"Devrim" adında ilginç bir hikaye...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Psikoloji kategorisinde marxvsaynrand tarafından oluşturulan \"Devrim\" adında ilginç bir hikaye... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 812 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Psikoloji
Konu Başlığı \"Devrim\" adında ilginç bir hikaye...
Konbuyu başlatan marxvsaynrand
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

marxvsaynrand

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Kısa bir hikaye yazdım, devam ettirmeyi düşünüyorum. Bazı hocalarıma okuttum ama mümkün olduğunca çok ve zengin eleştiri almam lazım. Okuyup eleştirirseniz sevinirim. :)

Link:

Not: Baştaki diyaloglar umarım sizi yanlış ön yargıya sokmaz.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Merhaba,

Baktım çok uzun ve zaman ayıramadım fakat bölüm bölüm siteye eklerseniz belki fırsat yaratıp okuyabiliriz. Nurican arkadaşımız da öyle yapmıştı.

marxvsaynrand

Felsefe.net
Yeni Üye
Tamamdır. İlginiz için teşekkür ederim. Edebiyat, felsefe veya psikoloji alanında bilgili kişiler bile kolay kolay ağzını açmıyor; ben de acaba eleştirmen için bağış yapsam mı acaba diye düşündüm. Tabii bundan bahsedince karşı taraf alınır mı alınmaz mı o konuda kararsızım. Lanet kapitalizmin sonuçları işte :/

1000 karakter sınırından dolayı, 1 bölümü 3 mesaja yaydım.
Konusu: Kıvanç, 1. sınıf Sanat Tarihi okuyan, babasıyla yaşayan bir gençtir. Bir gün eve geldiğinde babası ona bankadan 150.000 kredi çektiğini, bunu; büyük bir zenginin bankalar yüzünden borca batmış bazı insanlara borçlarından kurtulmaları için yapacağı 150.000 Liradan fazla bir para yardımından dolayı yaptığını ve yardımın bir otelde yapılacağını söyler. Kıvanç başta onu alaya alsa da, merak edip o otele gidecek ve böylelikle gizemli olaylar zinciri başlayacaktır.

Link: https://www.felsefe.net/konu/devrim-tum-bolumler.77648/

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Tamamdır. İlginiz için teşekkür ederim. Edebiyat, felsefe veya psikoloji alanında bilgili kişiler bile kolay kolay ağzını açmıyor; ben de acaba eleştirmen için bağış yapsam mı acaba diye düşündüm. Tabii bundan bahsedince karşı taraf alınır mı alınmaz mı o konuda kararsızım. Lanet kapitalizmin sonuçları işte :/

1000 karakter sınırından dolayı, 1 bölümü 3 mesaja yaydım.
Konusu: Kıvanç, 1. sınıf Sanat Tarihi okuyan, babasıyla yaşayan bir gençtir. Bir gün eve geldiğinde babası ona bankadan 150.000 kredi çektiğini, bunu; büyük bir zenginin bankalar yüzünden borca batmış bazı insanlara borçlarından kurtulmaları için yapacağı 150.000 Liradan fazla bir para yardımından dolayı yaptığını ve yardımın bir otelde yapılacağını söyler. Kıvanç başta onu alaya alsa da, merak edip o otele gidecek ve böylelikle gizemli olaylar zinciri başlayacaktır.

Link: https://www.felsefe.net/konu/devrim-tum-bolumler.77648/

Merhaba,

Eleştirmenlik aslında biraz profesyonellik ister yani felsefe bilmek ya da edebiyata ilgi duymak, bu tarz eleştiriler için yeterli değildir çünkü okuyucu olarak eleştirmek başka bir yazarın gözünden okuyup eleştirmek çok başkadır. Okuyup yorum yapacağım elbette fakat edebiyatçıların yorumu çok daha anlamlı olacaktır, yine de peşlerini bırakmayın derim.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar