Düşünüyorum da...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Düşünüyorum da... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 349 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Düşünüyorum da...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
ETY7Vz5WsAAFTUE.jpeg

Aslında hayatımda o kadar çok şey düşünüyorum ki bazen öyle anlar geliyor ben bunu nasıl bilebiliyorum diyorum

Bazen öyle anlar oluyor ki kafamın içerisinde bir çok proje üzerinde çalışabiliyorum

Bilmiyorum hayata dair neler eklerim yada yasantim nasıl şekillenir aslında hayat kaygılarim yada korkularım hiç olmadı

Hayat içerisinde var isem mücadele etmesini cabalamasini hatta gayret etmesini öğrendim

Aslında hiç pes etmedim hep gayret ettim ilgim neredeyse yada yetenek sezilerim neredeyse hep ağırlık o alana yöneldim

Aslında böyle de mutluyum mutluluğumu bozacak hiç birşeyin benle olmasını istemedim hayatıma dair kararlarımi sadece ben kendim aldım ve hiç bir zaman aldığım kararlarımdan dolayı üzüntü duymadım

Az ile mutlu olabilmeyi öğrendiğim günden bu yana aslında üzerinde çok şeyler düşündüm diyebilirim

Sizlerin hayatları nasıl gidiyor yada şekilleniyor bilemem ama hayatımda ben kendimi asla başarısız görmedim

Hep sürekli daha iyisi için çaba verdim daha iyisi demek para yada makam değil daha iyisi demek en azından benim için kendimi her zaman daha üst basamağa gerek kişilik gerek donanım gereksede iletişim vss konularda taşıyabilmek

Her insanın hayata dair değer yargıları farklı oluyor mesela bazı insanların yaşantıları parasal değerler üzerine kurulu oluyor ama bende böyle olmasını istemedim fikirler benim değerlerim olsun beni benden alsin istedim

Hayatımda hiç birine beğenilme arzusu içerisinde var olmadım aksine yapabildiğimin üstüne koyarak ilerlemek beni mutlu etti

Aslında beni mutlu eden herşey düşüncelerimi fikirlerimi değiştirdi ve geliştirdi

Uzun zaman insan ilişkileri hakkında bir çok araştırma makaleleri okudum ve bu makalelerde genellikle insan ayrismalari ve yaklaşım tarzlari hakkında fikir elde ettim

Aslında merak ettiğim bir çok şeyi araştırdım ve halende araştırıyorum bu hayata sadece yaşamak ve var olmak için bakmayan biriyim

Bu hayattaysam deneyimlemem gerektiğini ve her deneyimden sonra kendime yeni dersler ve ödevler çıkartmam gerektiğini öğrendim aslında bu durum bana oldukça keyif veriyor

Çünkü yeni seylerle ugrastikca çaba sarfettikce çok mutlu oluyor hatta bugün bir sistem yazmak istesem benim için hiç zor değil

Bundan seneler önce kendi sistemim olan WİN WİN sistemini paylaşıp anlattığım da insanlar yabancıydı belki ilk olan bir terimdi ama bir tasarimci sistemini iyi anlatabildiginde ortaya güzel bir eser cikabiliyordu

İlk kez sayın ABD Baskani Barrack Obama bu sistemi WİN WİN söylediğinde o kadar mutlu olmuştum ki aslında eserin sahibi hiç önemli degildi önemli olan eserin hayat bulması ve anlaşılabilir olmasıydı

Yıllar geciyor düşüncelerim fikirlerim araştırdıkça değişmeye ve gelişmeye başlıyordu bundan yıllar öncesi yazdığım yazılara baktığımda bazen gülücük atabiliyorum

Bazen hayatın o zaman dairesi içerisinde sıkışıp kaldığını görüyorum sonrasında diyorum ki aslında belki de o zaman o yazılar öyle özeldi diyorum

Hayatta ne bileyim hiç hirslarim olmadı çok rahat biriyim dediğim üzere kaygım yaşantımda hiç olmadi yada biri beni beğensin diye hiç çaba içerisinde olmadım

Kendime bir yol çizdim ve kendi kişiliğime dair bir çizgi oluşturdum ve bu hayatımda olmazsa olmazim oldu aslında bu halimden de çok mutluyum

Aslında bugün bunları neden anlatmak istediğimi sorarsanız şöyle cevap verebilirim bazen zihinimde o kadar fazla düşünce sarmallari oluyor ki bunu yazarak hafifletmem gerekiyor

İçimdeki baskın enerjiyi bastırmakta çoğu zaman çok zorlaniyorum bir yerde eksiklik olunca müdahaleye hazırım ama yapmiyorum çünkü görev tanimim değil

Bir çok alanda fikir paylaşımlarım oluyor ama hiçbir zaman karşılık beklemiyorum eğer bir yeteneğim var ise ve bu bana karşılıksız verilmişse bende öyle dağıtmayı misyon edinmiş biriyim

İşin özü aslında son 2-3 yıldır baskın enerjimi bastırmakta zorluk yaşıyorum eğer yazmazsam eğer düşüncemi ve fikrimi paylasmazsam hayatımda çok zorluklar yaşıyorum beynim adeta ağır bir yük oluyor gözlerimin onu adeta projelerle uçuşuyor sadece proje değil sistemler bile geziniyor

Bu yüzden söylemek istediğim ben paylaşınca daha çok mutlu oluyorum hele ki eserlerimi görünce adeta mutluluktan havalara uçuyorum

Beni bilmenize tanimaniza gerek yok sizler gibi aciz naciz bir insanim işte önemli olan bir çakıl tanesi kadar katkı verebildiysem ve bu hayata ufacikta olsa yaşam için katkı saglayabildiysem inanın bana dünyanın tüm serveti kadar çok mutlu oluyorum

Neyse yazdıkça yazacağım olacak gibi bu kadar olsun diyelim

Böyle

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç