Neler yeni

- Dinsizliğin Olanaklarına Karşı Duyulan Yüksek İbadet Biçimleri Ve Dinsizleşme Trendleri Açısından Dinin Merkezcil Kuvveti –

Tahir Yasin PALA

Yeni üye
Günümüz üzere- İnsan yığınlarının duyular çemberinde süregelen yaşamlarının; Gönüllü öz kontrollerin, sezgisel, duygusal, seksüel bağıntıların ortaya koyduğu düzmece gerçeklikler aracılığıyla- hayata karşı zihinsel bir tavır oluşturup, bu işleyişe karşı belirli bir zaman aralığını kapsayan etken/edilgen dayanaklar temellerinde ve palyatif pozisyonlar oluşturmada olgusal olarak asılsız ve düşük noktalar vardır.
İnsanların bedensel hareket alanlarına ve cinsel kimliklerine yönelik planlamalar, yatırımlar ve organizasyonlar içerisinde anbean salmanlaştığı bir yüzyılda- genel olarak dinin kuramsal dayanaklarına karşı zihinsel bariyerler oluşturmaları -kendilerinde üzerine olağan bir şekilde düşkünlük içerisinde oldukları cinsel serkeşliklerinin dini kıskaçlar üzerindeki muafiyetine karşı, haz ve zevk edinimlerinin kısıtlandırılıyor olmasına karşı, yaşantılarının safında yer alan içki, seks ve şehvani fenomenlerin kültüründen mahrum kalmalarının kofluklarına karşı, konvansiyonel olarak kesiştikleri varoluşsal kesişim kümelenmeleri vardır.
Bu kümelenmeler içerisine sıkıştırılıp, yamalanmış doksografik argümanların yaşamperestlerini düşünsel olarak mercek altına almanın en geniş açısı- Aklın-mide ile eşdeğer bir formatta kullanıldığı; bilginin, bilme isteğinin artık kabiliyetsiz zihinlerin -sindirim sistemlerinde öğütülüp enzimlenen –dışkılanılan süreçlere hapsolduğunun bilincinde olmakla yeterince aşikardır !

ls2

Aktif üye
okuması çok yorucu.. bu kadar ağdalı dil zorunluluk olmasa gerek kardeş..

Tahir Yasin PALA

Yeni üye
Pürüzsüz alelade bir dille kıl -tüy koparmak değil benim derdim kardeş . Yazdıklarımı açımsayamaman benim dilsel ağırlığım üzerinde bir zorunluluğu şart koşmaz. Bu senin sorunundur. Düşüncelerimi bağlamaz.