Dücane Cündioğlu Kimdir?

okur-yazar

Karekteri Bozuk üyeyim
Uzaklaştırılmış
.....................

........................

Süreyya Önal

Yeni üye
Kayıtlı Üye
saygı duyduğum el verdiğince takip ettiğim düşünür..
düşündüğünü çamura yatmadan ifade edebilmekte güvenli.. sağlam köşeleri! olduğu halde
halen dünyanın yuvarlak köşelerine! tutulmadan ve o köşelerden ezber yap boz oyunlarla kafa karıştırıp nemalanıp, raksederek elim sendecilikle prim peşinde laf ebeliği yapmayan
ancak çağı okuyan, paylaşan...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

sakal

Aktif üye
Kayıtlı Üye
harcadığım zamana değer bir toplantı olmuş..paylaşımın için teşekkür ederim..

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
evet... ''düşüncenin namusu, düşünen adamın, kendi duygularının aleyhine sonuçlara varabilmesiyle ölçülebilir'' ... tam anlamıyla katıldığım gibi, böyle bir anlayışı içselleştirebilmeye de yüksek değer biçiyorum...

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye

Slash

Tanınmış üye
Onursal Üye
Okur-yazar zaten başka niklerle gelip, kendi yazılarını savunuyor veya değişik karakterlere bürünüyordu. Aslında öykü yazma konusunda başarılı olan birisinin tiyatro konusunda kabiliyeti olmasına çok şaşırmamak gerekiyor ve mutlaka bu konuda çalışmalarına devam etmelidir. Tiyatro konusunda...

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
Okur-yazar zaten başka niklerle gelip, kendi yazılarını savunuyor veya değişik karakterlere bürünüyordu. Aslında öykü yazma konusunda başarılı olan birisinin tiyatro konusunda kabiliyeti olmasına çok şaşırmamak gerekiyor ve mutlaka bu konuda çalışmalarına devam etmelidir. Tiyatro konusunda önü açık ve profesyonel bir...

Slash

Tanınmış üye
Onursal Üye
Çok sert bir itham. kanıtlarınız neler?
Böyle bir konuda kanıt sunmamın mümkün olmadığını biliyorsun fakat ben yüzde yüz eminim bu sebeple itham etmiyor, emin olduğum şeyi söylüyorum. Kendisi bu tür şeyleri ara sıra yapıyor bu duruma ilk kez şahit olmadım.

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
Böyle bir konuda kanıt sunmamın mümkün olmadığını biliyorsun fakat ben yüzde yüz eminim bu sebeple itham etmiyor, emin olduğum şeyi söylüyorum. Kendisi bu tür şeyleri ara sıra yapıyor bu duruma ilk kez şahit olmadım.
Böyle bir şey gerçek olsa bile bu sunulan düşünceleri değersiz yapmaz. kierkegaard'a çokça...

ElChupakabra

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Politik olana yönelik ders kaydında, Şehir ve köy kıyaslaması, peygamberlerin neden hep şehirden çıktığı tespiti ile 'inanmak için inandırmaya çalışan insan' vurgusuyla, düşünmeye sevk, farkındalığa davet vardır.

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye

you tubeye gelmiş..hoş gelmiş

true blue

Kategori Yöneticisi
Kategori Yöneticisi
Web sitesi
www.turkmillikulturu.net
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
"Oruca dair bir felsefi çözümleme" videosunda Kuran'ın kadir gecesinde inmediğini, kadir gecesinde inmeye başladığını tespit etmiş :D , müfessirlerin konuyu ifadesi ile kendisinin açıklaması arasında çok fark yok benim için, ama müfessirlerinki daha mantıklı geliyor bana. Arap gramerini her yönü ile bilen ve belki de ana dili Arapça olan...

Son düzenleme:

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
"Oruca dair bir felsefi çözümleme" videosunda Kuran'ın kadir gecesinde inmediğini, kadir gecesinde inmeye başladığını tespit etmiş :D , müfessirlerin konuyu ifadesi ile kendisinin açıklaması arasında çok fark yok benim için, ama müfessirlerinki daha mantıklı geliyor bana. Arap gramerini her yönü...

true blue

Kategori Yöneticisi
Kategori Yöneticisi
Web sitesi
www.turkmillikulturu.net
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
You tube kanalına abone oldum ama daha hiç birini izlemedim. Felsefi bakış açısıyla ilgileniyorum daha çok zaten. bide tabiki kendime benzetiyorum, yüksek dindarlıktan dinden kopuşa giden bir adamın hikayesi..

Kuranı anlamak bence üzerine yapılan tüm tefsirleri,yorumları kazımak ve aslını...

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
Mukatil bin Süleyman'ı not aldım hocam. :)

Geçenlerde bir abimiz Tanrı herşeyi kolayca anlayacağımız ve detaylıca yazan bir metin gönderseydi de böyle ikilemde kalmasaydık, bunları böyle tartışmasaydık olmaz mıydı dedi. Tanrı'nın herkesin kolayca anlayacağı bir metin olarak Kuran'ı gönderdiğine...