eğitim sistemi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde savaşcı tarafından oluşturulan eğitim sistemi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,009 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı eğitim sistemi
Konbuyu başlatan savaşcı
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Farklı bir bakış açısı katıldığım noktalar olsada katılmadıgım noktalar da var....

Dünyanın temeli sistemler üzerine inşaa edilmiştir kazanma ve harcamaya dönük devamında her öğretmenin kaliteli bir eğitim verdiğini söyleyemeyiz bazı öğretmenlerin kendi görüşlerini ögrencilerine dayattıgı süreçlerde olabiliyor lakin istisnalar olsada öğretmenler dünya gençlerinin gelişimi için oldukça pastada rol almaktadırlar..haklarını inkar edemeyiz..

Her gencin hayali ve düşüncesi olur lakin bu sistemde ne kadar pay almak için başarı gösterdiklerine baglıdır Öğrenciler fabrıkalarda çalışmak için degil başarılı olup faydalı olmak için çaba vermeleri oldukça önemlidri..

Eğitim sistemlerinde oldukça aksaklıklar olduğu aşikar gelişim ve değer katmasını oldukça destekleyen biriyim Dünyaya yeni bir eğitim sistemi modellemesinin ihtiyacı oldugunu savunanlardan biriyim....Eğitim modellemeri daha çağdaş daha özgün olabildiği gibi daha yenilikçi bir teknolojiye de sahip olabilmesi gerekiyor aslında Üniversite modellemerinin teknlojik gelişimlerini daha ilkokul seviyelerinde ulaştırmak gerekiyor kanısındayım..

Endüstri 4.0 ile gelecekte fabrikalarda çalışacak insan sayısı şimdikinden oldukça aşağıda olacaktır geleceğin sanayide otomasyonlaşmanın fazla oldugu ve robotlaşmanın otomatık uretımın fazla oldugu süreçleri getirdiğini düşündüğümüzde aslında bunca boşalan ve boşta kalan insanlar için yeni bir iş kolları ve yeni bir çalışma sınıfını şimdilerden düzenlemek ve gelecekte insanlara iş aş verebilmek oldukça önemlidir bu konuda eğitim sistemi ve modellemelerin yeniden yazılması gerekiyor bu konuda bir çok değişim ve gelişim süreçlerine ve uygulanacak yeni sistem modellemerine katkılar sağlayabilirim lakin bu katkılar üzerine daha fazla eklenerek ilerlenmesi gereken süreçler diyebilirim ...

Katkılara daha fazla şeyler eklenip yenilikçi bir çagdaş seviyesi düzenlenebilir lakin sözlerin havada kaldıgı bu dünya süreçlerinde şunu söylemek isterim ki..

Başarının en temel sebeebi başarmaya ve yeniden oluşturmaya inanmaktır diyebilirim..

Böyle.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Çevreme baktığımda çoğu kimse idealindeki mesleği yapmıyor. Sınav sistemi ile puanı nereye yetmişse, o bölümü bitirmiş ya da koşullar sebebi ile ne yazık ki okumaya bile fırsat bulamamış bir durumda.

İdeallerini yaşama geçiremeyen insanlardan yaratıcılık da beklememek gerekiyor. Birçok insanın yaşadığı bu olumsuz tabloyu Einstein çok güzel özetlemiş; "Yaratıcılığımın önündeki en büyük engel eğitimimdir."

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
Çevreme baktığımda çoğu kimse idealindeki mesleği yapmıyor. Sınav sistemi ile puanı nereye yetmişse, o bölümü bitirmiş ya da koşullar sebebi ile ne yazık ki okumaya bile fırsat bulamamış bir durumda.

İdeallerini yaşama geçiremeyen insanlardan yaratıcılık da beklememek gerekiyor. Birçok insanın yaşadığı bu olumsuz tabloyu Einstein çok güzel özetlemiş; "Yaratıcılığımın önündeki en büyük engel eğitimimdir."

Mark Twainide unutmayalım
"Ben zeki biriydim beni eğitim mahvetti"

Valla bende ilk okul ortasına sonuna kadar filan baya iyiydim, eğitim ve sosyal çevre 28 30 yaşlarına kadar uyuşturdu benide,tekrar kendime zor bela geldim:)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Mark Twainide unutmayalım
"Ben zeki biriydim beni eğitim mahvetti"

Valla bende ilk okul ortasına sonuna kadar filan baya iyiydim, eğitim ve sosyal çevre 28 30 yaşlarına kadar uyuşturdu benide,tekrar kendime zor bela geldim:)

Aklımıza şu an gelmeyen daha kimler vardır kim bilir ?
Ezbere dayalı, yaratıcılıktan uzak bir sistemle yetişti çoğu insan ve ideallerinden uzak yaşamaya mecbur bırakıldı.
Dünya genelinde herkesin yeteneğine göre hedefler belirleyebileceği bir sisteme geçilmezse daha çok insan harcanır.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Ders çalışmayan çocuk başarısız olur genellemesi çok yanlıştır. Çocuğun bu davranışının altında yatan nedenler araştırılmalıdır, kaldı ki ders notları kötü olduğu halde üniversite sınavında çok iyi yerler kazanıp, iş sahibi olan örnekler de var.
Ders çalışmıyorsa çocuk, bu sorunun çözümü baskı ve dayak olamaz. Çocuğun bu şekilde davranma sebepleri bulunmalıdır ayrıca okul hayatında başarısız olan dahilerin var olduğu da asla dikkatten kaçmamalıdır.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde ders çalışmıyor diye babası tarafından dövülerek öldürülen çocuğun karnesi ortaya çıktı. Çocuğun bütün derslerinin "Çok İyi" olduğu görüldü.

Kaynak: haberturk.com/hatay-haberleri/66232513-babasi-tarafindan-dovulerek-oldurulen-mertcanin-butun-dersleri-cok-iyihatayda-ders

xmatrix

Yeni üye
Yeni Üye
Pekiii... Sizce eğitim sitemi nasıl olmalı yeni fikir veya yeni bir sistem ortaya koyabilirmisiniz..
Yeni fikirler üretebilmek... Sanırım filozfluk burada başlıyor..

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Faydalı bir konu olmuş fikri olan var mı? :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç