Dişli Simulasyonu Denemelerim

• Konbuyu başlatan TENTEN
  • Başlangıç tarihi
  • 714

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde TENTEN tarafından oluşturulan Dişli Simulasyonu Denemelerim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 714 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Dişli Simulasyonu Denemelerim
Konbuyu başlatan TENTEN
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan odun
T

TENTEN

Ziyaretçi
desmos sanat yarışmasının finalistleri.

ben bu kadar uğraşamam.

üç beş satır kod yazınca bile kafam çatlıyor. :)

T

TENTEN

Ziyaretçi
Japonlar desmosu kullanarak anime yapmışlar.
:)

Satırlarca kodu nasıl yazıyorlar anlamıyorum.

evrenselbirey

Üye
Yeni Üye
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Epistemoloji
Ben bir zamanlar Desmos’u matematiksel islemler icin cok kullandim. Cok basarili bir uygulamadir. Suana kadar cok isimi basariyla hallettim. Ne var ki, kimseye tavsiye etmiyorum suan cunku insan zihnini tembellestiriyor.

Ben, desmos kullanmadan islem yapamaz hale geldim, esim desmos kullanmadan desmos kadar iyi islem yapabiliyor. Isin icinde farkli faktorler de var tabii fakat eline kalem/kagit degmeli. Surekli pratik yaparak insan kendisini gelsitirmeli.

Kodlamayla ilgili ise ben iki bilgisayar dili ogrendim ve program yazmaya basladim. Pek cok sey ogrendim. Ozellikle yazilim ile ilgili. Psikoloji/felsefe ve biyolojiden aldigim tadi kodlamadan/yazilimdan alamadigim icin bilgisayar bolumunu biraktim. Tutkumun pesinden kostum.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Benim okul ve meslek zamanımda simulasyonların s´i yoktu. Her şeyi binbir zorlukla formüllere göre hesaplayıp cetvel ve pergelle çizmeye çalışırdık. Bu zaman zarfında sayısız silgi ve kurşun kalem tüketmişimdir.:D

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Kodlamayla ilgili ise ben iki bilgisayar dili ogrendim ve program yazmaya basladim. Pek cok sey ogrendim. Ozellikle yazilim ile ilgili. Psikoloji/felsefe ve biyolojiden aldigim tadi kodlamadan/yazilimdan alamadigim icin bilgisayar bolumunu biraktim. Tutkumun pesinden kostum.
Benim hayatım yazılımla geçti denebilir. Şimdiye kadar yazdıĝım kodları kaĝıda basmaya kalksam herhalde ciltler dolusu yer kaplardı. Zaman gelecek akıllı robotlar, yardıma muhtaç insanlara her bakımdan yardım edecek. İnsanların derdini dinleyen, onlara arkadaşlık eden, ve daha aklıma gelmeyen bir sürü meselede insanların yanında olacak. Dolayısıyla bilhassa yapay zeka mevzusunda felsefe ve insan psikolojisi çok önemli bir teşkil ediyor. Tüm mesele insan dünyasını yapay zekaya 1:1 uyarlayabilmek. En zor olan da bu zaten, çünkü kendimiz bile nasıl çalıştıĝımızı henüz tamamen çözmüş deĝiliz.

Son düzenleme:
T

TENTEN

Ziyaretçi
Ben bir zamanlar Desmos’u matematiksel islemler icin cok kullandim. Cok basarili bir uygulamadir. Suana kadar cok isimi basariyla hallettim. Ne var ki, kimseye tavsiye etmiyorum suan cunku insan zihnini tembellestiriyor.

Ben, desmos kullanmadan islem yapamaz hale geldim, esim desmos kullanmadan desmos kadar iyi islem yapabiliyor. Isin icinde farkli faktorler de var tabii fakat eline kalem/kagit degmeli. Surekli pratik yaparak insan kendisini gelsitirmeli.

Benim okul ve meslek zamanımda simulasyonların s´i yoktu. Her şeyi binbir zorlukla formüllere göre hesaplayıp cetvel ve pergelle çizmeye çalışırdık. Bu zaman zarfında sayısız silgi ve kurşun kalem tüketmişimdir.:D

Ben ilk önce kağıt kalem kullanıyorum.
Sonra bilgisayara aktarıyorum.
En sinir olduğum şey ekranın sol üst köşesinin sıfır noktası kabul edilmesi. :)

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Ben ilk önce kağıt kalem kullanıyorum.
Sonra bilgisayara aktarıyorum.
En sinir olduğum şey ekranın sol üst köşesinin sıfır noktası kabul edilmesi. :)
Neden sinir oluyorsun?
Sıfır noktasını deĝiştirme olanaĝı yok mu?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç