7...

ÜstünKişi

FSEditör
Yönetici
Saygı duyarım. Yazarın en bilinen kitabı. Lakin her okuyucuyu etkilemesi de beklenemez.

Azizim, peyderpey incelemeler gerçekleştiriyorum halihazırda. Kaçırdığınız/görmediğiniz bir kitap incelemesi için açtığım konu başlıklarına bir göz atarsınız.

Drizzt Do'Urden serisi ile ne kadar iyi bir...

ihaveanidea

Üye
Kayıtlı Üye
Kralkatili Güncesi:
Bu serinin ilk iki kitabında (üçüncü kitabı daha çıkmadı) ana karakterimiz Kvothe'nin uğursuzluklarla, heyecanla ve sürekli bir mücadeleyle geçen yaşam öyküsü karakterin ağzından, otobiyografik şekilde anlatılıyor.

Fantastik öğeler okuyucunun gözüne sokulmuyor ve bir çok...

Ay

Üye
Kayıtlı Üye
Şimdi ben buraya ne yazayım? Ben de bıraktığı etkiyi nasıl anlatayım?

Hayallerinin temizliğini mi anlatayım, özellikle Lennie'nin o hayalden aldığı mutluluk insanın içini nasil burkuyor onu mu anlatayim.?

Aslinda kitabın başındayken hayallerinin gerceklesecegine inanmistim ben.

Dağılma noktası benim icin burası oldu. Içli icli ağlattı...

Son düzenleme: