Eşcinsellik

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anketler kategorisinde Kartal tarafından oluşturulan Eşcinsellik başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 31,339 kez görüntülenmiş, 193 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anketler
Konu Başlığı Eşcinsellik
Konbuyu başlatan Kartal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

Kartal

Üye
Yeni Üye
İnsanların ne düşündüğünü merak ettiğim bi konu :)

Sizce hastalıkmıdır? Seçimmidir?

kestanmis

Üye
Yeni Üye
Eşcinsel olmayı insan niye ister tam olarak bilemiyorum ama eşcinsel olmanın hastalıktan çok seçim olduğuna inanıyorum. Eşçinsellikte mantık aramak saçma olur. Çünkü duygularla, hislerle verilen bir karardır.

Güneşi Gördüm filminden ufak bir sahne paylaşmak istedim.

[video=youtube;UrqbwsxHL9w]http://www.youtube.com/watch?v=UrqbwsxHL9w&feature=related[/video]

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Cevap ikiside. Neden mi? İki türü de mevcuttur.

Hastanelerde "eşcinsellik" terapisi yapılmakta, öyleyse hastalıktır ama bu terapi sadece hastalık boyutunda olanlar için. Örnek vermek gerekirse; Bir baba her gün başka kadınlarla olsun ve evde karısına işkence ettin. Oğluna da hovardalığı anlatsın ve yaptığı pisliklere onu da dahil etmek istesin. Erken yaşta annesinin mağduriyetine ve babasının azgınlığına şahit olan çocuk/genç erkeklere nefret duyar ama aslında babasına duyar bu nefreti. Toplumumuzda da erkek çocuklar gurur kaynağı olduğundan sırf babası (hovarda babası) utansın diye çocuk eşcinselliğe yönelir ama bunu hemcinslerine ilgi duyduğundan değil, babasına duyduğu öfkesinden dolayıdır. Olay bu şekildeyse hastalıktır, kişinin psikolojisi bozulmuştur ve bu sağlıklı bir tercih değildir. Kısaca hastalıktır.

Karşı cinse ilgi duymadığını ve hemcinslerinden hoşlandığını farkeden bir kimse bu kararı kendi vermiştir. İşte, bu eşcinselliğin tercih boyutudur. (Ama bilinçaltında neler yaşandığı bilinmez, ilgilerin çocuklukta yaşananlarla bağlantılı olduğu gerçektir ama hastalıktır diyemeyiz.)

Azadî

Üye
Yeni Üye
seçimdir ve hastalıktır.hormonların etkisi ve düşüncelerin hareketidir.

M

monaliza

Ziyaretçi
Eşcinsellik ; normal olandan sapma olması yönüyle hastalıktır. Tedavi olmayıp, sapmayı kabullenmek ya da tedavi olup normal yaşamak seçimdir.

fides

Kahin
Yeni Üye
Üniversite 1. sınıftaydım. Ders sosyoloji. Konu eşcinsellik.Aynı soru. Çoğu kişinin eşcinselliği kınamasına ve benim heteroseksüel olmama rağmen bunun bir hastalık değil seçim olduğunu bunu da inanarak savunmam sınıftaki çoğunluğun olmasa da hocanın hoşuna gitmişti.
Tercih edersiniz ya da etmezsiniz herkes kendi evinin önünü, kendi çöplüğünü temizlesin. Siz millete hastalık derken karşınızdakinin duygusunu kınıyorsunuz. Siz o gerçek duyguların kaçta kaçına sahipsiniz?Düşünün siz bir erkek olarak bir kadını yada bir kadın olarak bir erkeği ne duygularla seviyorsunuz aynı derecede o duyguları onlarda hissediyor. Belki sizden daha sadakatli belkide sizden daha dürüst ve belkide sizden kat kat fazlasıyla okumuş...
Eşcinsellik cahillik midir peki? Öyleyse neden eşcinsellerin büyük bir çoğunluğu entellektüel donanıma sahip? Ahlaksızlık mı peki? Çok mu ahlaklısınız hey siz heteroseksüeller? Hastalık diyen herkesi kınıyorum!Asıl hasta biri varsa o da sizsiniz!!!Homofobi mi diyorlar sizin hastalığınıza ?

Kartal

Üye
Yeni Üye
@okur-yazar

İnsan neslinin devamlılığından söz etmişsiniz...İnsan neslinin devamlılığı zorunlu değildir.Yani sırf insan nesli devam etsin diye evlenilip çocuk yapılmaz.Hayvanlar dürtülerle çiftleşip nesillerini devam ettirirler ama inasn düşünebilme becerisiyle hayvanlardan ayrılır.Ama tabiki dogmatik düşüncelere sahipseniz iş tersine döner.Dogmatik düşüncelerde düşünmenin önündeki en büyük engellerdir.

M

monaliza

Ziyaretçi
Üniversite 1. sınıftaydım. Ders sosyoloji. Konu eşcinsellik.Aynı soru. Çoğu kişinin eşcinselliği kınamasına ve benim heteroseksüel olmama rağmen bunun bir hastalık değil seçim olduğunu bunu da inanarak savunmam sınıftaki çoğunluğun olmasa da hocanın hoşuna gitmişti.
Tercih edersiniz ya da etmezsiniz herkes kendi evinin önünü, kendi çöplüğünü temizlesin. Siz millete hastalık derken karşınızdakinin duygusunu kınıyorsunuz. Siz o gerçek duyguların kaçta kaçına sahipsiniz?Düşünün siz bir erkek olarak bir kadını yada bir kadın olarak bir erkeği ne duygularla seviyorsunuz aynı derecede o duyguları onlarda hissediyor. Belki sizden daha sadakatli belkide sizden daha dürüst ve belkide sizden kat kat fazlasıyla okumuş...
Eşcinsellik cahillik midir peki? Öyleyse neden eşcinsellerin büyük bir çoğunluğu entellektüel donanıma sahip? Ahlaksızlık mı peki? Çok mu ahlaklısınız hey siz heteroseksüeller? Hastalık diyen herkesi kınıyorum!Asıl hasta biri varsa o da sizsiniz!!!Homofobi mi diyorlar sizin hastalığınıza ?

Bu hiddeti anlayabilmiş değilim. Allah'ın gösterdiği ve helal kıldığı yollar var ve bu yollardan gitmek varken aksi yola sapmak sapkınlıktır. Yani homoseksüellik hastalıktır. Bunu savunmak da hastalıktır hatta!!!!Eleştirmek başka, gerçekleri kabul etmek başkadır. Hele ki; eğer tercihse daha da vahimdir ve şımarıklığın önde gidenidir. Ama bana göre bu tür sapmalar tercihen de olsa HASTALIKTIR. HASTALIKLI DÜŞÜNCEDİR.

Kartal

Üye
Yeni Üye
Bu hiddeti anlayabilmiş değilim. Allah'ın gösterdiği ve helal kıldığı yollar var ve bu yollardan gitmek varken aksi yola sapmak sapkınlıktır. Yani homoseksüellik hastalıktır. Bunu savunmak da hastalıktır hatta!!!!Eleştirmek başka, gerçekleri kabul etmek başkadır. Hele ki; eğer tercihse daha da vahimdir ve şımarıklığın önde gidenidir. Ama bana göre bu tür sapmalar tercihen de olsa HASTALIKTIR. HASTALIKLI DÜŞÜNCEDİR.
Daha öncedende söylediğim gibi.Hertürlü dogmatik şey, düşünmenin önündeki müthiş engellerdir.

Hastalık dediniz ama bence hasta olan bizzat dogmatik düşünenlerdir

Din . . . temel olarak korkuya dayanır ... bilinmeye karşı duyulan korku, yenilgi korkusu, ölüm korkusu. Korku her acımasızlığın anasıdır ve o yüzden acımasızlık ve dinin el ele gitmesine şaşılmamalı. Benim din hakkındaki görüşüm Lucretius'la aynı. Onu korkudan doğan bir hastalık ve insan ırkına büyük bir mutsuzluk kaynağı olarak görüyorum.
Bertrand Russell

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
hastalık, tıbbi bir tanımlamadır. cinsel tercihlerin beğenilmesi/beğenilmemesi ise kişisel tercihlerdir. herkes uzman olmadığı dalda ahkam kesmeyi çek seviyor. ne ki, baskılamak başlı başına sapmalara neden olabilecek toplumsal etkilerdirler. cinsel tercihlerin tümü üremeye yönelik midir ki ölçü bu olsun? gözlemlendiği gibi homoseksüel, biseksüel, lezbiyen ilişkideki kişiler diğerlerini siz neden heteroseksüelsiniz, sizler hastasınız, tedavi edilmeniz gerek demiyorlar da tersi söz konusu oluyor? ilginç? cinsel tercihleri özgür kılmak isteyen kişiler neden hemen savunmaya geçip de öyle olmadıklarını söylemek gereğini duyumsuyorlar ki? demek ki toplumsal baskılar söz konusu....Nazi Almanyasını çağrıştıran düşünceler görüyor ve esefle karşılıyorum

Unsal

Felsefe.net
Yeni Üye
Nazi döneminde SS doktorlari toplama kamplarindaki escinsel mahkumlar ûzerinde hormon deneyleri yaptilar.Daha sonra davranis teherapisi.elektrosok meteduyla escinselleri heteroseksûellestirmeye,normallestirmeye calisildi.Hatta 70 li yillarda beyin ameliyati uygulandi.Bu ameliyatlarda farz edilen beyindeki cinsel merkez sondajla yakildi.Tabiki bûtûn bu deneyimler basarisizlikla sonuclandi.Almanyada bu metodlarin artik uygulanmiyor olmasina ragrem bazi hekimler,psikologlar ve otocilar escinselligi tedavi edebileceklerini savunuyorlar.Escinselligini tedavi ettirmek isteyen birey,daha ciddi hasta olma tehlikesiyle karsi karsiya kalabilir..!!

Homo ve heteroseksuellik siradan cinsel aliskanliklar deyil,kisiligin ve benligin derinliklerine kôksalmis hislerin ve dugularin yansimasidir.Bu kadar derinlerden gelen kisilik, karekter yansimasi tahminlere gôre sadece bir olusum nedenine ingirdemez..

fides

Kahin
Yeni Üye
İnsan cinsi tükenmesin diye doğal olarak zıt cinslerde (erkek/kadın) cinsî çekim olur; bu doğanın kanunudur ve bu çekim kanunu olmasa idi insan cinsi diye bir şey kalmazdı ortada. Küçük bir örnek bile eş-cinselliğin, hayvan severliğin ya da başka sapık fikirlerin yanlışlığını ortaya koyar; tüm insanlık eş-cinsel olsa mı insanlık adına daha hayırlı yoksa hetero-seksüel mi? İnsan türü elbette hetero-seksüellik ile devam edebilir ama bu demek değil ki eş-cinseller cezalandırılsın, hayır, bu sadece bunun normal olmadığını gösterir. Asıl soru nereye kadar liberal olacağız? Sınır neresi olacak? Eş-cinsellik eğer zihinsel, psikolojik, fiziksel bir hastalık ya da seçim hastalığı değilse o zaman bu toplumun daha kötüye gitmeyeceğini kim garantileyebilir? En özgürlükçü, en liberal ailelerin bile bir ahlak sınırı vardır. Eş-cinsellik duygusu normal denirse o zaman birileri de çıkıp sınırı daha da zorlamaz mı? O zaman babası ile annesi ile teyzesi ile amcası ile çocukları ile cinsel münasebeti normal sayanlara ne diyeceğiz? Sınırı nereye koyacağız? Eğer sınır duygulara göre koyulacaksa yandık ki ne yandık hem de çünkü en sapık en uç duygulara sahip olan psikolojik olarak hasta insanlar her zaman var olacaktır ve eğer hastalıkları görmezden gelinip bir de onlar "aferin, sen böylesin, özgür yaşa" dersek bu ona daha büyük zarardır.

Buarada Paw9, paylaşımınız için teşekkür ederim. Paylaştığınız parçayı izledikten sonra merak ettim ve Güneşi Gördüm filminin tamamını izledim. Mahsun Kırmızıgül ülkenin gerçeklerini yansıtarak gerçekten güzel bir iş başarmış. Fakat filmin sonlarında öldürülen Kadri'nin sözleri çok saçmaydı: "Beni niye böyle yarattın diye Allah'tan hesap soracağım!" diyordu ve o anda üstü çıplak, kafası traşlı, suratı makyajlı, ayağında topuklu ayakkabı, altında etek... Allah mı seni böyle yarattı yoksa sen mi bu kılığa büründün yanlış çevrelerden arkadaş edinerek?.. Yani kendi ile barışık olmamaktır bu; genellikle bunalıma giren eş-cinsellerden bir kadının erkek gibi giyinmesi ya da bir erkeğin kadın gibi giyinmesi psikolojisinin pek de normal olmadığını göstermekte. Önemli olan duygu değildir çünkü Norveç'teki adada insanları katleden kişi duyguları ile hareket etmişti, Almanya'da 30 sene bodrumda kızına tecavüz edip hapseden baba duyguları ile hareket etmişti, siyasi partilere gidip fanatiklik yapan ama aslında ailevî sorunlarını ve ergenliğini kusan gençler yine duyguları ile hareket ediyorlar; evet kalp takip edilmeli ama akıl ile, akıl ve kalp dengesi her zaman dengede tutularak kullanılmalı, ne kalpsiz bir akılcı ne de akılsız bir duygusal olmamalı; bugün bir eş-cinsel tedavi olmaya gittiğinde normalleşiyor fakat bir heteroseksüel aynı tedaviye gitse onun eş-cinsel olup kız ise erkeklerden ve erkek ise de kızlardan vaz geçeceğini pek sanmıyorum.
Merak ediyorum yazdıklarını okuyup kendi savunduğun düşüncelerin mantık süzgecinden geçirerek mi yazıyorsun? Bahsettiğin kızına yıllarca tecevüz eden baba Almanya'da değil Avusturyada geçen bir olay. Verdiğin sapıklık olayı da yıllarca oğluna tecavüz eden değil kızına tecevüz eden heteroseksüel bir örnek! Sapıklık ya da sapkınlık varsa bunu gerçekleştiren heteroseksüel bir örnektir. Ki bu olayda cinsel tercihler değil sapkınlık örneği söz konusudur. Ve duygularla hareket etmek sapıtmak anlamını taşımaz.Bu kadar basitleştirme konuyu. Kızına tecavüz eden bir damın ahlakı heteroseksüellere indirgenmeyecektir her halde. Ayrıca cinsellik üremek için varsa doğum kontrol yöntemleri neden var? Madem üremek için varız çocuğun dünyaya gelmesiyle cinselliğin bitmesi gerekmez mi? " üreyemezdik " lafı da boş tenekenin ses çıkarmasından başka bir şey değil. Haa bu arada bilmiyorsan tıp pek ilerledi kadınların varlığı yetiyor yeri gelmişken öğrenmelisin. Ne yani şimdi hadi herkese cinsel özgürlük diyince herkes kendi cinsine mi gidecek? Yaf bırakın bu bağnaz zihniyetleri? Cinsel özgürlük var diye eşcinsel mi oluyor insanların hepsi? Cinsel özgürlüğün olduğu ülkeler üremiyor mu yani?
Haaa filmden bahsetmişken o filmde eşcinsel olan kişi edindiği kötü arkadaşlardan mı dolayı öyle yoksa öncesinden mi öyleydi? Yahu el insaf konu bu kadar da çarpıtılmaz ki?Bunalım munalım demişsin komik yani.

Eş-cinsellik eğer zihinsel, psikolojik, fiziksel bir hastalık ya da seçim hastalığı değilse o zaman bu toplumun daha kötüye gitmeyeceğini kim garantileyebilir? En özgürlükçü, en liberal ailelerin bile bir ahlak sınırı vardır. Eş-cinsellik duygusu normal denirse o zaman birileri de çıkıp sınırı daha da zorlamaz mı? O zaman babası ile annesi ile teyzesi ile amcası ile çocukları ile cinsel münasebeti normal sayanlara ne diyeceğiz? Sınırı nereye koyacağız?
Türkiyede cinsel özgürlük yok asırlardan beri peki iyiye gittiğini gösteren bir bulgu var mı bu konuda? Toplum çok mu iyiye gidiyor böyle? O zaman bayağı süper bir toplumuz.Azcık saygılı ol eşcinselliği ahlaksızlıkla tanımlama. Zira inan (ki eminim senden büyüğümdür) bu yaşıma kadar heteroseksüellerin yaptıkları ağlaksızlıklar kadar eşcinseller ahlaksızlık yapmamıştır. Herkesin tercihi kendine!

Yahu yapma allahı karıştırma her şeye! Sanki Allah'ın her helal kıldığı şeyi yapıyormuşsunuz da?Oturup kendi bağnazlığınızı kabul etmek yerine milleti ahlaksızlıkla hastalıkla kınıyorsunuz. Ve bazı eşcinsellerin ortak soruları:

Turk Gay Club' Forum Bölümünden bir kaç alıntı...

peki eşcinsellik hastalıksa sorulması gereken bir kaç soru

Peki Eşcinsellik Hastalıksa neden haram veya günah ?
Allahtan Gelen Hangi Hastalıklar Günah ve haram ?
Allah verdiği Hangi Hastalıklardan Dolayı insanlari Cezalandirrir ?
Tarih Boyunca Allahtan Gelen bir Hastalıktan dolayı Hangi Toplumlar Cezalandirildi ?
Allah Hastalık verip Sonra Bundan Dolayı insanlari Cezalandırırmı ?
....
Madem Biz Hastayız ve Kuran geleceği biliyordu o zaman bizi lanetlemek veya öldürülmemizi emretmek yerine...iyleşene kadar bizim haklarimiz olduğuna dair ayetlerde içerebilirdiiii ..)
Dünyadaki bu kadar pisliği eşcinseller mi yapıyor?

M

monaliza

Ziyaretçi
Daha öncedende söylediğim gibi.Hertürlü dogmatik şey, düşünmenin önündeki müthiş engellerdir.

Hastalık dediniz ama bence hasta olan bizzat dogmatik düşünenlerdir

Din . . . temel olarak korkuya dayanır ... bilinmeye karşı duyulan korku, yenilgi korkusu, ölüm korkusu. Korku her acımasızlığın anasıdır ve o yüzden acımasızlık ve dinin el ele gitmesine şaşılmamalı. Benim din hakkındaki görüşüm Lucretius'la aynı. Onu korkudan doğan bir hastalık ve insan ırkına büyük bir mutsuzluk kaynağı olarak görüyorum.
Bertrand Russell

Senin din görüşün seni ilgilendirir. Benim dinim bana, senin dinin sanadır. Benim peygamberim hz. Muhammed. Zaten görüldüğü üzere sen "kartal" olarak kendine özel bir peygamber seçmişsin. Ayrıca benim din inancım korkuya değil, sevgiye,saygıya ve akıl'a dayalı. O yüzden din inancıma yönelik eleştiri kabul etmiyorum. Dini inancım nedeniyle de çok mutluyum.

M

monaliza

Ziyaretçi
Allah Tabii ki her yerde ve her şeydedir. İnanan insanlar Allah'ı ve emirlerini önemserler. Düşünceyi de, felsefeyi de yaratan Allah'tır. Allah'ı elbette her şeye karıştıracağım. O mülkün sahibi olduğuna göre? Hem Benim neyi yapıp yapmadığımı kim nereden bilebilir ki? Hele ki sen Fides'cim:))) Hiç bilemezsin. Seni seviyorum))))

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
hastalık, tıbbi bir tanımlamadır. cinsel tercihlerin beğenilmesi/beğenilmemesi ise kişisel tercihlerdir. herkes uzman olmadığı dalda ahkam kesmeyi çek seviyor. ne ki, baskılamak başlı başına sapmalara neden olabilecek toplumsal etkilerdirler.

Katılıyorum.Şu var ki insanların cinsel tercihlerinde etkin faktör, inancı/inançsızlığı/toplumsalyargılar/moda akımlar/trendler vs. değil, hormonları ve iç salgı bezleridir.Bu konuda fikir beyan etmek isteyenlerin anatomi ve fizyoloji bilgilerini check etmeleri ve eksikliklerini gidermeleri yerinde olacaktır.Konunun uzmanlarından da (tıp doktorlarını kastediyorum!) bilgi alabilirler.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Konu çoğu zaman olduğu gibi kişisel tartışmaya dönmüş. Hatta biraz da sapmış: Eşcinsellik hastalık mı derken günah mı demeye başladık.
Bu arada benim bu yorumum gümbürtüye gitmiş. Aslında kimse benim yazdığımı okumak zorunda değil ama maden konu bu kadar ilerledi. Yazdıklarımı tekrar okuyunuz. Bu arada olayı karıştıran bir nokta da "hastalık" tanımı. "Hastalık" ve "Hasta" kelimeleri tıbbi tanımlardır, KESİNLİKLE küfür değildir. Nedense hastalık ve hasta laflarını duyanlar kendilerine hakaret edilmiş gibi hissediyorlar.
Bu site:
Felsefe.NET - Düşünce Eleştiri ve Paylaşım Platformu
Herkes düşüncesini paylaşacak ama kurallar çerçevesinde(!)

Cevap ikiside. Neden mi? İki türü de mevcuttur.

Hastanelerde "eşcinsellik" terapisi yapılmakta, öyleyse hastalıktır ama bu terapi sadece hastalık boyutunda olanlar için. Örnek vermek gerekirse; Bir baba her gün başka kadınlarla olsun ve evde karısına işkence ettin. Oğluna da hovardalığı anlatsın ve yaptığı pisliklere onu da dahil etmek istesin. Erken yaşta annesinin mağduriyetine ve babasının azgınlığına şahit olan çocuk/genç erkeklere nefret duyar ama aslında babasına duyar bu nefreti. Toplumumuzda da erkek çocuklar gurur kaynağı olduğundan sırf babası (hovarda babası) utansın diye çocuk eşcinselliğe yönelir ama bunu hemcinslerine ilgi duyduğundan değil, babasına duyduğu öfkesinden dolayıdır. Olay bu şekildeyse hastalıktır, kişinin psikolojisi bozulmuştur ve bu sağlıklı bir tercih değildir. Kısaca hastalıktır.

Karşı cinse ilgi duymadığını ve hemcinslerinden hoşlandığını farkeden bir kimse bu kararı kendi vermiştir. İşte, bu eşcinselliğin tercih boyutudur. (Ama bilinçaltında neler yaşandığı bilinmez, ilgilerin çocuklukta yaşananlarla bağlantılı olduğu gerçektir ama hastalıktır diyemeyiz.)

fides

Kahin
Yeni Üye
Sorduğum soruların hiç birine cevap alamadım. Madem verecek cevabınız yok laf salatası yapmayın.

Okur-yazar,

Belki kendince bir şeyler yazmaya çalışıyosundur ama okumak adına bayağı eksiklerin var. O kadar sığ ki düşüncelerin sosyolojik bilgi eksikliğinin umarım farkına varırsın. Aç bir sosyoloji kitabı araştır bakalım :Eşcinsellik nedir? Travesti nedir? Transeksüel nedir? vs.
Yok kötü arkadaşlar edindi de öyle oldu da böyle oldu da? Bütün eşcinseller travesti midir? ya da transeksüel midir? Köyünde eşcinslerine karşı duygusal bir yönelişi yok muydu?Eşcinselliğinin baskı altına alınmasının ne gibi etki ve tepkileri olmuştur? Yada insan doğuştan kendi cinsiyetini kendi belirlemek gibi bir şansı var mıdır? İki kelam edemeyince dini allahı karıştırıyorsunuz. Azcık objektif olun!

senin heteroseksüellere yaptığın ön-yargılarla, genellemelerle bir yere varılmaz. Ve evet dediğin gibi herkesin tercihi kendine. "Bayağı süper bir toplumuz" demişsin, ohh ne ala madem toplum kötü o zaman koy verelim gitsin öyle mi daha beter olsun?

Bu dünyanın, bu toplumun ya da Türkiye'nin daha beter olmamasının nedeni heteroseksüellerin onu koruması mı?pehh. Heteroseksüelin süpermen anlamı taşıdığını bilmiyordum bak(!)
Hastalık diyenler her halde kendini doktor sanıyor? Ne tür bulgulara rastladınız ne gibi tıbbı açıklamalar yapabiliyorsunuz söyleyinde biz tıbbi eğitim almayan insanlar bilgi edinsin sizden!EE ne gibi tıbbi tedavi yöntemleriniz var? Madem hastalık ortaya koydunuz teşhis ve tedavisi de size düşmez mi? Yoksa tıp bu konuda yetersiz mi?
Din ve Allah konularını getirmeyin buraya!Vaaz yeri de değil burası! Yok dinimizce şöyle de böyle de... A tabi siz hiç günahı olmayan heteroseksüel kullar ilk taşı siz atmalısınız(!)Sanki heteroseksüeller haram günah işlemiyor da bütün günahları eşcinseller işlemiş!Kimse cahilliğini dinle kapatmaya çalışmasın!Konuyu iyice saptırmışsınız!Madem getireceksiniz ben sorularımı yönelttim onlara cevap verin. Yok din allah bir yana diyorsanız tıbbi verilerinizi ortaya koyun!Hastalık tıbbi bir kavram!Çıkardığınız ses boş teneke kutusundan başka bir şey değil! Tasvip edersiniz ya da etmezsiniz o ayrı ama bu bir tercih meselesidir. Bunu yadırgamak da hastalık demek de size hiç düşmez.

fides

Kahin
Yeni Üye
Neden demagoji yapıyorsun anlamadım. Benim eleştirme hakkım yok mu? Bilgi eksikliğin var demem sana hakaret ettiğim anlamına mı gelir?Ki benim de bir çok yerde bilgi eksikliğim vardır harika olmak gibi bir çabam yok ama önerileri de dikkate alırım. Konu sosyolojik bir konu. Ve sosyolojiye ilgi duyan yada üniversitede ders olarak görmüş kişiler bunu az çok bilir. (Ki ben üniversiteden önce de lisede de sosyoloji dersi görmüştüm.) Sen ortaya yanlış kavramlar atıyorsan, yanlış açıklamalar yapıyorsan ben de eleştirme ve düzeltme hakkına sahibimdir. Bunu bir admin olark değil bir üye olarak yazıyorum. Şimdi sen portakal deyip ardından sarı kabuklu ve ekşi tadı olan bir narenciyedir dersen ben de hayır portakal turuncu ve tatlı olmakla beraber mayhoş bir tadı olan narenciyedir dersem ortadaki bilgi kirliğini açıklamakla ben mi suçlu oluyorum?
Eğer eşcinsellik hastalıksa sadece tıp kitaplarında yer alsın. Ben Akciğer kanserini hiç bir sosyoloji kitabında okumadım mesela. Ya da kabakulak hastalığını hiç bir sosyoloji kitabında okumadım mesela. Hiç bir sosyoloji kitabında bu hastalıkların tanımı yazmıyor. Peki neden eşcinsellik sosyoloji kitabında yer alıyor? Ki sana özellikle tavsiye ettim bir sosyoloji kitabı alıp bu kavramların anlamını öğrenmelisin. Kavramları yanlış açıkladığın için senin yazılarını okuyanlar yanlış bir bilgilendirme içine girecekler.
Ha unutmadan sosyoloji kitabı olarak sana Anthony Giddens'ı önerebilirim.Her zaman bilgisine ihtiyaç duyabileceğin bir kitap.

M

monaliza

Ziyaretçi
Tamam kişisel çekişmelere girmeyelim diyelim de; Fides'in şu konudaki tavrına göre kişiselliğe girmemek mümkün mü? Kürsüde öğrencilere ders vermiyorsun canım. Özel dershanende de değilsin. Burası bir forumsa, sende admin misin nesin, ne olursan ol, bu şekilde hitap ve azarlar tavırlarda yazamazsın!...Üniversitede, ve hatta lisede sosyoloji dersi görmüş olmak insanı adamakıllı bir sosyolog yapmıyor maalesef. Yapsaydı ben olurdum)))
Önemli bir konu daha; Senin yazdıklarını okuyanlar çok mu doğru bilgileniyorlar sence? Eşcinsellerin amansız bir savunucusu, hatta tonlarca para alan avukatı bile emin ol bu konuyu senin kadar ateşli savunamaz. Tamam savunabilirsin, ama uslubuna dikkat etmelisin! Önerim yazılarını dönüp dikkatle okuman ve gereksiz yere celallenmekten vazgeçmendir. Forum üyeleri senin beş yaşındaki çocukların değil, hepsi belli olgunluktaki yetişkin insanlar...

M

monaliza

Ziyaretçi
Burası fikirlerin beyan edildiği,tartışıldığı bir bilgi platformu. Açılan bir ankete kendi görüşü doğrultusunda oy kullanıyor , fikrini beyan ediyor ve sonunda, ZAT-I ALİLERİN GÖRÜŞLERİNE TERS DÜŞTÜĞÜNÜZ İÇİN "DOKTOR MUSUNUZ?" sorusuna muhatap kalıyorsanız, aksaklık yada arıza bence bu soruyu sorandadır. Buna meydan vermemek için o anketi baştan engellemliydiniz bu durumda.

İkinci önemli husus; iki kelam edemeyince Allah ve dini karıştırıyorsunuz gibi saçma, absürt bir ifade geçiyor. Bu çok yanlış!!! Doğruyu Allah bilmeyecek de; senin tavsiye ettiğin kitabın yazarı mı bilecek? İstersen sen biraz daha objektif ve inanca saygılı ol!!!

Asıl konuya dönersek; çalma eylemini fakir yaptığında hırsızlık, zengin yaptığında hastalık olduğu gibi, kişi fakir ve eşcinselse hasta, zengin olup, Beyoğlu, İstiklal, Çankaya yada Kordon' da rezil şekilde dolaşan ucube TRAVESTİ olduğunda tercihtir. Gönlün oldu mu canım.))))))

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar