Egitimli Insan Kimdir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefi Tartışmalar kategorisinde phi tarafından oluşturulan Egitimli Insan Kimdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,444 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefi Tartışmalar
Konu Başlığı Egitimli Insan Kimdir?
Konbuyu başlatan phi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan İnci Birinci

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Haklısınız fakat eğitimci olan kişi eğitimcilikten uzak davranışlar sergiliyor ise eleştirme hakkım olmalı diye düşünüyorum, siz eğitimciliğin hakkını verin ki bize de susmak düşsün...

Bu durumda nasıl haklı dediğinizi anlayamadım doğrusu. Eğer burada bir haklılık varsa o halde insan, olmadığı hiç bir şey hakkında konuşmaya hakkı yoktur sonucu çıkıyor. Bu bence haksızlık.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Haklısınız fakat eğitimci olan kişi eğitimcilikten uzak davranışlar sergiliyor ise eleştirme hakkım olmalı diye düşünüyorum, siz eğitimciliğin hakkını verin ki bize de susmak düşsün...

Bu elestirihakki sana egitimciyi hedef almayi getirmez.

En azindan egitimcinin neden boyle davrandigini sorma ve ogrenme hakkini getirir.

Cunku hic bir egitimci durduk yere egitimden uzak davranmaz.

Amac burada egitimcinin egitimden uzak davranmasina neden olani ortaya koymaktir.

Yoksa egitimciyi hedef almak ya da uzak davranmasini firsat bilmek degil.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bu durumda nasıl haklı dediğinizi anlayamadım doğrusu. Eğer burada bir haklılık varsa o halde insan, olmadığı hiç bir şey hakkında konuşmaya hakkı yoktur sonucu çıkıyor. Bu bence haksızlık.

Şimdi evrensel eğitimci olduğu için cevap önceliğini ona tanıdım fakat o bana verdi sırasını aslında vermedi de köşeye sıkışınca her zamanki gibi manevra yaptı ben de ona cevap verdim tabi ki cevap onu acayip sinirlendirdi ve cümlesine agresif bir girişle başladı, böyle olunca ben de ironik bir cevap yazdım yani siz eğitimciliğin hakkını veren birisi olmuş olsaydınız bana laf düşmezdi ama veremediğiniz için bana eleştiri hakkı doğdu dedim. Kısacası eğitimci olan kişinin söz hakkı öncelikli tabi ki gerçekten eğitimci ise, işte o kısmı muallak...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye

Şimdi evrensel eğitimci olduğu için cevap önceliğini ona tanıdım fakat o bana verdi sırasını aslında vermedi de köşeye sıkışınca her zamanki gibi manevra yaptı ben de ona cevap verdim tabi ki cevap onu acayip sinirlendirdi ve cümlesine agresif bir girişle başladı, böyle olunca ben de ironik bir cevap yazdım yani siz eğitimciliğin hakkını veren birisi olmuş olsaydınız bana laf düşmezdi ama veremediğiniz için bana eleştiri hakkı doğdu dedim. Kısacası eğitimci olan kişinin söz hakkı öncelikli tabi ki gerçekten eğitimci ise, işte o kısmı muallak...

Sen sadece niyet okuyan ve aklinca da bunu usturuplu yaptigini zanneden bir davranistan baska bir sey sergilemiyorsun.

Inci birince donkisot davranislarini direk sergiliyorlar, sen iseaklinca bunu gizlemeye calisiyorsun.

"Koseye s1k1smak/manevra" bunlar ancak senin davranislarin olabilir. Benim boyle davranislara ihtiyacim yok. Ne yaziyorsam odur.

Kimseye de bir konuda yalan soyleme gibi bir derdim de aliskanligim da yok.

Herkesi kendiniz gibi bellemeyin.

Gerisi art niyet ve ima etmekten otesi degildir.

Senin davranisinda da bu gozukuyor.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Sen sadece niyet okuyan ve aklinca da bunu usturuplu yaptigini zanneden bir davranistan baska bir sey sergilemiyorsun.

Inci birince donkisot davranislarini direk sergiliyorlar, sen iseaklinca bunu gizlemeye calisiyorsun.

"Koseye s1k1smak/manevra" bunlar ancak senin davranislarin olabilir. Benim boyle davranislara ihtiyacim yok. Ne yaziyorsam odur.

Kimseye de bir konuda yalan soyleme gibi bir derdim de aliskanligim da yok.

Herkesi kendiniz gibi bellemeyin.

Gerisi art niyet ve ima etmekten otesi degildir.

Senin davranisinda da bu gozukuyor.

:smile: Kişisel atışmalara girmemek adına susmak istiyorum sayın eğitimci, sizin yapamadığınızı ben yapayım bari yoksa yine kavga çıkacak maalesef sizle tartışmak sizin belirlediğiniz kurallar dışında mümkün gözükmüyor, o kurallar da bana hitap etmiyor ayrıca art niyet sahibi ben değilim:smile:peki kim derseniz size büyük bir boy aynası lazım derim, bilmem anlatabildim mi örnek insan...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
:smile: Kişisel atışmalara girmemek adına susmak istiyorum sayın eğitimci, sizin yapamadığınızı ben yapayım bari yoksa yine kavga çıkacak maalesef sizle tartışmak sizin belirlediğiniz kurallar dışında mümkün gözükmüyor, o kurallar da bana hitap etmiyor ayrıca art niyet sahibi ben değilim:smile:peki kim derseniz size büyük bir boy aynası lazım derim, bilmem anlatabildim mi örnek insan...

En azindan baslattigin farkinda olamasan da, bitirebilmenin farkinda olmak ta bir ilerlemedir.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bu şahıs eğitimci falan değil. Çocuklarını eğitmiş:) başka çocuklar da eğitmişmiş. İnternette sitelerde yazdığı,uydurduğu ideolojilerle eğittiği (ni sandığı) çocuklardan bahsettiğine eminim :biggrin::cool:

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç