Dibe vurmak !

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde Mühendis tarafından oluşturulan Dibe vurmak ! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,301 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Dibe vurmak !
Konbuyu başlatan Mühendis
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbiss

Mühendis

Meraklı Üye
Yeni Üye
[FONT=&quot]

Hiç aklımıza gelir mi !
Hiç yaşamak istermiyiz?
Dibe vurmayı!

Ne kadar saçma değil mi ?
Kim ister ki dibe vurmayı!
Zirveye çıkıp oralarda dolaşmak varken .

Ben mi?

Ne garip ki ...

Bir kerecik olsa bile dibe vurmak iyidir ...

Desem ?

İyi sıhhatte olsunlar efendim ...
Dediğinizi duyar gibiyim.

[/FONT]
[FONT=&quot]Hayır hayır duymadım.
Neden mi?

İşime gelmeyenleri duymama gibi bir kabiliyete sahibim de ...

Bir düşünelim.
Yok yok.
Hani derler ya.
Beyin fırtınası...
İşte .
Öyle yapalım.

Ulaşamayıp ta vazgeçtiğimiz hayaller, yitirdiğimiz düşler ve parlak fikirler. [/FONT]
[FONT=&quot]Hepsi orada.
Dipte.
Batik kentlerin hazineleri gibi ...

Suyun üstünden bakınca bir şey göremezsin, ama hızla dibe doğru inerken. [/FONT]
[FONT=&quot]Yaklaştıkça ..
Pırıl pırıl parlarlar ...
Gökteki yıldızlar gibi göz kırparlar sana ...

Ulaştınız... mı... ?

[/FONT]

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
ışığın sudaki dansı ile
dipteki yıldızlar daha farklı görüneceklerdir;
ki,
her bir rengin, her bir dokunun,
her bir var-oluşun belki de,
belki de yeniden farkına varmak için;
dibe vurmak gerekir derim sevgili Mühendis

şehrin yabancısı

Sorgucu Üye
Yeni Üye
dipsizkuyu vardır hep içimizde
yeryzünde bulamadığımız belkide,
aramak ne olduğunu bilmeden,
saklarız kilitli bir sandık gibi.düşler
belki mavi yelken değildir ama,
karanlığın dehlizleri hep çeker soğuk bir fırtınada yalnzılığın düşlerini.
karanlığın siyahi tonlarıdır,gözlerimizi kapatarak ulaştığımız.
belki birgün bir kum tanesi yaratacak
dipsizkuyudan çıkacak...

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
[FONT=&quot]Hiç aklımıza gelir mi ! [/FONT]
[FONT=&quot]Hiç yaşamak istermiyiz?[/FONT]
[FONT=&quot]Dibe vurmayı![/FONT]

[FONT=&quot]Ne kadar saçma değil mi ?[/FONT]
[FONT=&quot]Kim ister ki dibe vurmayı![/FONT]
[FONT=&quot]Zirveye çıkıp oralarda dolaşmak varken .[/FONT]

[FONT=&quot]Ben mi?[/FONT]

[FONT=&quot]Ne garip ki ...[/FONT]

[FONT=&quot]Bir kerecik olsa bile dibe vurmak iyidir ... [/FONT]

[FONT=&quot]Desem ?[/FONT]

[FONT=&quot]İyi sıhhatte olsunlar efendim ...[/FONT]
[FONT=&quot]Dediğinizi duyar gibiyim. [/FONT]

[FONT=&quot]Hayır hayır duymadım.[/FONT]
[FONT=&quot]Neden mi?[/FONT]

[FONT=&quot]İşime gelmeyenleri duymama gibi bir kabiliyete sahibim de ...[/FONT]

[FONT=&quot]Bir düşünelim.[/FONT]
[FONT=&quot]Yok yok.[/FONT]
[FONT=&quot]Hani derler ya.[/FONT]
[FONT=&quot]Beyin fırtınası...[/FONT]
[FONT=&quot]İşte . [/FONT]
[FONT=&quot]Öyle yapalım.[/FONT]

[FONT=&quot]Ulaşamayıp ta vazgeçtiğimiz hayaller, yitirdiğimiz düşler ve parlak fikirler. [/FONT]
[FONT=&quot]Hepsi orada.[/FONT]
[FONT=&quot]Dipte. [/FONT]
[FONT=&quot]Batik kentlerin hazineleri gibi ... [/FONT]

[FONT=&quot]Suyun üstünden bakınca bir şey göremezsin, ama hızla dibe doğru inerken. [/FONT]
[FONT=&quot]Yaklaştıkça .. [/FONT]
[FONT=&quot]Pırıl pırıl parlarlar ...[/FONT]
[FONT=&quot]Gökteki yıldızlar gibi göz kırparlar sana ... [/FONT]

[FONT=&quot]Ulaştınız... mı... ?[/FONT]
Şimdi göklerdeyim..Sanırım ordayım...Hep bildiğim hiç bahsedemediğim yerde...
Şimdi tam zamanı birkez daha zirvenin dibine vurup ...zirvenin zirvesine ulaşmanın..
Teşekkürümdür ,Sayın 'Mühendis'.

Pena Pen

Felsefe.net
Yeni Üye
Enn dibe ulaştığında, fizik kanunları uyarınca daha dibe gidemeyeceğine göre, hareketin ancak yukarı doğru olacağını, dibin seni gerisingeri hayata fırlatacağını sanıyorsun ihtimal...Lakin, olmuyor, olmayacak, olmaz yani..

mütefekkir

Felsefe.net
Yeni Üye
bu satırlar topluluğu bir mantık hatası yığını arkadaşım..umarım daha iyisini yaparsın yıkıcı olmak değil maksadım daha iyisine teşvik etmek..

cogito

Üye
Yeni Üye
Dibe vurana kadar o kadar çok şey biriktirirki insan ancak bunları harcaya harcaya geri dönebilir. Geri döndüğünü sandığı da aslında ilk defa gittiğidir artık.

şehrin yabancısı

Sorgucu Üye
Yeni Üye
dibe vurduğunu bilen ,farkında olan geri dönerken harcayacak birşeyi kalmayandır. diğerleri ise harcadıkları kendileridir; buldukları ise ondan istenen. bu böyle kısır döngü şeklinde gider. her gidiş yeni bir ilkitir.

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Seçenek bol...Dünyayı kuyudan ibaret sayıyorsan, dibi boylayacaksın ya da ortada kuyu var, yandan dolaşayım dedikçe hep kuyu-hep kuyu.. nereye!?...dolaşacaksın! ee..hep havalan hep havalan da olmaz.

Hayat yaşanılası! nacizane önerim...

enaz,bir ayağın yere basacak. Yüzünü çevir her yöne, İlahi!...Göğe bakmak serbest : ) hep toprağa da bakmaz elbet göz

arada- sağına bak soluna bak. Bak gör ki, çoğunluk, nasıl anlamadan şişer/balon misali havalanırız, ip-ler-imiz de hep emanet diğerlerine/sevdiklerimize : ))

Ve..karışmış ipler, kimin ipi -hayata bağladığı- kimin elinde ya da kimin eli kimin cebinde mi deseydim : )

tammaam, yazıya! dönüyorum.. ya rengarenk havada süzülürsün-lay lay lom- ya da dibe vurursun. Hayıır!... bu kader olmamalı.

ben diyorum; ararsan! dibi bulursun - dibe vurmak zorunda değilsin (bir kaç kez vurursun O ayrı) hayatı renklendircem diye uçmadan ve öyle her ayağın kaydı her tökezledin, feryat figan etmeden..

acısı-tatlısı/güzeli-çirkini ekilen/ektiğin, ekinin hasadını kaldıracaksın! payına düşeni alıyorsun sonuçta.

Yaşamak -çocuk oyuncağından öte- güzel ve ciddi bir şeydir.O'nu dert etmemeli!!! kendimize de çevremize de

endlesslive

Üye
Yeni Üye
sevdiğim dip

şişenin dibini bulmak isteyen
alkolik olur
aşkın dibini bulmak isteyen
melankolik olur
hayatın dibini bulmak isteyen
komik olur
şehvette dip arayan
sapık olur
hazzın dibini dipleyen
kaz olur
mutluluk dedikleri
memnuniyetin dibinde kişi
maymun olur
dininin dibini arayan
meczup olur
bilimin dibine düşen
deli olur
ekonomide dibi boylayan
ülkenin vatandaşı
arazi şartları için üretilmiş araçlarla
gece kulüplerine gider
(cip)

elde olmadan dibe vuran
denizlerimizin dibini boylayan atıklardan
ibret alıp zıplamayı bilmelidir
aksi halde dip böcüğü olur

hiç bir şeyin dibini
pek de merak etmemek lazımdır
amma dip riski her zaman mevcut olduğundan
tedbiren Allah'ın ipine tutunmuş halde
gezmek en iyisidir

en güzel dip
sevdiğinin dizinin dibidir
öyle ki
cennetten bir köşe gibidir........

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
70c5bc57-2cfe-4d16-8425-74fb9b703500.jpg

Dibe Vurma Sanatı

Yazar:

Okulu yeni bitiren bir tıp öğrencisi, her küçük lekeyi ölümcül bir hastalığa bağlayabilir. Bunu yaparken de sizi inandırır. Bunun bile eğitimi vardır. Birinci ağızdan kayboluşunuzu dinlemek nasıl bir şeydir, hiç düşündünüz mü? Peki, hiç kendi ölüm haberinizi duymak istediniz mi? Herkesin gazete manşetlerinde sizin mükemmel ölüm haberinizi okumasını ister miydiniz? İşte ben bunu istedim. Annemi o acil kapısından içeri gönderirken bunu istedim. Anneannem sadece nefes alıp verirken bunu istedim. Babaannemi kanserden kaybetmeden önce bunu istedim. Ve yaşlanıp etrafımdaki herkesin azalmasını seyretmeye başlamadan önce bunu istedim.

(Tanıtım Bülteninden)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
[FONT=&quot]

Hiç aklımıza gelir mi !
Hiç yaşamak istermiyiz?
Dibe vurmayı!
Ne kadar saçma değil mi ?
Kim ister ki dibe vurmayı!
Zirveye çıkıp oralarda dolaşmak varken .
Ben mi?
Ne garip ki ...
Bir kerecik olsa bile dibe vurmak iyidir ...
Desem ?
İyi sıhhatte olsunlar efendim ...
Dediğinizi duyar gibiyim. [/FONT][FONT=&quot]
Hayır hayır duymadım.
Neden mi?

İşime gelmeyenleri duymama gibi bir kabiliyete sahibim de ...

Bir düşünelim.
Yok yok.
Hani derler ya.
Beyin fırtınası...
İşte .
Öyle yapalım.

Ulaşamayıp ta vazgeçtiğimiz hayaller, yitirdiğimiz düşler ve parlak fikirler. [/FONT]
[FONT=&quot]Hepsi orada.
Dipte.
Batik kentlerin hazineleri gibi ...

Suyun üstünden bakınca bir şey göremezsin, ama hızla dibe doğru inerken. [/FONT]
[FONT=&quot]Yaklaştıkça ..
Pırıl pırıl parlarlar ...
Gökteki yıldızlar gibi göz kırparlar sana ...

Ulaştınız... mı... ?

[/FONT]

Dibe vurmak bazı insanların doğasında vardır, rahat bir yaşamda huzur bulamazlar ve hayatlarını altüst etmeyi tercih ederler. Defalarca dibe vurur ve yukarı çıkarlar fakat dipte ne gördükleri meçhuldür...

Bazı insanlar sadece zoru sever ve kolay olan her şeye karşı mesafelilerdir. İş hayatında da aşkta da en imkansızı kovalarlar ki, sürüm sürüm sürünebilsinler. Böylece kendilerini sıradan insanlara karşı galip gelmiş sayarlar. Hayatınızda her şey yolunda gitse bile, o dip çeker sizi ve düzeninizi bozup, dalarsınız yine...

Kendi adıma bir dip sevdalısı da benim ve mutlaka ara ara dalıp, çıkmam gerekir böylelikle zorluklarla uğraşan ender insanlardan birisi olmanın huzuruna ererim. Hayatım ne kadar çok karışırsa o kadar mutluyumdur çünkü benim kalemimde birisine zorluk yakışır.

Evdeki kedim bile çok zor bir hayvandır, veterinere götürdüğüm zaman taşıma çantasına girebilmesi için en az iki saat evin içinde boğuşma yaşarız hatta çoğu insan evde kedi mi panter mi beslediğimden emin olamadıklarını ifade ederler.

Kısacası dibe vurmak yaşam tarzımdır, hayatında monotonluktan sıkılan herkese tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Thomas Edison, ampulü icat etmek isterken defalarca dibe vurmuş ama vazgeçmemiştir. Bu başarısızlığı kendisine sorulduğunda ise cevabı şu olmuştur: “Ben başarısız olmadım, sadece işe yaramayan 10 bin yöntemi açığa çıkarttım.”

İnsanların olaylara bakış açısına göre yaşamları da şekillenir. Kimisi asla pes etmez kimisi de daha ilk başarısızlıkta havlu atar. Dibe vurmak korkutucu gibi görünse de bazı insanlar için sadece küçük bir engeldir ve aşılması biraz zaman alır.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bazen hayat insana bir anda parıldama saglar ve bir anda parıldayan yıldız gibi olursunuz lakin zaman sonra insanın ayagı sendelemeye başlayınca aslında etrafınızda dönüp dolaşanlardan etrafınızda olmadıgını bir anda size karşı cephe aldıgını görür ve bir anda DİP e vurmuş gibi olursunuz...

Böyle durumlarda insanın en büyük yardımcısı insanın sabrı ve olan şükür edip SINAV da olabildiğince başarılı olabilmesidir..

İnsanın DİP e vurmuş olması aslında birer kayıp değildir önemli olan insanın kayıplardan dersler çıkarıp yeniden hayatına yön verebilmesidir..

İnsan DİP e vurunca etrafında en çok hasbihal olduklarını görmek ister ama bunu bulamaz yada hasbihal oldukları başka sorunlarda oldugu için senin derdinede yetişemez olur böyle durumlarda insan tek başınadır bazen herşeyde hayırlar vardır denilir o yüzden insanın rabbine karşı ŞÜKRÜNÜ her ne durum olursa olsun sunabilmesi oldukça önemlidir diye düşünmekteyim...

2017 senesi hayatımın en zor senesi olmuştur yaşadıklarım o kadar ağır çetin ve zorluydu ki hayatımda neredeyse çıldıracak bir düzey halinde olmuştum o kadar zorlu çileli bir sınavdan geçiyordum ki anlatmak söylemekle kelimelerde tarif edemez düzeydeydim....

Aradan 1 yıl geçti eski yaşadıklarımdan kalan tüm kalıntıları neredeyse temizledim kendime yeni bir çehre ve yaşam süreci oluşturdum zorlu yıllarımın ardından kolaylık ve rahatlık süreçlerimi şuan yaşıyorum o günlere geri döndüğümde ne kadar SABIRLI oldugumu unutmamak elde degıl bu bir SINAV dı yüce ALLAH böyle istemişti kabullenmiştim hayatıma böyle devam etmem gerekiyordu ve öylede yaptım sonrasında gelen ödül yıllı olan kolaylık yllarım içinde halen şükür ediyorum..

Hayatımda her insan gibi bende zorluklarım oluyor belki hayallerimde oldukça var ama yüce ALLAH nasıl istiyorsa hayatım o şekilde devam ediyor....Seçim ve tercih herdaim insana aitttir ama insanın sabretmesi ve şükretmesi oldukça iyidir..

Gelecek yıllar bana ve yaşantıma neler getirebilir bilinmez bildiğim birşey var yaşadıklarımdan hayata dair bir çok dersler ve ödevler çıkarmış olmamdır hayatımda zorluklar yaşasamda ve hayallerime ulaşamasamda çok şükür ekmek yiyebileceğim ve helalinden kazanabileceğim alınteri dökebileceğim bir yaşam sürecim var o yüzden Dünyada yükselmek yada DİP e vurmak önemli değil önemli olan insnaın kendiyle barışık ailesi ve sevdikleriyle mutlu ve huzurlu olabilmesidir diye düşünmekteyim...

Zaman insanlar için gelip geçiyor hepimizin farklı yaşamları mevcut şuan 35 yaşındayım hayatıma dair olabildiğince katabildiğince güzel şeyler katmaya özen gösterdim ve bunu etrafıma sunmaya çalıştım yaşamımda ne kadar başarılı olabildim bilemem hayatım ve yaşamım süresi içerisinde kendimce hatalarım ve yanlışlarım oldu ve bunların farkınada varabıldıgım çok anlarımda oldu zaman ıcerısınde soyle yapsaydım daha ıyı daha guzel olabılırdı dedıgım keşkelerım olmuştur ama hepsı zaman ıcerısınde gerıde kaldı onumde ne kadar zamanım vardır bılemem..

Ama bıldıgım bırşey var ben bu hayat ıcerısınde oldugum sure ıcerısınde olabıldıgınce her ınsana ve canlıya karınca kadarıda olsa çaba vermeye devam edecek olmamdır...

Kaybeden yada kazanan olmak degıl sadece katkılarımla sunumlarımla hayata daır hem kendıme hemde etrafıma yardımcı olabılmek yaşamımdakı tek guzel hayalım dıyebılırım...

Hayata daır bır çok hayallerım oldu ama bır çogundan hep uzakta kaldım çunku ıçerımde dunyaya donuk hırslar barındıramadıgım ıcın hıcbır hayalımı gerçege kavusturamadım ama hıc uzulmedım cunku yaşamımda ufak şeylerden bıle olsa mutlu olmayı ve bunu etrafıma yaymayı başarabılen bırıyım...

Hayat bana ve sızlere ılerıde neler sunar yada ne tur bır sınavlar sergıler bılemeyız ama bılmemız gereken tek guzel şey bence SABIR ve ŞUKUR sonrasında ıse karşılıksız IMAN ve SEVGI dır dıye dusunuyorum...

Sevginin ve tatlı sözünün açamayacağı hiçbir kapı yoktur yeter ki gönülden içten ve karşılıksız samimi bir şekilde olsun kazanacaksak ALLAH rızası için kazanmak bence daha güzelidir diyebilirim..

İnsanları hayatınızda hiç dışlamayın onlar sizlere kötü davransada insanlara karşı hatalarını yüzlerine vurmayın sizler kendi hayatınıza ve yaşamınıza önem verin ve bu ışığı her insana sunmaya gayret edin...

Hayatta yükselmekte var düşüp dip e vurmak ta var önemli olan hayattan kopmamak ve neşeyi kaybetmemektir diye düşünüyorum bana göre hayattaki en büyük kazanım SAGLIK tır burada ınsan dıp e vurmasın onemlı olan budur dıye dusunuyorum..

Yoksa fanı dunyanın ne ısı bıter nede sorunları hayattan dersler çıkarıp yaşama daha olumlu ve pozitif bakıp her canlıya eşit ve adıl davranabılmek oldukça onemlı dıye dusunuyorum.. Hayatta kazanan sadece INSANLIK ve CANLI TURU olsun ıstıyorum...Bence ta bi...

Böyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar