evlilik insan icadi ticarettir.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan evlilik insan icadi ticarettir. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,133 kez görüntülenmiş, 37 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı evlilik insan icadi ticarettir.
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kahin

Kahin
Yeni Üye
ben evliliğe karşıyım, hepsi insan icadı bunların, gerçek aşk gerçekten var ama gerçek aşkıyla evlenen yok dünyada herkes sevmeden aşık olmadan evleniyor çok feci! bir durum sonrada boşanıyor halbuki
gerçek evlilik ruh eşiyle ölünceye dek beraber olmaktır. evlilik ise sadece ticarettir. kimisi? zengin koca arar evlenir! sonrada boşanır kimiside mecburiyetten (ekonomik nedenlerden) evlenir. ve ölünceye dek mutsuz yaşar.
gerçek evlilik ruh eşini bulmak ve beraber olmaktır, eğer bulamıyorsanız bekar ölün.
size garip gelmesin gerçek aşkınız için gerekirse tanrıyla savaşın, ve tanrıya aşkınızın
ölümsüz olduğunu gösterin,tanrıya farklı olduğunuzu gösterin aklınızı gösterin ruhunuzdaki
derin hisleri gösterin,ona aşk için ruh eşiniz için hayatın anlamlarından birininde
bu olduğunu anlatmaya çalışın,çünkü aşk tanrının verdiği en güçlü değerdir.

evilik yaşamın aklıyla icat ettiği kuraldır,aşksa beraber yaşlanıp ölmektir, ve sonsuz mutluluktur. birinin serüveni ölünce sona erer diğerininde ölünce dahada güçlenir.

aşk insan ayırmaz kötüde olsanız iyide olsanız aşık olursunuz,bazen aşk dünyanın en kötü
aklını, bile durulaştırır, ve saf! ve masum! duygulara dönüştürür.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
her toplumdaki en büyük sosyolojik kurum ailedir.

din,devlet,ekonomi,politika vs toplasan arkada kalır.

evlilikte gücünü en büyük kurumdan alıyor. üstüne birde tanrı,din,devlet herkes evliliği kutsuyor.

sen diyorsunki ticaret. süpürürler seni kahin :)

kahin

Kahin
Yeni Üye
bazen süpürülmek iyidir,aklını resetler ve yeniden başlarsın ama her başladığında tekrar olduğun yere
geri dönersin. :)
içinde saygı sevgi ve anlayış olmuyan bir aile ne işe? yararki! aile olmanın bir anlamı olmalı
içinde yalanlarla dolu bir mutluluk ne işe? yararki! (kurumlar devletler ve dinler)
bir insanın ihtiyacı nedirki?
ahşaptan küçük bir ev birde dere kenarında yüzen balıklar birde denizin kokusu.
birde ormanın koruyucu kanatları altında yaşlanmak anlamlıdır.
modern sistemde özgürlüğünü kısıtlamak için herşey mevcut
istediğin zaman uyuyamazsın (biyolojık saat)
istediğin zaman mutlu olamazsın , paran varsa paranın zamanına göre mutlu olabilirsin. paranın kölesi olduğunu belkide yaşlanınca anlarsın ama ne işe? yararki!
istediğin zaman ağlıyamazsın, ağlamak içinde yalnız kalmaya ihtiyacın olur.
para sayesinde mutluluğu satın alırsın ,ama mutluluk satın alınamıyacak kadar değerlidir.
parayla bir insanın aşkını ve hayranlığını kazanırsın , ama kalıcı olmaz geçici olur.
çünkü ruhundaki gerçek aşk ve hayranlık para bitince sona ermez asıl kalıcı olansa
ruhundaki ve aklındaki ve hayalindeki mutluluktur. yani kalıcı olan mutluluk.
aşktan aldığın zevk kalıcıdır. anlamıda sonsuzluktur.
biyolojik zevklerde geçici ve sonu olan ölüm gibidir.
her zaman aynı zevkleri tadarsın,ama aşk her zaman yeni birşeyler yaratır.
kısacası aşk için doğmak ve ölmek bile anlamlıdır, aşk senin bir parçandır,
onu hissedersin ama göremezsin, aşk o kadar güçlüdürki seni değiştirir.
olgunlaştırır,aşk seni yeniden doğurur,tıpkı küllerinden yeniden doğan anka kuşu gibi.
aşk bu evrene ait değildir,aşk sana bir beden büyük gelir! zamansız bir his zamansız bir sonsuzluktur.

Son düzenleme:

Ay

Meraklı Üye
Yeni Üye
mutlaka evlenin eşiniz iyi çıkarsa, mutlu olursunuz, kötü çıkarsa filozof.
Demis, Sokrates.

kahin

Kahin
Yeni Üye
insan gerçekten insan olduğunun farkında ise
,gerçek aşkıyla evlenemediği için ölür ölü bir yaşamı olur,gerçek aşkınız sonradan gördüğünüz kişi
değildir. o zaten her zaman hayallerinideki yüzdür, karakterdir yeri ve zamanı gelirse eğer o kişiyi
görür ve aşık olursunuz. gerçek aşkınızı gördüğünüzde içindeki fırtınalar tsunamiye dönüşür,
çok derin acılar hissedersiniz ona sahip olamama duygusu insanı yok edicek kadar güçlüdür.
eğer gerçekten aşık iseniz;
onun için herşeyi feda edersiniz
bazı insanların şanlı olduğunu düşünüyorum.
doğuştan hisleri ve duyguları yoktur sanki tanrı onlara bu şansı vermemiş gibidir, hissetmezler
ağlamazlar gülmezler,aşık olmazlar sevilmezler ve ölür giderler onları para için seversiniz
kariyer için rahat yaşamak için seversiniz parayla mutluluk satın alınabiilir.
ama aşkı para ile satın alamazsınız hisleriniz ve duygularınız göreceli değildir.
hisler ve duygular asla yanılmaz her zaman olması gerektiği gibi kararlar verir.
her zaman söylemişimidir hisler ve duygular ve göreceli olmuyan herşey mükemmeldir!
kusursuzdur çünkü bu evrene ait değildir. gücünü kaynağından alır yani tanrıdan.

Son düzenleme:

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Sadeti parayla arayanlar gerçek aşkın yada sevginin özünü gerçek manada hiç yaşayamayacaklardır sadece göreceli değişkenli aşk ve sevgi yaşayacaklardır ...Gerçek aşk insanın kalp inde yeşerir gönlünde ise bağlar kurar...

Evlilik aslında ciddiyet ve samimiyet gerektirir aynı zamanda dürüstlüğede oldukça ihtiyacı vardır..Yalan üzerine kurulu bir birliktelikte sadet olmaz devamında ise istenilmeyen bir evlilikte ise mutluluk ve hoşgörü hatta saygıda olmaz...

Evlilikte insanların beklentileri çok olmaması gerekir hayatı müşterek ve ortak paylaşılması gerektiği oldukça bilinmesi gerekir...Aile olmak ve bu bilinci devamında hassasiyeti taşıyabilmek oldukça önemli..

Evliliklerin günümüzde mutlu olamamasının esas temel sebebi ise insanların beklentileri oldukça yüksek tutmasıdır bu yanlış bir durumdur Hayat müşterektir ve ortak hayatı ortak yaşamak gerekir...

Evlilik ticaret kavramına katılmıyorum babalarımız analarımız 40 yıldır evli ve mutlular burada sadetler oluşmuş çünkü onlar en zor şartlarda dahi olsa birlikte mücadele vermişler ...Büyüklerden hayat hikayeleri insanlar ne yazık ki dinlemiyor oldukça dinlemek gerekiyor...

Ben bir kızla çıktıgımda kendisi memurdu....bende x bir firmada o zamanlar beyaz yakaydım...kendisiyle hoş sohbet ettik fakat kendisi o kadar bir havalıydı ki anlatamam neyse konuyu bir şekilde bir yere getirmek istiyordum ve öylede yaptım o gün makineyi tamir ettiğim için ellerimi yıkadım fakat siyah kirli yaglar arap sabunu bulamadıgım için çıkmamıştı bende bugun bulusma var iyi olur dedim..

Neyse konuyu getirmek istediğim yere getirdim bak ben çok kirli işte çalışıyorum ellerimi gösterdim ne dersin dedim ayy istemem filan dedi fakat ben daha farklı yere getirmek istedim hani olmaz da olaki olur hayat insana ne gösterir bilemem belki işsiz kalırım eve ekmek getiremem o zaman evde benle ekmek soganı paylaşırmısın dediğimde bana dediği kelime ben öyle birşey istemem dediği olmuştu...

bende HMMM tamam dedim...ve o günden sonra bir daha kendisini aramamıştım olayı orada bitirmiştim....Bana iyigün dostu değil her konuda dost gerekliydi...Bundan sonra bir çok denelemelerim çıktıklarım olmuştu fakat hiçbir aday gerçek istediğim gibi değildi...

Şimdilerde ise evliyim ve oldukça mutluyum hayat bence ortak paylaşım ister kanısındayım..Yer yer tartıştıgımız olmuştur fakat o konu ertesine kalmaz 1 saat içinde biter ve kapanır bazen sen alttan alacaksın bazense karşı taraf o yüzden deniliyor ya hayat müşterektir ortak paylaşım yapmak gerekir diye....

Böyle.

Son düzenleme:

Mara

Üye
Yeni Üye
Formalite bence, iki insanın özellikle bu devirde o bağı kurmak için bir çok değere ve kavrama ihtiyacı var aşk,sevgi başta olmak üzere elbette o bağı kurduktan sonra da ha evlenmişsin ha evlenmemişsin kağıt parçası sonuçta, ben çok önemsemiyorum.
BİRDE NİŞANLANANLAR VAR YAAA di mi [MENTION=4925]Alper[/MENTION] ???

Nişan ne allasen ne gerek var ne saçma bir atraksiyon...

kahin

Kahin
Yeni Üye
ölümsüz aşkın sembölü senin profilindeki gizem.

Formalite bence, iki insanın özellikle bu devirde o bağı kurmak için bir çok değere ve kavrama ihtiyacı var aşk,sevgi başta olmak üzere elbette o bağı kurduktan sonra da ha evlenmişsin ha evlenmemişsin kağıt parçası sonuçta, ben çok önemsemiyorum.
BİRDE NİŞANLANANLAR VAR YAAA di mi [MENTION=4925]Alper[/MENTION] ???

Nişan ne allasen ne gerek var ne saçma bir atraksiyon...

ölümsüz!!! aşkın sembölü senin profilindeki gizem.

Ekli dosyalar

• 68421423-immortal-wallpapers.jpg
    68421423-immortal-wallpapers.jpg
    94.8 KB ·
    Görüntüleme: 4
  • immortal-love-ragunath-venkatraman.jpg
    immortal-love-ragunath-venkatraman.jpg
    97.1 KB ·
    Görüntüleme: 3

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
@Mara

Evlilik Saçma olur mu hiç yaa bir toplum geleneklerine kültürlerine deger vermezse o toplum gerçek kimliğinden uzaklaşır....

Kagıt parçası denilen olgu bir birliktelik esasına dayanan mutlu başlangıcın en anlamlı simgesidir...Evlilik formalite olur mu hiç bence esas flort formalıte :)

Son düzenleme:

Mara

Üye
Yeni Üye
ölümsüz!!! aşkın sembölü senin profilindeki gizem.

iyi de ben aşka laf atmıyorum ki evlilik mevzusuna atıfta bulundum, aşk sevgi diye de belirttim postlardaki kelimelere bakıp okumadan mı cevap yazıyorsun acaba [MENTION=6633]kahin[/MENTION] bir iki seferdir ben böyle düşünmeye basladım sdfjk

kahin

Kahin
Yeni Üye
iyi de ben aşka laf atmıyorum ki evlilik mevzusuna atıfta bulundum, aşk sevgi diye de belirttim postlardaki kelimelere bakıp okumadan mı cevap yazıyorsun acaba [MENTION=6633]kahin[/MENTION] bir iki seferdir ben böyle düşünmeye basladım sdfjk

yanlış anladın ben seninle aynı fikirdeyim nişan ve düğün saçmalık! anlamsız için rahat olsun sevgili mara, ama itiraf etmeliyimki, profil resmin beni çok fazla etkiliyor, en zayıf noktamdır aşkın ölümsüz
sembolleri.
ben sadece profil resmindeki hayranlığımı dile getirdim. saygılarımla
sevgili mara artık bir aileyiz burdaki üyelerde dahil hepinize saygı duyuyorum. asla unutma. :)

ne zaman? frofil resmine baksam zihnimde tsunamiler ve yıldırımlar görüyorum. aşkın
ne kadar? güçlü olabiliceğini görüyorum sınırsız bir güç bu saf ve duru.

Son düzenleme:

Alper

fadminfon
Onursal Üye
Nişanlanıp üstüne evleniyorlar birde [MENTION=5689]Mara[/MENTION] ? En temizi kaçmak bence sıkıntısız tertemiz mis.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Evlililik bence güzeldir Herkesede tavsiye ederim.Yeter ki dogru insanı bulmuş olun yeter ki o insan ıyı gunde de kotu gunde de sızın yanınızda olsun yeter kı evlılıkte hoşgoru ve sevgı olsun gerısı kendını tamamlar zaten.aşk ve sevgi belli yere kadar ilerleyebiliyor iki insan birbirini tanıdıktan sonra geriye hayat mücadelesi kalıyor orada da durustluk ve samımıyet akabınde ıse karşılıklı hoşgörü çok önem kazanıyor..devamında İşi resmiyete dökmek karşılıklı saygının ilk başlangıcıdır kanaatindeyim.

kahin

Kahin
Yeni Üye

!!!
evrensel insan olmak zordur her türlü müzik hoşunuza gider.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Evlililik bence güzeldir Herkesede tavsiye ederim.Yeter ki dogru insanı bulmuş olun yeter ki o insan ıyı gunde de kotu gunde de sızın yanınızda olsun yeter kı evlılıkte hoşgoru ve sevgı olsun gerısı kendını tamamlar zaten.aşk ve sevgi belli yere kadar ilerleyebiliyor iki insan birbirini tanıdıktan sonra geriye hayat mücadelesi kalıyor orada da durustluk ve samımıyet akabınde ıse karşılıklı hoşgörü çok önem kazanıyor..devamında İşi resmiyete dökmek karşılıklı saygının ilk başlangıcıdır kanaatindeyim.

güzel olan evilik değildir, güzel olan doğru insandır,her ikisi aynı anda olmaz ise evilik kısa sürer :) işte eviliğin anlamsız olduğunu ispatladık. gerçekten hiç aşık olmamışsın olsaydın sonsuzluk gibi hissederdin.
paran varsa hayat mücadelesi en kolayıdır asıl zor olansa fakir aynı zamanda onur lu ve gururlu aşkı yaşamaktır. sence bunu milyarlarca insan içinde kaç insan başardı dersin. çok az çookk azzz..
aşk olmadanda dürüst ve samimi olabilirsin.
amma amaaa aşkı yaşadığında kötü olsan bile aşk seni tedavi eder. değiştirir bir büyüdür aşk
tanrının büyüsü belkide en gizemli ve en acı büyüsü.

Son düzenleme:

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Ben şuan bunu dinliyorum :) daha sakin ve dinlendirici tavsiye edebilirim..

kahin

Kahin
Yeni Üye
bu sıradan bir aşk müzigi değil , sadece vampir!! ırkından olanların dinlediği ölümsüz aşk şarkısıdır!!

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç