Doğanın gözyaşları mı?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ekoloji kategorisinde haberci tarafından oluşturulan Doğanın gözyaşları mı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,511 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ekoloji
Konu Başlığı Doğanın gözyaşları mı?
Konbuyu başlatan haberci
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Feylesof TeCe

haberci

Felsefe.net
Yeni Üye
Doğanın gözyaşları mı?

Eriyen buzullarda "ağlayan bir yüz"... Norveç'te erimekte olan bir buzulun şaşkınlık yaratan fotoğrafında buzul üzerinde ağlayan bir yüz oluştuğu görülüyor.

Deniz fotoğrafçısı ve çevre konularında uzman olan Michael Nolan, bu etkileyici fotoğrafı her yıl buzulları ve çevresindeki doğal yaşamı izlemek için düzenli olarak gittiği Syalbard takımdalarından Nordaustlandet'de çekti.

Küresel ısınmanın etkisiyle eriyen buzuldaki bu görüntü, "Doğa ağlıyor mu?" dedirtiyor...
File.ashx

(Metin Güneş / CNN TÜRK / Londra)

fides

Kahin
Yeni Üye
Ynt: Doğanın gözyaşları mı?

Harika bir resim , pardon fotoğraf ya :)Güzel fotoğraflanmış gerçekten anı yakalamış adam. İçerik olarak acı olsa da... :(

Gerçi bizim mt'nin de güzel fotoğraf çalışmaları var ama bunları bizimle ne zaman paylaşacak bilmiyorum :(

Bu durumda küresel ısınma için ben de Moğollar gibi : "Bir şey yapmalı HEY, bir şey yapmalı HEYY" icraat/eylem lazım diyorum.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye

doğa-ana'yı duyumsamak gerek. onun bir parçası olduğumuzu nasıl da unutmuş gibiyiz?! o, bu görüntülerle kim için göz-yaşı döküyor dersiniz?

tüm canlı-doğa için; içinde insan türü/de olan; ve onu tüketen/yok etmek için yarışan/köleci/dogmatik/ilkel insan türü için/de ağlamaktadır. her damlasını tutacak kadar avucumuz var mıdır? ya da onu gülümsetecek kadar enerjimiz?!

geç olmadan savaşlara hayır demek gerekiyor; geç olmadan....

chimera

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Yeni oluşan bu görüntü benimde çok ilgimi çekti.Doğanın bir parçası olduğumuzu nasılda hatırlatıyor bize.

sümeyra

Üye
Yeni Üye

gözlerimi fotoğraftan alamıyorum,duygu yüklü,çok etkilendim haberci teşekkür ederim..doğa bizimle olmak istiyor,biz kendimize yabancılaştıkça o kendini nasıl da hatırlatıyor.

haberci

Felsefe.net
Yeni Üye

Fides'e katılıyorum evet bir şey yapmalı... Bakın Rizeli köylü vatandaşlarımaza bir Greenpeace olamıyorlar belki ama tepkilerini bu şekilde dile getiriyorlar... Peki ya biz yukarındaki fotoğrafa bakıp iç geçirmenin dışında bişey yapıyor muyuz?Hey bir şey yapıyormuz??

1613pr.jpg

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye

Harika!Gerçekten çok etkileyci,doğanın üzüntüsü daha başka anlatılamaz heralde.Paylaşım için sağolun.

oguz8891

Yeni üye
Yeni Üye
Küresel ısınmanın kötü sonuçları..

Küresel ısınmaya engel olmazsak; 2060 yılında bu kötü sonuçlar açığa çıkacak ve insanlığın sonuna doğru gidecek bir durum olacak diyelim.

Küresel ısınmaya engel olsak bile illa ki 5000 olmadı, 10000 olmadı, 10 milyar yılında dünya yine bu kötü sonuçlarla karşılaşacak, yine insanlığın sonu gelecek.

Benim anlamadığım ha 2 kuşak sonrası insanlığın sonu gelmiş, ha 10 kuşak sonrası ha 1000 kuşak sonrası.. Zorluk çekilecek, birileri çekecek, bunu ertelemenin ne manası var. Bunların arasındaki fark ne..

fides

Kahin
Yeni Üye
Geçenlerde gene su hakkında dünya çapında seminer yapıldı.içme sularındaki pahalılık(özellikle büyük britanya topraklarında) yeryüzündeki içme sularındaki kıtlık su savaşlarına yol açacağı düşünülüyor. gene bu su savaşlarına küresel ısınma, buzulların erimesi ve stok olarak suyun korunamamasi büyük bir etken olarak görülüyordu.petrol yüzünden birbirini öldürmekle insan nesli bitmedi sırada su savaşları var...

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Bugün Antartika ile ilgili bir belgesel izledim..Küresel ısınmaya bağlı olarak penguenlerin nüfusunda yarıyarıya azalma olmuş..Bildiğimiz şeyler..İlginç bulduğum, kuzey ve güney kutbundaki buzullar tıpkı ayna gibi, güneşten gelen ışınları geri yansıtarak atmosferdeki ve yüzeydeki sıcaklığı kontrol altında tutuyormuş.Buzullar eriyince ortaya çıkan okyanuslarsa tam tersine ısıyı hapsederek mevcut ısınmaya katkıda bulunuyormuş..Özetle, 1-2 derece sonra kıyamet zincirinin ilk halkaları kopmaya başlayacakmış..Filmi izlerken kucağımda mutlu mutlu mırıldanan kedimle gözgöze gelmemeye çalıştım nedense..

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Bence doğa insan adlı mikroptan arındırılmalı! Doğanın bize değil, bizim doğaya ihtiyacımız var ama... Biz doğaya zarar veriyoruz. İnsan faktörünün dünya üzerindeki tüm etkilerini kaldırdığımızı düşünelim. Dünya kendini kısa sürede yeniden toplar. İnsan Zararlıdır, Öldürür(!)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç