Neler yeni

Dücane Cündioğlu Kimdir?

Süreyya Önal

Yeni üye
saygı duyduğum el verdiğince takip ettiğim düşünür..
düşündüğünü çamura yatmadan ifade edebilmekte güvenli.. sağlam köşeleri! olduğu halde
halen dünyanın yuvarlak köşelerine! tutulmadan ve o köşelerden ezber yap boz oyunlarla kafa karıştırıp nemalanıp, raksederek elim sendecilikle prim peşinde laf ebeliği yapmayan
ancak çağı okuyan, paylaşan kendini tekrarlamayan (ki çoğu aydın... gazeteci, yazar vb. olmayan meziyetler) değerli biri Dücane Cündioğlu.

*
paylaşıma teşekkürler Kaan

sakal

Yeni üye
harcadığım zamana değer bir toplantı olmuş..paylaşımın için teşekkür ederim..

birazdahaderinmavi

Yeni üye
evet... ''düşüncenin namusu, düşünen adamın, kendi duygularının aleyhine sonuçlara varabilmesiyle ölçülebilir'' ... tam anlamıyla katıldığım gibi, böyle bir anlayışı içselleştirebilmeye de yüksek değer biçiyorum...

Lefty

Tanınmış üye
Okur-yazar zaten başka niklerle gelip, kendi yazılarını savunuyor veya değişik karakterlere bürünüyordu. Aslında öykü yazma konusunda başarılı olan birisinin tiyatro konusunda kabiliyeti olmasına çok şaşırmamak gerekiyor ve mutlaka bu konuda çalışmalarına devam etmelidir. Tiyatro konusunda önü açık ve profesyonel bir eğitim almasını şiddetle tavsiye ediyorum.

ls2

Aktif üye
Okur-yazar zaten başka niklerle gelip, kendi yazılarını savunuyor veya değişik karakterlere bürünüyordu. Aslında öykü yazma konusunda başarılı olan birisinin tiyatro konusunda kabiliyeti olmasına çok şaşırmamak gerekiyor ve mutlaka bu konuda çalışmalarına devam etmelidir. Tiyatro konusunda önü açık ve profesyonel bir eğitim almasını şiddetle tavsiye ediyorum.
Çok sert bir itham. kanıtlarınız neler?

Lefty

Tanınmış üye
Çok sert bir itham. kanıtlarınız neler?
Böyle bir konuda kanıt sunmamın mümkün olmadığını biliyorsun fakat ben yüzde yüz eminim bu sebeple itham etmiyor, emin olduğum şeyi söylüyorum. Kendisi bu tür şeyleri ara sıra yapıyor bu duruma ilk kez şahit olmadım.

ls2

Aktif üye
Böyle bir konuda kanıt sunmamın mümkün olmadığını biliyorsun fakat ben yüzde yüz eminim bu sebeple itham etmiyor, emin olduğum şeyi söylüyorum. Kendisi bu tür şeyleri ara sıra yapıyor bu duruma ilk kez şahit olmadım.
Böyle bir şey gerçek olsa bile bu sunulan düşünceleri değersiz yapmaz. kierkegaard'a çokça mahlas kullanmıştır,çoğunu itirafta etmemiştir,kendi takma adlarıyla kendiyle kavga bile etmiştir :) bu durum faydalı bile olabilir . ayrıca sonuçta burada hiç birimiz gerçek değiliz:) neyse fazla uzatmayım ,Okur-Yazar'a vefam yüksek hep destek tam destek kısacası :)

ElChupakabra

Yeni üye
Politik olana yönelik ders kaydında, Şehir ve köy kıyaslaması, peygamberlerin neden hep şehirden çıktığı tespiti ile 'inanmak için inandırmaya çalışan insan' vurgusuyla, düşünmeye sevk, farkındalığa davet vardır.