Escinsellik Karsitligi Hastalik midir Yoksa Secim midir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anketler kategorisinde alpine tarafından oluşturulan Escinsellik Karsitligi Hastalik midir Yoksa Secim midir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,638 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anketler
Konu Başlığı Escinsellik Karsitligi Hastalik midir Yoksa Secim midir?
Konbuyu başlatan alpine
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ferdinand Bardamu

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Escinsellige karsi olmak psikolojik bir hastalik midir yoksa bir secim midir?

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
Escinsellige karsi olmak psikolojik bir hastalik midir yoksa bir secim midir?

çok hoş... hep eşcinselliğin bir tercih mi, yoksa hastalık mı olduğu tartışılırdı... şimdi sıra karşıtlığını tartışmaya geldiyse, bir ilerleme olduğu umulur... kendi payıma, eşcinselliğe düşman olmakta, bir hastalık değilse de bir problem olduğunu düşünürüm...

flzf

Filozof
Yeni Üye
psikolojik bir seçimdir. Toplumsal tabular önyargılar karşı olmanın ötesinde eşcinsellik için sert yargılar içerir fakat bana kalırsa eşcinsellik bir hastalıktır kadın vücudunda erkek erkek vücudunda kadın olmak gibi tanrı varsa yardımcıları olsun yanlış hatırlamıyorsam dünya sağlıkörgütü tarafından hastalık kapsamındanda çıkarılmış bu konu ancak doğal olmadığıda aşikar şu veya bu nedenle eşcinsel olanların kendi suçu seçimi değil sonuçta saygı duymak yada anlayış göstermek gerek.

zibidie

Felsefe.net
Yeni Üye
eşcinselliğin bir seçim olabileceğini düşünmüyorum hangi insan toplum tarafından dışlanmayı seçmek ister ki :S

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
eşcinselliğin bir seçim olabileceğini düşünmüyorum hangi insan toplum tarafından dışlanmayı seçmek ister ki :S

Yanlis anlasilma olmus sanirim. Escinselligi degil, escinsellik karsitligini burada tahlil etmeye calistim. Yani insanlarin cinsiyetlerine ve yatak odalarina burnunu sokmak bir secim midir yoksa bir hastalik midir? Iki insandan birisi kadin digeri erkek olunca burnumuzu bu insanlarin yatak odalarina sokup hangi pozisyoda sevistiklerini sormuyoruz, ama bu insanlardan ikiside erkek veya kadin olduklarinda kendimizde bunu yapmaya curet buluyoruz. Bu bir secim midir, yoksa bir hastalik mi? Aslinda sizinde soylediginiz gibi, boylesi tutarsiz, iki yuzluce ve insanlik deger yargilarina ters bir davranisin secim olmasi durumunu dusunemiyorum. Kisi bunu secmis olsa dahi, boyle bir secimde bulunan kisinin akil sagligindan suphe duyarim acikcasi.

zibidie

Felsefe.net
Yeni Üye
Yanlis anlasilma olmus sanirim. Escinselligi degil, escinsellik karsitligini burada tahlil etmeye calistim. Yani insanlarin cinsiyetlerine ve yatak odalarina burnunu sokmak bir secim midir yoksa bir hastalik midir? Iki insandan birisi kadin digeri erkek olunca burnumuzu bu insanlarin yatak odalarina sokup hangi pozisyoda sevistiklerini sormuyoruz, ama bu insanlardan ikiside erkek veya kadin olduklarinda kendimizde bunu yapmaya curet buluyoruz. Bu bir secim midir, yoksa bir hastalik mi? Aslinda sizinde soylediginiz gibi, boylesi tutarsiz, iki yuzluce ve insanlik deger yargilarina ters bir davranisin secim olmasi durumunu dusunemiyorum. Kisi bunu secmis olsa dahi, boyle bir secimde bulunan kisinin akil sagligindan suphe duyarim acikcasi.
evet yanlış anlamışım ben kusura bakmayın :)

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
-Bizim istediğimiz gibi sevişin!

-Olmaz, öyle olmaz, bak böyle olacak!

Bu düşünce pek sağlıklı olmasa gerek.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç