Erdem Yener - Belki

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Müzik Kulübü kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Erdem Yener - Belki başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 779 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Müzik Kulübü
Konu Başlığı Erdem Yener - Belki
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Erdem Yener, 10 yıl sonra yeniden haykırıyor: “Belki ölmeden insan olunur yine!”

Oyuncu ve müzisyen Erdem Yener'in 2008 yılında çıkardığı Kirli albümünde bulunan Belki, şarkının 10. yılına özel yepyeni düzenlemesi, yeniden yorumu ve Ferman Akgül düeti ile birlikte 'Belki10' ismiyle hayranlarının karşısına çıktı. Şarkı için 360 derece video tekniğiyle bir klip çekildi. Klipte, insanlığın yaşadığı acılara, savaşlara, doğa ve hayvan katliamlarına yer verildi.

İNSAN OLMAK ARZUSU BİR GÜZELLEMEDEN İBARET

Bu görüntülerde savaşlara, yıkılan kentlere, hayvan ve doğa katliamlarına yer verilerek, dünyadaki acılara dikkat çekildi. Şarkının 10’uncu yılıyla ilgili hislerini anlatan Yener, şöyle dedi: “İnsan sıfatıyla geldiğimiz dünyadan yine aynı sıfatla ayrılmayı umut etmek kolektif hayatın ne kadar çirkin olduğunu gösteriyor. Lafa gelince hayata atıyoruz çamuru çünkü herkesin olduğu insanla ilgili bir bahanesi var. Ayrıca doğayla birlikte hareket eden tüm canlıları düşününce insan olmanın tam olarak nesi güzel bilmiyorum. Sanırım ‘insan olmak’ arzusu bir güzellemeden ibaret. Bundan yola çıkarak 10 yıl sonra da aynı ironiyle ‘Belki ölmeden insan olunur yine’ diyorum.”

Kaynak: sozcu.com.tr/hayatim/kultur-sanat-haberleri/erdem-yener-10-yil-sonra-yeniden-haykiriyor-belki-olmeden-insan-olunur-yine/

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Şarkı sözlerini eklemeyi unutmuşum.

Erdem Yener - Belki

Belki bir parça ömür bulunur bir yerde,
Belki içine biraz hayat konulur.
Belki ölmeden insan olunur yine,
Belki biraz da hava solunur.
Belki bir gün
Ağaçlar kök salınca, hepsi göğsüme batınca
Tek odalı kağıttan şatomda
Uyanırım belki.
Yalnızken kırık yatağımda, alışırım zamanla.
Bu kadarı var bana hayatta,
Yetinirim belki.
Belki bir parça akıl bulunur bir yerde,
Belki içine biraz zeka konulur.
Belki bir gün
Agaçlar sararınca, rüzgar göğsüme dokununca
Camdan dışarı bakınca
Anlarım belki.
Yatagımı onarınca, dayanamam yalnızlığa
Daha fazlası var hayatta,
İsterim belki.

Tüm sayfalar yüklendi.