Düşünen insanlardan; mantıklı bir yorum istiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

non

düşünemeyen
Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar..
İçim çok garip, bir psikologa gitmek isterdim ama onlardan da tavsiye almak istemiyorum en azından şimdilik. Daha sonra muhtemelen desteğe, anti depresana ihtiyacım olacak.

Ben 21 yaşındayım, sevgilim 26. Bu aramızda bir sorun değil, benim de umrumda değil. Arada ne fazla tecrübe farkı olur. Ben aşığım. O da bana aşık...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Son düzenleme:

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Aşk her türlü akla galip gelir.

kurtulmanın tek yolu var; onunla her türlü irtibatı kes. sosyal ağlarda dahil. ortak arkadaşları bile terket olabileceği mekanlardan uzak dur. seninle irtibata geçmeye kalkarsa asla kabul etme. aslaa . telefonları açma mesajlara cevap yazma. acıya dayan ve kazan.

bunu yapamadığın sürece her türlü düşersin...

Melodram

Üye
Kayıtlı Üye
Psikoloğa gidince de sana bununla ilgili ya gerçekten iyi bir kitap ya da çok abidik gubidik bir kişisel gelişim kitabı önererek yollama ihtimali yüksek, o yüzden önce kendin halletmeye çalışman en güzeli olur, hele ki ilaçlarla uyuşmaktansa gerçekten düşünerek hareket edebilmek en güzeli.

Yaş farkını falan önemsemiyorum, oraları geçince...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Bir saniye bile düşünmeden uzaklaşır, hayatıma kaldığım yerden devam ederdim. Bana ihanet eden birine yakınlık duyamam ki çok fazla bir acı falan da hissetmezdim çünkü hata yapan o ben değilim, kaybeden de o, üzgünüm ama ihanetin affı olamaz. Yarın birgün aşk bitecek bu bir gerçek yerine sevgi, saygı, sadakat, güven v.s. tarzında duygular...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
yazdıkların güzelde Dijital acı falan hissetmezdim demenden aşkı unuttuğun anlaşılıyor. (en son aşık olduğundan bu yana minimum 3-4 sene geçmiştir tahminen) öyle kolay deil yani :)

rock

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Bir yapan bir daha yapar yorumu yapmayin demissin de ne dememizi bekliyorsun, affettigin an hazır ol daha cok ihanet yasayacaksin. 24 saat pesinde dolassan yine bir firsatini bulup yapar.niye mi? seni onu sevdigin gibi sevmiyor da ondan.
Asik insan baskasina elini surmez, o bana asik ben ona asigim demissin sana asik oldugu icinmi seni aldatti?

non

düşünemeyen
Kayıtlı Üye
Yorumları okudum arkadaşlar evet, güzel yorumlar. Şimdi şöyle bir durum var; bu kız tek başına hayatta gerçek anlamda tek başına ve çok içtiği zaman deli gibi ağlıyor. Kendisini deli gibi yapıyor yani, o da en savunmasız olduğu an hemen hemen her şeyi rahatça yaptırabilirsiniz. Bana anlattığı kadarıyla hatırlamadığını bile söyledi sadece sabah...

Melodram

Üye
Kayıtlı Üye
Bu kadar öfkeleniyorsan, ki öfkelenmende normal, muhtemelen içinden çoktan bırakmışsındır sadece bunu kabullenecek kadar zaman geçmemiş üzerinden, sen bunu henüz kendine itiraf edemiyorsundur çünkü sevdiğine inanıyorsun.

Sadece bipolar hastaları için değil, hayatta tek başına kalan birçok insan için belli başlı savunmasız anlar vardır ve çoğu...

non

düşünemeyen
Kayıtlı Üye
Seven bir insana yapılacak en kötü şey galiba onu bir güzel aldatmaktır. Daha kötüsünü düşünemiyorum. Eskisi gibi değil tabii ki hiç bir şey, sadece yalnız kalınca bu konu geliyor aklıma birden dank diye. Özellikle son 2-3 gündür bayağı baskın gelmeye başladı, o şarabı içmeyecektik..

İşin garibi bundan 1 hafta önce daha da iyiye gitmeye...

Son düzenleme:

Melodram

Üye
Kayıtlı Üye
İlk 1 hafta hem sevdiğini düşünüp hem nefret ediyor gibi hissetmek, sonraki 1 hafta sevdiğine emin olmak durumu kabullenmek, sonraki 1 hafta ben bunu nasıl kabul edebilirim diye kendi kendini yemek diye devam eder bu durum. Hayvanlardan üstün yanımız olan düşünme yeteneğimizi kaybetmek istediğimiz anlardan biri bu.
Aslında mantıklı olan...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Aşkta kanun dengesizlik. yani bir taraf hep daha çok sever. acıyıda çok seven çeker. o sensin gibi duruyor. işin çok zor arkadaş. gerçekten çok zor. Ondan kopmamak için her türlü savunma mekanizmasını hareket ettireceksin. hep mazeretler, dayanaklar üreteceksin. kontrol sende değil bunu duygular yaptırıyor. bu süreci yaşayacaksın yapacak birşey...

non

düşünemeyen
Kayıtlı Üye
Kendinize çıkış yolu olarak konuşmayı görürseniz o zaman olaylar daha da farklı gelişir. Aldatma olaylarının çoğunda aslında konuşmamak daha iyidir. Çünkü her insan kendi hayatından yola çıkarak kendi tecrübelerinden yola çıkarak size cevaplar verir. Ancak sizin yaşadığınız olay, şartlar ve insanlar tamamen birbirinden değişiktir. Bu daha çok...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
sn. non, başlığı okudum; bir 'kurgu' olmadığını, içtenlikle yazılmış gerçek bir yaşantıdan kaynaklanan duygular / düşünceler olduğunu düşünmek istiyorum... bi-polar bozukluğu pek bilmiyorum; ama sizden çok yaşadığım için, belki bildiğim başka şeyler vardır... önce ilke olarak şunu benimsemeli ve içselleştirmelisiniz: her insanın (her hata...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
sn. non, başlığı okudum; bir 'kurgu' olmadığını, içtenlikle yazılmış gerçek bir yaşantıdan kaynaklanan duygular / düşünceler olduğunu düşünmek istiyorum... bi-polar bozukluğu pek bilmiyorum; ama sizden çok yaşadığım için, belki bildiğim başka şeyler vardır... önce ilke olarak şunu...

Nejdet Evren

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
ana/atalar ne demiş; 'her ağacın kurdu özünden olur'...çözüm ikinizin özünde olandır...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
''Anlaşılan o ki Anastasia ve putkıran'ın uçuk teklifi size hiç iyi gelmemiş diğer konularda da olduğu gibi aşk ve ihanet konusunda da kafanız karışmış...Umarım o teklifi de "Değerler Felsefesi" ışığında cevaplarsınız (bu bölümde gülme işareti var)'' / işte bu çok iyi geldi... eğer bir şapkam olsaydı, kıvrak zekanızın önünde hafifçe eğilerek...

X

FAdmin
Onursal Üye
Konu ile alakasız mesajları sildim, biraz daha dikkatli olalım konunun seyri bozulmasın.

Non öncelikle geçmiş olsun, zor bir durum. Affedebilecek cesareti kendinde buluyorsan affedeceksin.

Yapamıyorum diyorsan uzattığın hergün sana çiledir.

meyelan

Üye
Kayıtlı Üye
Dikkate alınız;ayrılın bunu aşamazsınız.

Quantum

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Geçenlerde bir akrabamın uzatmalı sevgilisi kanser olduğunu söyleyerek yalan söyledi.Bizimki de bankadan kredi çekerek , bir sürü borca girerek yardım etti.Fakat kısa sürede yalan ortaya çıktı.Bir sürü borçla ve aldatılmışlıkla ortada kaldı.Bunalım atlattı.Dedik ki her şerde bir hayır vardır.İyi ki böyle karakterde biriyle evlenmemişsin ...

Son düzenleme:

non

düşünemeyen
Kayıtlı Üye
Konu kapansın lütfen. Silinsin hatta.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...