Elektrik Zammı Ne Sonuç Getirir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde bilgisezgi tarafından oluşturulan Elektrik Zammı Ne Sonuç Getirir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,604 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı Elektrik Zammı Ne Sonuç Getirir?
Konbuyu başlatan bilgisezgi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Raphael

Efruz

Üye
Yeni Üye
Kılıçdaroğlu kafirdir o yüzden müslüman kişilerin ona oy vermesi caiz değildir.

not: Kadınların oy kullanmaları islamiyette yasak olduğu için, her kadının kocası onun yerine iki kere oy kullanmalıdır (erkeğin oyu kadına göre iki oy sayılmalıdır.

bilgisezgi

Yeni üye
Yeni Üye
Hep vardı. Adaletsizlik ,liyakat ,torpil,rüşvet ,kadrolaşma... Her zaman yapılandı bu .
Tek ve adam rejimligine gelince , tek adam rejimliği nasıldı bilmek isteyen, cumhuriyetin ilk yıllarına baksın görür !

Cumhuriyetin ilk yıllarına baktım ve gördüm.
Sarayın kölesi olan toplum vatandaş yapılmış.
Sofradaki yeri öküzden sonra gelen kadına seçme-seçilme hakkı verilmiş.
Asimile olan Türk dili ve tarihi kurumsal hale getirilerek koruma altına alınmış.
Yerli üretimin arttırılması için yüzlerce fabrika açılarak bağımsızlık hedeflenmiş.
Ağanın kölesi marabaların cumhurbaşkanı, başbakan olmasının yolu açılmış.
1926 dünya krizinde bütün ülkeler batarken bu ülkede kalkınma sağlamış.
ABD'liler bir Türk Lirasını almak için bir dolardan fazla vermek zorunda kalmış.
Arap dili ve arap yazısı yerine Türkçe dil ve Türkçe yazıya kavuşmuş.
Rönesans benzeri aydınlanma dönemi yaşamış, halkevleri açılmış, köylülerden öğretmen yetiştirilmiş, tüketici değil üretici toplum hedeflenmiş.
Spora, sanata ağırlık verilmiş, spor dalları için tesisler kurulmuş.
Osmanlı sarayından dışlanan, saraya alınmayan, hatta saray tarafından dalga geçilen Türkler ilk defa birey olma hakkı kazanmış.
Dağdaki çobanlar, fabrikadaki işçiler milletvekili olma sıfatı kazanmış.
Sarayın çıkarıyla sınırlı olan adalet kadıların iki dudağı arasından alınarak toplumun yasasına göre evrensel bir kimlik kazanmış.
15 yıl gibi kısa bir zamanda devlet kurulmuş, Osmanlının borçları ödenmiş, ülke kalkınma yoluna girmiş, toplum ilk defa yurttaş olmuş.

Baktım ve bunları gördüm.
Bugün Osmanlı kafasından kurtulamayanlar bunları göremez, hatırlatayım.

• Beğen
Tepkiler: phi

Efruz

Üye
Yeni Üye
Cumhuriyetin ilk yıllarına baktım ve gördüm.
Sarayın kölesi olan toplum vatandaş yapılmış.
Sofradaki yeri öküzden sonra gelen kadına seçme-seçilme hakkı verilmiş.
Asimile olan Türk dili ve tarihi kurumsal hale getirilerek koruma altına alınmış.
Yerli üretimin arttırılması için yüzlerce fabrika açılarak bağımsızlık hedeflenmiş.
Ağanın kölesi marabaların cumhurbaşkanı, başbakan olmasının yolu açılmış.
1926 dünya krizinde bütün ülkeler batarken bu ülkede kalkınma sağlamış.
ABD'liler bir Türk Lirasını almak için bir dolardan fazla vermek zorunda kalmış.
Arap dili ve arap yazısı yerine Türkçe dil ve Türkçe yazıya kavuşmuş.
Rönesans benzeri aydınlanma dönemi yaşamış, halkevleri açılmış, köylülerden öğretmen yetiştirilmiş, tüketici değil üretici toplum hedeflenmiş.
Spora, sanata ağırlık verilmiş, spor dalları için tesisler kurulmuş.
Osmanlı sarayından dışlanan, saraya alınmayan, hatta saray tarafından dalga geçilen Türkler ilk defa birey olma hakkı kazanmış.
Dağdaki çobanlar, fabrikadaki işçiler milletvekili olma sıfatı kazanmış.
Sarayın çıkarıyla sınırlı olan adalet kadıların iki dudağı arasından alınarak toplumun yasasına göre evrensel bir kimlik kazanmış.
15 yıl gibi kısa bir zamanda devlet kurulmuş, Osmanlının borçları ödenmiş, ülke kalkınma yoluna girmiş, toplum ilk defa yurttaş olmuş.

Baktım ve bunları gördüm.
Bugün Osmanlı kafasından kurtulamayanlar bunları göremez, hatırlatayım.
iyi de ben bunların yapılmadığını söylemedim ki !
tek adam tek parti rejimliği cumhuriyetin ilk yılları yapıldı dedim

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
Hep vardı. Adaletsizlik ,liyakat ,torpil,rüşvet ,kadrolaşma... Her zaman yapılandı bu .
Tek ve adam rejimligine gelince , tek adam rejimliği nasıldı bilmek isteyen, cumhuriyetin ilk yıllarına baksın görür !

Sana çüş demek benim boynumun borcu. Sana çüşşşş yani çüşşşş! Oha sana! Bişşşşşş!

Sana her türlü uyarı hafif kalır. Sen ne tür bir dogmatik saplantılı yobazsın böyle yahu?

Sen hangi beyninle insanlık tarihinin gördüğü en büyük devrimciye tek adam rejimi kurdu dersin be! Sen de kimsin? Sen Atatürk'ün yanında yıldızı ateş böceği zanneden ona dilini uzatan bir bataklık kurbağasısın!

Sizin zihniyetinizi hiç anlamıyorum, siz ne tür beyni iğdiş dogma kölelerisiniz?

Efruz

Üye
Yeni Üye
Sana çüş demek benim boynumun borcu. Sana çüşşşş yani çüşşşş! Oha sana! Bişşşşşş!

Sana her türlü uyarı hafif kalır. Sen ne tür bir dogmatik saplantılı yobazsın böyle yahu?

Sen hangi beyninle insanlık tarihinin gördüğü en büyük devrimciye tek adam rejimi kurdu dersin be! Sen de kimsin? Sen Atatürk'ün yanında yıldızı ateş böceği zanneden ona dilini uzatan bir bataklık kurbağasısın!

Sizin zihniyetinizi hiç anlamıyorum, siz ne tür beyni iğdiş dogma kölelerisiniz?
Siz o kadar dinime hakaretli laf ettiğiniz halde tek bir yazımda dahi böyle bir söz dahi duymadınız benim tek adam rejimi mi demem mi ağrınızı dokundu?
Sizin zihniyetiniz budur işte !

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Arkadaslar fikirleri carpistiralim, hakaret kin nefret soylemlerinden uzak duralim lutfen.

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
dinime hakaretli laf ettiğiniz

Ben senin dinine hakaret filan etmedim. Dinin gerçek olduğu senin inancın, gerçek olmadığı ise benim inancım.

Ben sana Atatürk'e hakaret ettin demedim ki? Ne kadar yanlış fikirlere saplanmış olduğun konusunda uyardım seni.

Sen de beni "çüşşşşş alemler yüzü suyu hürmetine yaratılan peygamber nasıl yaşamadı dersin" diye uyarabilirsin, sakıncası yok. Ama seninki havada kalır yani, temelsiz olur. O hitabın bana hiç yakışmaz. Çünkü Muhammed diye biri yaşamadı, bir efsane kişiliği olarak hayalden yaratıldı. Evren kimsenin yüzü suyu filan ne demek ne saçmalıksa öyle bir şey için filan yaratılamaz. Yaratılamaz zaten başta, oluşur.

Atatürk ise gerçek ve tarihte görülmüş en büyük devrimci. Bunu yobaz saplantılı dogmatiklerden başka herkes bilir. Senin Muhammed'ine ise sadece inanca saplanmış çıkamayanlar inanır. Gerisi inanmaz.

Efruz

Üye
Yeni Üye
Ben senin dinine hakaret filan etmedim. Dinin gerçek olduğu senin inancın, gerçek olmadığı ise benim inancım.

Ben sana Atatürk'e hakaret ettin demedim ki? Ne kadar yanlış fikirlere saplanmış olduğun konusunda uyardım seni.

Sen de beni "çüşşşşş alemler yüzü suyu hürmetine yaratılan peygamber nasıl yaşamadı dersin" diye uyarabilirsin, sakıncası yok. Ama seninki havada kalır yani, temelsiz olur. O hitabın bana hiç yakışmaz. Çünkü Muhammed diye biri yaşamadı, bir efsane kişiliği olarak hayalden yaratıldı. Evren kimsenin yüzü suyu filan ne demek ne saçmalıksa öyle bir şey için filan yaratılamaz. Yaratılamaz zaten başta, oluşur.

Atatürk ise gerçek ve tarihte görülmüş en büyük devrimci. Bunu yobaz saplantılı dogmatiklerden başka herkes bilir. Senin Muhammed'ine ise sadece inanca saplanmış çıkamayanlar inanır. Gerisi inanmaz.
Peygamberimizin kaç kuşak nesline dahi ulaşabiliyorken yaşamadı demeniz havada kalır.
Saplantılı fikirlerinizden şöyle bir çıkıp bakmış olsanız görüşünüzde işinize gelmez.

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
Peygamber nesli diye bir şey yoktur. Öyle bir şey olsaydı açılır mezarı olduğu iddia edilen yerden örnek alınır, DNA analizi yapılırdı. Bugün 300 bin yıllık fosillerden DNA elde edilebiliyor. Neandatrthal DNA sı büyük ölçüde çözümlenebildi.

Böyle bir bilim dünyasında Muhammed diye bir kişinin mezarının incelenmesine izin verilmemesi insanlık utancı. Eğer örnek alınabilse, onun torunu olduğunu iddia edenlerin DNA sı ile karşılaştırılabilirdi.

Bırakalım mezarının incelenmesini, kutsal emanetler denen şeylerin tamamı uyduruk, sahte nesneler. Sakalının kılı diye dolaştırılan salya sümük ağlanan şeyler eşşek kılı olsa kimse bilmeyecek. Hiç bir analize izin verilmiyor.

Halbuki Batı dünyasında İsa'nın kefeni diye bir şey ortaya çıkarıldı, hemen laboratuara alındı ve didik didik incelendi, sonuçta İsa ile alakası olamayacağı anlaşıldı.

İşte bilim, işte cehalet ve yobazlık.

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
Hristiyanlar çok avantajlı. Ne İsa'nın mezarını göstermek zorundalar ne torununu! Anca bir işte İsa'nın son şarabını içtiği kâseyi filan bulmaya çalışıyorlar, onu da bulmasan ne yazar. Kaybolmuş, bulamadık. Biter mevzu.

Hani Temel ramazan günü iftara da iki saat varken evin yolunu tutmuş. Bir gelmiş ne görsün? Komşusu Hristo bahçede kurmuş çilingir sofrasını, açmış rakıyı demleniyor. Burnundan soluyarak yanına gitmiş. Hristo demiş eyvah bu bana çatacak. Temel durmuş bakmış bakmış bakmış...

-"Dinunuzun kiymetini bilun!" demiş! En sevdiğim Temek fıkrasıdır. Her sıra geldiğinde anlatırım.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç