diyet nedir ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde D Harfinden Nedir? Başlıkları kategorisinde 5N1K tarafından oluşturulan diyet nedir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,142 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı D Harfinden Nedir? Başlıkları
Konu Başlığı diyet nedir ?
Konbuyu başlatan 5N1K
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ihaveanidea

5N1K

Kahin
Yeni Üye
Perhiz, rejim

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Mis gibi sağlıklı bir insan olmak için başladığım serüvendir.

Ne yaparsanız kendinizeymiş bu hayatta.İki dilim fazla ekmek,bir tutam fazla şeker yesem ne olacak sanki götür gitsin dememek lazım.Tamam doğru,bu hayata bir kez geleceksin fakat neden sağlıklı gitmeyesin?

Diyetisyene gitmedim.Gitmem de.Spor salonuna düzenli olarak gitmeye çalışıyorum ve hayatımdaki karbonhidratı olabildiğince* kısmaya çalışıyorum.

Gelgelelim yaşlılarla işim yok.Anlatamazsın onlara.Fakat ülkemin canım gençleri size sesleniyorum,yapmayın etmeyin.Siz bir pırlantasınız benim gözümde.Ne yazık ki ülkemizde yeterince kaliteli eğitim alamasanız ve hatta toplumda "Genç değil mi yav aklı bir karış havada." gibi haksız ithamlara maruz kalsanız da bir kardeşiniz olarak bendeki yeriniz ayrı.

Bundan mütevellit siz de kendinizi bir diyet programına sokun.Fakat hayatın keşmekeşi içerisinde diyete vakit bulamıyorum diyorsanız da hiç değilse hayatınızdaki karbonhidrat miktarını olabildiğince* azaltın ve protein ağırlıklı beslenin.

Farkındalık sizlerle,bir gencin aydınlanması ve "Ben de varım!" demesiyle başlar.O aydınlanacak ve belki de çoktan aydınlanmış,benlik kimliğini iyi okuyabilen genç,sizden başkası değil.

Kendinize yatırım yapın.Yüksek faiz oranıyla geri alacaksınız.

*: Olabildiğinceyi işaretledim çünkü karbonhidrat öyle bir illet ki bırakamıyorsun azizim.Belki bir uyuşturucu kadar bağımlılık esasına dayanmasa da şahsım adına konuşayım bir öğünde bir dilim ekmeği yemezsem olmuyor.Doymuyorum desem yalan olur fakat hani bir şey eksik oluyor diyorlar ya bir yerlerde bir şeyler eksik oluyor.

Son düzenleme:

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Bu toplerone artık satılmıyor değil mi?:D

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Malum mağaza satmıyoruz dedi,kalorisi çok yüksekmiş :)

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
*: Olabildiğinceyi işaretledim çünkü karbonhidrat öyle bir illet ki bırakamıyorsun azizim.Belki bir uyuşturucu kadar bağımlılık esasına dayanmasa da şahsım adına konuşayım bir öğünde bir dilim ekmeği yemezsem olmuyor.Doymuyorum desem yalan olur fakat hani bir şey eksik oluyor diyorlar ya bir yerlerde bir şeyler eksik oluyor.

Bir haftadır ekmeği de kestim. Yemeklerin tadını ayırt edebiliyorum ve artık iki yumurtayla doygunluğu yaşayabilmekteyim.

Kendimi ve yaşamayı seviyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar